Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona

Страна 12 of 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил on Саб Јун 20, 2020 4:54 pm

Нова катастрофа, нов црн рекорд. 11 починати од корона за последните 24 часа. Има 185 нови заболени од 1364 теста. Оздравени се 41 пациент.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6443
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by Flora on Саб Јун 20, 2020 5:39 pm

185 novi, 11 mrtvi, zarazeni Silegov, na Mickoski majka mu, i pak umot ne mu ide na narodot. Frcat svadbi, mekici, rodendeni, zurki.

Korona - Page 12 Img_2055

Flora

Број на мислења : 355
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил on Саб Јун 20, 2020 7:52 pm

Во мојата општина Чаир заклучно со вчера (за денес нема објава за заболени по општини во Скопје) има 103,125 заболени на километар квадратен. На секои 98,5 со 98,5 метри по еден заболен. Сигурно и денес има новозаболени, па резултатот е уште полош. Комисијата за заразни болести и министерството за здравство се однесуваат како да е тоа нормална ситуација,

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6443
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил on Нед Јун 21, 2020 6:09 pm

101 новозаболен од 776 тестирања, 5 починати, Бог да ги прости, 22 оздравени.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6443
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by Flora on Пон Јун 22, 2020 3:55 pm


Flora

Број на мислења : 355
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил on Пон Јун 22, 2020 4:16 pm

Денеска помалку катастрофален ден, 90 заболени, но од катастрофално мал број на тестови за вакви услови, 665. Просекот е 10% заболени од тестираните, денеска процентот е 13,54%. Бројот на починати за жал повторно голем, 9, Бог да ги прости. За земји со примитивен здравствен систем бројот на починати е пореална слика за состојбата со болеста. Денеска има и 48 кои повеќе не се позитивни на вирусот.
Охрид и Струга се со двоцифрен број новозаразени, веројатно како последица на селективниот полициски час кога скопјани и тетовчани масовно одеа во овие туристички места.

https://www.facebook.com/filipce.venko/photos/a.1822571701383188/2419837958323223/?type=3&theater

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6443
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by defo on Вто Јун 23, 2020 8:57 am

трендафил напиша:Денеска помалку катастрофален ден, 90 заболени, но од катастрофално мал број на тестови за вакви услови, 665. Просекот е 10% заболени од тестираните, денеска процентот е 13,54%. Бројот на починати за жал повторно голем, 9, Бог да ги прости. За земји со примитивен здравствен систем бројот на починати е пореална слика за состојбата со болеста. Денеска има и 48 кои повеќе не се позитивни на вирусот.
Охрид и Струга се со двоцифрен број новозаразени, веројатно како последица на селективниот полициски час кога скопјани и тетовчани масовно одеа во овие туристички места.

https://www.facebook.com/filipce.venko/photos/a.1822571701383188/2419837958323223/?type=3&theater

Не е од тоа, од мекиците е, и од тоа што не веруваат во постоењето на вирусов. Бројката на терен е поголема, бар за x3, во руралните средини во Струга и Охрид (меѓу кои и Пештани) не веруваат во тоа. Во Вевчани има 4 заболени со симптоми кои неќат да се тестираат под изговор дека вирусов не постои, а тоа не отвора пат за други лица да се тестираат. Пештани од прва рака инфо за 2-3 дена ќе го кажат како ново жариште.

defo

Број на мислења : 2356
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by Albatros on Вто Јун 23, 2020 12:05 pm


Albatros

Број на мислења : 531
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил on Сре Јун 24, 2020 3:41 pm

И да се одбијат од вкупната бројка на починати тие на кои после смртта им е направен тест и истиот е позитивен, толку е голема разликата помеѓу Македонија и другите земји во смртноста што како да свртиш шампиони сме во оваа непосакувана категорија.

Да остане забележано вчера имавме 118 новозаболени од 1363 теста. ' починати.
Во денешното соопштение 136 новозаболени од 1208 теста. За жал 8 починати.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6443
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил on Пет Јун 26, 2020 3:11 pm

од 1074 теста 163 новозаболени (високи 15,17% од тестираните). Починати 3, оздравени 40. Отворени граници, кафани во затворен простор, казина, теретани ... Никако да се отвори Мој термин поради колапс на здравството кое е скоро тотално затворено за други болни на кои им треба специјалистички преглед или операција, освен во исклучителни случаи со страв на двете страни од пандемијата. И кај пациентот и кај лекарите .

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6443
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил on Саб Јун 27, 2020 5:42 pm

Повторно катастрофален ден. 150 заболени од 1086 теста, дури 9 починати, 30 оздравени. Чаир достигна 120 заболени на 1 км2.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6443
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by EVITA on Саб Јун 27, 2020 6:45 pm

pa koga onoj idiot odsjaj CHulev ne raboti normalno e da ima vakvi brojki

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 254
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил on Нед Јун 28, 2020 5:25 pm

Не ќе да е Чулев министер за здравство, нешто си помешала. Имаме министерство и министер за здравство, веројатно идиот по твојата терминологија и санитерен здравствен инспекторат (веројатно мислиш раководен од идиот) во негови рамки што треба да обезбеди извршување на мерките на владата. Не е работа на министерот за здравство само да ни соопштува резултати од тестирањата и киолку луѓе починале, како што изгледа мислиш. Во рамките на МВР има и заменска министерка и директор на Бирото за јавна безбедност, кое е оперативен дел од министерството. И за нив ли мислиш дека се идиоти

Денеска повторно катастрофално големи бројки. 176 позитивни од само 870 теста. Повеќе од 20% од тестираните. Такви резултати немаше ни кога требаше да имаш симптоми на корона плус да докажеш дека си бил во контакт со некој заболен. Дури 9 се починати.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6443
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил on Пон Јун 29, 2020 4:26 pm

12 починати за 24 часа. На ова ли мисли СДСМ со слоганот МОЖЕМЕ ПОВЕЌЕ. 132 новозаболени од 868 теста. 112 оздравени. Во Куманово кај двојца здравствени работници кои беа оздравени повторно е присутен корона вирусот. Кај едната има симптоми, а кај другата е откриен при тестирањето кога сакала да дарува крвна плазма.
https://www.slobodenpecat.mk/lekarite-zaprepasteni-dosega-vakvo-neshto-ne-videle-bolnicharka-od-kumanovo-prelezhala-korona-sega-pak-e-pozitivna/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6443
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил on Пон Јун 29, 2020 7:06 pm

Во март, април и мај, за три месеци починаа 133 заболени од корона, Бог да ги прости. Во јуни до сега за еден месец бројката е поголема, 165. Само затоа што комисијата за заразни болести повеќе ги почитува наредбите на Заев, отколку протоколите според ситуацијата во земјата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6443
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by Zhane on Пон Јун 29, 2020 8:23 pm

Loso. 😱

Korona - Page 12 Img_2060

Zhane

Број на мислења : 108
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил on Вто Јун 30, 2020 7:14 pm

4 починати, 126 заразени.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6443
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by PRVOBOREC on Вто Јун 30, 2020 7:23 pm

Потврдено за Антонио.

Korona - Page 12 Img_2562

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1176
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by PRVOBOREC on Вто Јун 30, 2020 7:27 pm

Потврдено и за родителите на Мицкоски.

Korona - Page 12 Img_2563

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1176
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by luxor on Вто Јун 30, 2020 9:15 pm

И Жмицко нршто многу црвен во лицето беше на дуелот со Заев. Може од срам, може од страв, ама бидејки родителите му се хоспитализирани со корона можеби е и од висока температура. Не е лошо сепак да се тестира за секој случај, подобро порано отколку подоцна.
luxor
luxor

Број на мислења : 5465
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by defo on Вто Јун 30, 2020 10:43 pm

Од тоа што се плашев и почна, напади на медицински персонал, за почеток вербален а понатаму ќе видиме. Има премногу антиваксери, анти КОВИД-19, луѓе кои не веруваат, кои каснат на прегледи и така натаму. Ќе се изнагледаме чуда, нажалост.

defo

Број на мислења : 2356
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил on Сре Jул 01, 2020 3:02 pm

Вчера имаше прв напад врз медицинскиот персонал во болницата. Мислам дека не се работи за антиваксери, антиантички, антисамоиловци, антиАСНОМци, антиилинденци, туку за чисто економски причини. По протоколот телата ги превзема и припрема за погреб погрбалното претпријатие Бутел. Од друг случај, почоната од операција без корона според изјава на блиските на починатата тоа ги чинело 71 илјада денари. Веројатно тоа ги чека и напаѓачите од вчера. Плус казни за нападот. Инаку еден од напаѓачите е заболен од корона.

https://infomax.mk/wp/%d0%b4%d0%b5%d1%82%d0%b0%d0%bb%d0%b8-%d0%b7%d0%b0-%d0%b8%d0%bd%d1%86%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1%82%d0%be%d1%82-%d0%b2%d0%be-%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%b4%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%be%d0%bf%d1%88/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6443
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by defo on Сре Jул 01, 2020 4:02 pm

Колкав куртон треба да си да одиш на работа, да лапаш парацетамоли, да лажеш дека газдата не те пуштал дома, да го шириш вирусот, да не се тестираш. Е таков идиот постои, ради таков куртон цела фамилија ми е заболена, прво татко ми кој го донесе, па брат ми, па снаа ми, и најверојатно и мајка ми,која сеуште не е тестирана, само во изолација е.  Инаку типот е и антиваксер и антикоронаш.

defo

Број на мислења : 2356
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by Teo on Сре Jул 01, 2020 4:21 pm

Poddrshka Defo. I iskreni zhelbi se da pomine vo najdobar red, tvoite da ozdravat a zhivotot da ti se vrati vo normala.
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by Albatros on Сре Jул 01, 2020 5:41 pm

Samo hrabro, i so pomin neka e.

Albatros

Број на мислења : 531
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 12 Empty Re: Korona

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот