Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Страна 1 of 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Teo on Пон Фед 17, 2020 2:44 pm

Ja imame prvata anketa.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 2fuplo10

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 19_cop10

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 20_cop10

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 21_cop10
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Пон Фед 17, 2020 5:33 pm

Само будала би гласал за небањатите да не вратат 30 години назад.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Img_2232

https://fokus.mk/apaturaj-nazaduvaneto-so-dogovorot-od-prespa-ke-ima-posleditsi-za-zemjata-vo-nato/

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by defo on Вто Фед 18, 2020 8:47 pm

Тео крајниот резултат на изборите ке го дадат оние 40% одбиле да одговорат и сите се исти.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Teo on Вто Фед 18, 2020 9:03 pm

Tochno, no zasega ne gledam bilo koja opcija da ima barem minimalni shansi da gi privleche na svoja strana. Se soglasuvam so delot analitichari koi prognoziraat izbori so najniska izleznost dosega.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by defo on Вто Фед 18, 2020 10:05 pm

Точно. За тоа се самите криви, партиите и ние по малце. Уствари ние шо знам. Слиакта според мене е ваква, со ДПМНЕ е завршено бар навидум, мртви се народот се сеќава на нивната криминална моќ. СДСМ се загинати во просторот и времето. Внатре како власт имаат многу матни ликови, многу луге кои уше пред 1.5 година треба да јадат клоца посилна. Пред се грешна перцепција на едно општество, кое не  под разбира и скратување на моќта на екс МВРО-ВМРО структурите. Јас не сум за одмазда во никој случај, мегутоа треба малце стегање на обрачот.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Teo on Вто Фед 18, 2020 10:30 pm

Za ishodot kje odluchuvaat klientelistite zavisno od percepcijata dali podobra opcija e nadezh deka dpmne kje gi zgrizhi ili deka sdsm polesno popushta pod pritisocite na javnosta i kje im gi ispolnuva zhelbite. Osven ako vistinski neopredelenite po nekoe chudo ne odluchat deka ne e zagubena celata nadezh za normalizacija na drzhavata.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Teo on Сре Фед 19, 2020 9:22 pm

Chulev i dpsmne da odgovorat.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Img_2136
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by luxor on Пет Фед 21, 2020 11:48 pm

Заев во моментов не е премиер ама дпне-оФците потсвесно си знаат кој е победникот на изборите.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Img_2194
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by SHARENI on Пон Фед 24, 2020 5:33 pm

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Img_2092
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Вто Фед 25, 2020 11:51 am

Добар ден небањати, само да ви кажам дека нема да ви успее.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Img_2246

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Чет Фед 27, 2020 2:47 pm

И денес лоши вести за вас небањати.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Img_2254

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Чет Фед 27, 2020 4:47 pm

Уште лоши вести небањати. Многу, многу лоши.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Img_2255

https://a1on.mk/macedonia/anketa-na-stratum-r-d-zoran-zaev-kje-bide-premier-po-izborite/

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by luxor on Чет Фед 27, 2020 8:18 pm

Во очекување дпне-оФците да почнат со квичење дека ова е мешање во внатрешните работи што ќе влијае на изборите.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Img_2202
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by SHARENI on Саб Фед 29, 2020 5:38 pm

Јоци ги откри трите битни поенти од вчерашниот дуел Заев-Мицкоски

Три битни поенти од вчерашниот дуел.
🔹️1. Мицкоски, и по 2 години, не даде одговор што барал на 27 април пред вратата на Собрание и дали, како директор на ЕЛЕМ и висок член во ВМРО-ДПМНЕ, знаел дека дента е планирано насилство.

🔹️2. Тој не се обрати во ниеден момент на левичарското гласачко тело (430.000 во 2016), кои беа дел од ,,шарена револуција” и протестите за пад на Груевски, напротив не сакаше дури ни да зборува за владеењето на Никола Груевски, камоли да го осуди тој режим.
Не се обрати ни на етничките групи, особено Албанците.

🔹️3. Тој не даде одговор за иднината на земјата, каде мисли да ја носи ако му се даде шанса, со оглед дека бараат поништување на Преспански и враќање на ,,името”.

Сиот друг фолклор, новчаници, ,,господине Заев”, ,,ви велам и ве гледам во очи”, ,,ова е суштината” не носат ни приближно власт и Влада. Мицкоски, се бави единствено со фаќање ситни поени само кај вмровците и така некако ќе оди и на избори. Друга целна група, тој – нема. Ограничен е само на ,,своите”. Според политиколошките науки, ако контекстот е Македонија, тоа води кон сигурен пораз.

ФБ статус на Јорданка Ивановска-Јоци
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by luxor on Саб Фед 29, 2020 10:20 pm

Во очекување дпне да почне да  фрла дрвја и камења заради гласовите што ќе се прелеат кај реформаторите.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Img_2204
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by luxor on Нед Мар 01, 2020 7:07 pm

Еве зошто СДСМ мора да победи на изборите. Не смееме вакви психопати да допуштиме да владеат со државата. Тие неутралците кои мислат дека се натполитички нека се на јасно дека декларирањето неутралност нема да ги спаси од психопатите. Напротив ќе бидат нивни слуги што ќе им угодувааат на психопатските хирови секогаш изложени на ризик дека лудаците кои со своето неопределување ги донеле на власт секој момент своето лудило ќе го истурат врз нив.


PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Img_2205PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Escla610PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Esclbf10
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by defo on Нед Мар 01, 2020 7:23 pm

@luxor, го гледав типот Петар Богојески, кај Јанко во емисија, ставив линк то емисијата овде. Типот гестикулации на Љупчо од 98-2000 година. Не напреднал многу во тој дел. Интересен курузиетет е тоа што гледам врзал малце нормални луге во „движењево“, еден ако не и единствениот нормален ВМРОВЕЦ од Охрид е со него. Нема да направи ништо. Лошото е кај овие „трети“ опции тоа што не наоѓаат заедничка платформа, него секој тера сам, а со ваков црно бел народ, ко кај нас тешко некој да покаже нешто од нив.

За другот, една работа че кажам, сва среќа што не сум со нив.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by luxor on Нед Мар 01, 2020 8:04 pm

Не ги познавам луѓето околу него, а она што го знам за човекот е од медиумите. Некако нормално ми беше дпне да почне со напади кон нив бидејки на овие избори секој глас е од голема важност. Можеби нормалните луѓе добија една битка против груевизмот но војната сеуште трае и на 12 април или дпне конечно ќе бидат поразени или од оваа парче земја никогаш нема да биде нормална држава а богами ќе снема и нормален народ.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Пон Мар 02, 2020 9:58 am

Добро утро небањати, спремни ли сте за поразот во април?

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Img_2263PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Img_2264

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by luxor on Сре Мар 11, 2020 5:18 pm

Е ова е веќе апсолутно лудило на дпне. Да се радуваш што во Шпанија луѓе умираат од вирус и парламентот им е затворен па затоа ќе се одложи влегувањето на твојата земја под безбедносниот чадор на НАТО и тоа во време на масовна бегалска криза и пандемија на смртоносен вирус само затоа што мислиш дека тоа ќе му донесе политички поени на твојот противник на изборите. Полни се со зло и лудило дпне-оФците.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Img_2215
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by OPOZICIONER on Сре Мар 11, 2020 5:35 pm

Dpmne osven takvi kako Johan i nema drugi kadri.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Img_2095
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by TRAJCHE on Сре Мар 11, 2020 5:57 pm

Koalicijata na dpmne.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Img_2097PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Img_2098
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 567
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Сре Мар 11, 2020 6:03 pm

Еве зошто Дафина од небањатите се пењави што Филипче одбил да се продаде. Во моментов тој е најсветлата точка и им носи најмногу поени на СДСМ.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Img_2284

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by luxor on Сре Мар 11, 2020 6:22 pm

Носителот на листа на дпне и директен конкурент на Заев во четврта изборна единица поврзан со рекет. Дали Луј Витон чантата завршила во белата шампита на дпмне? Дали Жмицко правеше претстава и се обидуваше да му подари лажен новчаник на Заев за да сокрие дека вистинската чанта е кај него?

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Img_2216PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Img_2217PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Nikolo10
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Сре Мар 11, 2020 8:25 pm

Така ќе биде, луѓето ќе бидат среќни што конечно небањатото зло ќе престане да постои како фактор на македонската политичка сцена.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Img_2285

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот