Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Страна 11 of 14 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Next

Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by luxor on Нед Jул 05, 2020 7:14 pm

luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Пон Jул 06, 2020 5:40 pm

Бришење под со Жмицко.


_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил on Пон Jул 06, 2020 6:49 pm

Во предизборна реклама СДСМ лаже дека просечната плата била 27.540 денари. Според заводот за статистика последните податоци се за април и просечната плата е 25.830 денари. И покрај големата државна интервенција односно плаќање на голем дел од доприносите и главницата од платата со пари на граќаните како народен допринос на олигарсите.
http://www.stat.gov.mk/PrikaziSoopstenie.aspx?id=40&rbr=3353

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by luxor on Пон Jул 06, 2020 7:19 pm

Ова од вечерашново соочување?

PRVOBOREC напиша:Бришење под со Жмицко.

luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Albatros on Вто Jул 07, 2020 7:35 pm

Vo izbori go stavam a pricinata e ednostavna. Ke gledame li i ponatamu partiski siledjii sekade okolu nas? Ili se ke ostane na predizborni vetuvanja pa i ponatamu ke ima daj mi brojot da se javam i vrsam pritisok za moite a partiskite kadri ke bidat nedopirlivi?

Видео во кое полицаец му удира шамар на момче испратија до редакцијата на Телма загрижени граѓани кои биле сведоци на настанот.

Инаку покрај другото тие се на терен а ниту еден од тројцата не носи ниту заштитна маска ниту ракавици и покрај мерките за задолжително носење кога не може да се држи дистанца.

https://telma.com.mk/2020/07/07/2530/

Albatros

Број на мислења : 552
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by SHARENI on Вто Jул 07, 2020 8:01 pm

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Ecu2oc10
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Вто Jул 07, 2020 8:53 pm

Еве ја вистината, небањатите дури и во програмата имаат запишано намалување на минималната плата на 13 000 денари. Ќе ги однесат најсиромашните до просјачки стап само за да има да крадат повеќе._________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by defo on Сре Jул 08, 2020 8:57 am

Пази, они на ова ќе се извадат, ама ние ќе ја зголемиме просечната плата. Не нема така брзо никој да ја зголеми средната плата, толку драстично да дојде 60% од просечната над 15.000. Пошо некој 70% од најголемите работодавци, најголем дел странски инвестиции се донесени со мотивот, дојдете кај нас че ви дадеме се ангро и работна сила за ич пари.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Bosonoga on Сре Jул 08, 2020 3:45 pm

Super kazano ama crepovite nasi sto se mislat intelektualci ke nema komu da se prodavaat kako borci za demokratija ako SDSM ostane na vlast.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Img_2096
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 880
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by defo on Сре Jул 08, 2020 5:22 pm

Јас повеќе да се смени законот, да има мин 50% излезност +1 инаку стап. репит на цел процес, па ако треба до безконечност, да се научат да бираат кадри, Александар Николовски, Љупчо Николовски, Шеќерка, Мицко, Јануш, Трајко Славески, Манчев, Златко Марин...се ќе биде на таков начин фрлено на политички и општествени гробишта.И секако менување изборен модел.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Сре Jул 08, 2020 8:32 pm

Еве што стварно ќе обноват небањатите.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Img_2583

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by OPOZICIONER on Чет Jул 09, 2020 2:17 pm

Ama zatoa SDSM go potpisa.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Img_2202
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by TRAJCHE on Чет Jул 09, 2020 5:23 pm

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Img_2194
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 565
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Пет Jул 10, 2020 10:48 am

Бедниов лицемер лапа пари од собранието на РСМ. Ако сте луди гласајте за такви гадови или правете се паметни и не гласајте па после плачете оти власта не чини.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Img_2586

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Bosonoga on Пет Jул 10, 2020 3:00 pm

Sramota, crepovi nizaedni.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Img_2097
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 880
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by OPOZICIONER on Пет Jул 10, 2020 4:30 pm

I patriotizmot im otide.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Img_2205
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил on Пет Jул 10, 2020 5:24 pm

Уапсен Небојша Красниќи, активист на СДСМ за изборен поткуп во населбата Даме Груев во Скопје.

https://kurir.mk/makedonija/vesti/fateni-na-delo-izboren-potkup-vo-gjorche-petrov-edno-lice-e-privedeno/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by luxor on Пет Jул 10, 2020 5:29 pm

Ајде ќе почекаме до конечно соопштение и обвинение. Да видиме да не е уште една местенка и лага.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил on Пет Jул 10, 2020 8:19 pm

Мислиш како кога активистот на СДСМ Чауш фалсификуваше пасоши, а беше обвинето ВМРО дека ги печати за наводни лажни гласачи допишани во избирачкиот список. Секој нормален и незаслепен нека побара колку избирачи имаше на избирачкиот список тогаш и сега и ќе види дека бројката е слична. Со повеќекратна проверка на избирачкиот список се докажа дека освен мал број на административни грешки списокот е чист односно дека и за тоа како и за се Заев лажел. Ги нема стотиците илјади допишани според Шеќеринска, која патем призна дека била на средбата со Катица Јанева и Боки 14, односно дека власта и СЈО се договарале за судбината на СЈП, што е катастрофа за едно демократско општество, да има соработка на извршната и судската власт, односно на власта да носи закони во соработка со засегната страна.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by luxor on Пет Jул 10, 2020 9:21 pm

Нема што да мислам, Чулев молчи значи уште една лажна вест од вашите куртон медиуми. За разлика оваа вест е точна.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Img_2399
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Саб Jул 11, 2020 12:23 pm

Ајдеее Аљи во пензија, му пропадна коалицијата на Жмици.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Img_2589

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Саб Jул 11, 2020 6:09 pm

Која бламажа човече, очајни се.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Img_2590PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Img_2591PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Ecp62m10

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by SHARENI on Нед Jул 12, 2020 5:46 pm

Nesto slabo se objavuvaat anketi pred izborniot molk, nema nitu edna. Verojatno zosto odnesuvanjeto na glasacite vo vreme na epidemija nema da bide mnogu predvidlivo.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Нед Jул 12, 2020 9:07 pm

Го знаеме победникот, штом Аљи вака мољака јасно е.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Img_2594

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by defo on Пон Jул 13, 2020 8:59 am

Него да видиме анализа, според вас какви ќе се резултатите
1.СДСМ 53
2.ДПМНЕ 47
3.ДУИ 10
4.Алијанса 8
5.ДПА 2

Малите нажалост, нема да освојат пак мадати според мене, ќе имаат близок скор ама нема да освојат. А баш ми е криво, ете попов од Интегра, може да биде. Па понормален е од 2/3 ДПМНЕ-овци.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 11 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 14 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот