Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Инцидент во Шутка

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил on Нед Мај 19, 2019 9:12 pm

Само како споредба дека не може тој што има командна одговорност за немилиот настан во занданата во Шутка да истражува кој е одговорен. Тоа требаше да го направи јавното обвинителство. Не очекував коментар за нешто што сум го напишал пред скоро три месеци кога директорот на занданата си даде оставка, премиерот изјави (иако тоа не е точно, излажа по обичај) дека не смее да има разрешување до изборот на претседател. Поминаа две недели директорот си директорува. Ништо од прифаќање на неговата оставка.

Леснотијата за лажење изгледа е заштитен знак за хунтата. Сигурно е дека нема премиерот да се бави со државни службеници што не се именувани од владата, а на такви места не е останат никој од ВМРО-ДПМНЕ. (Извини што морам да ти напишам дека за името на најголемата партија во Македонија не одлучува владата, туку членовите на партијата, па јас и ти немаме право да ги преименуваме бидејќи не сме членови) Метлата би требало да почне од Заев и Ахмети бидејќи рибата смрди од главата. Владата треба да ги смени министрите и другите функционери што ги именува, а новоименуваните да чистат во своите редови. Ваква будалаштина, дека опозицијата е виновна за потребата од метла, за што власта беше слепа или малоумна пред претседателските избори, односно дека треба да се менува опозицијата, а не власта како одговорна за случувањата во државата не сум видел до сега. Во секој случај ако власта не ги направи потребните промени и не појдат работите во државата на добро, метлата ќе ја земе народот во свои раце на следните избори, за година и пол најдоцна. Ја немате веќе заштитата од евроатлантската меѓународна банда. Нивната цел, опоганување на македонскиот идентитет и тоа што станавме земја што Русија ја смета за непријател иако ништо лошо не ни направиле е завршена работа. Не им треба Заев повеќе.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by luxor on Пон Мај 20, 2019 9:04 am

Ќе ја чека метлата, а дека ќе ја има тоа е сигурно. Крајот ќе покаже што ќе добиеме но не заборавај дека стапот има два краја. И престани со лицемерие. Ти пречи странска поддршка за СДСМ ама не и за дпмне.
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил on Пон Мај 20, 2019 3:21 pm

Да не се чека прво просечната плата да биде 500 евра, а докторската 100 илјади денари па да му се активира отказот што сам го даде.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by Teo on Вто Мај 21, 2019 4:28 pm

Nema da se prifati otkazot, ne se glupi od SDSM da smenat direktor samo zaradi toa shto dvajca bivshi ministri na KPSMO provocirale pa izele po eden shamar.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил on Вто Мај 21, 2019 8:48 pm

По извештајот подготвен од самиот директор ти лажеш. Имало голем број на протести. На пример на исто место се нашле и притворени и осудени на доживотен затвор, немало добра покриеност со затворски чувари, лошо биле поставени и не работеле добро безбедносните камери и да не набројувам повеќе. И изјавата на премиерот не беше дека по изборите ќе се разгледува случајот, туку дека ќе биде прифатена оставката што сега не се спомнува од владата. Реално не очекувам дека ќе има метла од која ќе почувствуваме подобрување во државата. Веројатно ќе остане народот да мете на изборите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by Teo on Вто Мај 21, 2019 9:17 pm

Kade vo izveshtajot na direktorot pishuva deka Mile i Spiro dobile povekje od eden shamar? Shto sekako go zasluzhile.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил on Сре Мај 22, 2019 9:41 am

Управата не смее да делува на фашистички начин врз ниту еден осуденик. Токму ваквите работи се тие што треба да се решат за да станеме еден ден членка на ЕУ. Со овој пост допринесуваш неутралните набљудувачи да си помислат дека во Македонија има политички затвореници врз кои се врши тортура. Забораваш дека по промената на Уставот СДСМ веќе нема привилегирана положба кај евроатлантската меѓународна банда. Немаат намера да не финансираат туку да бидеме самоодржливи, а оваа влада не го гарантира тоа. Напротив.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by Teo on Сре Мај 22, 2019 10:26 am

Kolku treba da bidesh glup pa da se obidesh Mile i Spire koi se goneti za kriminal da gi proglasish za politichki zatvorenici? Shto normalno ne proagja bez ogled na tvoite bedni obidi.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил on Сре Мај 22, 2019 4:21 pm

Не зборувам ниту за имиња ниту за тоа какво обвинение имаат. Зборува за криминален напад врз луѓе кој одговорните не го спречиле и за кој по признание на директорот кој си поднесе оставка вина има и кај него и кај други вработени во занданата. Со самото тоа што не осудени лица прогласуваш за криминалци, иако тоа го нема сторено судот, признаваш дека се работи за политички случај.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by Teo on Сре Мај 22, 2019 5:08 pm

Ne spomnuvash iminja ama tvrdish deka ne se osudeni pa zatoa se politichki zatvorenici. Si zaboravil edna mala sitnica, ne se vo zatvor tuku pritvor odreden spored zakonite od sudot. Bidejki ushte pred da im presudat vie od krminalno predavnichkata gi proglasuvate za politichki zatvorenici jasno e deka ne samo shto veruvate deka se vinovni tuku se plashite deka eden den site ke izlezete pred pravdata shto pak dokazhuva deka vo KPOSM site ste kriminalci.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил on Сре Мај 22, 2019 9:44 pm

Ако се нападнати од активисти на СДСМ во затворот, не може да не се зборува за тортура на политичка основа. На сликата се гледа потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири сликан пред споменикот на загинатите терористи во Диво насеље. На сликата е и новиот шеф на Агенцијата за разузнавање поставен од новиот Претседател на Македонија.

Инцидент во Шутка - Page 3 Viber_image_2019-05-21_14-59-36
В

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by luxor on Сре Мај 22, 2019 10:47 pm

Ниту еден од учесниците во инцидентот не е член па да се дефинира како активист на СДСМ. Ајде да не барам по форум темите каде Стојанче Анѓелов две недели пред нападот тврдеше дека дпмне им платил да направат безбедносен инцидент. Дпмне не го демантираше тоа туку го помести конгресот на партијата во Куманово за една недела што само докажува дека Анѓелов ја зборувал вистината. Според тоа точната квалификација е дека се степале натачателите и извршителите на терористички акт што никако не спаѓа во политичка тортура туку во меѓусебна терористичка пресметка.
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил on Чет Мај 23, 2019 10:39 pm

Зошто тогаш се закопани со државни почести на Косово, а СДСМ со своја делегација на чело со потпретседателот Зекири и новиот директор на агенцијата за разузнување кој има големо учество во гласовите на Албанците што ги добива СДСМ на последните парламентарни, локални и претседателски избори. Две недели пред нападот на македонската полиција врз терористите во Диво Насеље веќе беше случен нападот врз караулата Гошинце. Вие од СДСМ тврдевте дека и војната во 2001 година ја договориле вашиот сегашен пријател и соборец Љубчо Георгиевски и покојниот лидер на ДПА Арбен Џафери. Реториката на Стојанче е ваша традиционална пропаганда. За неа Ангелов е еден од прекубројните партиски вработени во контролата за летање со поголема плата од таа што ја зимаше како генерал во полицијата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by luxor on Пет Мај 24, 2019 7:01 pm

Гледаш ли до каде стигнува твоето лудило предизвикано од дремење во опозиција. Терористите се погребани на Косово во 2015 кога твојот пастир беше премиер, и никаква делегација од било која партија во Македонија, ниту пак личностите кои поименично ги споменуваш биле на погребот ниту пак воопшто посетиле гроб на некој од убиените терористи. Да биде лудилото поголемо сам си скокаш во устата признавсјки дека две недели пред тоа бил нападот на караулата. Што правевте тие две недели од нападот до пресметката во Куманово додека терористите се шетале низ Македонија. Зошто не ги фативте? Затоа што вие ги повикавте да направите безбедносна криза. Затоа и го поместивте една недела порано конгресот на вашата партија, знаевте дека ќе дојде до терористички акт, а знаевте затоа што вие го нарачавте. Морам да ти кажам дека после овие лудачки лаги со кои се обидуваш да оправдаш тероризам порачан од твојата партија спремен си за специјализирана установа до која бесплатно ќе бидеш превезен во жолто комбе и каде што ќе добиеш бесплатна кошула со ракавите отпозади за да можеш да се гушкаш сам себе што ќе помогне во подобрувањето на твоето здравје
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил on Пет Мај 24, 2019 9:29 pm

Во Диво Насеље прв пат Македонија се однесуваше како што треба со терористи. Ги ликвидира. За жал имаше жртви и на наша страна. Пријателот на терористите, советникот на Заев што го плаќаме со наши пари ги фали терористите. Тие имаа логистичка поддршка од НАТО исто како и во 2001 година, а овој пат изгледа и од СДСМ. Да не кажам беа дел од шарената револуција.

https://www.facebook.com/events/349175882463848/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by luxor on Саб Мај 25, 2019 11:42 am

Терористи платени и вооружани од твоите дпмне-оФци со цел да предизвикаат безбедносен инцидент за да не паднете од власт се дел од шарената револуција која протестираше токму против вашата власт? Се читаш ли ти што пишуваш? Ти пишав, за вас само кошула со ракавите отпозади, жолто комбе и специјализирана установа.
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил on Чет Мај 30, 2019 7:09 pm

Што стана со оставката на директорот на занданата Шутка?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by luxor on Чет Мај 30, 2019 7:33 pm

Ќе ја врши должноста до избор на нов директор.
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил on Пет Мај 31, 2019 10:22 am

Мислиш додека не се смени власта, кога традиционално се менуваат директорите?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by Teo on Пет Мај 31, 2019 11:32 am

Toa kje potrae (dodeka se smeni vlasta) so takva nesposobna opozicija kako KPOSM, najuspeshniot premier od osamostojuvanjeto gospodinot Zaev kje dobie barem ushte dva mandati.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил on Пет Мај 31, 2019 3:04 pm

Ако опозицијата беше способна да го натера Заев конечно да разбере дека владата и функционерите не му чинат и мора да се фати за метла, веројатно е способна. Сега од Заев зависи дали е способен да ги поправи работите и да направи нешто. Јас лично мислам дека човек што сам не е способен да ги согледа работите не може ниту да ги поправи, но секогаш се можни изненадувања. Посебно кога се работи за две опции како кај црпнатиот амнестиран криминалец од Муртино. Или ќе биде премиер или затвореник како стојат рабптите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by Teo on Пет Мај 31, 2019 4:03 pm

KPOSM ste tolku kilava opozicija shto duvate kaj teroristite i eupedofilite da ve donesat na vlast. Daleku ste i od pomislata da go naterate premierot da napravi bilo shto. Gospodinot Zaev go slusha samo glasot na narodot.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил on Саб Јун 01, 2019 10:12 am

Ако СДСМ дошол на власт со дување кај терористите и еупедофилите може, но не мора да значи дека гласачите и понатаму ќе дозволат воспоставување на власт. Ќе видиме следната година.
Се надевам дека претседателските избори беа последни од тој тип.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by Teo on Саб Јун 01, 2019 12:09 pm

Bidejki prashuvash eve kje te informiram deka SDSM ne dojde na vlast so pushenje tuku so pomosh na vashata glupost. I tochno e toa deka glasachite nema da dozvolat glupacite od KPOSM da vospostavat vlast. Vi sledat ushte dolgi godini vo opozicija.

PS. Koga vekje znaete deka djabe im pushite na teroristite i eupedofilite zoshto voopshto go pravite toa?
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил on Вто Јун 11, 2019 7:16 pm

Конечно нов директор на Шутка, Есад Рахиќ. Беше исклучен од СДСМ во времето кога на чело на партијата беше Бучковски? Сега повторно е член на партијата, па како партиски војник, традиционално за Македонија но не и за ЕУ, е назначен на директорска позиција. Братот на Есад, Сетко беше замешан во трговија со дрога.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 3 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот