Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Страна 10 of 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил on Нед Јун 28, 2020 9:36 pm

Изгледа не може од кандидатките од СДСМ да дојде на ред.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6443
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Bosonoga on Нед Јун 28, 2020 9:50 pm

Leleee kolku e licemerna, pa uste laze deka e nezavisna.

PRVOBOREC напиша:Добар Саше, добаааар.

Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 854
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Нед Јун 28, 2020 10:23 pm

Ајдееее, како викаше пастирот ваш небањати, вистината е како шило?

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Img_2553

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1176
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил on Нед Јун 28, 2020 10:32 pm

Напишаното е врз основа на изјава на сегашниот директор на агенцијата за разузнувае, кој тогаш му беше заменик на Наќе.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6443
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил on Пон Јун 29, 2020 4:53 pm


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6443
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Пон Јун 29, 2020 6:24 pm

Се јавува по министри, врши притисок врз службеници кои водат истраги, опструира закони да не одговараат кривично и он нашол да сере за укинување на привилегиите на политичарите.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Img_2555

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1176
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Пон Јун 29, 2020 10:08 pm

Небањатите се обидуваат повторно да го инсталираат мвро вмро во МВР. Ќе има пиштење вриштење по 15 кога СДСМ ќе формира влада и ќе одговараат за кршење на изборниот закон.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Img_2557

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1176
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил on Вто Јун 30, 2020 2:25 pm

Не разбирам како тоа пристигнал со две возила. По половина ли во двете?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6443
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by OPOZICIONER on Вто Јун 30, 2020 6:09 pm

Nikoj ne im veruva.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Img_2195
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 779
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил on Вто Јун 30, 2020 6:39 pm

На тие факултети предаваа и пред нив се полагаа испити професори од постоечките државни универзитети. Само наместо родителите да плаќаат престој на своите деца во Скопје, патуваа професорите на сметка на буџетот.
Економскиот факултет во Прилеп постои од 1960 година. Азилантот во Унгарија поради политички прогон од режимот на Заев магистрираше во Словенија, а докторираше во Скопје. Инаку и татко му на Груевски е исто така доктор на науки и пензиониран професор на Универзитетот во Скопје.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6443
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by luxor on Вто Јун 30, 2020 6:50 pm

Ајде што си лажливец туку и на погрешно место се обраќаш за факултетите. Вашиот носител на листа сака да ги затвори.PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Img_2393PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Img_2394
luxor
luxor

Број на мислења : 5465
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Вто Јун 30, 2020 6:56 pm

Хахахааааа, небањати кренете тоа гаќите.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1176
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил on Вто Јун 30, 2020 7:41 pm

Јас не сум мочал во пелени во времето кога Груевски магистрираше. Во биографијата на Википедија не пишува ниту дека докторирал. Но не гледам каква врска има тоа со изборите. Патем, ни во биографијата на Заев не пишува дека е црпнат од нива во Муртино или дека е веројатно човек што не дише, ако не лажеше дека додека дише нема да се менува Уставот на Република Македонија, кој за жал сега е на т.н. северна. За Груевски во моментов можеме да дискутираме на форумот за историја.
Интересна изјава на актуелниот лидер на ВМРО. Тој му порача на Заев дека математиката не му е добра страна и дека за влез во новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ веќе намигнуваат и пратеници од СДСМ.

https://plusinfo.mk/mickoski-za-vlez-vo-nasha-vlada-ve-e-namignuvaat-i-pratenici-od-sdsm/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6443
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Вто Јун 30, 2020 8:47 pm

Е море небањати, ем лажете ем не сакате ни гаќите да си ги кренете. Ако не го сменеше законот и не преполагаше испити пастирот ваш ни услов немаше фатено за магистратура а камоли докторат.


_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1176
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by SHARENI on Сре Jул 01, 2020 7:54 pm

Sramota.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Img_2233
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 661
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by TRAJCHE on Чет Jул 02, 2020 4:06 pm

Ovoj zboruva za pravda i pravna drzava a izbegal od kandidat vo negovata izborna edinica oti mu gi znaat kriminalite.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Img_2188
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 524
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Чет Jул 02, 2020 4:52 pm

Небањатите го продадоа кучата, џабе тој шапшалот дивоградач лажеше вчера оти имал 4% водство во четворка.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Img_2572

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1176
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Пет Jул 03, 2020 12:06 pm

Е па на овие избори нема местенки небањати. Ќе го лапате немиен.


_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1176
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Пет Jул 03, 2020 2:37 pm

Ало мрднати небањати, ова нема да ви помогне. Поднесување кривични пријави за непостоечки дела заради што не може да се процесуираат и после очекување дека ОЈО по отфрлањето ќе го мавате со дрва и камење лажејки дека Заев го партизирал судството и обвинителството не носат гласови. Што ли ја натерало будалава небањата да се брука и подлости да прави? Страв дека Јанушев ќе и мавне бокс во фаца ако не слуша?

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Img_2574

PRVOBOREC

Број на мислења : 1176
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by SHARENI on Пет Jул 03, 2020 5:59 pm

Izgleda naridot ne so Janusev tuku protuv nego.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Img_2238
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 661
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Саб Jул 04, 2020 5:39 pm

Па така бе Жмицко признај си дека се бориш за заштита на криминалот.


_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1176
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил on Саб Jул 04, 2020 8:37 pm

PRVOBOREC напиша:Ало мрднати небањати, ова нема да ви помогне. Поднесување кривични пријави за непостоечки дела заради што не може да се процесуираат и после очекување дека ОЈО по отфрлањето ќе го мавате со дрва и камење лажејки дека Заев го партизирал судството и обвинителството не носат гласови. Што ли ја натерало будалава небањата да се брука и подлости да прави? Страв дека Јанушев ќе и мавне бокс во фаца ако не слуша?

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Img_2574
Лажес дека со сменето име ќе добиеме датум за членство во ЕУ. Такво нешто нема и не се знае дали ќе се случи, односно сме на исто ниво како во 2008 година. И сега се лаже дека на пример македонскиот јазик станал официјален јазик во ЕУ, а всушност се работи за нацрт документ кој ќе биде подложен на промени од сите земји, а на крај се одлучува со концензус, односно со право на вето на секоја земја. Бугарија на пример, како најнепријателска земја кон Македонија во миоментов. Комисијата одлучува според правните норми и нацртот е напишан според нив. Проблемите настануваат кога СОветот на ЕУ ќе носи политичка одлука, која никогаш кон Македонија не била со почитување на правото, туку според изопачемните ментални проблеми на членките на ЕУ соседи на Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6443
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Саб Jул 04, 2020 9:30 pm

Не небањати, господ нема да губи време со губитници како вас.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Zombod23

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1176
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by SHARENI on Нед Jул 05, 2020 1:24 pm

Mucunski, dpmne i mladite.

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 661
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил on Нед Jул 05, 2020 6:53 pm

Еве ја ситуацијата со корона на Косово, од каде што треба да дојдат дел од гласачите на СДСМ, ДУИ и другите партии на северно македонците од албанско етничко потекло. 8 починати, 178 заболени од само 346 теста. Владата на куклата на Заев Оливер Спасовски нема намера да ги заостри мерките за влез од Косово во Македонија. Што повеќе дојдени гласачи од Косово, а страв кај македонските гласачи од епидемијата кај македонските гласачи, подобар резултат на власта.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6443
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 10 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот