Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Страна 12 of 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Пон Jул 13, 2020 4:06 pm

Ајде патриоти.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Ecyf-g10

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by treta opcija on Пон Jул 13, 2020 11:46 pm

За ова , првоборец, директорот на зоолошка во Скопје е повикан во полициска станица, и му следи пријава.
Има и други лица, ги бараат, за сличен престап.
Кршење на предизборниот молк, не е најпаметната работа што може дури и на форум да се случи.
Ова не е социјалдемократски метод, туку уличарско "надмудрување", но во законот се карактеризира како кривично дело од рангот на изборна измама.
А посебна тежина е што се случува во предизборен молк.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by osa on Вто Jул 14, 2020 1:42 am

treta opcija напиша:За ова , првоборец, директорот на зоолошка во Скопје е повикан во полициска станица, и му следи пријава.
Има и други лица, ги бараат, за сличен престап.
Кршење на предизборниот молк, не е најпаметната работа што може дури и на форум да се случи.
Ова не е социјалдемократски метод, туку уличарско "надмудрување", но во законот се карактеризира како кривично дело од рангот на изборна измама.
А посебна тежина е што се случува во предизборен молк.vo shto se sostoi izbornata izmama ??? chekam da mi odgovorish !!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by treta opcija on Вто Jул 14, 2020 4:26 pm

Мило ми е што чекаш и си заинтересиран/а.
Но не си морал/а да чекаш токму од мене.
Опишано е на многу места зошто се повикани во полиција.
Но, ќе те удостојам со одговор ако тоа го бараш токму од мене.
Кривичен Закон , член 160.treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Вто Jул 14, 2020 4:27 pm

Само беден обид за заплашување на граѓаните небањати. Отсјајот ќе биде повикан да го објасни овој предизборен криминал во ОЈО во четврток. Дотогаш уживајте во поразот.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Img_2596PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Img_2597
PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Img_2598

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by treta opcija on Вто Jул 14, 2020 4:31 pm

Да ти појаснам Кривичен Закон, член 160.
Има и Изборен законик,
таму пак е објаснето за другиот дел, кршење на изборниот молк.
Но сметам дека доволно објаснив, ако тоа од мене се бара иако е веќе соопштено по медиумите.
Сепак, ние сме само гласачи јас можеби немам можност да гласам но се надевам дека имам право барем да изнесувам конкретни а и коректни факти.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by treta opcija on Вто Jул 14, 2020 4:38 pm

Господа,
Законот е Кривичен а повикот е на основано сомнение и информативен давање изјава и утврдување факти.
Тие се повикани заради членот кој го наведов. Суд одредува казни а пред тоа вина а не МВР.
Како и за секој, се утврдува состојбата , зема изјава па потоа се процесуира кон истражните органи.
Зарем некој очекууваше Галетановски во полициска станица да добие 3 години затвор?
И мицковски беше субјект на интерес за истрага за забранети активности во ресторан нели.
Постапката е таа, за сите.


treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC on Вто Jул 14, 2020 5:01 pm

Дај бе усогласете се, сега не знам дали да допишувам северна или да цртам вергина.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Img_2599PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Img_2600

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Nebula on Вто Jул 14, 2020 5:23 pm

Clen 160, koja li blesa diletantska go pusuvala da mi je znati. Verojatno smotan partiski poltron.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Img_2094

Nebula

Број на мислења : 633
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by TRAJCHE on Вто Jул 14, 2020 9:08 pm

Dpmne siri lazni vesti.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Ec6fjt10
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 567
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by treta opcija on Сре Jул 15, 2020 1:20 pm

" Nebula : Clen 160, koja li blesa diletantska go pusuvala da mi je znati. Verojatno smotan partiski poltron."

Обично не е еден. Но главен, претседател на комисијата за подготовка на овој закон бил академик Владо Камбовски. Во 1995 година, кога цврсто владееше СДСМ.treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Albatros on Сре Jул 15, 2020 3:01 pm

Ocekuvano, stravot od koronata i delumno nezainteresiranosta na glasacite go pravat svoeto. Sepak toa i ne e nekakov indikator ako se zeme predvid deka vo 2016 imavme najvisoka izleznost na parlamentarni.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Img_2075

Albatros

Број на мислења : 553
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Dino on Сре Jул 15, 2020 7:55 pm

Im skurci na site da se menat Kurto i Murto a narodot da strada i vraka krediti dodeka oni se gojat.

Dino

Број на мислења : 547
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by defo on Чет Jул 16, 2020 9:17 am

Останува да видиме како ќе биде формирањето влада. Очигледно ДУИ пак ќе решава.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Albatros on Чет Jул 16, 2020 10:26 am

Najverojaten ishod od pregovorite za formiranje vlada : vmro-levica-dui. Nezadovolnite go vratija vmro na vlast kako i sto go donesoa vo 2006.

Albatros

Број на мислења : 553
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by zozoti on Чет Jул 16, 2020 10:50 am

Ne iznenaduva, dui ke se otkaze od premier i ke bara nekaznivost i sobodno prodolzuvanje na kriminalite, Apasiev i onaka e privrzok na vmro a ocajniot Mickoski ke prifati se za da ne iscezne od politickata scena a bogami i nemu mu odgovara kriminalno vladeenje i nekaznivost pred zakonite.

zozoti

Број на мислења : 150
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Zhane on Чет Jул 16, 2020 11:13 am

Eden napred tri nazad, makedonsko omileno oro.

Zhane

Број на мислења : 128
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Nebula on Чет Jул 16, 2020 11:32 am

Levica ja glasaa zaradi percepcijata deka e nesto razlicno od drugite. Vlez vo vlada, bilo koja vo momentov, ja stava vo kategorija site se isti i ke zavrsi kako i site pomali partii prethodno.

Nebula

Број на мислења : 633
Join date : 2018-08-04

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by alienmk on Чет Jул 16, 2020 12:00 pm

Nema ni dva meseca da pominat a tie neutralnite sto go kaznuvaa sdsm ke pocnat da se prodavaat kako borci za pravda, sloboda i demokratija.

alienmk

Број на мислења : 131
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Dino on Чет Jул 16, 2020 12:09 pm

Nisto ne e tocno, eden rezultat nema tocen, ako ne barat partiite ili del od niv racno broenje glasovi site se zamesani u falsifikat. Vmro posebno treba da bara ako ne e namesteno se.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Downlo11PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Downlo12PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Downlo13

https://kanal5.com.mk/-foto-skandal-nesposobniot-tim-na-dik-napravi-haos-na-ovie-izbori-alijansa-i-dui-pobedila-vo-strumichko/a431392

Dino

Број на мислења : 547
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by defo on Чет Jул 16, 2020 2:51 pm

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 EdDAqn7WsAA0z4O?format=png&name=medium

Се што треба да знаете за вчерашната и денешната хаварија во ДИК. Прво и најосновно, предходниот изведувач на sec.mk беше IVOTE, македонска фирма која  прави систем за гласање и  броење резултати во 2/3 од светот. И ето Деркоски се одлучил да склучи договор со фирма, која сем пресметка на данок и просто собирање друг софтвер нема правено.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by luxor on Пет Jул 17, 2020 6:00 pm

Последен очаен обид да не се признае поразот и да се присвојат неважечките како гласови за дпне. Изгледа не одат добро пресметките за формирање влада.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Img_2409PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Img_2410
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил on Пет Jул 17, 2020 6:55 pm

Без разлика што не учествував на изборите затоа што нема зошто да гласам и глумам демократија во окупирана земја кога и врашчињата знаат дека следната влада ќе биде т.н. експертска, составена од газдите, па затоа има многу Албанци во Собранието, затоа што тие се најпослушни во спроведувањето на политиките на странците на Балканот, па се случи во кичевско, на пример, ДУИ да има повеќе гласови отколку што ќе има жители на пописот ако некогаш се направи. До сега тоа се оправдуваше дека поради неколку авиони со гласачи од странство ДУИ добило повеќе илјади гласови од дојдени гастајбајтери, но сега поради епидемијата немаше доаѓање на иселеници.
И на вакви избори кај Македонците власта и опозицијата имаат ист број на пратеници, по 46 (кај опозицијата распоредено на две партии), плус повеќе илјади пропаднати гласови дадени за партии што не освојива пратеници. Левица направи чудо, со ваков изборен закон да освои две пратенички места. Тоа ќе му дојде како бугарските фашисти да распишеле избори ви време на окупацијата на Македонија, а комунистичката партија на Македонија да освои пратенички места.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by delta on Пет Jул 17, 2020 7:18 pm

!":=sto delea partiite ne se falite!?"penkalca, zapalki=%)ne ve pocastija nesto?!();
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил on Пет Jул 17, 2020 7:51 pm

Според штотуку објавениот „Заклучок за објавување на резултатите од гласањето на предвремени избори за пратеници во Собранието на Република Северна Македонија, 15 јули 2020 година, врз основа на податоци од записниците на општинските изборни комисии“ од страна ДИК, по завршување на изборите стои следното:

„1. Државната изборна комисија врз основа на податоците во доставените податоци од записниците од општинските избори комисии, избирачките одбори и целокупниот останат изборен материјал, утврди дека:

-Вкупен број на избирачи запишани во Избирачкиот список изнесува 1 814 236

-Вкупен број на избирачи кои гласале – 942 334

-Вкупен број на неупотребени гласачки ливчиња – 869 889

-Вкупен број на важечки гласачки ливчиња – 910 868

-Вкупен број на неважечки гласачки ливчиња – 31 466“

Но, кога од 1 814 236 гласачи со право на глас, ќе се одземат 942 334 лица кои гласале, се добива бројката од 871 902 лица кои не се гласале, што значи дека толку треба да биде бројот и на неупотребени гласачки ливчиња. Но, според овој Заклучок на ДИК, бројот на неупотребени гласачки ливчиња изнесува 869 889 што значи недостигаат 2 013 ливчиња. Каде се? Дали со нив е правен фалсификат. Очигледно!

https://denesen.mk/dik-i-oficijalno-go-prizna-falsifikatot-na-dik-mu-nedostigaat-2-013-glasachki-livchinja/

Ако навистина фалат 2.013 ливчиња, тоа е основан сомнеж за најмалку толку бугарски возови., а според заклучокот тоа е очигледно. Што партиски војници напикал СДСМ и ДУИ во ДИК за да има волку очигледна грешка и тотално непознавање на математиката и користење на современите помошни средства за математчки операции. За основните - собирање и вадење. Која срамота е наместо на официјалната страна на ДИК резултатите да се објават на гугл драјв.

https://drive.google.com/file/d/1qV3JNn2pIZKaqd9UUSPGAh9qcWiLaww9/view

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 12 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот