Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НОКТИ И ГАБИЧКИ

Go down

НОКТИ И ГАБИЧКИ Empty НОКТИ И ГАБИЧКИ

Пишување by osa on Нед Jул 07, 2019 10:23 am

ОСЛОБОДЕТЕ СЕ ОД ГАБИЧНАТА ИНФЕКЦИЈА НА НОКТИТЕ СО ПОМОШ НА СОДА БИКАРБОНА И ЈАБОЛКОВ ОЦЕТ
НОКТИ И ГАБИЧКИ 3-9-36dfpq7lnwpn11nz8s9rls
Кажете збогум на досадната габична инфекција на ноктите со помош на сода бикарбона и јаболков оцет.
Габата на нозете и ноктите обично е резултат на влага, мувла или бактерија, и често пати се болни и непријатни.
Белите или жолтите точки на врвот од ноктите обично се првата фаза на габичната инфекција. Со текот на времето може да ја променат бојата или обликот, и ноктот може да стане многу непријатен и болен. Без третман, габата не може да се излечи, и она што веројатно не сте го знаеле е дека сода бикарбоната е еден од најефикасните лекови за габи.
Мешавина на сода бикарбона и оцет е добра токму поради тоа што содата не е фунгицид, што значи дека нема да ја убие габата, но ќе го спречи нејзиното ширење и растење, додека оцетот се користи за убивање на габата.
НОКТИ И ГАБИЧКИ Legs-treatmant
Ќе ви бидат потребни:
4-5 лажици сода бикарбона
1 чаша бел или јаболков оцет
вода
сад за натопување нозете
хартиена крпа
Измешајте една чаша оцет во садот со вода за натопување на нозете. Потопете ги околу 15 минути, а потоа добро исушете ги нозете со хартиена крпа. Повторете го ова повторно, но овој пат, додадете 4-5 лажици сода бикарбона.
Повторете го ова неколку пати во ден, два пати без и со сода бикарбона. Целта на оваа процедура е оцетот прво да ги уништи габите, а сода бикарбоната да спречи нивно натамошно растење и ширење.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОКТИ И ГАБИЧКИ Empty Re: НОКТИ И ГАБИЧКИ

Пишување by osa on Нед Jул 07, 2019 10:37 am

eve vednash ke probam i ke vi kazam kakvi se rezultatite

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОКТИ И ГАБИЧКИ Empty Re: НОКТИ И ГАБИЧКИ

Пишување by Bosonoga on Нед Jул 07, 2019 11:01 am

probaj pa kazi ,mnogumina imaat problem ,ke pomognesh
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 879
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

НОКТИ И ГАБИЧКИ Empty Re: НОКТИ И ГАБИЧКИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот