Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВНИМАВАЈТЕ ШТО ПИШУВАТЕ ....

Go down

ВНИМАВАЈТЕ ШТО ПИШУВАТЕ .... Empty ВНИМАВАЈТЕ ШТО ПИШУВАТЕ ....

Пишување by osa on Пон Мар 18, 2019 10:43 pm

Внимавајте што пишувате на Фејсбук - Скопјанка ќе одговара пред полицијата

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика во координација со надлежното обвинителство континуирано презема мерки и активности за санкционирање на ширењето на говорот на омраза на социјалните мрежи, најчесто на Фејсбук, а таков е случајот и со објавата од извесна Фросина Тина Мартиновска која деновиве е споделена на оваа социјална мрежа и по документирањето на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

МВР ја информира јавноста и дека од извршените проверки во персоналната евиденција на МВР констатирано е дека лице Фросина Мартиновска не работи во Министерството за внатрешни работи, како што беше пренесено во дел од медиумите.

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика и понатаму ќе продолжи со активностите со цел санкционирање на ваквите случаи.

Ги повикуваме сите граѓани ваквите случаи да ги пријават во најблиската полициска станица или на адресата cybercrime@moi.gov.mk, велат од таму.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВНИМАВАЈТЕ ШТО ПИШУВАТЕ .... Empty Re: ВНИМАВАЈТЕ ШТО ПИШУВАТЕ ....

Пишување by Bosonoga on Вто Мар 19, 2019 11:17 pm

kade po internetov da vnimavame shto pishuvame ? samo twiter i facebuk ,ili i za portalive vazi ova da se vnimava ?
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 878
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот