Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

охридскај

+2
defo
tmoro
6 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by defo Саб Окт 10 2015, 22:42

tmoro напиша:

Pod zakup ja imat gorenavedeniot od agencijata za nedviznosti.


Така, тогаш кој е вистинскиот сопственик????


Инаку за закупот може да сум грешка, да сум префрлен на екс-Ангела, Милениум, сегашен Инстинкт.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by tmoro Нед Окт 11 2015, 08:43

defo напиша:
tmoro напиша:

Pod zakup ja imat gorenavedeniot od agencijata za nedviznosti.


Така, тогаш кој е вистинскиот сопственик????


Инаку за закупот може да сум грешка, да сум префрлен на екс-Ангела, Милениум, сегашен Инстинкт.

Gazda e Oliver Smice od Leskoec a mu borcit okolu 2,000 000 evra na siptarot od Velesta i se dodeka ne gi vratit Siptarot ke ja rabotit.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by defo Нед Окт 11 2015, 11:25

tmoro напиша:
defo напиша:
tmoro напиша:

Pod zakup ja imat gorenavedeniot od agencijata za nedviznosti.


Така, тогаш кој е вистинскиот сопственик????


Инаку за закупот може да сум грешка, да сум префрлен на екс-Ангела, Милениум, сегашен Инстинкт.

Gazda e Oliver Smice od Leskoec a mu borcit okolu 2,000 000 evra na siptarot od Velesta i se dodeka ne gi vratit Siptarot ke ja rabotit.

Се поставува и друго прашање од гади 2 милиони евра на Лим и Трум, значи во Охрид дефинитивно најдобро развиена гранка е криминалот.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by kiBik Нед Окт 11 2015, 13:15

defo напиша:
kiBik напиша:
defo напиша:
....тој беше најголем „патриот“.
Ваш или наш? Suspect


наш, наш....
Ахам, нищо ново значи. Еден македонец - комита. Двайца - дружина. Троица - дружина со предавник. Evil or Very Mad Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by tmoro Нед Окт 11 2015, 16:05

defo напиша:
tmoro напиша:
defo напиша:
tmoro напиша:

Pod zakup ja imat gorenavedeniot od agencijata za nedviznosti.


Така, тогаш кој е вистинскиот сопственик????


Инаку за закупот може да сум грешка, да сум префрлен на екс-Ангела, Милениум, сегашен Инстинкт.

Gazda e Oliver Smice od Leskoec a mu borcit okolu 2,000 000 evra na siptarot od Velesta i se dodeka ne gi vratit Siptarot ke ja rabotit.

Се поставува и друго прашање од гади 2 милиони евра на Лим и Трум, значи во Охрид дефинитивно  најдобро развиена гранка е криминалот.

Лихварње ,се знајт кој дават сите менувачници плус 50 тина други,со камати- глава болит.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by tmoro Нед Окт 11 2015, 21:55

СКАНДАЛ: ВО РЕК БИТОЛА ИСЧЕЗНАЛE 20 ТОНИ БАКАР, ОРГАНИТЕ НА ПРОГОНОТ МОЛЧАТ?

http://ohridsky.com/?p=107703

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Окт 12 2015, 06:48

Aj ne krevajte panika bez povod, 20 tona bakar se samo 2 m3, ili dve pomali zolti kombinja! Ja bile ja nebile ! Very Happy
(Otkud zna dete sta je dves tona? dal je mnogu 5 procenti ili da namali malko) Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by трендафил Пон Окт 12 2015, 20:06

Многу интересна конструкција на Охрид скај. Со големи дупки. Прво да прашам дали воопшто влегле 20 тони бакар во РЕК Битола. Второ цената на отпаден бакар е далеку помала 5.300 долари по тон, односно 5,3 долари по килограм. Потоа не знам каква врска има со тоа шефот на обезбедувањето, кога доколку е направена некоја малверзација, тоа сигурно е поткрепено со документи, па обезбедувањето нема врска со настанот. Сега без да се навреди некој, оваа вест е наменета за одредена категорија приматели на такви вести. Без допир со реалноста. Иначе ова ќе беше прва вест на сите опозициони медиуми. Останува да видиме дали Охрид скај ќе добие тужба за клевета. И дали ако го загуби спорот Сорос повторно ќе го плати надоместокот. Откако веќе го платил новинарот што ја напишал клеветата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Окт 12 2015, 20:36

Velam jas: Sta zna dete sta je 20 tona ....bashka pa bakar !
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by osa Пон Окт 12 2015, 20:49

kalife gledam si mi repliciral ,aj da ti odgovoram ...tuka ti pishav kolku da znaesh deka sum tuka ...
p.s. aj sega na temata da se razjasnime ... Very Happy Very Happy aj da vidam shto maana mu najde sega na LJubcho

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Окт 12 2015, 22:33

osa напиша:kalife gledam si mi repliciral ,aj da ti odgovoram ...tuka ti pishav kolku da znaesh deka sum tuka ...
p.s. aj sega na temata da se razjasnime ... Very Happy Very Happy aj da vidam shto maana mu najde sega na LJubcho

Da ti odgovoram tuka ili kaj Bube-temata?  Ajde i tuka i tamu:
Sto maana mu najdov na Bube ?
NOSOT MU PORASNAL Od LAZHENJE! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by osa Вто Окт 13 2015, 20:35

Hamad bim Khalifa напиша:
osa напиша:kalife gledam si mi repliciral ,aj da ti odgovoram ...tuka ti pishav kolku da znaesh deka sum tuka ...
p.s. aj sega na temata da se razjasnime ... Very Happy Very Happy aj da vidam shto maana mu najde sega na LJubcho

Da ti odgovoram tuka ili kaj Bube-temata?  Ajde i tuka i tamu:
Sto maana mu najdov na Bube ?
NOSOT MU PORASNAL Od LAZHENJE! Twisted Evil

sum te propushtila sinojka tuka ...pa da ti pisham da ne mi "stoi"
e dobro de ,so nosot i takvoeto raste ....i sega e shizik ...sega i sekogash ponapred od site ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Окт 13 2015, 21:07

osa напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:
osa напиша:kalife gledam si mi repliciral ,aj da ti odgovoram ...tuka ti pishav kolku da znaesh deka sum tuka ...
p.s. aj sega na temata da se razjasnime ... Very Happy Very Happy aj da vidam shto maana mu najde sega na LJubcho

Da ti odgovoram tuka ili kaj Bube-temata?  Ajde i tuka i tamu:
Sto maana mu najdov na Bube ?
NOSOT MU PORASNAL Od LAZHENJE! Twisted Evil

sum te propushtila sinojka tuka ...pa da ti pisham da ne mi  "stoi"
e dobro de ,so nosot i takvoeto raste ....i sega e shizik ...sega i sekogash ponapred od site ....
охридскај - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcReMjliYXKMmA9_ii4iTXQOS4hRXPxnrueQoBuKTgnECLz1MWFBmQ
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by Гостин Пон Окт 19 2015, 19:37

Shto se chudish kalifu...Shizik = sredno bogat biznismen...охридскај - Page 3 Happy-smiley17 охридскај - Page 3 Happy-smiley17 охридскај - Page 3 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by defo Саб Ное 07 2015, 09:52

Нападнат уредникот на ОхридСкај

Нешто многу не го жалам, прво тој и не е новинар , и второ не е натепна заради тоа што е новинар него заради тоа што преку новинарство (опозициско) врши рекет.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by osa Саб Ное 07 2015, 10:07

defo напиша:Нападнат уредникот на ОхридСкај

Нешто многу не го жалам, прво тој и не е новинар , и второ не е натепна заради тоа што е новинар него заради тоа што преку новинарство (опозициско)  врши рекет.
aj daj malku pokonkretno defo ...mislish gi reketira onie shto ja poddrzuvaat opozicijata ...mislish e opozicioner ....pa ako e taka vredi da go sozaluvame ,neli nie sme opozicija ? spored mene ne e "reketiranje" ako treba neshto da se pomogne opozicijata !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by defo Саб Ное 07 2015, 10:30

osa напиша:
defo напиша:Нападнат уредникот на ОхридСкај

Нешто многу не го жалам, прво тој и не е новинар , и второ не е натепна заради тоа што е новинар него заради тоа што преку новинарство (опозициско)  врши рекет.
aj daj malku pokonkretno defo ...mislish gi reketira onie shto ja poddrzuvaat opozicijata ...mislish e opozicioner ....pa ako e taka vredi da go sozaluvame ,neli nie sme opozicija ? spored mene ne e "reketiranje" ako treba neshto da se pomogne opozicijata !

Не ОСА, човекот не знае кај тера, прво се декларира дека е опозицинер, второ е голем пријател со Цветко Грозданов, а беше голем пријател и со Аце Петрески. Се зборува дека едно време ја рекетирал општина Ресен, поточно тамошниот градоначалник Стрезоски.
Така да не е за човек, за кого опозицијата треба да се поврзе, друго човекот е се не само новинар.


П.С  Погоре негде реков во Охрид нема локално новинарство се џанкери, дудлачи, рекетари.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by tmoro Саб Ное 07 2015, 19:01

А зш Мајмунов ако имат виедео надзор не го покажит на јавноста?

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by defo Саб Ное 07 2015, 19:28

tmoro напиша:А зш Мајмунов ако имат виедео надзор не го покажит на јавноста?
Покажа нешто ,мислам, или се лажам??
Нападот од три агли
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by tmoro Саб Ное 07 2015, 19:32

defo напиша:
tmoro напиша:А зш Мајмунов ако имат виедео надзор не го покажит на јавноста?
Покажа нешто ,мислам, или се лажам??
Нападот од три агли

Кое крвничко мавање

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by Гостин Саб Фед 27 2016, 18:58

Temava e za Ohrid pa ajde...Posle Branko, Zaev, Shekerinska, EU i NATO, za depmne-ofcite vo Ohrid krivi se kuchinjata...Iako nejasno e dali kuchinjata sami reshile da go zaebat Bakrachevski ili toa mu podmetnuvaat kolegite od ostanatite gradovi vo Makedonija...

Градоначалникот Бакрачевски претпоставува дека тие кучиња се дојдени од други градови

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by трендафил Пон Фед 29 2016, 11:43

tmoro напиша:СКАНДАЛ: ВО РЕК БИТОЛА ИСЧЕЗНАЛE 20 ТОНИ БАКАР, ОРГАНИТЕ НА ПРОГОНОТ МОЛЧАТ?

http://ohridsky.com/?p=107703
Што направи Оливер Спасовски во врска со ова тврдење на Охрид скај. Или сега можеме да заклучиме дека обвинувањата беа лажни. По обичај.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by Гостин Пон Фед 29 2016, 17:56

Shto sakash ti Oliver da napravi po toj sluchaj...Ili ochekuvash Oliver za tri meseci da gi reshi site vashi kriminali shto ste gi pravele deset godini...I ako Oliver ne uspee vo toa, togash toa da go zememe kako dokaz deka ne ste kriminalci???Pochekaj, posle izborite noviot minister za vnatreshni raboti od SDSM kje ima dovolno vreme da go odmota klopcheto shto vie dest godini go zamotuvavte...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by defo Пон Фед 29 2016, 21:38

Куј знајт што толку му згрешивме на господ Охриѓаниве што со вакви идиоти не казнува......цела Македонија ни се смееее.УПМ

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

охридскај - Page 3 Empty Re: охридскај

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот