Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ekonomija

Страна 26 of 35 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 30 ... 35  Next

Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by PRVOBOREC on Сре Јан 30, 2019 5:58 pm

Честитам на глупоста небањат, од една страна обвинуваш дека СДСМ е донесен на власт од странците а од друга се надеваш дека тие истите странци ќе го соборат од власт и ќе ве устоличат вас небањатите дпмне-офци затоа што лажно ја прикажувавте економската и финансиска состојба на земјата.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1207
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил on Сре Јан 30, 2019 9:02 pm

Од каде заклучи дека ако власта не може да ги украде изборите било исто како да е наместена победа на опозицијата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6492
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by PRVOBOREC on Сре Јан 30, 2019 9:10 pm

Небањат точно тоа што го кажуваш јасно покажува дека сте свесни за поразот што ве чека и однапред си барате алиби и единственото нешто во кое гледате спас се странците за кои се надевате дека ќе одработат за вас и ќе ве вратат на власт.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1207
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил on Сре Јан 30, 2019 10:14 pm

За разлика од тебе не сакам странска окупација на Македонија туку слободна држава во која ќе функционираат институциите подеднакво за сите и власта ќе ја избираат гласачите, а не странски амбасадори.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6492
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by PRVOBOREC on Сре Јан 30, 2019 11:13 pm

Затоа плачеш за странска интервенција на изборите со цел твоите небањати да се вратат на власт со сила.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1207
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил on Чет Јан 31, 2019 8:47 pm

Каде сум го напишал тоа, во твојот сон. Напишав само дека нема да имате поддршка на овие избори од амбасадорите и странските шпиони како што имавте до сега. А дека на првите демократски избори ќе загубите пишувам одамна на форумов. Да бидам искрен, не се надевав дека тоа ќе биде толку брзо, но тоа е повеќе ваша заслуга со катастрофа на сите полиња, освен во уништувањето на Македонија и Македонците.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6492
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by luxor on Пет Фед 01, 2019 9:33 am

Слободно замислувај си сценарија каде меѓународната заедница го поддржува дпсмне нема штета од тоа. За никој освен за вас дпсмне-офците. А колку ќе победите на било какви избори се гледа по барањето алиби уште пред воопшто да се распишани.
luxor
luxor

Број на мислења : 5498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил on Пет Фед 01, 2019 3:47 pm

Ајде повторно да те повикам наместо што ги раскажуваш твоите соништа каде сум повикал на инсталирање на нова или било каква власт од странци наместо по избор на граѓаните на Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6492
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by luxor on Пет Фед 01, 2019 4:43 pm

Кого повикуваш мене или Првоборец или и уште некој затоа што не само ние препознаваме во твоето пишување желба странците да ве стават и одржуваат на власт како што тоа го направија 2006 па ве одржуваа се до Пржино.
luxor
luxor

Број на мислења : 5498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил on Пет Фед 01, 2019 6:18 pm

Вие мислите изгледа дека не треба македонските гласачи, туку странците да поставуваат влада во Скопје, па не ви доаѓа ни на крај на умот дека гласачите треба да изберат власт. Повторно те молам да ми цитираш (може и Првоборец) врз основа на што заклучивте дека сум повикувал странци да ни инсталираат нова вазалска власт. Да не сте добиле депеша од штабот на ДУИ или СДСМ да ми одговарате на овој начин???

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6492
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Teo on Пет Фед 01, 2019 7:05 pm

Nie barem neshto mislime za razlika od vas dpne-predavnicite koi chekate vasheto mislenje da vi go kazhat od shtab.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил on Саб Фед 02, 2019 12:50 pm

Повторно раскажуваш соништа. Не сум член на ВМРО, но повеќе пати напишав дека не го сакам СДСМ затоа што директно го загрозува мојот личен идентитет со обид да кастрира дел од историјата за која се врзувам.
Што станува со тоа што тврдиш дека сум напишал на форумов дека барам странци да го донесат ВМРО на власт, а не народот на демократски избори да си избере власт и во било кое време да може да бара предвремени избори ако власта застрани. Додека не се научиме да смениме власт со големи мирни протести или на клоци ако не го слуша гласот на народот ќе нема прогрес за Македонија. За жал овој начин на владеење се копира и во најголемиот дел на земји од НАТО и ЕУ кон што се стремиме.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6492
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Teo on Саб Фед 02, 2019 5:59 pm

Normalno deka ne si chlen na VMRO i ne barash stranci da go donesat VMRO na vlast, ti si chlen na dpne-predavnichka i barash strancite vas predavnicite da ve donesat na vlast.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил on Сре Фед 13, 2019 5:25 pm

Прво задолжување на Северна Македонија - 1,6 милијарди денари (26 милиони евра). И во новата држава продолжувате со старите навики. Овие пари веројатно се за табли со новото име плус албанизирани.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6492
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Teo on Сре Фед 13, 2019 5:39 pm

Konechno ja prifati realnosta deka drzhavata ti se vika Severna Makedonija, si pogrshil samo vo edno, ova ne e nova drzhava istata taa e shto edinaeset godini ja kradevte vie od VSMRO DPSMNE.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил on Вто Мар 05, 2019 12:18 pm

Ахмети и Заев денеска ја задолжуваат Македонија со нови 130.000.000 (130 милиони) евра.

https://kurir.mk/makedonija/ekonomija/vladata-denes-kje-n-zadolzi-za-novi-130-milioni-evra/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6492
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил on Саб Апр 20, 2019 4:44 pm

На 16 април се задолживме за нови 39 милиони евра. Да не се заборави.

https://kurir.mk/makedonija/ekonomija/vladata-denes-ne-zadolzi-za-novi-39-milioni-evra/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6492
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by luxor on Саб Апр 20, 2019 6:17 pm

До кога бе ќе враќаме долгови на дпмне криминалната банда. Барем да ги искористеа во интерес на народот и државата. А они ги украдоа.
luxor
luxor

Број на мислења : 5498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил on Вто Апр 23, 2019 9:26 pm

А кој тоа долг е вратен со овие 39 милиони евра? До сега, за неполни 4 месеци, имате земено три пати повеќе отколку што треба да се врати за цела година. Каде се и тие по 500 милиони евра за кои тврдевте дека годишно ги краде минатата власт.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6492
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by luxor on Вто Апр 23, 2019 10:12 pm

За долговите и украдените пари прашај си го лидерот, осудениот криминалец во бегство и твој омилен пастир.

Ekonomija - Page 26 D43-Ce1n-Ww-AEFw-EX
luxor
luxor

Број на мислења : 5498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Dino on Сре Апр 24, 2019 9:45 am


Dino

Број на мислења : 533
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил on Сре Апр 24, 2019 2:13 pm

luxor напиша:За долговите и украдените пари прашај си го лидерот, осудениот криминалец во бегство и твој омилен пастир.

Ekonomija - Page 26 D43-Ce1n-Ww-AEFw-EX
Точно се знае на кој датум и зошто се враќаат наши пари од буџетот. Колку што ми е познато Груевски е осуден за Мерцедесот кој е купен по нормална цена за тоа возило и кој не е во Будимпешта туку во Скопје и се користи по налози од владата на амнестираниот криминалец од Муртино. Не знам дали не си информиран или намерно лажеш или вееруваш во лагите на Заев. Метлата, доколку не е уште една предизборна лага нема да се користи против Груевски, туку против заевисти и алиахметовци.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6492
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by nino on Сре Апр 24, 2019 4:26 pm

500 евра плата, 30ден бензин, нема ДДВ, храната и струјата безпари, даноци нема, секој месец бонуси за вработените, бесплатен одмор во Грција, па што повеќе сакате. Не направи оваа влада доволно за народот!?

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by luxor on Сре Апр 24, 2019 4:43 pm

Не е можеби вистинската тема ама сепак велам да си прашам. Зошто се усравте бе?  Нели владата лоша, вие дпмне-офците добри па вас ќе ве гласаат.

Ekonomija - Page 26 Cropped-image-20190424-111517-1987138644
luxor
luxor

Број на мислења : 5498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил on Пет Апр 26, 2019 9:57 pm

Реална ситуација е бојкот на Албанците со што Талат Џафери времено ќе биде претседател на државата. Не верувам ниту дека на СДСМ му пречи тоа. Во секој случај поблиски ви се ДУИ од ВМРП. Парламентарни избори или ќе нема или ќе бидат што подоцна затоа што секој ден носи по некој милион евра на власта според Заев, затоа што и сега нема вишок на пари во буџетот кои наводно ги крадеше старата власт, па реално е да се претпостави дека и сега се прави истото ако се правело порано. Плус парите „заштедени“ од намалените капитални инвестиции.
Не би ме изненадило овој состав на Собранието да донесе одлука да нема избори, туку Собранието да бира и следен состав на парламентот со мнозинство гласови вклучувајќи ги и тие од типот на Амди Бајрам или Крсто Мукоски. Се гледа дека не оди лесно разнебитувањето на Македонија, во што сегашниот парламентарен состав е исклучително успешен, а претседателските избори покажуваат дека тоа не е волја на народот, па „најдобро“ за сите непријатели на нашата држава и народ е сегашните пратеници да добијат неограничен мандат.
Не знам дали Заев по терминологијата на нашиот колега Првоборец стана небањат па изјавува дека е потребна метла за функционерите што ги плаќаме, а ги избра тој со својот тим. Ниту дали премиерот е слепец, па не успеваше да види дека има потреба од метла пред гласачите да му ги отворат очите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6492
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 26 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 26 of 35 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 30 ... 35  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот