Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Страна 2 of 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Сре Мар 11, 2020 10:17 pm

Точно небањати, овој пат нема да смеете да извршите терористички упад во парламентот за да го убиете лидерот на мнозинството господинот Заев.


PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Img_2287

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by luxor on Сре Мар 11, 2020 10:46 pm

Лична ќе им биде владата што за среќа нема да ја направат.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Zombod26
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by luxor on Чет Мар 12, 2020 11:18 am

Вистинските ВМРОвци и патриоти ја носат Македонија во иднинаната а не ја враќаат во минатото како што тоа се обидуваат да го направат дпнеоФците.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Img_2218

luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Чет Мар 12, 2020 3:37 pm

Многу лоши вести за вас небањати. Џабе се радувавте за короната, одлагање на изборите нема што значи нема ни продолжување на постоењето на вашата секта. После 12 април вашата небањата криминална банда ќе престане да постои.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Img_2288

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Чет Мар 12, 2020 3:40 pm

По фацата му се гледа дека он сакал ама другите не дозволиле да си го одложи крајот.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Img_2289

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Пет Мар 13, 2020 7:30 am

Добро утро небањати, со посебно задоволство ќе ви го уништам и овој ден од рано наутро.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Img_2291

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Nebula on Пет Мар 13, 2020 5:18 pm

So vakvi drzava tesko.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Etacms10

Nebula

Број на мислења : 635
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by OPOZICIONER on Саб Мар 14, 2020 6:51 pm

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Savetw10
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by luxor on Нед Мар 15, 2020 12:47 pm

Сега дпне-оФците ќе молчат и кога СДСМ како одговорна партија загрижена за здравјето на граѓаните ќе го поддржи предлогот на ДИК ќе излезат со лудачките теории дека Заев се плаши од избори.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Img_2221
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Нед Мар 15, 2020 3:40 pm

Еве го првиот гомнојадец Дејан Николовски. Прво СДСМ не сакале избири сега СДСМ сака избори. Во обидите да излажат ја отвараат устата иако говната им стигаат до носот.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Img_2299

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Nebula on Нед Мар 15, 2020 3:47 pm

Lazna e vesta na vmrovskite portali deka DIK se povlekla od baranjeto za odlizuvanje na izborite. Sakaat da pretstavat deka na sdsm ne mu e griza za zdravjeto na graganite.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Img_2024

Nebula

Број на мислења : 635
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by TRAJCHE on Нед Мар 15, 2020 3:51 pm

Go provociraat SDSM i se nadevaat deka ovie ke nasednat i ke izlezat so baranje ili soopstenie za odlaganje na izborite. Dpmne toa ceka, em ke trca da prifati oti sigurno gubat na 12 em ke lazat deka SDSM se plasi od izbori.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 569
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by SHARENI on Нед Мар 15, 2020 3:54 pm

Eve dokaz koj se plasi i saka da izbega od izbori a za toa da bide kriv nekoj drug.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Img_2126
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 708
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by TRAJCHE on Нед Мар 15, 2020 3:58 pm

Pa toa vikam, ako se proglasi krizna izbori nema ama vladata proglasila, ona e na SDSM i zatoa SDSM se plasi. Ako ne proglasat na SDSM ne im e griza za narodot. Kakvi bedni lesinari se dpmne.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 569
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Albatros on Нед Мар 15, 2020 4:00 pm

Sirenje lazni vesti i profitiranje od toa e odlika na vmro sto se manifestira godini nanazad.

Albatros

Број на мислења : 554
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Пон Мар 16, 2020 12:19 pm

Ха ха ха, одвај дочекаа небањатите причина да избегаат од гневот на граѓаните. Ама ако мислат дека некој ќе им заборави какво зло се покажаа во најкритичните моменти за здравјето на нацијата, се лажат.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Img_2301

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by TRAJCHE on Пон Мар 16, 2020 12:23 pm

A sto se glupirese pred toa.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Etoziv10
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 569
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by TRAJCHE on Пон Мар 16, 2020 12:29 pm

Ete gospodinot Zaev ke mu ja ispolni molbata na Mickoski i ke mu go odlozi krajot za ktatko.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Img_2099
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 569
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by TRAJCHE on Пон Мар 16, 2020 1:34 pm

I uste laze be deka on baral liderska, kako ne mu e sram. I on sakal drzava da vidi, kako so lazenje li se vodi drzava.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Img_2100
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 569
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by luxor on Пон Мар 16, 2020 5:32 pm

Најновите вести од центарот за лаги и манипулации на лудите дпне-оФци.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Img_2222
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Пон Мар 16, 2020 6:32 pm

Лоши вести небањати, многу лоши вести за вас.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Img_2303

https://360stepeni.mk/holandija-bezuslovno-otvorane-pregovori-so-severna-makedonija-usloveno-so-albanija/

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by OPOZICIONER on Пон Мар 16, 2020 7:20 pm

Ako e ova tocno posto ovoj go zemam so rezerva, togas sto prajme?

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Img_2102
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by SHARENI on Пон Мар 16, 2020 7:27 pm

Ovaa pa vika moze, i oni ne znaat sto sakaat.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Img_2129
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 708
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by osa on Пон Мар 16, 2020 7:56 pm

predmalku na pres konferencijata na predsedatelot na drzavata beshe kazano deka vonrednata sostojba ili kriznata sostojba nema nikakva pravna i druga vrska so izborite ...dokolku utre se soglasat site partii za odlozuvanje na izborite ,povtorno se svikuva sobranieto i prodolzuva so rabota kako vo 2015 g ....vprochem sobranieto e vo postojano zasedanie (pratenicite ja izvrshuvaatfunkcijata se do izbor na novi pratenici )

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Пон Мар 16, 2020 9:10 pm

На социјалните мрежи наплив на профили на небањатата багра што плачат бидејки не била воведена вонредна состојба.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 2 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот