ЦЕНАТА НА СТРУЈАТА ИСТА

Go down

ЦЕНАТА НА СТРУЈАТА ИСТА Empty ЦЕНАТА НА СТРУЈАТА ИСТА

Пишување by osa on Нед Јун 30, 2019 12:03 pm

ЕНАТА НА СТРУЈАТА ОСТАНУВА ИСТА, ЗАШТЕДИ ЗА ДОМАЌИНСТВАТА И КОМПАНИИТЕ
30/06/2019 09:13 

Се потврди, цената на струјата останува иста, домаќинствата и компаниите имаат можност да заштедат,порачуваат од СДСМ.ЦЕНАТА НА СТРУЈАТА ИСТА %D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D1%98%D0%B0-300x169
Се потврдија најавите на надлежните институции и Владата дека со либерализацијата цената на струјата нема да поскапи како што лажно обвинуваше ВМРО-ДПМНЕ.
Цената на струјата останува иста, домаќинствата и компаниите имаат можности да заштедат.
Со враќањето на евтината тарифа на струја околу 11 милиони евра се враќаат назад кај граѓаните, со тоа што плаќаат помали сметки само со оваа мерка.
Со либерализацијата на струјата, бенефит ќе имаат 20-30% од компаниите, коишто досега мораа да купуваат струја од околу 140 евра, а сега по околу 80 евра за мегават час.
Граѓаните многу добро можат да направат разлика меѓу расипничкото владеење на ВМРО-ДПМНЕ кога струјата поскапе за 100 отсто, и домаќинските и одговорни мерки на СДСМ со кои парите се враќаат назад кај граѓаните.
Владата предводена од СДСМ останува посветена на креирање и спроведување мерки кои значат подобар живот за сите и повеќе пари директно кај граѓаните.
Зборот важи! , се вели во соопштението на СДСМ.

Сподели_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15765
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот