Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Фрфљо лажгото

+3
трендафил
osa
PRVOBOREC
7 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Фрфљо лажгото - Page 2 Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by Teo Нед Окт 06, 2019 10:54 am

Latasichi na Zhmicko najavuva...I gazot kje si go dsdeme za vlast...

Фрфљо лажгото - Page 2 Img_2077
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото - Page 2 Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by Luxor Сре Окт 09, 2019 1:28 pm

Фрфљо лажгото - Page 2 Untitl36
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото - Page 2 Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by Zhane Пон Јан 06, 2020 6:36 pm

Touche.

Фрфљо лажгото - Page 2 Img_2014

Zhane

Број на мислења : 155
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото - Page 2 Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by Teo Пон Фед 03, 2020 9:43 pm

Odlichno...poglup e otkolku shto mislev...

Фрфљо лажгото - Page 2 Img_2126
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото - Page 2 Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by Luxor Саб Фед 22, 2020 11:49 am

Се јави Фрфље. Нема веќе потценувачки обраќања со другарчиња. Сега е другарот Заев. Очигледна е паниката кај банкротираните во белата палата па платеничето мора да одработува за господарите. Дали на Заев му успеа тоа што на дпне-оФците им беше желба а остана само неостварен сон? Дали на Заев му успеа СДСМ од политичка партија да ја претвори во сенародно движење?

Фрфљо лажгото - Page 2 Img_2195
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото - Page 2 Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 09, 2020 11:57 pm

Народот е сосема задоволен од справувањето со короната ама другарчето Фрфље мора да одработува за оние на кои си го продал газот.

Фрфљо лажгото - Page 2 Img_2277

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото - Page 2 Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 23, 2020 12:22 pm

Фрфљето пак јадел говна што му ги сервирале во штабот на небањатите.

Фрфљо лажгото - Page 2 Img_2326

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото - Page 2 Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by PRVOBOREC Вто Мар 24, 2020 6:51 pm

Фрфље се извинувал за јадењетоговна против министерот за здравство. Значи лажел по нарачка во време на епидемија за да го дискредитира тој што го носи најголемиот товар на борба против вирусот.

Фрфљо лажгото - Page 2 Img_2337Фрфљо лажгото - Page 2 Etuol210Фрфљо лажгото - Page 2 Etuomk10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото - Page 2 Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by SHARENI Пет Апр 03, 2020 11:28 am

Eve ja novata taktika za zloupotreba na koronata od dpmne, zatoa sistina pocna vojna so Filipce so nesigurni testovi.

Фрфљо лажгото - Page 2 Img_2162
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 763
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото - Page 2 Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by PRVOBOREC Пет Апр 03, 2020 12:53 pm

Маме му ебам и на фрфље и на криминалецот камчев. Еве ја вистината.

https://irl.mk/pekolniot-pat-niz-testiraeto-od-kovid-19-ili-kako-umre-r-z/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото - Page 2 Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by трендафил Пет Апр 03, 2020 4:36 pm

Ниту еден тест не е 100% сигурен. Има повеќе починати со негативен молекуларен тест извршен во јавното здравство.
Во последните 24 часа бројот на ново заболени е 46. Од нив 11 вработени во здравството и тоа во една, кумановската болница. За нив веројатно не е виновен единствениот министер од ВМРО, Наќе Чулев. Не знам ниту што е со респираторите. Нема тендер, а лидерот црпнат од нива во село Муртино најавува набавка на 50 со вкупна цена од 1.250.000 евра. Се работи за човек амнестиран за криминал од повеќе милиони евра и за кого видеото снимено со судски налог судот го отфрли како доказ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото - Page 2 Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 05, 2020 10:26 pm

Фрфље бе зошто паѓаш пониско од дното, толку ли се продаде да мораш да им го пушиш дење ноќе? Види Фрфље на 29 02 2020 не беше воведена вонредна состојба. Самиот се уништи не ти треба помош за тоа.

Фрфљо лажгото - Page 2 Eu3u4k10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото - Page 2 Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by PRVOBOREC Пон Апр 06, 2020 12:49 pm

Дно на сите дна.

Фрфљо лажгото - Page 2 Img_2388

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото - Page 2 Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by PRVOBOREC Сре Мај 06, 2020 6:24 pm

Фрфље бедниот платеник на Камчев си играше со здравјето на народот за пари па сега нему да му верувам демек афери ќе откривал.

Фрфљо лажгото - Page 2 Img_2456Фрфљо лажгото - Page 2 Img_2457

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото - Page 2 Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by трендафил Пон Мај 11, 2020 1:30 pm

Одамна не ја имам отворено оваа тема и си помислив дека е за лидерот на партија кој сака да го е*е народот. Се работи за лидер кој е амнестиран криминалец и по своја сопствена изјава е црпнат од нива во село Муртино, Струмичко. Она да ти се работело за суетниот новинар според е*бачот.
Што се однесува до тестовите проблемот е во Холандија. Од таму се дојдени со Made in EU. Тоа маде да ти било она што го нема Заев или не го употреби кога се работи за интересите на Македонија и Македонците. Човекот што дише и откако се смени Уставот, а изјави дека додека дише тоа нема да се стори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото - Page 2 Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by PRVOBOREC Пон Мај 11, 2020 3:17 pm

Стани Фрфљо ти наеба газдата.

Фрфљо лажгото - Page 2 Img_2469Фрфљо лажгото - Page 2 Img_2470

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото - Page 2 Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by трендафил Пон Мај 11, 2020 3:34 pm

Ако е некој измамен треба да одговара измамникот, а не измамениот. Вакцините се препакувани во Холандија и продавани како нивен производ. Холандските институции тоа го немаат спречено. Ако сериозно дискутираш, прво распрашај се дали процентот на грешка со овие вакцини во Македонија е поголем или помал од грешката со вакцините. Само многу ненормален човек може да бара кривична одговорност од некој што купил вакцини кои ја имаат комплетната документација дека се холандски производ. А Холандија е земја божја, т.е. членка на ЕУ. Лично не мислам дека тие од крик.рс што ги цитираш се ненормални во здравствена смисла на зборот, туку се работи за странски платеници. Најсмешно ќе биде ако ги плаќа холандската амбасада, која не знам за Србија, но во Македонија директно плаќаше нарачани лажни вести. Порано се пишуваше дека Груевски троши пари за глупости, а глупоста е нашата историја, а нормално е кога сега од повеќе пари не се прави ништо, а парите ги нема. Чекаме милостина во вид на маски, респиратори, средства за дезинфекција ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото - Page 2 Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by PRVOBOREC Пет Jул 03, 2020 2:27 pm

Ааааа се јави Испрдичи.

Фрфљо лажгото - Page 2 Img_2573

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фрфљо лажгото - Page 2 Empty Re: Фрфљо лажгото

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот