Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Страна 8 of 14 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Next

Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by osa on Вто Јун 16, 2020 11:52 pm

i ovie se loshi vesti ..mora da im povtoram deka zmicko javno veli AJDE NEKA SE RADUVAAT ..NEKA SONUVAAT ZA 100 -200 GODINI MOZEBI I TOA KE SE SLUCHI ..MOZE KE SE SMENI IMETO ...UBAVO POGLEDNETE DPNEOVCI

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15952
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by osa on Вто Јун 16, 2020 11:53 pm

OTKAKO KE GO ISSLUSHATE CELOTO VIDEO MISLAM NIKOJ PA DURI NI TRENDAFIL NEMA DA GLASA ZA DPNE

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15952
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by TRAJCHE on Сре Јун 17, 2020 6:35 pm

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Eaugjs10
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 582
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Сре Јун 17, 2020 6:40 pm

Не мора да чекате 15 јули небањати, можете да почнете со плачење.


_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1353
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Bosonoga on Сре Јун 17, 2020 9:18 pm

Lele crepovite zatoa begale od izbori.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 893
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил on Пет Јун 19, 2020 9:03 am

TRAJCHE напиша:PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Eaugjs10
За тие 90 милиони изгледа на некој му е закочен мозокот. Нема потреба од потпис на заменската министерка за финансии за овој кредит. Веројатно се спрема нешто матно во неговото трошење па мекој сака да се крие зад нејзиниот потпис. Или имаме дилетант министер за финансии.

https://republika.mk/vesti/ekonomija/dimitrieska-kochoska-ministerkata-angelovska-ja-izvesti-sb-deka-nema-da-go-potpishe-zaemot-iako-se-raschisti-deka-mojot-potpis-ne-ni-bil-potreben/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Albatros on Пет Јун 19, 2020 4:17 pm

Predizbornite povrakanici zapocnaa.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Img_2071PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Img_2072

Albatros

Број на мислења : 571
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Пет Јун 19, 2020 8:54 pm

Браво за владата. И честито банкрот на небањатите.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Ea5t8o10

PRVOBOREC

Број на мислења : 1353
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил on Пет Јун 19, 2020 9:23 pm

Времето ќе покаже кој е во право. Иако случајот е познат. Подизведувач е фирма во сопственост на Вице Заев. Кој го виде Ковачевски кога даваше изјава веднаш ќе забележи дека беше прилично возбуден и бладаше дека МВР не требала да гони криминали од оваа власт туку да се враќа во историјата, како тоа да не го правеше Оливер Спасовски како министер во тесна соработка со обвинителството и судството.
Вчера СДСМ ја почнало кампањата и тоа во затворот Идризово кај што очигледно има изборен штаб. Нешто што прв пат се случува во македонската историја.Имаше и изборен поткуп во Шутка кај што се делени пакети и по 1.700 денари.

https://republika.mk/vesti/makedonija/fateni-na-delo-sdsm-deli-paketi-i-1-700-denari-vo-shtuka-i-pravi-spisoci-na-koi-zaokruzuva-sigurni-glasachi/

Заменик министерката во МВР Славјанка Петровска и покрај тоа што по изборниот закон од моментот кога е прифатена листата на СДСМ со коалицијата на која таа е на 8 место во изборната единица 2, наместо да го стави работното место во мирување и понатаму работи и зема плата. А членот 9 од законот вели во ставот 1
Член 9
(1) На припадниците на вооружените сили на Република Македонија, припадниците на униформираниот дел на полицијата, овластените службени лица во Министерството за внатрешни работи, Министерството за одбрана и во Агенцијата за разузнавање од денот кога ќе бидат утврдени како кандидати, работниот однос им мирува.
А таа не мирува, а како заменик министер е овластено лице според законот за МВР.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил on Пет Јун 19, 2020 9:30 pm

PRVOBOREC напиша:Браво за владата. И честито банкрот на небањатите.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Ea5t8o10
Затоа невладините што работат во полза на СДСМ, а до скоро беа странски платеници поделија половина милион евра. Инаку се согласувам дека банкротирана држава не треба да дели пари на партии, но уште помалку може владата да дели пари на наводно  невладини, а всушност владини организации. Најтажно е што невладината на Јасна Мандиќ, директорка на телевизијата на Боки 13 и негова заменичка во Меѓународниот сојуз доби повеќе од 800 илјади денари. (Над 13 илјади евра). Од криминална влада очекуван потег. Самиот си напишал со која цел е направено тоа, но надежта изгледа овој пат ќе биде залудна.
Изгледа и дека парите нема да останат во буџетот, затоа што буџетот нема пари.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by luxor on Пет Јун 19, 2020 9:47 pm

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 1592595791222
luxor
luxor

Број на мислења : 5654
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил on Пет Јун 19, 2020 10:02 pm

Одлуката на владата е очекувана и никој не плаче за нешто што го очекува. СДСМ е недемократска партија, да не кажам криминална и има обезбедено пари преку рекет и субвенции до партиски фирми, но не е се во парите. Погледни го и списокот на т.н. невладини организации на кои вашата влада им додели пари и ќе видиш дека сите се всушност владини. И понатаму Заев се надева дека со второ место на изборите ќе стане премиер. Груевски не успеа со победа . Да сме живи и здрави, ќе видиме наскоро, ако изборите не бидат одложени повторно. Реално условите со пандемијата сега се многу полоши отколку кога беше откажан редовниот термин, 12 април.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил on Пет Јун 19, 2020 11:16 pm

Нема коментар за предизборниот митинг во Идризово со кој СДСМ предвремено ја започна кампањата за изборите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Пет Јун 19, 2020 11:57 pm

Хахахахаааа.
PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Img_2543

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1353
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил on Саб Јун 20, 2020 9:12 pm

https://europeelects.eu/?s=macedonia

Кога ќе побараш што има за Македонија на Јуроп Електс нема никаква анкета за Македонија. Ќе бидеш ли љубезен место слика да дадеш линк до изворот, бидејќи изгледа дека се работи за лажна вест, Во случајов не е ни важно, затоа што ретко кој им верува на јавно објавените анкети.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Саб Јун 20, 2020 9:49 pm

Лажна надеж небањати. На сајтот може нема, ама има на официјалниот твитер профил.

https://mobile.twitter.com/EuropeElects/status/1273596432486973444

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1353
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by luxor on Саб Јун 20, 2020 10:34 pm

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 B8q9mab
luxor
luxor

Број на мислења : 5654
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил on Нед Јун 21, 2020 5:48 pm

Не сум толкувач на соништа, па немам што да напишам за сонот што си го прикажал. Велат дека на јаве обично се случува обратно од тоа што се сонува.
На овие избори се случи и првата вистинска бомба. Во семејната пекарница на потпретседателот на ВМРО Владо Мисајловски е фрлена експлозивна направа што има причинето голема материјална штета.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by luxor on Нед Јун 21, 2020 6:33 pm

Не поддржувам насилство и се надевам дека Наќе отсјај ќе докаже дека навистина е професионалец а не неспособен партиски полтрон каков што се покажа досега. Го има на располагање цело МВР да го/ги најде и предаде на правдата сторителот/сторителите, кој/кои и да се.
luxor
luxor

Број на мислења : 5654
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by defo on Пон Јун 22, 2020 9:13 am

Не е политички сигурно, до квалитетот на храната е.  Гравитирам во тој дел, полоша храна нема, пецива нема во цела МКД.

defo

Број на мислења : 2417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Вто Јун 23, 2020 6:19 pm

Гнасен небањат морон без трунка чест и срам.


PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Ebnjg210PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Ebnjwo10

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1353
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Bosonoga on Вто Јун 23, 2020 6:23 pm

Crep gaden.
PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Ebnjxy10
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 893
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил on Вто Јун 23, 2020 7:15 pm

Во претпоследниот пост, на Првоборец, гледам пишува дека ВМРО ветува покачување на платите од 25%.
Еве како се двжеа платите во оваа година:
ЈАНУАРИ 27.540 денари
ФЕВРУАРИ 27.206 денари
МАРТ 26.422 денари
АПРИЛ 25.830 денари
Во оваа година има пад од 1.710 денари. Настрана што во април триесетина илјади немаат добиено плата во април.

Лажна вест врз основа на фалсификувана снимка е и таа за теретаната.
https://kurir.mk/makedonija/vesti/mvr-go-zatvori-sluchajot-teretana-istragata-potvrdi-deka-snimkite-se-falsifikuvani/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Teo on Вто Јун 23, 2020 8:34 pm

Ushte ne pochnal haosot i neredite koi Trajko gi prorokuvashe deka kje se sluchat ako se pokachi minimalnata plata?

Ima i pandemija od COVID 19.

Obrni vnimanie na poslednata rechenica. Sluchajot ni oddaleku ne e zavrshen a glupacite od kurur po obichaj lazhat i gi izvrtuvaat faktite.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Img_2275

Kje se javuva li Mickoski i vo OJO? Ili tamu nema minister od dpsmne da mu dava broevi na tie shto rabotat na predmetot i nachalnik koj kje dozvoli glupite kurirci da mu gi spinuvaat izjavite.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Img_2276
Teo
Teo

Број на мислења : 5017
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by osa on Вто Јун 23, 2020 8:58 pm

luxor напиша:Не поддржувам насилство и се надевам дека Наќе отсјај ќе докаже дека навистина е професионалец а не неспособен партиски полтрон каков што се покажа досега. Го има на располагање цело МВР да го/ги најде и предаде на правдата сторителот/сторителите, кој/кои и да се.

kaj smee da go kaze koga e od negovite ...ova da bidat interesni sami podmetnuvaat ...uzas

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15952
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 8 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 14 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот