DPNE-OFCI

Страна 13 of 30 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Окт 15, 2019 11:28 am

Може треба да го смениме насловот на темата во лудите дпне-оФци.

DPNE-OFCI - Page 13 19

DPNE-OFCI - Page 13 123
luxor
luxor

Број на мислења : 5377
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Вто Окт 15, 2019 12:39 pm

DPNE-OFCI - Page 13 223
Teo
Teo

Број на мислења : 4909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Вто Окт 15, 2019 4:38 pm

Gjurgja nikogash nema da go najde toa shto go bara. Shtom univerzitetskite profesori im se tolku glupi da ne pravat razlika megju realen sektor i administracija mozhe samo da zamisli kakvi se ostanatite dpsneovci.

DPNE-OFCI - Page 13 Img_2083
Teo
Teo

Број на мислења : 4909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Окт 15, 2019 4:58 pm

DPNE-OFCI - Page 13 Img_2109
luxor
luxor

Број на мислења : 5377
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Вто Окт 15, 2019 7:02 pm

Ushte ne im kazhale deka vlada se formira so poddrshka od narodot na izbori ili seta nedezh im e nekoj so sila da gi donese na vlast. Bidejki narodot ochigledno ne gi saka.

DPNE-OFCI - Page 13 140
Teo
Teo

Број на мислења : 4909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Пет Окт 18, 2019 8:32 pm

dpsmne kodoshka...

DPNE-OFCI - Page 13 141
Teo
Teo

Број на мислења : 4909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Саб Окт 19, 2019 10:57 am

Kako e obezbeden kvorum, dvotretinsko i cenzus...dpsmne predavnichka...

DPNE-OFCI - Page 13 Untitl36
Teo
Teo

Број на мислења : 4909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Нед Окт 20, 2019 10:36 pm

Готво е, лудилото зема замав силно потпомогнато од стравот од изборите што доаѓаат. Така Гога ќе се мажеше за албанец за време на претседателските. Знаеме како заврши.

DPNE-OFCI - Page 13 Img_2111
luxor
luxor

Број на мислења : 5377
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Пон Окт 21, 2019 9:33 am

DPNE-OFCI - Page 13 411
luxor
luxor

Број на мислења : 5377
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by SHARENI on Пон Окт 21, 2019 11:54 am

Go utepaa ismevajki go.

DPNE-OFCI - Page 13 Img_2023
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 611
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo on Пон Окт 21, 2019 10:48 pm

DPNE-OFCI - Page 13 EHVe8OWWsAEmXPs?format=jpg&name=900x900
Уште една побегуља, машкост 0.


defo

Број на мислења : 2260
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Окт 22, 2019 9:56 am

Насловот на написот нема врска со содржината. Панчевски не го бара полицијата, туку доставувач на покани, да не кажам курирот. Можеби си во право, но не врз во моментов познатите факти, па не мора да значи дека Панчевски отишол во азил додека не се урне северџанското ропство, најверојатно по изборите доколку бидат фер и демократски.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6171
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Окт 23, 2019 9:24 am

Chestito praznik Trendafile...

DPNE-OFCI - Page 13 Ehiukp10
Teo
Teo

Број на мислења : 4909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Окт 23, 2019 9:36 am

Chestito praznik Trendafile...

DPNE-OFCI - Page 13 Ehiukp15
Teo
Teo

Број на мислења : 4909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Окт 23, 2019 11:06 am

Не знам каква врска има ова со економијата, тема на која си го поставил постот, но да ти одговорам дека ни Ванчо Михајлов не ја прифатил понудата на германските фашисти ВМРО да ги замени бугарските фашисти во Македонија, за да не дојде до братоубиствена војна помеѓу Македонците, партизани и фашисти. Очигледно добро ја познаваш бугарската историја но многу често таа се коси со историската вистина. Политиката на Ванчо Михајлов, Македонија без Македонци, ја спроведува Зоран Заев. Треба да има т.н. северџани и македонски малцинста. И оваа политика постепено пропаѓа, па изгледа бројот на северџани се намалува прогресивно со секој ден. Северџаните е нормално да го слават денот на црпнување на Заев од нива во Муртино, а не денот на Македонската револуционерна борба. ВМРО, иако со десничарска ориентација, направила договор со Коминтерната (Мајски манифест). Врз основа на овој манифест подоцна е и формирана македонската држава, на 2 август 1944 година (пред обидот на Германците да формираат квислиншки единици по капитулацијата на фашистичка Бугарија). Имало забегувања. И ова северџансково заевистичко мисам дека е само времено забегување од кое брзо ќе се вратиме во нормала по заминувањето на предавникот и лажго кој тврдеше дека сме предавството го направил и поради добивање на датум за преговори со ЕУ. Да не должам. Колку што имаме датум за преговори, толку имало и според тоа што си го напишал фашистичка војска од бугарското малцинство во Македонија со наводно име ВМРО.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6171
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Окт 23, 2019 11:18 am

Ajde ne tresi gluposti...Kitinchev inaku e dedo na Ganka Samuilova Cvetanova...

DPNE-OFCI - Page 13 1111
Teo
Teo

Број на мислења : 4909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Окт 23, 2019 11:22 am

Eve ti go i liderot Vanche...

DPNE-OFCI - Page 13 22211
Teo
Teo

Број на мислења : 4909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Окт 23, 2019 11:23 am

Eve gi vashite prethodnici...

DPNE-OFCI - Page 13 11111
Teo
Teo

Број на мислења : 4909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Окт 23, 2019 11:24 am

I pak Spiro, ajde prochitaji shto pishuva pod slikata...

DPNE-OFCI - Page 13 33310
Teo
Teo

Број на мислења : 4909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Окт 23, 2019 11:31 am

Eve go i proglasot upaten kon makedoncite vo partizanskite odredi...

DPNE-OFCI - Page 13 002110
Teo
Teo

Број на мислења : 4909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Окт 23, 2019 12:06 pm

Бидејќи не смеам да ги повикам модераторите да го префрлат ова на некоја друга тема, веројатно за историја, затоа што ќе бидам баниран поради тоа што не сум поддржувач на човекот што ги спроведува некои од идеите на Ванчо Михајлов ќе бидам приморан и јас да се правам дека сум будала и на тема за економија да пишувам за историја, за да не мислиш дека си во право.
Се работи за неуспешен обид на група бугарофили. Чудно не споменуваш дека дедо му на Андреј Жерновски, Кирил, бил бугарски кмет во Скопје, за време на бугарската фашистичка окупација на Македонија. ВМРО било под силен притисок на разни тајни служби, пред се на бугарските, кои се обидувале, а во некои периоди успевале да воспостават свое влијание. Но генерално, државата што ја имаме и што Заев сака да ја обезличи е настаната со голема заслуга на ВМРО. Идејата за самостојна Македонија , борбата за слобода, договорот на ВМРО со Коминтерната за соработка се настанати од ВМРО. Не бадијала, туку поради неговите заслуги вклучувајќи го и Мајскиот манифест македонскиот народ го опеал Тодор Александров во народната песна. Немаме песни за Лазар Колишевски.


_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6171
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Окт 23, 2019 12:13 pm

Ne bidi glup...Ne veruvaj na lagite...Kitincdhev bil kmetot a toj shto ti go spomnuvash bil zamenik...

DPNE-OFCI - Page 13 14
Teo
Teo

Број на мислења : 4909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Окт 23, 2019 12:17 pm

Vo odnos chija zasluga e formiranjeto na makedonska drzhava...Ovie na predavnici od vmro li ti lichat...Petokrakata bila simbol na vmro? Ne se glupiraj...


DPNE-OFCI - Page 13 53940810

DPNE-OFCI - Page 13 Miting10
Teo
Teo

Број на мислења : 4909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty QWWQ

Пишување by Teo on Сре Окт 23, 2019 12:27 pm

Eve da ti pokazham del od onie po chija zasluga e sozdadena makedonskata drzhava...I site do eden kako i ogromen broj makedonci koi uchestvuvale vo formiranjeto na makedonskata drzhava se komunisti...Shto vashite prethodnici gi ubivale za smetka na bugarskata kauza...

DPNE-OFCI - Page 13 Hristi10
DPNE-OFCI - Page 13 200px-10
DPNE-OFCI - Page 13 Rade_j10
DPNE-OFCI - Page 13 Vera-a10
DPNE-OFCI - Page 13 Straso10
Teo
Teo

Број на мислења : 4909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Окт 23, 2019 9:25 pm

Vrati se bre ti vetuvam deka samo ushte edna slika od onie shto ja formiraa makedonskata drzhava kje ti pokazham...Gledaj shto ubavi petokraki imaat osloboditelite i osnovachi na makedonskata drzhava...

DPNE-OFCI - Page 13 Makedo10
Teo
Teo

Број на мислења : 4909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 30 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот