Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Инцидент во Шутка

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Инцидент во Шутка - Page 4 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by OPOZICIONER on Сре Јун 12, 2019 12:03 am

ne sum ja slushnal vesta ,no ako e tochna eve chestitki za g-din Esad
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 847
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 4 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by osa on Сре Јун 12, 2019 12:30 am

slabo se informirash ili si bil zafaten ...tachno chestitki za Esko si odraboti choekot .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15991
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 4 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by osa on Сре Јун 12, 2019 12:34 am


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15991
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 4 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by SHARENI on Сре Јун 12, 2019 10:35 am

Ne e vazno koj e noviot direktor se dodeka sovesno raboti. Mnogu povazno e sto premierot Zaev si go odrza vetuvanjeto i namesto kako dpmne da gi brani i da izmisluva neverojatni prikazni za da gi opravda toj tie sto pogresile vo rabotenjeto gi menuva.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 734
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 4 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by TRAJCHE on Сре Јун 12, 2019 11:32 am

Sekoja cest na gospodinot Zaev, vistinski odgovoren politicar.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 591
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 4 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил on Сре Јун 12, 2019 1:14 pm

SHARENI напиша:Ne e vazno koj e noviot direktor se dodeka sovesno raboti. Mnogu povazno e sto premierot Zaev si go odrza vetuvanjeto i namesto kako dpmne da gi brani i da izmisluva neverojatni prikazni za da gi opravda toj tie sto pogresile vo rabotenjeto gi menuva.
После толку долг притисок не толку од народот (го заболе за тоа) туку и од странците мораше да попушти. Да не кажам да попуши. Посебно откако според Заев ЕУ ни го одзема датумот за преговори кој нели го добивме минатата година.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7571
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 4 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by luxor on Сре Јун 12, 2019 1:33 pm

Ако смена на директор заради пропусти во работењето за тебе е пушење морам да констатирам дека итно ти треба одмор во специјализирана установа.
luxor
luxor

Број на мислења : 5838
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 4 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил on Сре Јун 12, 2019 5:23 pm

Ако тоа што требаше се направеше веднаш не. Но кога се прави под притисок и поради враќање на датумот за преговори што според нашиот премиер го добивме во минатата година, а сега веројатно ќе го загубиме, да. За мене секое исполнување на странски притисок е попушување. И Тиранската платформа и Договорот за „пријателство“ со Бугарија и езерските договори (Охридски и Преспански) се попушување. Треба ли да ти образложам зошто го мислам тоа?

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7571
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 4 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by Teo on Сре Јун 12, 2019 6:42 pm

Teshko se prikriva glupost so lagi. Ne beshe napraveno vednash zaradi pretsedatelskite izbori. Bravo za Zaev, pak ve natera da kvichite.
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 4 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил on Чет Јун 13, 2019 6:43 pm

Можеше да го разрешат и во тек на изборниот циклус, а неговата работа да ја врши неговиот заменик. Не сум психијатар, па нема да го коментирам твоето мислење дека имаме премиер поради кој „квичат“ мнозинството Македонци.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7571
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 4 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by luxor on Чет Јун 13, 2019 6:58 pm

Дпмне-оФците не се мнозинство, тоа само во вашите влажни соништа.
luxor
luxor

Број на мислења : 5838
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 4 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил on Пет Јун 14, 2019 10:27 am

Никаде не напишав дека мнозинството Македонци се ВМРОвци. Напишав само дека мнозинството Македонци не се северни и со самото тоа не сакаат грда додавка Северна во името. Посебно кога таа не носи членство во ЕУ.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7571
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 4 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by OPOZICIONER on Пет Јун 14, 2019 8:29 pm

a shto nosi chlenstvo vo EU ?
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 847
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 4 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил on Пет Јун 14, 2019 8:34 pm

Политичарите не убедуваат дека патот во НАТО и ЕУ е пат во рајот, па се надевам дека барем делумно се во право. Би требало и ако не заминат евентуално во затвор судиите и обвинители што го осудија Груевски во затвор да му прават друштво Заев, Ахмети и Бучковски

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7571
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 4 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил on Пет Јун 14, 2019 8:41 pm


_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7571
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 4 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот