Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

Страна 33 of 33 Previous  1 ... 18 ... 31, 32, 33

Go down

DPNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Сеп 16, 2020 2:22 pm

АЈДЕЕЕЕЕЕ...СО СРЕЌА ДА НИЕ ЌЕ СТАНЕМЕ ПРАВНА ДРЖАВА..ЌЕ ГО ПАПА ДПМНЕ....ЈЕЕЕ....ШТА ПИЕ КАФАНА........https://360stepeni.mk/obvinitelstvoto-i-mvr-vlegoa-vo-tri-firmi-so-portali-kade-shto-vmro-dpmne-se-reklamirala-vo-predizborieto/

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Сеп 16, 2020 3:21 pm

Да бевме правна држава не че користеше име ДПМНЕ за најголемата политичка партија во Македонија. Да не се разбереме погрешно, сум за правна држава. Која ќе одговори на пример како тоа СДСМ нема дадено ни денар за билборди. Или имаше право на скоро двојно повеќе рекламно време на телевизиите од повторно ќе напишам најголемата политичка партија во Македонија. Кога органите за прогон се бават само со опонентите на власта, обично во таа држава нема ниту правда ниту демократија. А претпоставувам дека така ќе се одвива и ревизијата на работата на судиите и обвинителите. Ќе се работат „историски“ предмети, од пред три години, од страна на луѓе што сметаат дека Македонците биле Бугари кои Тито ги претворил во Македонци, а кои Лазо Колишевски, Крсте Црвенковски, Киро Глигоров, Бранко Црвенковски, Љубчо Георгиевски, Владо Бучковски и најозогласениот Никола Груевски со сила не им дозволувале да се ослободат од македонските канџи, се до доаѓањето на Зоран Заев. Па ќе имаме ревизија на Гоце, а не и на Вице и неговата менувачница во која наводно се уплатувало по едно евро од секој квадрат продадено државно земјиште во Струмица.
П.С.: Не знам од каде ми дојде на ум дека модераторот можеби ќе ме опомене дека за судството постои друга тема и дека ја спамирам оваа. Луда мисла, без намера за мешање во политиката на форумов.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Сеп 16, 2020 9:59 pm

Да бевме правна држава за криминалното здружение вро дпне немаше да се користи назив политичка партија. За среќа во овој мандат СДСМ конечно ќе ја воспостави независноста на судството а со тоа и правната држава.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Сеп 17, 2020 6:05 pm

Ако се повикуваш во статусот на фејсбук во кој се вели дека Сашо Мијалков ги влече конците во државата, тој не е член на ВМРО веќе подолго време.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Чет Сеп 17, 2020 7:00 pm

Не мора да се повикувам на ништо друго освен на судските процеси кои се водат против челните луѓе на криминалното здружение кое лаже дека е политичка партија.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Сеп 17, 2020 9:32 pm

Очигледно си еден од малиот број на луѓе што му верува на македонското обвинителство и судство.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Чет Сеп 17, 2020 10:02 pm

Мислам дека ќе ги има се повеќе ако власта чесно си ја одработи работата
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Сеп 18, 2020 3:53 pm

Ако појдеме од тоа дека при заминувањето на ВМРО вербата во судството беше поголема и дека од тогаш константо опаѓа, мислам дека тешко ќе се направи нешто и во овој мандат на Заев. Доколку се направи ревизија на случајот едно евро кај Вицето и епилогот биде според законот, јас ќе верувам во судството. До тогаш тешко. Минимум е да добијам шанса да ја видам целосната снимка од Струмица што судот по интервенција на обвинителството ја отфрли како доказ. Не знам ниту каков е резултатот од тоа што на видеото се гледа како Заев пуши во својата канцеларија, а не ми е познато дека за тоа му е изречена казна ниту на него лично, ниту на правниот субјект Општина Струмица.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Пет Сеп 18, 2020 4:15 pm

Гнасна небањата лага е дека довербата во судството додека шерифуваа низ државата било поголемо отколку сега.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Сеп 18, 2020 4:22 pm


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Пет Сеп 18, 2020 4:28 pm

И ова е гнасна небањата лага, извештајот се однесува за времето кога небањатите имаа технички министри и заменици во владата. Страшно како мал број небањати за кратко време од позиција на власт можат да го уништат угледот на државата и нејзините институции.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Сеп 18, 2020 6:12 pm

DPNE-OFCI - Page 33 916BB99A-EC1B-4FB8-BB7D-D3C0E46E37DA_w650_r1_s

Повторно ќе те замолам пред да напишеш нешто да се информираш и да го вклучиш мозокот кој е орган со кој треба да мислиш, а не само да примаш информации од некого и да ти служи да ги мразиш другите што не мислат како твојот бог. Само еден параметар, оценката на Светската банка, како што можеш да видиш на документот погоре (извештајот на Стејт департментот) се однесува на оваа година. Сите други параметри се од минатата година кога сите министри и заменици министри беа од коалицијата на власт. И оценката за корупција е за 2019 година. Не знам дали странците ја оценувале корупцијата врз основа на тоа колку пари тие и дале на нашата власт за да го укине македонскиот народ во својот природен облик.
Опозицијата немаше технички министри, туку само еден министер во оваа година, затоа што министерката ја разрешивте за да може ваш кадар преку министерството за труд и социјала да ги корумпира сиромашните да гласаат за СДСМ или ДУИ. Што би рекле го прекршивте законот за избори.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Пет Сеп 18, 2020 8:21 pm

Небањатите тешко нервозни денес. Ќе да е заради ова. Дел од пратениците им откажуваат послушност на Жмицко и неспособната багра околу него.

DPNE-OFCI - Page 33 Img_2667

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Сеп 18, 2020 8:36 pm

Ќе видиме дали во СОбранието како на сточен пазар ќе дојде до купување на пратеници. Не гледам окулу што ќе дојде окрупнувањето. Дали за прогласување на македонскиот јазик како дијалект на бугарскиот и прогласување на Македонците за вештачка творба од страна на Тито која и кога навистина би било така нема право сама да одлучи дали ќе остане каква што е сега или ќе се врати кон наводните корени? Или за задолжување на правнуците со пари од кои некој процент ќе лапнеме сите, а најголем дел ќе си поделат власта и олигарсите. (Со забелешка дека Заев е и власт и олигарх).
П.С.: Треба ли да помислам дека немате одговор на оценките од веројатно според вас куртон Стејт департментот на САД поради неговите лоши оценки за корупцијата и владеењето на правото во Македонија?
Ајде овде да напишам и дека тие што наводно според Николовски се за продавање, како ороспии, плаќаат кафе во бифето на Собранието по 6 денари, а студентите го плаќаат повеќекратно поскапо. Според Апасиев 10 пати
https://plusinfo.mk/apasiev-tursko-kafe-vo-studentsko-bife-60-denari-vo-sobranisko-bife-6-denari/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Пет Сеп 18, 2020 8:49 pm

А кој го тера Апашиев со сила да пие кафе во собранието. Нека тркне до студентското бифе, а може и до неговата меана од партиски штаб.

DPNE-OFCI - Page 33 Einu2810

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Сеп 19, 2020 7:50 am

НМе знам ни дали Апасиев пие воопшто кафе. Трошокот над 6 денари по кафе го плаќаме ние, даночните обврзници. Тука е поентата, а не во кафето. По министерствата и јавните претпријатија кафето се дели бесплатно. И не само кафе.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Сеп 19, 2020 10:30 am

Обрати се тогаш кај твоите дпне оФци на кои изгледа тоа воопшто не им пречи судејки според тоа што цените во собраниското бифе отсекогаш биле пониски затоа што се наплаќа само цената на чинење а не се става и профит.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER on Саб Сеп 19, 2020 7:43 pm

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Bosonoga on Чет Сеп 24, 2020 9:03 pm

Zosto dpne? Ete zatoa.

Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 882
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Сеп 25, 2020 10:04 pm

Така мислат 12.291 гласач колку што гласаа за Интегра. Наспроти 315.344 колку што гласаа за ВМРО-ДПМНЕ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 33 of 33 Previous  1 ... 18 ... 31, 32, 33

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот