Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Senzorna soba

Go down

Senzorna soba Empty Senzorna soba

Пишување by Flora on Сре Jул 10, 2019 11:16 am


Ke se zgrizuvaat decinja so autizam vo gradinkata vo Radisani.

Сензорна соба во градинката „11 Октомври“ во Радишани

Град Скопје во соработка со Општина Бутел ќе отвори сензорна соба во градинката „11 Октомври“ во населбата Радишани.

Во собата ќе се третираат деца со развојни нарушувања и аутизам, а со нив ќе работи стручен тим составен од дефектолог, педагог, психолог, логопед и воспитувачи.

https://plusinfo.mk/%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BE%D0%B1%D0%B0-%D0%B2%D0%BE-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-11-%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B2/

Flora

Број на мислења : 372
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Senzorna soba Empty Re: Senzorna soba

Пишување by Bosonoga on Вто Jул 23, 2019 8:25 pm

Bravo za Mila, zena, majka, kralica.

Платите на вработените во градинките пораснаа за 21%, Царовска: Ова е најголемото покачување

Вработените во градинките за една година ќе добијат покачување на платите за 21%. За месец јуни сите вработени ќе добијат плати повисоки за 16%, што во просек изнесува за 3.000 денари повеќе, додека пак од септември, месечните приходи на стручниот кадар во градинките ќе се зголемат за дополнителни 5%. Според министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, ова е најголемото покачување досега на вработените во детските градинки

https://tv21.tv/mk/platite-na-vrabotenite-vo-gradinkite-porasnaa-za-21-tsarovska-ova-e-najgolemoto-pokachuvane/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 879
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот