Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕФИКАСНА ПОЛИЦИЈА

Go down

ЕФИКАСНА ПОЛИЦИЈА Empty ЕФИКАСНА ПОЛИЦИЈА

Пишување by osa Чет Фед 13 2020, 18:18

[size=33]ПОЛИЦИЈАТА ФАТИ КОМБЕ СО 53 МИГРАНТИ[/size]
Ване Трајков
 
чет, 13.02.2020 | 5:56 pm
 
 0 Коментари
Последниов период зачестија појавите на откривање мигранти во Југоистокот. Станува збор за лица кои најверојатно илегално ја преминуваат макеоднско грчката граница ипреку патиштата од југоистоокот со патнички и товарни возила се обидуваат да стасат до некоја од западноевропските држави.. Од почетокот на месец февруари во три одделни акции во струмичко откриени се стотина мигранти кај Костурино но и кај Куклиш. Последната акција била синоќа кога кај селото Кукулиш во товарно возило откриени се дури 53 мигранти најмногу од Авганистан
Камионот овде кај Куклиш го управувал 43 годишен жител на валандовското село Дорломбос кој е приведен во струмичката полиција. Од таму информираа дека по целосното документирање на случајот против него ке биде поднесена кривична пријава. 53 та мигранти откриени синоча овде се сместени во прифатните центир Газибаба во Скопје и Винојуг во Гевгелија
Жителите на Куклиш сведочат дека последниов период во атарот на нивното населено место се повеќе се забележуваат мали групи со мигранти кои доаѓаат преку планината Беласица. Чичко Трајчо Атансов од Куклиш бил и сведок на полициски акции
МВР информираше дека лани се спречени околу 25 илјади обиди за илегално преминување на границите со соседните земји од кој најголемиот дел биле од грчката граница. Според нивната статисика за првите 19 дена од месец јануари спречени се дури 1365 обиди за илегално преинување на македонската граница.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот