Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MVR voveduva red vo soobrakajot

+3
Teo
трендафил
TRAJCHE
7 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE Пон Jул 08, 2019 11:41 am

Akciite se pocesti, fateni i kazneti golem broj vozaci za nepocituvanje na zakonot.

За една недела казнети 292 непрописно паркирани возила во Центар

https://makfax.com.mk/makedonija/%D0%B7%D0%B0-%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8-292-%D0%BD%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D0%B0/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE Пон Jул 08, 2019 11:49 am

No toa ne e se, otporano ima akcii a mediumite na dpmne gi prenesuvaat kako da e nesto loso da se stavi kontrola nad soobrakajot kade cesto ima nesreki i zrtvi.

https://kurir.mk/republika/skopje/policijata-bukvalno-kaznuva-se-pred-sebe-nad-100-kazneti-vozachi-na-avtomobili-i-motori-za-samo-nekolku-chasa/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by трендафил Пон Jул 08, 2019 9:48 pm

Нешто не гледам ред во сообраќајот помеѓу Бит Пазар и Чаир. Минатата година го имаше десетина дена кога таму работеа полицајци од други градови.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by Teo Пон Jул 08, 2019 10:42 pm

Toa shto ti ne gledash ne znachi deka go nema tuku deka tvojata partiska kusogledost te sprechuva da go vidish.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE Чет Jул 11, 2019 11:10 am

TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE Пет Jул 12, 2019 11:52 am

MVR rastura, bravo Oliver, bravo SDSM, bravo za premierot Zaev. Konecno ulicite ke stanat bezbedni.

Возачите повеќе се држат за мобилките отколку за воланот, 41 од нив добиле казна

Дури 41 возач вчера биле сакционирани во Скопје затоа што користеле мобилен телефон при управување моторни возила. За жал возачите повеќе се држат за мобилните отколку за воланот.
Инаку, вчера со тешки телесни повреди се здобил сопатник во патничкото возило кое доживеало сообраќајна незгода во градов, наведува скопската полиција. Во полицискиот извештај не се наведуваат деталите за несреќата која е најтешка меѓу вкупно осум судири меѓу автомобили во Скопје. Полесно повредени се две други лица на кои, исто така, им е укажана лекарска помош.

Според податоците на СВР Скопје, полицијата од сообраќај исклучила 50 возачи кои се движеле со поголема брзина од дозволената. Ова е нова потврда дека скопските возачи продолжуваат да не ги почитуваат сообраќајните правила и прописи. Тројца возачи се откриени како управуваат со возилата под дејство на алкохол, 13 пред да се стекнат со право на управување моторно возило и четири возачи почетници.

Издадени се и 70 казни за непрописно паркирање, три за нерегистрирани возила и една за претовар, а со специјалното возило „пајак“ подигнати се 67 возила. Полицијата санкционирала и пет возачи кои поминале крстостница на црвено светло, девет за неносење сигурносен појас за време на управување моторни возила.

https://skopskoeho.mk/vozachite-poveke-se-drzhat-za-mobilkite-otkolku-za-volanot-41-od-niv-dobile-kazna/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by OPOZICIONER Саб Jул 13, 2019 12:13 pm

Novi kazni za nesovesni vozaci za pobezbedni patista i ulici.

Казнети 55 возачи кои возеле брзо во населено место

https://www.libertas.mk/kazneti-55-vozachi-koi-vozele-brzo-vo-naseleno-mesto/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 885
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE Нед Jул 14, 2019 12:12 pm

I sinokja akcija na policijata, pod rakovodstvo na SDSM ke se stavi red vo soobrakajot.

Гас до даска без ограничување: 80 казнети за брзо возење

https://skopskoeho.mk/gas-do-daska-bez-ogranichuvane-80-kazneti-za-brzo-vozene/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by трендафил Нед Jул 14, 2019 12:20 pm

Полицијата уште не го расчистува метежот меѓу Бит Пазар и Чаир. Ваљда таму гласаат за ДУИ и СДСМ, како што други институции не ги чепкаат дивоградбите во Охрид и Матка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by Teo Нед Jул 14, 2019 12:41 pm

Go raschistuva, no partiskoto slepilo mozhe da bide opasno. Da gledash a da ne mozhesh da vidish.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by трендафил Нед Jул 14, 2019 12:44 pm

Ајде да прашам и зошто се казнува само во Скопје (но не и во мојата општина Чаир), а не и во Тетово и други градови на Македонија. Дали затоа што Скопје во најголем дел гласаше за Силјановска, а не за Пендаровски?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by Teo Нед Jул 14, 2019 12:47 pm

Toa ti tvrdish, ne mozheme da go zememe kako verodostojno.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by трендафил Пон Jул 15, 2019 9:27 am

Такви извештаи доаѓаат од самото МВР. Новинарите не седат заедно со полицајците и не бројат колкумина и зошто се казнети, туку тоа им го соопштува МВР. Нема извештаи за казнувања во други места освен во Скопје. А дека Скопје гласаше во поголем дел за Солјановска. Во мојата општина Чаир мнозинството беше за Пендаровски, па тука не се казнува. Кај нас пајак ги напаѓа полицајците ако казнуваат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by Luxor Пон Jул 15, 2019 12:17 pm

Нормално дека ќе доаѓаат од МВР. Сигурно нема да ги прашаме лудите дпмне - оФци според чии тврдења досега жив човек нема останато во Македонија, сите се загинати во сообраќајки а автомобилите по патиштата се управувани од духови.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by трендафил Вто Jул 16, 2019 12:30 pm

Некој друг тврдеше дека во времето на ВМРО половина милион граѓани на Македонија, се иселиле од државата. Чудно е што бројката на заминати сега е поголема. Нели дојде животот, а никој не се враќа дома. Напротив.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by Teo Вто Jул 16, 2019 7:52 pm

Kolku treba da bidesh glup za vo tema voveduvanje red vo soobrakjajot da pishuvash za iseluvanje od drzhavata.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE Нед Jул 21, 2019 11:48 am

Uste edna akcija na MVR koe so doaganje na vlast na SDSM i premierot Zaev konecno stava red vo soobrakajot.

Во Скопје вчера санкционирани 300 возачи July 21, 2019
Во Скопје вчера санкционирани 300 возачи | opserver.mk

https://opserver.mk/crna-hronika/vo-skopje-vchera-sankcionirani-300-vozachi/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE Пон Aвг 05, 2019 5:20 pm

Prodolzuva vovedivanjeto red vo soobrakajot.

Алсат 2019-08-05T10:04:02+02:00
Во текот на изминатите денови (01,02,03 и 04.08.2019 година) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје превземени се мерки и активности и констатирано е дека 187 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената. Од сообраќај се исклучени 76 возачи од кои: 24 возачи затоа што управувале возила под дејство на алкохол, 45 возачи затоа што управувале возила без возачка дозвола и седум возачи почетници кои не ги почитувале сообраќајните прописи. Исто така, исклучени од сообраќај се и 35 возила бидејќи биле нерегистрирани

https://www.alsat-m.tv/mk/%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%be%d0%bb%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%be%d1%82-%d0%b2%d0%b8%d0%ba%d0%b5%d0%bd%d0%b4-%d1%81%d0%ba%d0%be%d0%bf%d1%81%d0%ba%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d1%83%d0%bb%d0%b8%d1%86%d0%b8/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by OPOZICIONER Чет Aвг 08, 2019 12:15 pm

Dpmneovskiot Vecer na Ivona priznava deka MVR sovesno si ja vrsi rabotata i kako vinovni gi posocuva zitelite na Skopje.


https://vecer.mk/node/28426
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 885
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by SHARENI Нед Aвг 25, 2019 11:39 am

MVR so uste edna uspesna akcija.

Вкупно 35 возачи се казнети вчера во Скопје за пребрзо возење. Во акциската контрола за санкционирање на возачи на моторни возила на скопската полиција откриени се и 39 останати прекршоци, при што издадени се 13 прекршочни платни налози и 26 мандатни платни налози.
https://m.mkd.mk/crna-hronika/vo-skopje-vchera-se-kazneti-35-vozachi-za-prebrzo-vozenje
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 763
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by трендафил Нед Aвг 25, 2019 3:28 pm

Резултатот од работењето на МВР во сообраќајот за првите 6 месеци од годината е 70 загинати лица, што е зголемување од 20% во однос на 2018 година или 25% во однос на 2017. Најлош резултат во последните 20 години. Во друга држава би се размислувало за смена на министерот за внатрешни работи. Исто ќе беше и кај нас ако не беа СДСМ и ДУИ на власт.

https://plusinfo.mk/2019-година-е-најцрна-година-на-патиштата-70/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by Teo Нед Aвг 25, 2019 4:11 pm

Normalno deka kje bide taka koga naglo se zgolemuva brojot na vozila po patishtata. Za samo dve godini gospodinot Zoran Zaev tolku go zgolemi stanfardot na gragjanite shto rezultirashe i so masovno zgolemuvanje na brojot na vozila.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by трендафил Нед Aвг 25, 2019 4:15 pm

Имаш некаква бројка? Колку што ми е познато најголемо зголемување на бројот на возила имаше кога се либерализира увозот на половни возила.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by Teo Нед Aвг 25, 2019 4:36 pm

Sekako deka imam,. Ova e snimka od sajtot na DZS. Ne se gleda, no spored tvojata glupava logika snimkava dokazhuva deka jas imam uvid vo celiot sajt pa spored toa mora bezuslovno da mi se veruva.

MVR voveduva red vo soobrakajot Img_2014
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот