Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Фрфљо лажгото

+3
трендафил
osa
PRVOBOREC
7 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Фрфљо лажгото Empty Фрфљо лажгото

Пишување by PRVOBOREC Сре Aвг 14, 2019 11:23 pm


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by PRVOBOREC Сре Aвг 14, 2019 11:28 pm

Фрфљо лажгото Img_2018

Фрфљо лажгото Img_2019

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by PRVOBOREC Сре Aвг 14, 2019 11:34 pm

Наеднаш Заев, Русковска па и самиот Фрфљо лажат дека Заев го пријавил рекет. Кога Фрфљо лаже, кога тврди дека Заев го пријавил случајот уште тој пред да почне да пишува за него Или кога тврди дека тоа не е точно и бара докази?

Што се однесува до тоа што Фрфљо што се усра кога му ја кажаа вистината дека е суетно говно сега во очи ја лаже целата македонска јавност дека е лага дека барал средба до Заев, е тоа е доказ дека не само што е суетен туку и дека навистина е говно. Еве што пишуваше Фрфљо за работите што се наведени погоре.

Фрфљо лажгото Img_2020

https://plusinfo.mk/%d0%b4%d1%80%d1%83%d0%b3%d0%b0%d1%80%d1%87%d0%b8%d1%9a%d0%b0-%d0%b7%d0%b0%d0%b2%d1%80%d1%88%d0%b8%d0%b2-%d1%81%d0%be-%d1%84%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b8-%d0%b8-%d1%81%d0%be-%d0%ba%d0%b8%d0%ba%d0%b8/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by osa Чет Aвг 15, 2019 12:36 am

nishto nerazbrav

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by osa Чет Aвг 15, 2019 1:00 am


[size=41]Дното на душата на Зоран Заев


Овој човек, кој себеси си се претставува како Зоран Заев - па симптоматично повторува „јас сум Зоран Заев“, во обид себеси да се убеди во тоа - јас навистина не го познавам. Да не е некој пранкер преправен во Заев? Јас се сеќавам на еден друг Зоки, чија душа имаше нешто повеќе од дно.

Напишано од
 Бранко Героски
 -
14/08/2019 15:02
12328

[/size]

Share on Facebook
 
Tweet on Twitter
  Фрфљо лажгото Branko-Geroski-696x478
Го прочитав „објаснувањето“ на премиерот Зоран Заев за својата шокантна изјава, во која обвини „група криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ за уривање на власта. За жал, ова „објаснување“ и неговото лицемерно „жалење“ дека бил „погрешно разбран“ покажуваат дека премиерот нема личен демократски капацитет и човечка доблест да ја повлече својата скандалозна изјава.
Што ни објаснува Заев?
„Зборувам за карактери на луѓе и нивно однесување“ – вели тој во интервју за МИА и додава:

„И како што од дно на душата ги почитувам и промовирам суштинските вредности на новинарската професија, а тоа се целосната слобода на говор, изразување и критика, така имам полно право да дадам и карактеристика дали некој суетно или со други намери креира впечаток во јавноста“.
Некој мора да му каже на премиерот дека нема такво право какво што си присвоил. Заев нема право да води дебата за карактерите на луѓето. Не како премиер. Па дури ни како сопруг, брат и татко – за своите најблиски. Да „дава карактеристики“ за карактерните особини на други луѓе (вклучувајќи ја и „карактерната особина“ што тој ја препознава под поимот „педер“), може само човек без карактер, човек кој од душа има само дно.
„Во исто време“ – вели Заев – „моја обврска како премиер е да ги информирам граѓаните за сите појави во општеството и нивната позадина. Ова во никој случај не значи никаква закана, ниту застрашување, влијание или притисок врз било кого во неговата работа, без оглед какви се намерите. Ако од некого сум бил погрешно разбран или протолкуван, навистина жалам и затоа го давам ова појаснување, но останувам на моите определби за кои претходно зборував, како и на вербата во вредностите за кои отсекогаш сум се борел“.
Какви „позадини“? За што тоа премиерот ги „информира“ граѓаните? Дека „еден суетен новинар“ и „еден педер“ му ја рушат власта? Тоа бедно оговарање ли се „вредностите“ за кои Заев отсекогаш се борел? Не, некој мора да му каже на премиерот дека неговите застрашувања на јавноста со „позадини“ и „заговори“ за рушење на власта (која самата себеси толку успешно се руши што не мора никој да ѝ помага) е директен притисок врз слободата на изразување и обид за заведување цензура.
„А зошто под квалификативот ‘еден суетен новинар’ се препознал новинарот Бранко Героски – заклучува кандидатот за Нобел – тоа треба него да го прашате“.
Безмалку 24 часа после неговата безобразна изјава, јас сум предмет на жестока харанга на партиските послушници и на ботовите на Зоран Заев. Клевети, навреди, закани – инспирирани од лидерот кој наводно се бори за слобода на изразувањето. Вознемирено е моето семејство, се плашат да ми се јават пријателите, добивам пораки со поддршка во инбокс со замолница да не ги споделувам за да не се дознае од кого се… Сето тоа го поттикна „големиот борец“ за демократија и човекови слободи, онака баш „од дното на душата“.
Овој човек, кој себеси си се претставува како Зоран Заев – па симптоматично повторува „јас сум Зоран Заев“, во обид себеси да се убеди во тоа – јас навистина не го познавам. Да не е некој пранкер преправен во Заев? Јас се сеќавам на еден друг Зоки, чија душа имаше нешто повеќе од дно.
Ако сака самиот да направи разликата, нека ја проучи сопствената фацијалната експресија на фотографиите при неговите последни изјави (вклучувајќи ја и вчерашната) и нека ја спореди со ликот од оваа фотографија, снимена на петгодишнината на „Слободен печат“:
Фрфљо лажгото Zaev-gero-sloboden-pecat
А бидејќи, ете станал стручњак за карактери, со лиценца да дели карактеристики, сам ќе ја сфати огромната, трагична разлика.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by osa Чет Aвг 15, 2019 1:03 am

abe ajde i ti ke davash ocenki dali nekoj ima dusha ili ne ...dali nekomu dushata mu e dno ....sramota  profiteru ...se imame sretnato koga beshe na baciraka kaj premierot ,no mnogu brzo te prochita deka si profiter i te shutna

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by трендафил Чет Aвг 15, 2019 12:54 pm

Не знам зошто Заев заклучи дека некој сака да ја урне владата и дека таа е толку слаба што може да биде урната од суетен новинар и педер. Зошто оваа изјава не ја даде пред да почне да се објавуваат видео снимки во италијанскиот весник? Од каде стравот дека поради еден суетен новинар и еден педер Македонија нема да добие датум за преговори со ЕУ? Зошто Заев отиде во исто време во иста држава на одмор со обвинителката која е под сомнеж за рекет, а уште не е повикана на распит? Се договорија ли околу уништувањето на доказите кон главата на октоподот. Може да поставам уште многу прашања во стилот што е толку загрижен ако нема путер на главата и ако судството нормално си ја работи својата работа.
Дали СЈО го има повлечено обвинението против Адриан Амзоски, директор на Дрим Билдинг затоа што фирмата има уплатено 16 милиони денари на Меѓународниот сојуз на Боки Тредичи?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by трендафил Чет Aвг 15, 2019 1:14 pm

Ајде нека остане запишано и дека е крајно безобразен насловот на темата во која во првиот збор се подсмева со говорниот хендикеп на Геровски, што е крајно примитивно и не доликува на еден јавен форум. За тоа дали може да кажеме за некој дека е лажго кога се споредува со Заев, може да дискутираме. Јас лично кога би одлучувал на Заев би му доделил нобелова награда за лажење, не годишна, туку за животно дело.
Не знам ни што ви е мерак за една иста работа, аферата Рекет да отварате нови теми. Дали е тоа наредба од штабот за да се разводенат работите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by Luxor Чет Aвг 15, 2019 5:26 pm

Доста бе лицемеру. Геро може да се потсмева со физичките недостатоци на други луѓе ама кога се потсмеваат со неговите тогаш не е во ред.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by трендафил Чет Aвг 15, 2019 7:54 pm

Геро не е член на нашиов форум па да го опоменувам.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by Luxor Чет Aвг 15, 2019 8:47 pm

Член или не, критикувам без дискриминирање.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by трендафил Нед Aвг 18, 2019 8:45 am

Кога Геровски почна да ги објавува колумните власта му препорачуваше да поднесе кривична пријава. Сега излезе дека наводно Заев поднел пријава уште во април. Многу личи дека ако новинарот не ја објавеше аферата, Рекет уште ќе си крадеше и СДСМ, не за членовите туку за врхушката уште ќе дрпаше пари со уцени. Заев ќе остане запаметен дека како лидер со уцени и корупција го смени Уставот, а гледаме дека уште немаме датум за преговори со ЕУ, како што лажеше.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by Luxor Нед Aвг 18, 2019 9:00 am

Не излезе ништо, ако престанеш да се правиш глупав на самата тема се доказите дека е така. Почнуваш да ме разочаруваш со неинвентивноста. Посебно со лажењето без усул за кое немаш никакви докази.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by трендафил Сре Aвг 28, 2019 7:29 pm

На форум се пишува мислење, а не се поднесуваат докази. И вие уште не сте дале доказ дека сме добиле датум за преговори со ЕУ во минатата година, па никогаш не сум напишал дека лажете со или без усул, дека сте глупави или било кој друг збор од говорот на омраза. Дури и против учесници на форумов што освен омраза не водат никаков дијалог на форумов.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by Teo Сре Aвг 28, 2019 8:01 pm

Pa taka de, i jas pishuvam mislenja. Problemot e shto ti go pishuvash tvoeto mislenje shto ti go kazhuvaat vo shtabot.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by Teo Сре Aвг 28, 2019 8:34 pm

Splinter 1 - 0 Gerovski.

Фрфљо лажгото Img_2017
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by Luxor Сре Aвг 28, 2019 9:09 pm

трендафил напиша:На форум се пишува мислење, а не се поднесуваат докази. И вие уште не сте дале доказ дека сме добиле датум за преговори со ЕУ во минатата година, па никогаш не сум напишал дека лажете со или без усул, дека сте глупави или било кој друг збор од говорот на омраза. Дури и против учесници на форумов што освен омраза не водат никаков дијалог на форумов.

Има разлика меѓу мислење и тврдење. Едно е да мислиш дека магарето лета а сосема друго е да тврдиш дека тоа е факт во кој треба сите да веруваат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by SHARENI Чет Aвг 29, 2019 10:56 am

Bravo za Dimko, tocno mu odgovoril na frfloto.

Фрфљо лажгото 2019_010
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 764
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by трендафил Саб Сеп 07, 2019 7:14 pm

luxor напиша:
трендафил напиша:На форум се пишува мислење, а не се поднесуваат докази. И вие уште не сте дале доказ дека сме добиле датум за преговори со ЕУ во минатата година, па никогаш не сум напишал дека лажете со или без усул, дека сте глупави или било кој друг збор од говорот на омраза. Дури и против учесници на форумов што освен омраза не водат никаков дијалог на форумов.

Има разлика меѓу мислење и тврдење. Едно е да мислиш дека магарето лета а сосема друго е да тврдиш дека тоа е факт во кој треба сите да веруваат.
Сакаш ли да ме убедуваш дека Заев не тврдеше дека датум за преговори, јули оваа година, добивме во минатата година? И дека неговите верници не го пренесуваа тоа тврдење и не веруваа во зборовите на водачот на хунтата. Или дека дотичниот не тврдеше дека нема да ни се смени уставното име. Или дека ЈО не смее да ги преземе предметите од СЈО. Јас не пишувам на секој пост кога некое ваше тврдење ќе биде невистинито дека сте лажговци, глупави, црепови, небањати или нешто слично. Секое јавно изнесено мислење на форум е во некоја рака тврдење, но форумите служат за тоа, секој да го стави своето мислење на проверка.
Ајде да напишам и јас доколку не сте црепови, небашати, глупави или педери како карактери да ми дадете доказ дека во јули почнавме преговори со ЕУ, дека  според Уставот сме Република Македонија или дека СЈО ќе остане како неопходна правосудна институција.
Ајде да искористам можност овде да напишам и дека нели е педерски некој што не го користеше нашето уставно име Република Македонија, вклучувајќи ги и тие дома што се согласија некој да не вика различно од нашето име сега да ни паламудат дека ние мора да го користиме понижувачкото уставно име?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by Luxor Саб Сеп 07, 2019 7:20 pm

Што не ти е јасно во реченицата дека ти се обидуваш претпоставка да ја претставиш како факт? И се додека е така ќе бидеш побиван од релевантни докази. Обидите да наметнеш тема која би ги релативизирала твоите лажни тврдења нема да успеат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by PRVOBOREC Вто Сеп 10, 2019 4:57 pm

Фрфљо екологичи, успешно го решава загадувањето со пластика. Или ми ти, не знае веќе кај тера.

Фрфљо лажгото Img_2028

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by трендафил Сре Сеп 11, 2019 9:30 am

Веста е превземена на Плусинфо од арт кујна и се работи за грешка во насловот. Во текстот се гледа дека се работи за сламки од тестенина што може да се јадат, направени од пченично брашно и вода. Не знам зошто не замајуваш со (ајде нема да напишам со што за да не навредувам) што немаат врска со темата. Ќе се обидеш ли еднаш наместо да постираш скриншотови со дел што ти одговара, да даваш линкови до целиот текст, односно да престанеш да манипулираш. И ако има модератор на форумов би сакал да го замолам да го смени насловот на темава со некој нормален.

https://plusinfo.mk/сламки-од-пластика-како-алтернатива-з/
http://artkujna.mk/slamki-od-plastika-kako-alternativa-za-plastichnite/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by Teo Сре Сеп 11, 2019 4:24 pm

A kako bi trebalo da glasi normalniot naziv na temata? Katica Prasichi mozhebi? Ne e moja izmishljotina, Gero imashe kolumna naslovena taka i objavena na Plus info. Zoshto toj mozhe na portalot a PRVOBOREC ne mozhe na forumot?
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by PRVOBOREC Пет Сеп 27, 2019 11:08 am

Фрфљо Суетичи се продал за отварање печатен весник.

Фрфљо лажгото Img_2047

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by Zhane Саб Окт 05, 2019 1:16 pm

Red solzi red mrsuli.

Фрфљо лажгото Img_2011

Zhane

Број на мислења : 158
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот