Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ....

Go down

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ.... Empty ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ....

Пишување by osa Саб Сеп 21 2019, 12:47

[size=30]СЗО алармира: 80 милиони луѓе можат да умрат за 36 часа[/size]

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ.... Ebola_zastita1
Објавено во: Свет21 Септември, 2019
ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ.... Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=28&loc=https%3A%2F%2Ffaktor
  


Според извештајот на Одборот за набудување на епидемии предводен од поранешниот началник на СЗО, Гро Харлем Брунтленд, потребни се само 36 часа за да се шири еден вирус ширум светот, при што може да загинат околу 80 милиони луѓе.
„Светот под ризик“, е името на документот, односно извештајот, кој излезе за експлозијата во руска лабораторија и има за цел да ги натера светските лидери да преземат акција.

Потсетуваат дека пред еден век, шпанскиот грип заболел една третина од светската популација и уби скоро 50 милиони.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ.... Lg.php?bannerid=1695&campaignid=1100&zoneid=47&loc=https%3A%2F%2Ffaktor

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот