Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЛЕДЕЌИ МОЛАМ

Go down

СЛЕДЕЌИ МОЛАМ Empty СЛЕДЕЌИ МОЛАМ

Пишување by osa on Сре Мар 20, 2019 12:03 am

Стевчо Јакимовски во куќен притвор поради здравствени причини

23:20 19.03.2019
Поради здравствени причини , Кривичниот суд на екс градоначалникот на општина Карпош , Стевчо Јакимовски му одреди мерка домашен притвор. Тој се товари за злоупотреба на службената положба поради злоупотреби со легализација на градежни објекти и државно земјиште.

За неговиот соработник В.С е наложена мерка за претпазливост. За другиот соработник Т.Ѓ веќе постои мерка за претпазливост во случајот „Топлик“, поради што не е определена за овој случај.

Адвокатот на Јакимовски, Виктор Цветковски, најави дека ќе се жалат на ваквата одлука, затоа што, според него, нема основано сомневање за кривичните дела на Јакимовски. Според адвокатот станува збор за исто дело како лани, кога екс градоначалникот на Карпош беше приведен на барање на финансиската полиција поради сомненија за злоупотреба на службена должност но не доби притвор, а во меѓувреме според обраната, Јакимовски не направил никакво друго кривично дело.

Според кривичната пријава поднесена од МВР, Јакимовски од позиција на градоначалник и уште четворица општински службеници од 2011 до 2017 година за фирми легализирале бараки, овозможувајќи им да се стекнат со државно земјиште по драконски ниски цени, спротивно на законот. Од МВР велат дека државното земјиште било на булеварот „Илинденска“.

Обвинителството за гонење организиран криминал за Стевчо Јакимовски бараше изрекување мерка притвор, но поради здравствени причини му е одредена поблага мерка. Тој од утрово беше приведен заедно со уште двајца соработници , вработени во општината, кои исто се обвинети за злоупотреба на службената положба во Карпош. Распитот пред судија на претходна постапка за деветемина осомничени траеше речиси цел ден.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЛЕДЕЌИ МОЛАМ Empty Re: СЛЕДЕЌИ МОЛАМ

Пишување by osa on Сре Мар 20, 2019 12:08 am

mnogu bolni bre ovie ...dodeka kradea nishto ne im beshe ....zdravi kako dren ,a za u chorka bolni pred umirachka ....samo da potsetam koga apsea dpmne ich ne gi zabole koj e zdrav koj e bolen ,koj nosi bebe .....zaboravivte li sudii kako sudevte .....pochina bebence ...zoshto togash nepostoeshe kuken pritvor ????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЛЕДЕЌИ МОЛАМ Empty Re: СЛЕДЕЌИ МОЛАМ

Пишување by osa on Сре Мар 20, 2019 12:09 am

i da potsetam nekoj da ne misli koga ke se smeni vlasta vo znak na blagodarnost dpmne nema da apsi i toa bez pardon ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЛЕДЕЌИ МОЛАМ Empty Re: СЛЕДЕЌИ МОЛАМ

Пишување by OPOZICIONER on Сре Мар 20, 2019 12:16 am

nemav namera da se vklucham i da pishuvam ama temava ne se propushta ,mnogu taktiziranje od strana na vlasta ,shto bi se reklo so drugi zborovi mnogu gi "lanchaat" kriminalcite i lopovi
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЛЕДЕЌИ МОЛАМ Empty Re: СЛЕДЕЌИ МОЛАМ

Пишување by defo on Сре Мар 20, 2019 8:58 pm

Треба дасе поажурни не викам не.........Треба и крупни и ситни рипки да го јадат, и по некој „нивен“, чисто за доказ на неселективна правда.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СЛЕДЕЌИ МОЛАМ Empty Re: СЛЕДЕЌИ МОЛАМ

Пишување by osa on Сре Мар 20, 2019 10:22 pm

mislish deka malku zlo im nanese dpmne na poddrzuvachite na segashnava vlast dodeka bea vlast .....iskreno mislam deka mnogu go jadea ,taka da sega nema potreba da se dokazuva neselektivna pravda ....kolku za muabet dali se sekavash da bil vraboten nekoj od opozicija vo vreme na vladeenje na dpmne pa duri i na rabotno mesto OBICHEN METLACH NA ULICI

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЛЕДЕЌИ МОЛАМ Empty Re: СЛЕДЕЌИ МОЛАМ

Пишување by Bosonoga on Сре Мар 20, 2019 10:27 pm

i toa mnogu poazurni ,shto e ova samo ke trubat vaka bilo taka bilo i ajde bolen za pritvor i posle kratko vreme dobil uslovna ili skroz go oslobodile od obvinenie i go pushtile
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 879
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

СЛЕДЕЌИ МОЛАМ Empty Re: СЛЕДЕЌИ МОЛАМ

Пишување by defo on Сре Мар 20, 2019 11:25 pm

не оса, не беше. Што не е во ред. Друго многу луѓе беа безправно избркани од работа. Јас сум за поголема ажурност во воведувањето ред во државав. Ипак сме сеуште далеку од норламна држава, има да се работи. Јас сум против реваншизам, меѓутоа треба да се казнат сите оние кои некогаш и за нешто злоупотребиле функција.

П.С Охрид, пример е уште како под ДПМНЕ-оска власт, во полиција работат на раководни места сеуште ДПМНЕ-оски неквалификувани кадри, во Општина такучере, во Болница, вториот човек е кадар на ДПМНЕ, кој вршеше тортура и одобруваше криминални дејаниа во болницата, крадење на бихемиски препарати, кои после се продаваа во приватни ординации.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СЛЕДЕЌИ МОЛАМ Empty Re: СЛЕДЕЌИ МОЛАМ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот