Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

Страна 32 of 34 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Сре Aвг 05, 2020 11:29 am

Ај па сите небањати криминалци во најбрзо време друштво да му правите во Идризово.

DPNE-OFCI - Page 32 Img_2620

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by TRAJCHE on Саб Aвг 08, 2020 1:21 pm

DPNE-OFCI - Page 32 Img_2209
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 569
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Чет Aвг 13, 2020 7:05 pm

Додека шпицниот губитник плаче и кука заради сопствената неспособност, Јанчев работи успешно во интерес на граѓаните што го избрале. Не може човек да не го почитува. Барем засега.

DPNE-OFCI - Page 32 Img_2627

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Сре Aвг 26, 2020 5:38 pm

Што спиете небањати, што не организирате протести.

DPNE-OFCI - Page 32 Img_2636

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Aвг 26, 2020 9:03 pm

Постоеше список на локации на кои треба(ше)да се прибираат бегалци. Во времето кога лидерите од евроатлантската меѓународна банда беа за отворен прием на бегалците. Подоцна таа политика се смени, па приемот на бегалци е прилично лимитиран.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Aвг 29, 2020 10:09 pm

Не бе будала, ќе живее на улица.


DPNE-OFCI - Page 32 Img_2421
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Aвг 29, 2020 11:47 pm

Во демократска земја министерката би стиснала заби и не би ги подигнала парите со злоупотреба на информација добиена поради службената позиција. Во некои земји за вакво дело се оди во затвор.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Вто Сеп 08, 2020 12:31 pm

Ајдее нов ден нови моронштини од небањатите. До кај сте со одлуката да го овластите Жмицко да формира влада. Формираше ли.

DPNE-OFCI - Page 32 Img_2646

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by SHARENI on Вто Сеп 08, 2020 7:29 pm

Abe dpmne so smizli protest ke pravele.

DPNE-OFCI - Page 32 Img_2270
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 708
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Bosonoga on Вто Сеп 08, 2020 7:34 pm

Zmicko, lider na smizlite. 😂
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 883
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by cvetka on Вто Сеп 08, 2020 8:13 pm

Sega Jsnusot ke im opne po eden boks. 😂😂😂

cvetka

Број на мислења : 186
Join date : 2019-05-30

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Сеп 08, 2020 10:08 pm

Ако сите Германци се за Германија или сите Американци за Америка (со исклучок на изродите што ги има секаде), и сите Македонци се за Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Сеп 08, 2020 10:27 pm

А ако случајно се жени без оглед дали се за Македонија Јанушев ќе ги боксира. Може во меѓувреме напреднал па ќе им помага да ги украсуваат терасите.
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Сеп 08, 2020 10:52 pm

Не знам од каде заклучокот дека ако некој носи парола дека е за Македонија, тогаш е против СДСМ, а за ВМРО.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Сеп 08, 2020 10:54 pm

За Јанушев не е битно за кој или што е, доволно е да е жена па да и удри бокс како впрочем и поголемиот дел од дпне оФците.
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Чет Сеп 10, 2020 6:14 pm

За небањатите без мозок и со меморија на златна рипка. НЕ СМЕ ЗАБОРАВИЛЕ!

DPNE-OFCI - Page 32 Img_2654DPNE-OFCI - Page 32 Img_2655

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Сеп 10, 2020 6:35 pm

ВМРО тогаш немаше предизборно ветување дека ќе ја намали цената на струјата. Затоа што растеше во сите држави во Европа. Сега Македонија е единствената држава во Европа што ја покачи цената на струјата и ги зголеми акцизите на нафтените деривати.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Zhane on Чет Сеп 10, 2020 6:58 pm

Kako si im go plesnal. 😂😂😂

PRVOBOREC напиша:За небањатите без мозок и со меморија на златна рипка. НЕ СМЕ ЗАБОРАВИЛЕ!

DPNE-OFCI - Page 32 Img_2654DPNE-OFCI - Page 32 Img_2655

Zhane

Број на мислења : 129
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Чет Сеп 10, 2020 8:50 pm

Послушајте небањати, еве ви го шефот на патриотскиот институт на Жмицко.

DPNE-OFCI - Page 32 Ehkrog10

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Сеп 11, 2020 4:09 pm

Чудно е што сега Регулаторната комисија се жали до газдите од евроатлантската меѓународна банда дека протестот од Македонци бил притисок врз нивната работа. Кога тоа го правела нивната партија, тогаш тоа било во ред. Ваљда во 2012 СДСМ и платениците на СОрос ги заштитиле правата само тие да можат да протестираат. И протестите на Албанците, кои први се побунија за новата цена на струјата не пречеа. Ваљда СДСМ смета дека Македонците немаат никакви права во Македонија. (Не мислам за тие со северна додавка во мозокот).
Што да кажам за напишаното за Филип Петровски и Александар Пандев. Очигледно е дека тој што тоа го напишал под услов да е ментално здрав, толку е заслепен од омраза што не го ни прочитал текстот што го цитирал, посебно не делот во кој пишува дека споменатите, цитирам „ од минатата недела се припадници на резервниот полициски состав “. Што би рекле од 11 август. Не знам дали во 2001 година сте мочале во пелени, но сите знаеме дека разоружувањето на ОНА започна на 22 август и дека во најголем дел беше предадено неупотребливо (освен како музејски експонат) оружје старо половина век и повеќе и дека Македонија ги имаше најголемите жртви по ппотпишувањето на примирјето во кукавички напади од заседи.
Кога се споменува војната во 2001 година кога НАТО ја нападна Македонија од територијата на Косово, наместо да ја славиме битката кај Радуша, кога Косовскиот заштитен корпус (вооружените сили на Косово, на платен список на ОН) извршија масовен напад на Македонија, кога Претседателот Борис Трајковски морал да даде директна наредба на воздухопловните сили на Македонија кои ликвидираат непознат број на агресори (се споменуваат бројки од 150 до неколку стотини), ние само ги споменуваме загинатите во кукавичките напади од заседа кај Вејце, Карпарлак и Љуботенски Бачила.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Пон Сеп 14, 2020 11:40 am

Ц ц ц.

DPNE-OFCI - Page 32 Img_2435
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Сеп 15, 2020 10:39 pm

Колку што гледам Мијалков сака да го тргне Мицкоски, а Груевски сака да го тргне Заев. Се работи за лажна вест наменета на вљубените во Заев кои уште имаат страв од Груевски кој наводно со сила ги претворил од Бугари во Македонци, според најновата идеологија на помуртеното СДСМ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Сеп 15, 2020 10:44 pm

А каде тоа ги гледаш халуцинациите што си ги опишал ако не е тајна?
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Bosonoga on Вто Сеп 15, 2020 11:29 pm

Crepovite samo toa mozat, da smisluvaat nedokvakani lagi.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 883
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Сеп 16, 2020 10:20 am

https://twitter.com/i/status/1305942895761985536

Закон се ДПМНЕ-овциве.....

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 32 of 34 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот