Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОПИС

+8
PRVOBOREC
Nebula
defo
zozoti
Luxor
SHARENI
osa
трендафил
12 posters

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Саб Јан 23 2021, 17:22

Веќе ти одговорив дека ако некој го родила мајка албанка, не значи дека тој се смета за Албанец, ниту дека живее во Македонија. Јасно ли ти дека ако јас усвојам дете од друга раса, црнче на пример, тоа ќе биде според тебе небањат Македонец, а ако го усвоиш ти ќе биде северџан. Или од странство, ако го усвои Бојко Борисов ќе биде Бугарин. Идентитетот нема врска со генетската припадност.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Luxor Саб Јан 23 2021, 17:51

Ајде соземи се и научи дека Жмицко ги прави децата родени од мајка албанка албанци. Тој дури и без да почне пописот го утврди процентот на албанци на 30%. Затоа и повикувате на бојкот инаку % на албанци ќе биде помал од тој што Жмицко му го ветил на Села.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Саб Јан 23 2021, 19:20

Веруваш ли во ова што си го напишал. ВМРО не бега од попис туку од попис спротивен со правилата на ОН и Евростат. Инаку попис за потребите на планирањето на државните институции може да се направи електронски. На ист начин како што се прочистуваше изборниот список, само што од него треба да се исфрлат тие што подолго од една година живеат надвор од Македонија. Тие треба да се попишат во земјите во кои живеат. Кај Албанците има еден интересен феномен. Едни исти луѓе имаат македонско, косовско и албанско државјанство, а живеат во некоја западна земја и го имаат и државјанството на таа земја.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Luxor Саб Јан 23 2021, 19:39

Кој рече дека бегате? Само ќе го бојкотирате за албанците да излезат 30% како што му ветил Жмицко на Села.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by defo Нед Јан 24 2021, 17:34

Не бегаат од попис пошо ќе сфатиме уствари колку фалсификати од лични карти имало, по неврзани ирекла казала муабети, оклу 150.000 лични карти ДПМНЕ сервирало за свои потреби. За фалц гласачи. Ветрот дува од Будимпешта сеуште во ДПМНЕ, Грујо си го тера планот за распаѓање на Македонија, а сиротиов Заев неможе да не спаси. Пошо и околу него се собрале лешинари. Извинете за офф топик. Попис треба да има, уште ние останавме и Сомалија направила попис, на почеток на 2019, само неможам да најдам релевантен извор, да споделам.
defo
defo

Број на мислења : 3317
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Нед Јан 24 2021, 18:43

Ако се прави попис по однапред договорени резултати, подобро и да го нема. Што се однесува до личните карти приказната не е потврдена. Забораваш дека сега електрински се зема отисок од прстот и дека со споредување на отисоците пред изборите во 2016 година не се потврди дека има лажни лични карти. Имаше мала бројка на граѓани избришани од избирачкиот список. АЛбанците не сакаат реален попис, а за жал посебно сега кога Македонците се поделија на два народа со помош на евроатлантската меѓународна банда и домашните петоколонаши тие претегнуваат на тасот, па македонските партии им се додворуваат на сметка на Македонците. И на небањатите и на северџаните.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Nebula Пет Јан 29 2021, 10:45

Go bojkotiraat popisot i so toa samite go pravat falsifikat vestacki podigajki go procentot na albancite na steta na makedoncite. Vrvno licemerie.

ПОПИС - Page 2 Img_2134

Nebula

Број на мислења : 938
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Пет Јан 29 2021, 16:32

Откако со политички договор на двојца лидери во согласност со Тиранската платформа која е партиски документ, власта бара опозицијата да молчи за ненормалниот закон за попис каков што не постои никаде на светот и за таа операција сакаат да ја злоупотребат пандемијата, хибридната власт повикува да нема мешање на политиката во пописот. Во ситуација кога директорот на Статистика е партиски војник на СДСМ, а заменикот директор (кој има право на вето во однос на резултатите) е партиски војник на ДУИ и албански шовинист.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Luxor Пон Фед 01 2021, 15:27

Жмицко всушност го бара тоа што веќе е предвидено со пописот и го користи како причина да бара одложување на тој попис со цел блокирање на институциите по секоја цена.

ПОПИС - Page 2 Img_2516

ПОПИС - Page 2 Img_2517
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Пон Фед 01 2021, 16:12

Премиерот на Заевистан не ја споменува препораката на ОН и СЗО во време на пандемија да не се одржуваат пописи, затоа што и таму кај што се врши електронски попис треба да се направи контролна проверка со физичко присуство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Luxor Пон Фед 01 2021, 17:12

Не гледам причина тогаш ти да се вознемируваш за тоа што се случува во некаков Заевистан. Бидејки сам себе се определуваш како северџанец ти живееш во некаква Северџанија. Или сега ќе почнеш да се самоопределуваш како заевистанец?

Како и да е она што твојот оФчар Жмицко го бара веќе е вклучено во пописната методологија и бидејки тој тврди дека тоа би бил веродостоен начин и во таков случај дпне оФците ги признаваат резултатите вашите лаги за некакви договорени проценти се разоткриени.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Пон Фед 01 2021, 17:20

Интересно мислење. По твое комитите не требало да се вознемируваат и требало да ги прифатат османлиите како нова реалност или партизаните да ги прифатат бугарските фашистички окупатори. Како што заевистанците ги прифаќаат како администратори. Забележуваш ваљда дека не ја прифаќам северна, па почнувам да користам ново име за територијата на окупираната Република Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by PRVOBOREC Пон Фед 01 2021, 18:00

Ааааа честито небањати, гледам сте го смениле името.

ПОПИС - Page 2 Img_2847

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2377
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Пон Фед 01 2021, 18:48

Претпоставувам дека некој мисли дека со тоа што е напишано Заев станал поголем лидер, да не кажам поголем диктатор, сме добиле датум за преговори со ЕУ, вакцини, животот во Македонија станал подобар.
Напишаното е навреда и за вашиот коалиционен партнер Љубчо Георгиевски и за вашиот пријател Красимир Каракачанов. Не само за Македонците што го почитуваат ВМРО како организација што ја започнала борбата што ја продолжиле партизаните што довело до создавање на македонска држава (им се извинувам на заевистите што сметаат дека не смее да се употребува македонски како придавка).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Nebula Сре Фед 03 2021, 10:17

Mickoski i vmro pocnaa ds se gubat samite sebe vo destruktivnosta. Ocajni obidi koi im nanesuvaat neprocenliva steta na niv samite. Kade otide zagrizenosta za zdravjeto na graganite i obvinuvanjata za falsifikat? Spored ova sto go pravat sega se bilo laga za da se blokira funkcionalnosta na drzavnite institucii so moznost za kolaps na celokupniot drzaven mehanizam. Kreiranje haos vo ocajni obidi da se dojde na vlast.

ПОПИС - Page 2 Img_2135

Nebula

Број на мислења : 938
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Сре Фед 03 2021, 15:24

А каде го дал Претседателот предлогот и кога и каде се гласало по неговиот предлог? Инаку не е единствен проблем само времето на одржување на пописот, туку и технологијата по која ќе се изведе. Тоа што го зборува Заев не е никаде напишано во законот, а премиерот не е познат по тоа што се држи до зборот, туку напротив дека обично прави обратно од тоа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Luxor Сре Фед 03 2021, 17:09

Уште една катастрофална грешка на вашиот оФчар Жмицко. Леванја и Апашиев се зацврстуваат како лидери на опозицијата. Менувајте ги будалите што ви ја уништуваат партијата додека е време.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by defo Сре Фед 03 2021, 20:22

Е тек тогаш со Апасиев, јак опозиционер, чекор до власт држава не се гради. Сме наебале, уствари кога ќе размислам Грујче си го исполни планот, ја распадна Македонија, преку распад на акционерското друштво ВМРО-ДПМНЕ. Ова го зборев со години. Ама нема кој да ме слуша.

Нејсе околу потписов, им гори на ДПМНЕ, знаат дека пописов, не ја одликува реалната слика на терен, и ќе се отвори врата за поголемо сомневање во минатите изборни циклуси.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3317
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Сре Фед 03 2021, 21:29

Апасиев никогаш не бил дел од ВМРО колку што ми е познато. Еден е од тие што го рушеше Груевски затоа што сметаше дека 62 место на листата на Транспаренси е лошо. Сега гледаме дека можело и полошо. Сега за прв пат сме и земја со хибриден режим, што би рекле земја со нерегуларни избори, корупција, диригирано судство ...
Не верувам дека Левица ќе победи на следните избори, но веројатно ќе има повеќе пратеници отколку сега. Но да не изигрувам баба Ванѓа, да ги почекаме следните избори на кои претпоставувам ќе има засилен мониторинг од ОБСЕ и пријателите што не сакаат диктатори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by defo Сре Фед 03 2021, 21:35

Ќути си напишал нешто паметно Very Happy

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3317
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by zozoti Пет Фед 05 2021, 12:06

Ja objavija metodologijata za popisot, koj saka da ja vidi ima link.

https://nezavisen.mk/objavena-metodologijata-za-sproveduvanje-na-popisot/

zozoti

Број на мислења : 346
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by zozoti Саб Фед 13 2021, 15:19

Sega tocno ke znaeme kolku siptari ima.

ПОПИС - Page 2 Img_2056

zozoti

Број на мислења : 346
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Саб Фед 13 2021, 15:30

Во нормална држава таква графа во лична карта не е потребно да биде напишана. За жал ние благодарение на евроатлантската меѓународна банда и хибридниот режим што е инсталиран одамна не сме нормална држава.
Треба ли да потсетам дека се ветуваше дека членството во НАТО ќе донесе нови инвестиции. Сега пописот треба да донесе инвестиции. Лажги за наивни будали и мали деца.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by zozoti Саб Фед 13 2021, 15:36

Micko e pod kontrola na vlasta i nato i eu? Blagodaram sto mi gi razjasni rabotite.

zozoti

Број на мислења : 346
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Саб Фед 13 2021, 15:54

За ова не би требало да пишуваме на темата ПОПИС, но за да не остане одговорено ќе ти напишам дека мислам дека Сашо Мијалков е главниот што ги држи под контрола сите поранешни функционери, без разлика дали се работи за премиер, министер, градоначалник (на пример на Струмица), лидер на политичка партија што наредува на членовите на неговото стадо. Ако Заев има снимени разговори во доволна количина за да го смени Уставот по неуспешен референдум, можам само да претпоставам колку има поранешниот шеф на безбедноста на Македонија.
Ако некој признава дека сме со марионетска влада поставена од евроатлантската меѓународна банда може да се бори за слобода. Ако се прави на удрен сигурно е дека ќе остане роб. Инаку секој би имал право да го смени своето изјаснување за етничката припадност кога ќе посака, па со тоа не се загрозени неговите човекови права, а кога ќе станеме нормална држава овој податок треба да остане само на компјутерите во МВР и до нив да нема пристап секој.
Кога сме кај изјаснување на други за лични податоци, етничка припадност или религија, очигледно е дека повеќе се слуша зборот на заменикот директор на Статистика отколку на директорот. Затоа што заменикот е Албанец, а ако Албанците ја напуштат оваа влада ќе ја нема ни владата, а ќе има полни затвори. Со почитување на владеењето на правото.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 2 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот