Нобелова награда

Go down

Нобелова награда Empty Нобелова награда

Пишување by трендафил on Пет Окт 11, 2019 1:26 pm

Нобеловата награда за мир оваа година ја доби премиерот на Етиопија, Абиј Ахмед. Ништо од надежите дека поранешниот премиер на Грција Ципрас и македонскиот во заминување Заев ќе станат нобеловци.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6171
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот