Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОПИС

+8
PRVOBOREC
Nebula
defo
zozoti
Luxor
SHARENI
osa
трендафил
12 posters

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Luxor Саб Фед 13 2021, 17:51

Колку да се надоврзам на исмевањето на твоите будалаштини од твојот пост произлегува дека Жмицко всушност е под контрола на Мијалков. Затоа што токму тој бара да се впишува националноста во личните карти. Така е кога упорно се обидуваш да лажеш.

ПОПИС - Page 3 Img_2524
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Саб Фед 13 2021, 20:12

Изгледа дека колку пати ќе излажеш дека јас сум излажал повеќе веруваш во тоа.
Од пишувањето на етничката припадност во личната карта нема никаква штета. Утре кога ќе имаме нормална власт многу едноставно во тој дел ќе може да се направи електронски попис кога од вкупниот број на иматели на лични карти ќе се одбијат тие што се подолго време во странство. Против воведувањето на оваа графа во Собранието се само 3 пратеника. Тие од Левица и тој од Демократски сојуз. Никој друг не се изјаснил, барем до сега, како нив. Ќе бидеме и начисто дали некој се смета за Бугарин, а на изборите лажел дека е Македонец.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Luxor Нед Фед 14 2021, 10:42

За твоја несреќа доказите кој лаже се тука. Само ти продолжи, одлично ти оди исмевањето сам на себе. И сега бидејки еднаш тврдиш дека државата не е нормална а твој Жмицко бара воведување националност во личните карти Жмицко е ненормаален? Потоа тврдиш дека за тоа е одговорна некаква евроатлантска банда. Жмицко е пид нивна контрола? Па лажеш дека тоа е дело на Заев и Мијалков. Жмицко ги исполнува нивните наредби? За на крај и ти да тврдиш дека тоа е сосема добра работа? Слуга си на евроатлантската бнда, на Заев и Мијалков, се обидуваш да се напикаш што подлабоко во шупакот на Жмицко, ти треба стручна помош или само не си ги пиеш лековите?

zozoti напиша:Sega tocno ke znaeme kolku siptari ima.

ПОПИС - Page 3 Img_2056

трендафил напиша:Во нормална држава таква графа во лична карта не е потребно да биде напишана. За жал ние благодарение на евроатлантската меѓународна банда и хибридниот режим што е инсталиран одамна не сме нормална држава.
Треба ли да потсетам дека се ветуваше дека членството во НАТО ќе донесе нови инвестиции. Сега пописот треба да донесе инвестиции. Лажги за наивни будали и мали деца.

zozoti напиша:Micko e pod kontrola na vlasta i nato i eu? Blagodaram sto mi gi razjasni rabotite.

трендафил напиша:За ова не би требало да пишуваме на темата ПОПИС, но за да не остане одговорено ќе ти напишам дека мислам дека Сашо Мијалков е главниот што ги држи под контрола сите поранешни функционери, без разлика дали се работи за премиер, министер, градоначалник (на пример на Струмица), лидер на политичка партија што наредува на членовите на неговото стадо. Ако Заев има снимени разговори во доволна количина за да го смени Уставот по неуспешен референдум, можам само да претпоставам колку има поранешниот шеф на безбедноста на Македонија.
Ако некој признава дека сме со марионетска влада поставена од евроатлантската меѓународна банда може да се бори за слобода. Ако се прави на удрен сигурно е дека ќе остане роб. Инаку секој би имал право да го смени своето изјаснување за етничката припадност кога ќе посака, па со тоа не се загрозени неговите човекови права, а кога ќе станеме нормална држава овој податок треба да остане само на компјутерите во МВР и до нив да нема пристап секој.
Кога сме кај изјаснување на други за лични податоци, етничка припадност или религија, очигледно е дека повеќе се слуша зборот на заменикот директор на Статистика отколку на директорот. Затоа што заменикот е Албанец, а ако Албанците ја напуштат оваа влада ќе ја нема ни владата, а ќе има полни затвори. Со почитување на владеењето на правото.

luxor напиша: Колку да се надоврзам на исмевањето на твоите будалаштини од твојот пост произлегува дека Жмицко всушност е под контрола на Мијалков. Затоа што токму тој бара да се впишува националноста во личните карти. Така е кога упорно се обидуваш да лажеш.

ПОПИС - Page 3 Img_2524

трендафил напиша:Изгледа дека колку пати ќе излажеш дека јас сум излажал повеќе веруваш во тоа.
Од пишувањето на етничката припадност во личната карта нема никаква штета. Утре кога ќе имаме нормална власт многу едноставно во тој дел ќе може да се направи електронски попис кога од вкупниот број на иматели на лични карти ќе се одбијат тие што се подолго време во странство. Против воведувањето на оваа графа во Собранието се само 3 пратеника. Тие од Левица и тој од Демократски сојуз. Никој друг не се изјаснил, барем до сега, како нив. Ќе бидеме и начисто дали некој се смета за Бугарин, а на изборите лажел дека е Македонец.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Нед Фед 14 2021, 12:42

Прво лажеш дека Мицковски бара воведување на графата за национална припадност во личните карти. Тоа е дел од коалицискиот договор помеѓу СДСМ и БЕСА и благодарејќи на тој договор коалицијата предводена од СДСМ победи на изборите.
Не знам што сакаш да кажеш со тоа што си го цитирал. Ако се уфрли етничката припадност (што во нормална држава е непотребно, на пример во САД го заболе некој дали си Француз, Англичанец или нешто друго. Нема право на вето на некое малцинство или предност при вработување. Уфрлањето на графа за етничка припадност во личната карта или било на кој друг начин е добро затоа што Статистика работи под политички притисок, односно договор на Мијалков, Заев и Ахмети. Утре било која нормална власт ќе може да ги измени и резултатите на овој попис кога од бројот на попишани ќе се одземат тие што се во странство, а со лична карта во која секој при вадење на истата самиот ќе напише што е тој податок ќе постои како званичен. Никој, на пример источниот сосед нема да може да јаде говна врз основа на тоа колку Македонци од економски причини земале бугарски пасош, а за тоа биле принудени да напишат изјава дека се Бугари од дедо и пра дедо.
Инаку од се што си напишал не разбрав дали си ти против воведувањето на етничката припадност во личната карта или си за тоа СДСМ и партиите на македонците со албанско етничко потекло да бидат за, а ВМРО против за да не може во иднина да коалицира со некоја од етничките партии на најголемото малцинство во Македонија. На пример со Алтернатива и АЛијанса на Албанците на локалните избори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Luxor Нед Фед 14 2021, 14:49

Се додека јас имам пишани докази за твоите лаги слободно пишувај што сакаш. Верувам ја знаеш разликата меѓу валиден документ и твоите рекла казала лаги.

luxor напиша:За твоја несреќа доказите кој лаже се тука. Само ти продолжи, одлично ти оди исмевањето сам на себе. И сега бидејки еднаш тврдиш дека државата не е нормална а твој Жмицко бара воведување националност во личните карти Жмицко е ненормаален? Потоа тврдиш дека за тоа е одговорна некаква евроатлантска банда. Жмицко е пид нивна контрола? Па лажеш дека тоа е дело на Заев и Мијалков. Жмицко ги исполнува нивните наредби? За на крај и ти да тврдиш дека тоа е сосема добра работа? Слуга си на евроатлантската бнда, на Заев и Мијалков, се обидуваш да се напикаш што подлабоко во шупакот на Жмицко, ти треба стручна помош или само не си ги пиеш лековите?

zozoti напиша:Sega tocno ke znaeme kolku siptari ima.

ПОПИС - Page 3 Img_2056

трендафил напиша:Во нормална држава таква графа во лична карта не е потребно да биде напишана. За жал ние благодарение на евроатлантската меѓународна банда и хибридниот режим што е инсталиран одамна не сме нормална држава.
Треба ли да потсетам дека се ветуваше дека членството во НАТО ќе донесе нови инвестиции. Сега пописот треба да донесе инвестиции. Лажги за наивни будали и мали деца.

zozoti напиша:Micko e pod kontrola na vlasta i nato i eu? Blagodaram sto mi gi razjasni rabotite.

трендафил напиша:За ова не би требало да пишуваме на темата ПОПИС, но за да не остане одговорено ќе ти напишам дека мислам дека Сашо Мијалков е главниот што ги држи под контрола сите поранешни функционери, без разлика дали се работи за премиер, министер, градоначалник (на пример на Струмица), лидер на политичка партија што наредува на членовите на неговото стадо. Ако Заев има снимени разговори во доволна количина за да го смени Уставот по неуспешен референдум, можам само да претпоставам колку има поранешниот шеф на безбедноста на Македонија.
Ако некој признава дека сме со марионетска влада поставена од евроатлантската меѓународна банда може да се бори за слобода. Ако се прави на удрен сигурно е дека ќе остане роб. Инаку секој би имал право да го смени своето изјаснување за етничката припадност кога ќе посака, па со тоа не се загрозени неговите човекови права, а кога ќе станеме нормална држава овој податок треба да остане само на компјутерите во МВР и до нив да нема пристап секој.
Кога сме кај изјаснување на други за лични податоци, етничка припадност или религија, очигледно е дека повеќе се слуша зборот на заменикот директор на Статистика отколку на директорот. Затоа што заменикот е Албанец, а ако Албанците ја напуштат оваа влада ќе ја нема ни владата, а ќе има полни затвори. Со почитување на владеењето на правото.

luxor напиша: Колку да се надоврзам на исмевањето на твоите будалаштини од твојот пост произлегува дека Жмицко всушност е под контрола на Мијалков. Затоа што токму тој бара да се впишува националноста во личните карти. Така е кога упорно се обидуваш да лажеш.

ПОПИС - Page 3 Img_2524

трендафил напиша:Изгледа дека колку пати ќе излажеш дека јас сум излажал повеќе веруваш во тоа.
Од пишувањето на етничката припадност во личната карта нема никаква штета. Утре кога ќе имаме нормална власт многу едноставно во тој дел ќе може да се направи електронски попис кога од вкупниот број на иматели на лични карти ќе се одбијат тие што се подолго време во странство. Против воведувањето на оваа графа во Собранието се само 3 пратеника. Тие од Левица и тој од Демократски сојуз. Никој друг не се изјаснил, барем до сега, како нив. Ќе бидеме и начисто дали некој се смета за Бугарин, а на изборите лажел дека е Македонец.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Вто Мар 02 2021, 19:40

Чудно е тоа што тие што не живеат во Македонија имаат повеќе можности за попишување. Една е онлајн, друга да ги попише било кој друг што го знае нивниот матичен број, трета да дојдат во земјата и да се попишат сами. За тие што се во земјата има само една можност, да го пречекаат попишувачот, да ризикуваат да добијат корона или да бидат казнети. За тие во странство нема казна ако не се попишат. Дискриминација до балчак.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Luxor Вто Мар 02 2021, 21:57

Зошто се жалиш? Тоа е сјајна можност твојот оФчар Жмицко да докаже дека албанците се 30% колку што ги прогласи уште пред да започне пописот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Саб Мар 06 2021, 19:33

Не значи дека ако од некоја етничка заедница се 30% од родените толку и ги има во државата. На бројот влијаат повеќе други фактори. Просечниот животен век, иселувањето ... Со користење на д
базите што и стојат на располагање на државата бројката со релативно мала статистичка грешка може да се утврди за неколку дена. Со користење на софтверот и податоците што се користеа при прочистувањето на избирачкиот список и од таа бројка да се извадат тие што се иселиле 12 месеци пред критичниот ден на пописот. Тој податок го има МВР.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Сре Мар 24 2021, 15:53

Не знам дали владата на Ахмети и Заев мисли да отвора концентрациони логори. Наместо да го слуша гласот на експертите од ОН и СЗО и да го одложи пописот додека не се стекне имунитет на стадо (што се прави со вакцинирање, а не со прес конференции) хибридниот режим им се заканува на граѓаните со затвор во траење до 5 години доколку не примат во својот дом невакциниран попишувач, потенцијален пренесувач на болеста од која во Македонија умираат неколку десетици луѓе дневно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Albatros Сре Мар 24 2021, 16:11

Vednas organizirajte protesti i povikajte go clenstvoto da bojkotira bidejki nema da mozete da ja ispolnite kvotata od 30% sto mu ja vetivte na Sela. Ucinete mu na koalicioniot partner, toj ke vi vrati so novi uceni.

Albatros

Број на мислења : 794
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Сре Мар 24 2021, 19:19

Каква врска има Села со пандемијата. Кој може да ме натера да примам дома човек што претходно влегол во повеќе куќи. Зошто сум дискриминиран во однос на државјаните на Македонија во странство, кои не би требало воопшто да бидат попишани, а можат да се попишат онлајн, без ризик по своето здравје. Зошто и јас да не можам да се попишам на ист начин, па за попишувачите да останат само тие што сакаат директен контакт со попишувач. Колку затвор ќе добијат Заев, Филипче или некој друг од власта ако некој добие ковид од попишувач и почине? Дали човечките животи се поевтини од политички договор на Заев и Ахмети.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Luxor Сре Мар 24 2021, 19:38

Села е клучниот фактор зошто бојкотирате и на вештачки начин сакате да ги направите албанците повеќе одошто се. Инаку нема да ве прими во коалиција. Да не се узлажеше Жмицко уште непочнат пописот да ги прогласи албанците 30% ќе ти верував дека е од здравствени причини.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Чет Мар 25 2021, 21:54

Вие ќе си измислите нешто и по некое време верувате дека тоа е вистина. Нормално е да има попис, но во нормални услови и со нормални параметри. За жал кај нас пописот не го спроведуваат експерти, туку партиски војници. И не само пописот. Здравјето е над се. Никој не може да ме натера да примам во станот човек што може да ме зарази со корона. Или јас да го заразам па да го носам на душа. Кај нас пописот е почнат и до сега се попишуваат тие што по светските стандарди не треба да се попишат во Македонија, туку во земјите во кои живеат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Luxor Чет Мар 25 2021, 22:00

Ајде не се грижи толку, храбро помогни му на оФчарот Жмицко да ги испорача 30% албанци како што јавно му вети на Села. Што ти е гајле дека со тоа македонците ќе станат малцинство во сопствената земја.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Albatros Чет Мар 25 2021, 23:04

Sega ke se spogodat, deblokiranje na parlamentot i poddrska za popisot vo zamena za osloboduvanje na finansierot na vmro Kamcev i nekolku drugi kako Milosovski i Dimovski.

Заев прифати тет-а-тет средба со Мицкоски, ќе се одржи во понеделник

https://m.mkd.mk/makedonija/politika/zaev-prifati-tet-a-tet-sredba-so-mickoski-kje-se-odrzhi-vo-ponedelnik

Albatros

Број на мислења : 794
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Dino Пет Мар 26 2021, 10:19

Turete i k-t na takva drzava kade dvajca za nikade resavaat za se i gi prifakaat site uceni na malcinstvo kako da e mnozinstvo samo da grabaat. Kade instituciite se polni samo so plaketolepaci na partiite a narodot im se klanja oti navednata glava sabja ne ja sece. Oti za da imas drzava treba narod a ne podlizurkovci, klientelisti i bezmozocni za koi mislat gazolizacite vo stabovite.

Dino

Број на мислења : 628
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Пет Мар 26 2021, 15:27

Да се надеваме дека нема да биде така, иако за жал шансите за позитивен исход се минимални. Под позитивен сметам на договор како неалбанците (не само Македонци) да воспостават рамноправност со Албанците наместо да бидат нивни заложници. И еднаш за секогаш да престанат странци да одлучуваат за Македонија и Македонците.
Прв пат денеска директорот на статистика навестува дека е можно одложување на почетокот на пописот додека попишувачите не се вакцинираат. По мене би требало да се причека и да им се потврди дека стекнале имунитет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Саб Мар 27 2021, 09:07

По Бугарија и Србија и Хрватска го одложи пописот поради пандемијата. Хибридниот режим на Заев и Ахмети останува единствениот што само од желба да ја наметне својата волја не се откажува од тоа што му се утувило во глава.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Luxor Саб Мар 27 2021, 15:12

Одличен изговор дпне оФците да не се попишат и да му ги испорачаат 30% албанци на Села како што Жмицко јавно му вети.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Саб Мар 27 2021, 15:38

Има ли друга земја освен Македонија што ќе го изврши пописот во време на пандемијски шпиц?
Со одложување на пописот нема да има резултати сега, туку кога ќе се случи пописот. На линкот подолу може да се види како се одвива пописот во Белгија во сендвичари. Се попишуваат само албанци.

https://www.facebook.com/KlanMacedoniaTelevision/videos/185547633170543/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Nebula Саб Мар 27 2021, 15:49

Blesite od vmro i levica ke gi devastiraat makedoncite. Tolku se boesavi sto navistina mislat deka so bojkot ke postignat nesto. Se sto ke napravat e zgolemen procent albanci i zgolemuvanje na nivnite apetiti. Nikoj normalen nema da go prifati opravduvanjeto Zaev e kriv. Za ova makedonska katastrofa ke bidat vinovni Mickoski i Apasiev. Blesavite veruvanja deka popisot ke bide prekinat ili deka nivnoto nepriznavanje na rezultatite ke znaci nesto e samo dokaz deka nemaat kontakt so realnosta. Zatoa sto na 22 april ke dojdat cestitkute od NATO, EU, Germanija, Francija, SAD i drugi za uspesno sprovedeniot popis.

Nebula

Број на мислења : 938
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Albatros Саб Мар 27 2021, 16:03

Niv celta im e kompletno blokiranje na drzavata i instituciite. Se vodat od logikata ako ne se tie na vlast togas neka bide unistena Makedonija. Bitno im e da se spasat od kriminalot i da go dokradat toa sto ostanalo. Nemaat nitu sovest nitu nacionalno cuvstvo. Vmro i nejzinata kreacija levica se olicetvorenie na destrukcijata. Istoto e i so albanskata opozicija. Koi idioti se tie zboruva faktot sto tvrdat deka rabotnicite mozat so meseci bez plati zatoa sto kako albanski patrioti sakaat na pola Kosovo da mu dademe drzavjanstvo. No toa neka si gledaat alvancite, dali sakaat da gladuvaat so meseci zaradi kacuvanje na rejtingot na Gasi i Sela. Sto im vredat novi drzavjani nasilno natureni na Makedonija ako tie koi veke se toa ispoumrat od glad ili duri i vnucite gi zaglavat vo dolgovi.

Albatros

Број на мислења : 794
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Саб Мар 27 2021, 16:08

Тие што ќе бојкотираат, а живеат во Македонија, нема да исчезнат. И понатаму ќе живеат тука и ќе гласаат на следните избори. Никој не може да спречи да се спроведе нов попис и спроведувачите на сегашниот да заминат во затвор поради евентуален фалсификат на истиот. Пред се поради попишување на иселени како да живеат во земјата. Исто така некој ќе одговара и за ненавремената набавка на вакцини. Колку што знам вчера имаше 4 заболени инструктори на попишувачите. Колку има заразено попишувачи не е познато. Исто така нестабилно работи и информатичкиот систем со само 50тина прикачени попишувачи.
Германија и повеќе други земји од ЕУ го имаат одложено пописот поради пандемијата. Повторно прашувам. Има ли друга земја освен заевистанска Македонија во која пописот не е одложен. Дури и во земји кај што истиот се прави компјутерски, но со физичка проверка на одреден број граѓани.
Во врска со законите за помош на дел од загрозените поради пандемијата седницата за негго пред да се помине на гласање може да трае најповеќе 3 дена. Поголемо доцнење ќе има поради глупавиот закон за јазици затоа што секој предлог (и неколку илјади) мора да се преведе пред да се закаже седницата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Luxor Саб Мар 27 2021, 16:13

Ц ц ц, и кога новата влада на дпне оФците (бидејки нели имате 61 пратеник) ќе почне да апси и стрела наоколу?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Nebula Саб Мар 27 2021, 16:17

Blesavite si ostanuvaat blesavi, tocno takvite izjavi ja animiraat progresivnata javnost. A kako sto na site dosegasni izbori vidovme tie se odlucuvackiot faktor. Letanjeto so umot za nekakov nov popis za koj albancite i megunarodnata zaednica nema da sakaat da cujat ukazuva na totalnata izgubenost na Apasiev i Mickoski kako i na nivnite sledbenici.

Nebula

Број на мислења : 938
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 3 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот