Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona

+15
defo
Teo
Luxor
PRVOBOREC
трендафил
Dino
Bosonoga
zozoti
alienmk
OPOZICIONER
cvetka
Zhane
Nebula
Albatros
Flora
19 posters

Страна 15 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Пет Aвг 21 2020, 15:30

Sostojbata denes.

Korona - Page 15 Img_2066

Flora

Број на мислења : 409
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Саб Aвг 29 2020, 16:26

Малку ја подзаборавивме оваа тема. Еве ги денешните резултати на најдоброто од СДСМ во областа на здравството, Филипче кој ќе продолжи да не води во борбата против короната. 6 починати, 131 новозаболен, 81 оздравен. Катастрофа!

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Саб Сеп 05 2020, 17:32

Ubavi vesti.

Korona - Page 15 Img_2068

Flora

Број на мислења : 409
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Пет Сеп 18 2020, 20:12

За жал во Македонија повторно бројот на активни случаи се покачи, на 2002. Неколку дена по ред има над 100 новозаболени дневно. Денешните бројки се 144 нови случаи од 1.545 тестирања. 97 оздравени, 8 починати, Бог да ги прости.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Пон Сеп 21 2020, 15:18

Изгледа дека единствено позитивно нешто во Македонија се позитивните на Ковид 19. Денес е починато 22 годишно момче од Свети Николе. Чуда се случуваат во заеивистичкиот вилает, Струмица. Украден е починат на инфективна со симптоми од корона (не му е направен тест, не стасале лекарите, крадците роднини биле побрзи) заедно со кревет. Креветот е вратен но не и починатиот.

https://republika.mk/vesti/makedonija/22-godishno-momche-od-sveti-nikole-pochina-od-kovid-19/

https://infomax.mk/wp/%d0%b4%d0%b5%d1%82%d0%b0%d0%bb%d0%b8-%d0%b7%d0%b0-y%d0%bapa%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%be%d1%82-%d0%bcp%d1%82o%d0%b2e%d1%86-%d0%b2%d0%be-%d1%81%d1%82%d1%80%d1%83%d0%bc%d0%b8%d1%86%d0%b0-%d1%80%d0%be/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by defo Сре Окт 07 2020, 22:08

Честито преку 300 отидовме, алал вера...ај сеа трк во Мош!!!

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Нед Окт 11 2020, 19:47

Trebase mnogu porano da pocnat.

непочитување на здравствените протоколи во угостителски објекти
11.10.2020 16:49

Flora

Број на мислења : 409
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by EVITA Нед Окт 18 2020, 12:29

Vreme bese.

Korona - Page 15 Img_2016

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 268
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Пон Окт 19 2020, 12:06

Ke mu veruvam koga dobrovolno ke se prijavi na infektivna da gi lekuva bolnite a ne da se krie na stipski i ik na dpmne.

Korona - Page 15 Img_2071

Flora

Број на мислења : 409
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by Nebula Пон Окт 19 2020, 14:55

Barem e dosleden za razlika od politickiot profiter Velo koj drzi samo edna strana.

Korona - Page 15 Img_2109

Nebula

Број на мислења : 931
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by Bosonoga Пон Окт 19 2020, 22:40

Ne gi naucile, ne mozat crepovite nisto da naucat.

19 октомври , 2020
вмро vs вмро
Членот на извршен на вмро, вело марковски, за кој се пишуваше на соц мрежи дека од битолско училиште наводно бил избркан поради пријави дека задева млади девојчиња на ТВ вели: Ковидот не е карантинска болест, не е опасна болест.
Од друга страна трајко славевски исто од извршен на вмро, на ТВ за ковидот вели: Ова е здравствена катастрофа! Е сега имате есктремни случаи од луѓе кои се повикуваат на некои меѓународни заговори, за што мислам дека е чиста глупост, луѓе што не веруваат, луѓе што ја потценуваат болеста. Да заклучиме мислам дека е време за по рестриктивни мерки!
*Па добро бе, нели ве научија во партија да не си викате јавно по име дека сте глупи и прости

ФБ статус на Круме Смилков
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 962
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Пон Окт 19 2020, 23:08

Velo veke ne znae sto zboruva, treba itno da go otstranat od fakultetot namesto da mu dozvolat da educira studenti po medicina. Svedska ima masovno pokacuvanje na brojkite na zarazeni i pocinati i ke voveduva karantin a on tvrdi imale nula zarazeni i nula pocinati. Ne e zdrav covekot.Korona - Page 15 Img_2072

Flora

Број на мислења : 409
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by SHARENI Нед Окт 25 2020, 10:45

E ovoj im e ekspert vo izvrsen komitet na dpmne za koronata i spored toa sto baraat ovoj treba da odlucuva za merkite.

Korona - Page 15 Img_2292
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 821
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by Luxor Пон Јан 04 2021, 10:16

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Пон Јан 04 2021, 21:48

I nie ke imame od taa vakcina.

Flora

Број на мислења : 409
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Нед Јан 24 2021, 11:05

Vakcinata nema da pomogne mnogu, a lekot e tolku skap sto tesko ke mozeme da si go dozvolime.

Korona - Page 15 Img_2078Korona - Page 15 Img_2079

Flora

Број на мислења : 409
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by defo Сре Мар 10 2021, 21:51

Korona - Page 15 Crvena10

Конечно паметно нешто. Се слагам затворај милови и кафичи на месец дена. Молови со редуцирано работно време. И тамам ќе е.
Пановски за „Локално“: За викендите би затворил се освен болниците, а луѓето би ги пуштил слободно да се движат

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by osa Чет Jул 15 2021, 00:17

se nadevam deka mojot predlog upaten do ministerot Filipche neodamna na tribina ke bide prifaten vo celost ... za da prisustvuvate na nastan :svadba , veselba , zabavi ,sportski nastan i slichno samo so sertifikat deka ste vakcinirani ...vakcinacijata e dobrovolna no I PRISUSTVOTO NA NASTANITE NE E ZADOLZITENO ...koj nesaka da se vakcinira ke si sedi doma za da ne gi zagrozuva drugite gragani ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16247
Join date : 2015-01-11

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by defo Чет Aвг 19 2021, 10:14

точно ОСА. Ама еве јас одлучив да не се вакцинирам и тоа  е мое право. Лично не сум антиваксер, ама за оваа вакцина имам скепса. Можда неоправдана ама имам. Прво  зошто  би потпишал ливче со изјава, до сега за ниту една вакцина не сум добил такво нешто, за ниту една медицинска интервенција. Пример инфо од постар доктор пензионер, за време на пандемијата на Вариола Вера, вакцината имала гаранција од производителот  дека е безопасна,  сега немаме. Да починеш не, ама други индикации, не се докажани, пример рефлексија врз идни поколенија, што да речам мене во моментов ми е битно.Бај да веј не плачам за кафани и шопинг молови. Laughing Laughing Laughing . Ќе помине ова. Laughing Laughing Laughing
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by osa Чет Aвг 19 2021, 19:06

pochituvam tvoj izbor ..no mora da bidesh odgovoren sprema okolinata ...velish ne plachesh po kafani i kafichi ,sedi doma i ne se vakciniraj

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16247
Join date : 2015-01-11

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Чет Дек 02 2021, 16:48

Malku statistika i ... VAKCINIRAJTE SE!

Вакцината „Синовак“ покажала највисока ефективност со дури 96 отсто во спречување на смрт од ковид-19 кај лица кои се целосно вакцинирани. По „Синовак“, најефективна во спречување смрт е вакцината „Астра Зенека“ со 95 отсто ефективност, а „Фајзер“ има 94 отсто ефективност во спречување смрт од ковид-19. Овие податоци се дел од истражувањето за ефективност на вакцините против ковид во земјава, спроведено од Институтот „Каролинска“ од Шведска во соработка со македонското Министерството за здравство.

https://360stepeni.mk/sinovak-e-najefektivna-vo-sprechuvane-smrt-od-kovid-19-vo-zemjava/

Flora

Број на мислења : 409
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by defo Чет Дек 16 2021, 12:27


Добри поенти околу короната. Со кој се слагам, јас чекав година дена(пошо можев) од прележувањето и се тртнав со кинеската вакцина Синовак. Не сум антиваксер и теоретичар на заговори, ама некев да им бидам глувче на Америте со Фајзер. Фајзер е некст генерејшан на лекови, кои дали се штетни или не ќе знаеме за 5-10 години. Да и Спутник е. Ама за здравство повеќе им верувам на Русите.


И секако битен момент, кои мороните не го прифаќаат, за што имав дуел и со онаа несреќана Видана Бошкова на твитер. Значи вакцината не штити 100%, и после примената дури 3 доза треба човек да е внимателен. Ама не сакаат, сега предновогодишно ќе се удрат по кафани, како да е задни ден. Ќе одат по банкса манска, а во реалност требеа да истрпат уште 2-3 месеци.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by osa Чет Дек 16 2021, 21:25

PRVO SE PRONAJDENI VAKCINITE PA POTOA E PUSHTEN VO OPTEK VIRUSOT ...IM IZBEGA OD KONTROLA I NAZAD NEMA ZATOA POSTOJANO POVIKUVAAT DURI I PLAKAAT DA SE VAKCINIRASH ...DJAVOLOT JA ODNEL SHEGATA....ZATOA SMETAM VAKCINITE SE DOBRI I TREBA DA SE VAKCINIRA NASELENIETO OPSHTO VO SVETOT INAKU KE IMA POGIBIJA ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16247
Join date : 2015-01-11

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by defo Пет Дек 17 2021, 08:26

OSA, оти се нервираш Very Happy
Незнам што е прво и како не ми се навлегува во теории на заговор. Реално има многу грешки(bug-ови) во превенцијата и многу такви навидум чудни мерки. Ко одлуката на земјите од ЕУ да приватат само Фајзер. Maлце изматувено.

prashaj patalec ne gatalec ....jas sum PATALEC I LICHNO ZNAM KAKO BESHE ...sum imala jas i grip i bronhopnevmonija ,ama ova E STRAOTNOOO
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by defo Пет Дек 31 2021, 11:18

Абе Ковидот го прогласивме за умрено а?
Вчера во Зебра немаше ни проверка на сертификати ни ѓаол ни бутур.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 15 Empty Re: Korona

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот