Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020

+16
zozoti
treta opcija
Bosonoga
Zhane
Dino
трендафил
osa
Albatros
Nebula
TRAJCHE
OPOZICIONER
SHARENI
Luxor
defo
PRVOBOREC
Teo
20 posters

Страна 6 of 14 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Teo Саб Мај 30, 2020 9:24 pm

Pak si bil glup i si se obiduval ti da kazhuvash shto jas mislam.

P.S. Pameten chovek prashuva.

P.P.S. Chulev ima pravo samo na 15 promeni, ponishtuvanjeto na negovata odluka e reakcija na negovite ponishtuvanja na odlukata na poraneshniot minister, presudata ne e konechna, pa i da dobie konechna presuda i se obide da prerasporedi vladata ima pravo pak da gi ponishti. Zakonite se nedorecheni i ova mozhe da se povtoruva do beskraj.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Albatros Саб Мај 30, 2020 10:07 pm

Veke se povtoruva, vmro znae deka nema da uspee no sekoja diverzija koja bi donela poeni e dobredojdena.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Img_2064

Albatros

Број на мислења : 720
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Teo Саб Мај 30, 2020 10:12 pm

Ochekuvano.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Zhane Саб Мај 30, 2020 10:42 pm

Igri bez granici.

Zhane

Број на мислења : 155
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил Нед Мај 31, 2020 3:15 pm

Albatros напиша:Veke se povtoruva, vmro znae deka nema da uspee no sekoja diverzija koja bi donela poeni e dobredojdena.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Img_2064
Тоа што владата не почитува судска одлука е карактеристика за т.н. хибридна власт. Или тиранија, на класичен македонски. После Чулев ќе биде виновен ако се случи нешто во државата, а опкружен е со непријатели.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Albatros Пон Јун 01, 2020 5:37 pm

Izgleda reseno e, megunarodnata bara vlada i parlament sto ke mozat da nosat politicki odluki. I ke bidat odgovorni za donesenoto.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Img_2065

Albatros

Број на мислења : 720
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by SHARENI Пон Јун 01, 2020 7:11 pm

Vesnik e na Latas, dpmnevski izvor, ama ne, izbori vo septemvri da imalo, Micko najpameten, Micko se znae.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Img_2212
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 763
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил Пон Јун 01, 2020 8:32 pm

Претседателот на СДСН тврдеше денеска дека вирусот ослабел. Ако добро те разбирам сакаш да кажеш дека Заев лаже. СЗО денес исто така тврдеше дека маските не помагаат кога ги носат здрави луѓе, а владата на СДСН кај нас за тоа казнува, за среќа не по 2 илјади, туку по 20 евра. Еве еден виц за предизборните ветувања од минатите избори.

Заев отишол на бричење и берберот го прашува:
Господине Премиер, што се случи со 500-те евра плата што ги ветуваше?
Заев молчи. Господине Премиер, што се случи со бројачот на Триумфалната порта кој ќе покажува колку од украдените пари се вратени во државата?
-Овој пак молчи.
-Што се случи со животот во Македонија? Дојде ли? Заев повторно си молчи. Завршил берберот со бричењето. На излегување, телохранителот на Заев го грабнал берберот за гуша:
Ти што го распрашуваш толку шефот бе!? Многу си љубопитен!
-Не сум љубопитен, туку кога шефот ќе го слушне прашањето, кожата му се ежи и полесно се бричи, одговара берберот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC Пон Јун 01, 2020 8:57 pm

SHARENI напиша:Vesnik e na Latas, dpmnevski izvor, ama ne, izbori vo septemvri da imalo, Micko najpameten, Micko se znae.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Img_2212

Види, види, Латас тврди дека наесен ќе има посмртоносен бран на корона а небањатите баш тогаш сакаат избори. Штеточини невидени, сакаат да го испоумрат народот оти знаат дека сите ќе гласаат против нив.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил Пон Јун 01, 2020 9:39 pm

Лето е до 23 септември. Никој не споменува изборите да бидат подоцна. Опозицијата бара единствено да се смири епидемијата, па после да продолжи во колку толку нормални услови и предизборната кампања и самите избори. СДСН веќе ја плаќа цената за незаконските предизборни активности со делење на летоци и маски. Двојца се позитивни на корона од втората по големина партија во Македонија..

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил Сре Јун 03, 2020 4:55 pm

Денеска, по катастрофално лошиот ден со пандемијата, по подолго време СДСМ не спомена дека изборите МОРА да се одржат кога Заев тоа го посакал. Ако се исполнеше првата желба на Заев сега требаше да има жестока предизборна кампања и избори за 11 дена. Во време кога имаме втор смртоносен бран на вирусот. Тој што експертите од комисијата за заразни болести не го видоа од Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC Нед Јун 07, 2020 9:13 am

А бе небањати пак ли ве тепаа по ушите па наеднаш ви притребаа избори.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Img_2374
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Luxor Нед Јун 07, 2020 10:06 am

Или Наќе нешто не разбрал, или не мисли исто со Жмицко. Дали Жмицко се плаши лично да разговара со Наќе па му пушта пораки преку Геро?

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Ez5ede10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил Нед Јун 07, 2020 7:29 pm

Во катастрофална ситуација со епидемијата, кога според Форбс сме на последно место во Европа во справувањето со короната, тажно е кога некој зборува за избори. Гледам 64% од ваучерите на владата треба да ги добијат етнички Албанци, 16% Македонци, а по нив следуваат Роми со 11 %, Турци со 7 % и Бошњаци со 1 %.

https://expres.mk/dali-2-3-od-dobitnicite-na-vaucher-od-vladata-se-albanci-16-makedonci-romi-11-foto/
https://expres.mk/makedonija-e-najlosha-vo-evropa-vo-bitkata-so-kovid19-foto/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Teo Нед Јун 07, 2020 10:04 pm

Vesta e lazhna.
Za da se zashtitat od eventualen sudski spor na krajot od naslovot stavile prashalnik.
Tvrdat deka dokumentot se pojavil na socijalnite mrezhi i bez nikakov dokaz povtorno tvrdat deka poteknuva od vladinata elektronska data baza.
Ajde soberi gi procentite od infografikot i tekstot, kade otishol toj 1%?
Ushte ednash ubavo pogledni go infografikot, kade vo tie 9% ostanati gledash 7% Turci i 1% Boshnjaci?
Kade na infografikot gledash deka nieden Vlav ili Srbin nema da dobie vaucher?
Smisleno od vanchemihajlovistite so cel sobiranje politichki poeni so kreiranje megjunacionalna omraza.
Namali glupokja.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC Вто Јун 09, 2020 1:42 pm

Спремни сте за поразот набањати?

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Img_2524PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Img_2525

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил Сре Јун 10, 2020 5:40 pm

Интересен предлог на СДСМ и ДУИ, да се гласа три дена. Што би рекле едни исти активисти да можат три пати да ги полнат кутиите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC Сре Јун 10, 2020 9:51 pm

Прпа небањати а? Мислите дека со неажуриран список ќе загубите со помала разлика или си барате причина поразот да го правдате со нефер избори. Или пак ќе бојкотирате што е најдобрата опција за вас пошто ионака по изборите ќе се распаднете.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Img_2527

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Zhane Чет Јун 11, 2020 12:05 pm

😂😂😂
👇
PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Ean2qo10

Zhane

Број на мислења : 155
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Luxor Чет Јун 11, 2020 1:46 pm

Чекаме демант од дпне. Доколку го нема јасно е дека Ордановски е во право.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Img_2377PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Eaoufi10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил Чет Јун 11, 2020 3:11 pm

PRVOBOREC напиша:Прпа небањати а? Мислите дека со неажуриран список ќе загубите со помала разлика или си барате причина поразот да го правдате со нефер избори. Или пак ќе бојкотирате што е најдобрата опција за вас пошто ионака по изборите ќе се распаднете.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Img_2527
Прво треба да се утврди датум на избори, а после да се ажурира списокот. Затоа што ако вчера беше ажуриран списокот на него ќе беа и 5те починати од корона вирус од денешната објава, Бог да ги прости. Не се знае ни кој ќе биде полнолетен на датумот на избори затоа што нема датум. Нејасно ќе биде и дали на тие што не биле полнолетни на 12 април, а во меѓувреме наполниле 18 години ќе им биде ускратено правото да се најдат на некоја листа на пратеници.
Не го оспорувам правото на власта, практично на СДСМ затоа што има мнозинство во владата да носи одлуки какви што ќе посака. Но кога некој сам ќе донесе одлука сам и ги носи последиците на свои плеќи во иднина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by defo Чет Јун 11, 2020 3:55 pm

Умрените се најсигурни гласачи, тоа од искуство треба да го знаеш Тредно, пола Бутел гласаше за ДПМНЕ.

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC Пет Јун 12, 2020 12:27 pm

Готово небањати, заврши играта. Можете само да бирате дали на 5 или на осми јули ќе плачете.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Img_2529

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил Пет Јун 12, 2020 6:18 pm

Веќе напишав некаде на форумов дека власта одлучува кога ќе има избори. Во демократски земји се прави некаков компромис со опозицијата. Се надевам дека ќе бидат исполнети сите услови за демократски избори, иако првиот, набљудувачите од ОБСЕ изгледа дека тешко ќе може да бидат во Македонија до недекла, кога треба да почнат предизборните активности. Реално, нормален човек не би дошол во Македонија во време кога секој ден има над 150 нови случаи на заразување. Или во мојата општина, Чаир, кај што има повеќе од 70 заразени на 1 квадратен километар. Веројатно бањатите (впо мозок) сметаат на слаба излезност кога тие неколку проценти колку што може да се украдат или купат на изборите во Македонија 9НЕ САМО ОД ВЛАСТА, ТУКУ И ОД СТРАНСКИ РАЗУЗНУВАЧКИ СЛУЖБИ) ќе станат 6 до 7% со излезност од 40тина проценти. Да сме живи и здрави, ќе видиме. Заев и вие тврдевте дека ќе победите и на изборите во 2016 година, кои беа одложени еднаш поради бојкот на опозицијата, па ги загубивте и покрај големата помош на странците. Лично не верувам дека ВМРО ќе ги бојкотира изборите кога и да ги закажете, доколку на денот на гласање не постои голема опасност од короната.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC Пет Јун 12, 2020 7:23 pm

Иде Дунав небањати, никој веќе не може да ве спаси од изборен пораз.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Img_2530

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 6 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 14 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот