Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

+3
Teo
трендафил
osa
7 posters

Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by osa Вто Јан 07 2020, 22:05

[size=50]Заев со честитки за владата на Санчез: Очекуваме ратификација на протоколот за НАТО[/size]

[size=31]Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, му упати честитки на шпанскиот премиер Педро Санчез, кој денеска успеа да добие мнозинство за да формира Влада.
[size=31]„Честитки за добиеното мнозинство за формирање Влада. Шпанија продолжува прогресивно, што ќе овозможи стабилност и правичен развој на Европа“, напиша Заев во совјата твитер-порака до Санчез.[/size]
[size=31]„Очекуваме навремена ратификација на нашиот НАТО протокол и се радуваме што наскоро ќе бидеме 30 сојузник во НАТО“, додава лидерот на СДСМ.[/size]

[/size]
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... A2PQOupT_normal

Зоран Заев

✔@Zoran_Zaev

[ltr]Честитки @sanchezcastejon за добиеното мнозинство за формирање Влада. Шпанија продолжува прогресивно, што ќе овозможи стабилност и правичен развој на Европа.

Очекуваме навремена ратификација на нашиот НАТО протокол и се радуваме што наскоро ќе бидеме 30 сојузник во НАТО. ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... 1f1f2-1f1f0ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... 1f1ea-1f1f8[/ltr]57
7:36 PM - Jan 7, 2020
Twitter Ads info and privacy

[ltr][size=31]See Зоран Заев's other Tweets[/size][/ltr][size=31]Шпанскиот парламент денеска донесе одлука да му додели нов владин мандат на лидерот на социјалистите Педро Санчез, со тоа ставајќи крај на политичкиот ќор-сокак во земјата кој траеше скоро една година.[/size]
[size=31]Санчез е избран со тесно мнозинство од 167 гласови „за“ и 165 „против“, со 18 воздржани, пренесе агенцијата АП.[/size]
[size=31]Неговата Социјалистичка партија ќе ја предводи левичарската коалиција со партијата Подемос (Можеме).[/size]
[size=31]Санчез (47) беше на чело на привремената влада од почетокот на минатата година.[/size]
[size=31]Неговата партија лани победи во два наврата, но со недоволно мнозинство за да формира влада.[/size]

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by osa Саб Фед 01 2020, 00:05

Заев оптимист дека ќе се донесе законот за СЈО пред изборите
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев пак е оптимист дека законот за СЈО ќе се донесе пред изборите.
Убеден е дека ќе има двотретинско мнозинство.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by osa Саб Фед 01 2020, 00:08

Богдановиќ прашува зошто е отфрлена пријавата за барокната гаража кај “Никофон”?
Обвинителството ја отфрли кривичната пријава против поранешниот градоначелник на Центар, Владимир Тодоровиќ, екс министерот за транспорт Миле Јанакиески, и уште тројца други за случајот со барокната катна гаража „Никофон“ кај „Авто Македонија“, како дел од Скопје 2014та.
Во образложението е наведено дека нема доволно докази. Градоначалникот на Центар пак вели дека се уште официјално не добил одговор од обвинителството но посочува дека не е јасно како пријавата може да биде отфрлена, ако за слични други случаи биле прифатени.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by osa Саб Мар 07 2020, 17:49

[size=39]Заев нуди надеж, Мицкоски нуди страв[/size]
од Ненад Јовановиќ07/03/2020 - 16:200

Северна Македонија има две парадигми. Зоран Заев и Христијан Мицкоски, едниот нуди надеж, другиот нуди страв. Заев пред избори има силна коалиција, со уште еден број други помали партии. Идејата на Заев е добра, зашто покажува дека може да ги обедини коалициските партнери. Оти ако немате обединувачки фактор во своите коалиции, како ќе нè обедините нас, граѓаните?
Немам сомнеж дека малата номенклатура од „македонската“ десница е склона кон диктатура, а следствено на тоа и кон диктатори. Таа љубов и нивниот природен афинитет за „диктаторчење“ неизбежно ќе направи повторно штета ако само за момент почувствуваат власт, а со тоа повторно ќе направат директна штета на граѓаните.


ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=33&loc=https%3A%2F%2Fwww.slobodenpecat

Мицкоски и неговата екипа, ќе кажам сосема отворено на самиот почеток, плус нивната некомпетентна администрација која сè уште жабурка низ „институциите на системот“, спремни се да предизвикаат одново нови штети и опструкции, или во превод: ништо добро не може да очекуваме од денешната опозиција, оваа и ваква, која во нормална и демократска држава мора да демонстрира смислена критика, да дава предлози, сугестии и иницијативи, затоа што, по ѓаволите со мене, и таа, како и сите политички партии во оваа земја, од нас граѓаните добива пари за своето деjствување.

[size=31]Полетни за правење штета

Ова што денес се претставува за опозиција, не само во политичка смисла, туку и во културна, интелектуална и медиумска, е, просто речено – бедно. Нивниот општествен конфликт се јавува во различни форми и на различни теми, но не сум сигурен докрај дека таквиот конфликт може да се крши за прашањата од национален интерес, а тоа се интегративните политики за НАТО и ЕУ. Сепак, тоа е само еден мал симптом, најпроблематичната позиција на ВМРО-ДПМНЕ и нејзините сателити е во тоа што ги изгубија сите важни теми во општеството; не можат повеќе да предизвикуваат перманентно активна штета за „името“ и нема да можат да кокетираат со Путиновите инсталации во земјата, затоа што Северна Македонија формално-правно е веќе членка на НАТО.
Од ова погоре, имам впечаток дека се создава обид на една историска рефлексија: ВМРО-ДПМНЕ денес се обидува да го задржи „полетот“ што го добиваше во времето на груевизмот. Таквиот полет – за власт, и правење перманентна штета на институциите – никогаш не го изгуби. Но, сега, се појавуваат предизборни, внатрешни проблеми, генерирани токму од нив: неприфаќање на Договорот од Преспа, нашиот главен ’рбетен столб на новата и современа државност на Северна Македонија, поддржана од „инклузивните Македонци“ на Заев, за ВМРО-ДПМНЕ претставува дополнителен проблем, бидејќи може да се надеваат исклучиво само на етничките Македонци; во својот фрагментирачки кампус, оваа партија се наоѓа во етничка дупка.

Прочитајте и...  Брод на Нил со 2.000 патници во карантин поради коронавирус

Негирањето на Договорот од Преспа за груевистите ќе претставува обид за реинтерпретирање на минатото. Најфасцинантно за мене е тоа што се покажува дека минатото постојано живее на тој начин што ние сегашноста одново ја (ре)создаваме. Оттука, низ денешните политички постапки на груевистите, се покажува дека ВМРО-ДПМНЕ во борбата за власт, на овие избори ќе ја бара својата шанса за повторно (ре)создавање на груевизмот.
Именката „груевизам“ е нивна шанса за регрутирање на минатото кое гласи: не за НАТО; не за ЕУ; не за Договорот од Преспа; a со тоа и не за мир, не за човековите права, не за медиумските слободи.
Имено, ако нивната политика почива на едно големо „НЕ“ за сето ова кое го набројав, невозможно е ВМРО-ДПМНЕ да го промени општеството ниту во социјална, ниту во политичка смисла. Ловат во матно, на идентичен начин како што ловеше и Груевски. Ништо не гледаат, не нудат перспектива, никој од нив не прави долгорочен план, туку гледа што може да земе „овде“ и „сега“. Типично: вмровци шират пропаганда, лажни вести, гадни спинувања, се занимаваат со неважни работи, создаваат псевдонастани, а така се прикриваат сериозните теми.

Прочитајте и...  СОСТОЈБА СО КОРОНАВИРУСОТ ВО СВЕТОТ ДО 18 ЧАСОТ: Над 100.000 заразени, починати повеќе од 3400

Ајде, ќе ве молам, кажете ми која е нивна тема, кажете ми која е таа проблематика која од корен ја познаваат? Такво нешто во ВМРО-ДПМНЕ не постои. Дури и ако случајно паднете од Марс, дури и во таков случај ќе видите дека таму денес ништо нема. Тие немаат свест што е тоа опозициска политичка партија, не знаат што се прави во опозиција, а камоли да знаат што значи тоа билатерален спор. Знаете, типично за сите млади и инфантилни е: „Не знамо све, ал знамо да хоќемо све“.

[size=31]Левицата на Заев е наднационална и помирувачка[/size]

Oд друга страна, кога Заев вели „нашата партија е мултиетничка“, тоа значи дека денешната левица создава нов, наднационален и надверски идентитет. Тоа значи дека Зоран Заев денес ги избриша сите гнили национални и ревизионистички компромиси што се правени во наше име сите овие триесетина години. Тоа значи дека денешната левица на Зоран Заев е наднационална и помирувачка. Знае Заев дека десницата на Мицкоски сака олигархијата да има повеќе, а граѓаните помалку. Знае Заев дека десницата на Мицкоски сака на граѓаните да им биде полошо, да бидат сиромашни, затоа што така полесно се контролираат.
Денес СДСМ е партија која не е националистичка, и која имплицитно се залага за НАТО и ЕУ, додека десницата на Мицкоски, политичкиот наследник на злосторникот Никола Груевски се колне (прикриено) во „Титовиот концепт“ на „неврзаните“, и само што не изгореле и во прикриеното русофилство кое се обидуваат да го продадат како принципиелна „антиимперијална“ борба.
Аргументацијата – подобро Путин, Орбан или Ердоган – не само што е опасна, туку е и идиотска. Ако сте Бошњак, ви се допаѓа да речеме Путин, ама на нерви ви оди Орбан или Ердоган, или вие сте Србин, а имате симпатии кон Орбан, ама на живци ви оди Путин и Ердоган, или сте Македонец, па имате симпатии кон Ердоган, имате и симпатии кон Путин, ама ве нервира Орбан, вие тогаш имате сериозен проблем: затоа што тоа е едно те исто.

Прочитајте и...  Старец (103) си донесе 73 години помлада невеста - индонезиската двојка топ тема на социјалните мрежи

На самиот крај, Северна Македонија има две парадигми. Зоран Заев и Христијан Мицкоски, едниот нуди надеж, другиот нуди страв. Зоран Заев пред избори има силна коалиција, со уште еден број други помали партии. Идејата на Заев е добра, затоа што ни покажува дека уште сега може да ги обедини своите коалициски партнери. Оти ако вие во политика немате обединувачки фактор во своите коалиции, како ќе нè обедините нас граѓаните на оваа земја?
Христијан Мицкоски, до сега, барем јас не сум слушнал дека има коалиција со неколку партии. Како ќе го обединиш широкото граѓанство ако немаш широка коалиција? Што значи дека повторно ќе тргува со стравот и со реинтерпретирање на минатото.
Да завршам, ако Мицкоски нуди страв, Заев нуди надеж. Во оваа игра на одбирање на „помалото зло“, десницата на Мицкоски нема шанса. Затоа што не се работи дали некогаш било поубаво отколку сега: сите знаат дека денес е подобро. Но, исто така треба да се знае и праша, „дали утре ќе биде подобро“? Вакви концепти десница на Мицкоски нема; левицата на Заев има, но дали ќе ги испорача, останува да видиме во годините што ни следуваат.[/size]

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by трендафил Нед Апр 12 2020, 20:12

osa напиша:Богдановиќ прашува зошто е отфрлена пријавата за барокната гаража кај “Никофон”?
Обвинителството ја отфрли кривичната пријава против поранешниот градоначелник на Центар, Владимир Тодоровиќ, екс министерот за транспорт Миле Јанакиески, и уште тројца други за случајот со барокната катна гаража „Никофон“ кај „Авто Македонија“, како дел од Скопје 2014та.
Во образложението е наведено дека нема доволно докази. Градоначалникот на Центар пак вели дека се уште официјално не добил одговор од обвинителството но посочува дека не е јасно како пријавата може да биде отфрлена, ако за слични други случаи биле прифатени.
Очигледно поминува стравот кај обвинителите и судската власт воопшто од режимот на Заев, па затоа повеќе не прифаќа нарачки од власта во заминување.

Што се однесува до левицата на Заев таа е антимакедонска и ги собира сите што ги боли таквото за Македонија и Македонците во класична смисла на зборот. Не толку за додавката северна која е непотребна, а со самото тоа и глупава со една цел, да се понижи Македонија и македонскиот народ, туку со бришењето на македонската историја. Доколку Заев остане на власт ќе излезе дека според ненормалните и јас сум се родил во 1953 година како Бугарин и во до сега недоговорен датум сум станал Македонец затоа што на тоа ме принудил Груевски. Такво тврдење е тотална лага и тотална глупост. Роден сум како Македонец од татко Македонец дедо ми бил Македонец и така до амебите на македонска почва кои се македонски амеби.
П.С.: Каде е Џорџ Сорос кој даде стотина милиони евра за новинари што пласираа лажни вести за да дојде Заев на власт и да се посере на целата борба на македонскиот народ за признавање на идентитетот и да даде некој долар за една заштитна маска или едно шишенце средство за дезинфекција. Да потсетам дека на денешен ден пред 8 години беа убиени 8 Македонци кај Смилковското Езеро, преку чии лешеви меѓу другото Заев дојде на власт. А беа убиени од припадници на етничка заедница со чија помош Заев го смени Уставот заедно со купените или уценети пратеници кукавици од ВМРО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by Teo Нед Апр 12 2020, 20:23

Kje ostane zabelezhano vo istorijata deka imeto e smeneto a istorijata prodadena vo vremeto na Hristijan Mickoski so celosna poddrshka od vsmro dpsmne koi obezbedija kvorum i dvotretinsko mnozinstvo pa go legitimiraa seto toa so cenzus i kandidat za pretsedatel na severna, ministri vo vladata na severna i kandidati za pratenici vo parlamentot na severna.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by трендафил Нед Апр 12 2020, 20:58

Тоа ако некој пишува историја во Бардовци, Демир Капија или некоја друга слична установа. Да беше така како што велиш сега ти ќе го славеше Мицковски, а не Заев и Ахмети, затоа што за тебе е нормално да се смени името на државата после неуспешен референдум и друг да ја пишува македонската историја. Грците пред 6 век, а Бугарите после тоа. Јас немам ништо против тоа што Заев и ти мислите дека сте биле Бугари и дека после тоа (До сега не сте се договориле со Бугарите) Тито или Груевски ве натерале да станете Македонци. Проблем е што моите внуци ќе се обидете да ги учите да лажат дека биле Бугари како и другите Македонци од Македонија, Бугарија и Албанија, а Грци ако живеат во Грција. Срамно кршење на човековите права во 21 век. После се чудиме зошто има Божји казни во вид на епидемии, земјотреси, пожари, поплави ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by Teo Нед Апр 12 2020, 21:10

Pa vo Bardovci ili Demir Kapija i treba da bide smrsten sekoj koj tvrdi deka pratenici od dpsmne ne glasale za promena na imeto, deka pratenicite na dpsmne ne bea vo parlamentot koga toa se sluchuvashe, deka dpsmne ne kandidirse kandidat za pretsedatel na severna i pratenici za parlamentot na severna. Deka dpsmne nema minister i dopolnitelni ministri vo tehnichkata vlada na severna, deka pratenicite i ministrite od dpsmne ne zemaat plata od budzetot na severna, deka kampanjata za izborite nema da im bide finansirana od budzetot na severna i deka za celo toa vreme Hristijan Mickoski ne e pretsedatel na dpsmne.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by трендафил Пон Апр 13 2020, 20:45

Знам дека патите по времето кога имаше само една партија во Македонија, СДСМ, со име КПМ, СКМ, СКМ-ПДП во различни периоди. Со името ги сменивте газдите, наместо Белград сега гледате кон Брисел и Вашингтон. Желбата да одите сами на избори со своите коалициони партнери нема да ви се исполни. Тешко и дека ќе може да ја повторите изборната кражба од локалните избори или гласањето за уставните промени или законот за обвинителство. Короната го менува светот, на пример со рушење на глобализацијата по модел на Џорџ Сорос, па нема да има потреба од глобализаторските слуги. Прочитал ли некој дека Сорос дал некаква помош за борба против короната во Македонија, САД или било каде на светот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by Teo Пон Апр 13 2020, 21:01

трендафил напиша:Знам дека патите по времето кога имаше само една партија во Македонија


Namali glupokja osven ako ne si bajachkata na Gruevski. Togash ti e prosteno bidejki po tvoj sovet Gruevski gi izbra pratenicite i naslednikot, tie predavnicite shto glasaa za severna i onoj asistentot na tato vo chie vreme se smeni imeto na drzhavata.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by трендафил Нед Јун 28 2020, 17:45

Ниту еден од отпадниците од ВМРО не е кандидат за пратеник на листата на ВМРО за претстојните парламентарни избори. Двојца пак отфрлени од ВМРО се на листата на СДСМ. Како награда за помошта што со својот глас ја дадоа за промена на името.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by Luxor Нед Јун 28 2020, 18:18

Нема проблем, затоа ти ќе гласаш за овој.

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Img_2391
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by Zhane Нед Јун 28 2020, 18:33

Ako go nemas ne mozes ni da go vklucis. Idea

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by трендафил Нед Јун 28 2020, 20:07

Во тоа време против ВМРО е водена пропаганда финансирана со повеќе од 100 милиони евра, па не е чудо што и Сафет Бишевац наседнал на секојдневните лаги. АМнестираниот криминалец од Муртино зад кого вие стоите лажеше дека додека дише нема да се смени Уставот поради промена на името. Или дека сме добиле датум за преговори со ЕУ пред две години. Или дека со влезот во НАТО Македонија ќе стане побогата, а во реалниот свет се задолжуваме без да добиеме нешто од тоа. Парите се трошат за фабриката на лаги на СДСМ и си ги делат олигарсите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by PRVOBOREC Нед Јун 28 2020, 20:18

Небањатите и мозок во една реченица е оксиморон.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by трендафил Нед Јун 28 2020, 20:46

Гледам си го проширил знаењето и со некој друг збор освен небањат што папагалски го употребуваш и стануваш досаден. Треба ли да цитирам на форумов што имаат за СДСМ и Заев кажано многумина што сега се на листата на пратеници на која главен е амнестираниот криминалец Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by PRVOBOREC Нед Јун 28 2020, 20:58

Еве еден небањат што пробува да вклучи тоа што го нема и затоа слабо му оди.


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by трендафил Нед Јун 28 2020, 21:47

Дурловски не е политичар, а можеби има последици и од траиумите што невин ги доживеа во занданата во Шутка каде што престојуваше едно време со одлука на Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by Bosonoga Нед Јун 28 2020, 21:52

Sto bara takov crep vo politika, koj li go izlazal deka nekoj ke glasa za nego.

PRVOBOREC напиша:Еве еден небањат што пробува да вклучи тоа што го нема и затоа слабо му оди.

Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 977
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by трендафил Нед Јун 28 2020, 22:21

Да сме живи и здрави, наскоро ќе видиме кој е цреп и небањат според мислењето на гласачите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by PRVOBOREC Нед Јун 28 2020, 22:28

Како која, па малку ли е да немаш мозок.

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Img_2554

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by трендафил Пон Јун 29 2020, 19:20

Мислиме дека како пратеник ќе ја почитува волјата на народот. Дека нема да дозволи некоја будала наместо да го брани нашиот идентитет да преговара до кога наводно сме биле Бугари.
Вие што гласавте за Заев мислите ли дека не дише, затоа што нели вети дека додека дише нема да се менува Уставот поради името. (Треба ли да ти го дадам линкот до видеото?)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ .... Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ ....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот