Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MVR voveduva red vo soobrakajot

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by трендафил on Нед Aвг 25, 2019 4:41 pm

Секаде во светот се зголемува бројот на возила, а во Европа се намалува бројот на несреќи. Посебно на тие со смртни последици.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by Teo on Нед Aвг 25, 2019 4:57 pm

Ovoj pat ne mislam deka lazhesh tuku veruvam deka ne si se potrudil da proverish i napishanoto si go baziral na pretpostavki.

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Img_2015
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by SHARENI on Пон Aвг 26, 2019 2:23 pm

Cestitki za Opstina Centar i gradonacalnikot Bogdanovic, i za Oliver i MVR. Taka se odrzuva red vo gradovite.

Во општина Центар не простуваат паркирање надвор од дозволеното. Минатата недела со помош на специјалните возила „Пајак“ на ЈП ПОЦ отстранети биле дури 133 непрописно паркирани возила, од кои две (2) несовесно паркирани возила на места наменети за лица со посебни потреби. Со поставување на механичкото средство „Блокатор“ санкционирани биле 126 возила кои биле затекнати во резидентни зони, а не биле корисници-резиденти на секторот во коишто биле паркирани.


https://skopskoeho.mk/pajakot-vo-tsentar-imal-udarnichka-nedela/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE on Нед Сеп 01, 2019 10:12 am

MVR go zapira diveenjeto na motordziite niz gradot. Cestitki za Oliver i SDSM.

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Img_2011
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 566
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by трендафил on Вто Сеп 17, 2019 9:35 pm

Казнет е и министерот Бујар Османи за разговор по мобилен телефон додека вршеше инспекција на новите табли на државните институции со јазикот на најголемото малцинство. Да истакнам овде дека Замир Мемети е прв Албанец што му порача на вицепремиерот да види дека нема знаме на Република Македонија пред седиштето на ГУИ во Мала Речица.

https://infomax.mk/wp/видео-комедии-мвр-го-kaзни-османи-за-збо/
https://infomax.mk/wp/мицковски-зошто-бе-вака-му-правите-на-б/
https://expres.mk/mehmeti-a-da-pobarashe-bujar-vo-mala-rechica-da-bide-postaveno-drzhavnoto-zname/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by luxor on Сре Сеп 18, 2019 8:47 pm

Замир е советник на потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири. Браво за СДСМ, така се сака и брани Македонија.
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE on Саб Сеп 21, 2019 3:17 pm

Bravo MVR, prodolzete da go sproveduvate zakonot niz drzavata.
Во координирана полициска акција на 54 локации во 24 градови пронајдени и одземени се поголеми количества дрога и оружје. Акцијата била спроведена по претходно изготвен план за преземање на конкретни мерки и активности со наредба од судија на претходна постапка во текот на вчерашниот ден биле реализирани симултани претреси во вкупно 24 градови на дури 54 различни локации, додека пронајдените и одземени количини на наркотична дрога и пронајденото оружје се веќе предадени на вештачење.

https://m.mkd.mk/crna-hronika/golema-policiska-akcija-18-lica-vo-pritvor-za-droga-i-oruzhje
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 566
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by Teo on Саб Сеп 21, 2019 6:56 pm

Se apsi i zaplenuva droga i oruzhje na 54 lokacii vo 24 gradovi vo Makedonija.

Glupite od dpsne:

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Img_2054
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE on Нед Сеп 22, 2019 11:47 am

MVR prodolzuva so akciite za sreduvanje na soobrakajniot haos. Cestitki za Oliver Spasovski i SDSM.

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Img_2012
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 566
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE on Пон Сеп 23, 2019 2:47 pm

Ne e samo vo Skopje, vo cela Makedonija se resava soobrakajniot haos.

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Img_2013
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 566
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE on Саб Сеп 28, 2019 12:35 pm

Prodolzuvaat akciite na MVR, soobrakajnicite ke bidat bezbedni.

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Img_2017
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 566
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE on Пон Сеп 30, 2019 10:00 pm

Akcija i vo Stip.

СВР Штип: За шест часа од сообраќај исклучени 16 возачи под дејство на алхохол
септември 30, 2019

СВР Штип, во периодот од 22.00 часот на 28 септември до 04.00 часот на 29 септември, спроведе засилена акциска контрола на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол.

Од извршената контрола кај 16 возачи било утврдено присуство на алкохол. Сите биле исклучени од сообраќај, на сите им биле одземени возачките дозволи и издадени им се мандатни платни налози. Санкционирани се и 30 останати прекршоци.

https://mms.mk/97574/%d1%81%d0%b2%d1%80-%d1%88%d1%82%d0%b8%d0%bf-%d0%b7%d0%b0-%d1%88%d0%b5%d1%81%d1%82-%d1%87%d0%b0%d1%81%d0%b0-%d0%be%d0%b4-%d1%81%d0%be%d0%be%d0%b1%d1%80%d0%b0%d1%9c%d0%b0%d1%98-%d0%b8%d1%81%d0%ba%d0%bb/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 566
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by SHARENI on Сре Јан 15, 2020 11:35 am

Posledicite od rakovodenjeto na ekspertot Nake so MVR.

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Img_2041
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by OPOZICIONER on Сре Јан 15, 2020 12:21 pm

I toa samo za nekolku dena. Uceni, zakani, soobrakajki. Ama nego poveke go interesira da im pravi opstrukcii na premierot i pretsedatelot i da ja zagrozuva bezbednosta.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by трендафил on Сре Апр 15, 2020 6:43 pm

Во првите 100 дена не се критикува работата на ниту еден политичар. За оваа влада тоа беше 12 април, но сега се бројат заболени и мртви од корона, а не денови на влада, за жал. Бројките покажуваат дека во Македонија со години немало толку малку сообраќајни несреќи, посебно кога се работи за тешки последици. А министер за внатрешни работи е, да го именувам, Наќе Чулев.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by Albatros on Сре Апр 15, 2020 7:03 pm

Toa e rezultat ns vonrednata sostojba pri koja rasporedot na resursite na policijata, kaznite i pridruznite posledici se daleku pogolemi otkolku vo normalna sostojba. Kako sto gledame od soobrakajnite bilteni pred voveduvanjeto na vonrednata sostojba incidentite vo soobrakajot se vo isti razmeri i vo vremeto na ministeruvanje na Spasovski i vo vremeto koga toa mesto go popolnuva Culev.

Albatros

Број на мислења : 553
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by OPOZICIONER on Саб Апр 25, 2020 10:45 pm

Dodeka dpmne se utepa falejki go Nake sto fatil kilo kokain i sleper banani i toa po dojava ns italijanska policija kadrite na SDSM go rasturaat narko pazarot vo Makedonija.

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Img_2143MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Img_2144
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by трендафил on Нед Апр 26, 2020 4:32 pm

A каква врска има конкурентот на Заеви во производството на марихуана со сообраќајот. Кога сме кај сообраќајот без многу статистика се гледа дека со доаѓање на Наќе Чулев на чело на министерството бројот на сообраќајни незгоди е повеќекратно опаднат.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by Teo on Нед Апр 26, 2020 5:37 pm

Namali so gluposti, vo karantin sme.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by трендафил on Нед Апр 26, 2020 8:43 pm

Нели резултатот е тоа што се памети во спортот, а не играта. И јас споредувам бројки. И дрогата која е вмешана на тема за сообраќајот е фатена во време кога на чело на МВР е Наќе Чулев. Или можеби сметаш дека некој друг раководи со МВР.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by OPOZICIONER on Пет Мај 01, 2020 8:13 pm

Sto drugo moze da napravi osven steta, tolku e sposoben.

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Img_2151
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by трендафил on Пет Мај 01, 2020 8:24 pm

Изборна корупција не е хуманитарна помош. Но и хуманитарците, треба да ги почитуваат законите, а не наредбите на својот пастир. Што се возбуди толку СДСМ ако е во право. ‚ мината што немале дозвола ќе добијат казна, се надевам мала ако навистина се работи за хуманитарна акција, а кога донаторот, Зоран и Вице Заеви со братучедите ќе обезбедат документација за робата (до денес не е доставена) ќе може да се подели и донацијата. Но сега е јасно и дека ќе се врши контрола при поделбата за да се утврди дали се работи за изборен поткуп или донација. Едноставно полицијата си ја заврши работата. Сега веќе работи обвинителството. Не знам ни што се возбудиле толку троловите по социјалните мрежи.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE on Сре Мај 06, 2020 12:09 pm

Dodeka Nake snima spotovi za koi Micko ne znae iako Nake sekoj den go informira za se.

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Img_2150MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Img_2151
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 566
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот