Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Страна 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Bosonoga on Вто Јун 30, 2020 4:46 pm

luxor напиша:Лечете се ако воопшто има лек за вас.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Img_2392


Leleee kolku gadno.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 882
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by SHARENI on Вто Јун 30, 2020 5:49 pm

Se prasuvam koj li gi zarazil i zosto Zmicko ne e vo samoizolacija.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Img_2232

IwAR0xwTo3TaQXr8sV4pzSkzAFNR12ZPqEJnxeBb2IONIg1yvzdTqDkB7zlXg
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Вто Јун 30, 2020 5:54 pm

Чул Жмицко дека ако си болен не те отпуштаат од работа па мисли дека тоа важи и за него и нема да го ишутираат од позицијата шеф на небањатите кога катастрофално ќе ги изгуби изборите пошто ќе биде заразен од корона. А убаво им викам да почитуваат мерки наместо да се обидуваат да извршат колективно самоубиство, не е крај на светот ако дремеш десетина години во опозиција.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1288
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил on Вто Јун 30, 2020 6:17 pm

Родителите на Мицкоски не се јавни личности и кршење на приватноста е објавувањето на тоа дека се, доколку не се работи за лажна вест, во болница. Добро, пишувам за демократски земји, а не за диктатури како Македонија. Патем дознавам дека Македонците од албанско етничко потекло не ја спроведуваат Рамковната спогодба и не учествуваат праведно (според застапеноста) во активните случаи на Ковид 19, туку се многу над таа бројка.
За крај, на сите заболени од корона (и од било која друга болест) им посакувам побрзо оздравување.
Мицковски, или Жмицко како што го нарекуваат идиотите што мислат дека на тој начин него го омаловажуваат, а амнестираниот криминалец од Муртино станува поголем, не е во самоизолација затоа што не бил во директен контакт со родителите поради зафатеност околку изборите. Претпоставувам дека потпретседателот на СДСМ е оздравен или на пат кон оздравување.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Вто Јун 30, 2020 6:27 pm

Кластер небањати, Жмици се шета и заразува народ. Од јавен интерес е да се знае дека имал контакт со заразени а не е во самоизолација. Непотврдено инфо е дека Милошовски бил хоспитализиран. Тој барем беше чесен и отиде во самоизолација за разлика од Жмицко кој лажеше дека немал контакт со родителите.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1288
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Albatros on Вто Јун 30, 2020 6:32 pm

Sega verojatno ke naucat deka bolesta ne bira po partiska pripadnost. Im posakuvam na site bolni brzo ozdravuvanje a sto se odnesuva na privatnosta Mickoski licno objavi deka majka mu e pozitivna.

https://mia.mk/ma-kata-na-mickoski-e-pozitivna-na-koronovirus/

Albatros

Број на мислења : 552
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил on Вто Јун 30, 2020 7:00 pm

Не знам дека некој мислел дека болеста напаѓа по партиска линија. За жал Македонија заглави со короната. Границите на ЕУ остануваат затворени за нас. Не и за имењачката (во еден дел) со нашата земја Северна Кореа. Ние сме во друштво со Албанија и Косово. За жал кај нас ситуацијата е избегана од контрола, па останува да се надеваме дека Господ ќе не зачува од болеста. Добро се справуваме со короната се додека не му удри во глава на муртинецот да лови во матно со корона избори и мерките за заштита не ги следеа состојбите на терен. Имаше две катастрофални грешки. Паузата во полицискиот час на Бајрам и селективниот полициски час во одредени региони без забрана за нивно напуштање.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by alienmk on Вто Јун 30, 2020 7:13 pm

Kako si go lapna so slast. lol!


alienmk

Број на мислења : 131
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од СДС северџански

Пишување by трендафил on Вто Јун 30, 2020 7:44 pm

Едно лично прашање на кое не мора да одговорите. Ви ја е.ба ли мајката Зоран Заев како учесници во т.н. шарена револуција откако стана премиер или и за тоа лажел?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by alienmk on Вто Јун 30, 2020 10:16 pm

Prasaj ja 👇

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Img_2025

alienmk

Број на мислења : 131
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo on Вто Јун 30, 2020 10:44 pm

трендафил напиша:Едно лично прашање на кое не мора да одговорите. Ви ја е.ба ли мајката Зоран Заев како учесници во т.н. шарена револуција откако стана премиер или и за тоа лажел?
Хахах, слушаш петарди.....а ?

defo

Број на мислења : 2398
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo on Вто Јун 30, 2020 11:45 pm

Очај ги фаќа ДРПМНЕ....очај....ова е од ниско пониско....бегаме од дебати, одиме на улица...и тоа без маска.......

defo

Број на мислења : 2398
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo on Сре Jул 01, 2020 1:32 am
Оучх, не сум гледал уште спот од СДСМ, ама овие на ДПМНЕ, гарант истата екипа од Вучич ја праел.....

defo

Број на мислења : 2398
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo on Сре Jул 01, 2020 3:27 pm


defo

Број на мислења : 2398
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил on Сре Jул 01, 2020 3:35 pm

Колку што гледам поентата на спотот е дека Заев е сељак како карактерна особина. Се работи за непријател на Македонија, чиј најголем „успех“ е тоа што потпиша капитулантски договори со соседите. Нешто како се спориш со комшијата за тоа дали една педа меѓата е на една или на друга страна и му потпишуваш дека негова е половина од твојата нива, а не нелку метри квадратни. Дали тоа што и го направи на Македонија би го направил со некоја од семејните фирми на Заеви? Сељаците (како карактер) го прават токму тоа. Чисто им е во станот, а фрлаат отпадоци по лифтовите, скалите, тротоарите. Тоа е поентата на спотот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty ..

Пишување by трендафил on Сре Jул 01, 2020 3:43 pm

Мислиш ли дека ти нема да станеш дедо. Под секое достоинство е тоа што Саше Политико ја нарече Силјановска мутава. Во нормална земја новинарите сами би покренале постапка за одземање на лиценцата на таков новинар.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил on Сре Jул 01, 2020 3:59 pm

Бидејќи си од Охрид, ќе те прашам Дефо во врска со автопатот Кичево - Охрид. Нели беше погрешна трасата по тврдењето на експертутките на СДСМ. Колку што знам нема никаква исправка во трасата. Ни на еден метар од автопатот. Проблем е што истиот практично не се прави и наместо да биде завршен во овие три години и понатаму е градилиште и проблем пред се за жителите од регионот на Охридското Езеро, но и за посетителите. Проблем е и за стопанството. Ако некој ос Струмица му верува на Заев (во случајов со автопартот Кичево-Охрид) се надевам дека ти не му веруваш. Но стумичани (ако ги има на форумов) можат да ти напишат на тебе дека нема направено ниту еден дополнителен приклучпк на автопатот Миладиновци - Штип, што наводно беше причина за непуштањето на овој автопат. Дали на власт во пследните години беа лудаци (ова да бидам во склад со темата)? Или се работи за лажговци?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Сре Jул 01, 2020 6:06 pm

Небањатите колективно се пореметија.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Img_2568

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1288
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo on Чет Jул 02, 2020 10:00 am

трендафил напиша:Бидејќи си од Охрид, ќе те прашам Дефо во врска со автопатот Кичево - Охрид. Нели беше погрешна трасата по тврдењето на експертутките на СДСМ. Колку што знам нема никаква исправка во трасата. Ни на еден метар  од автопатот. Проблем е што истиот практично не се прави и наместо да биде завршен во овие три години и понатаму е градилиште и проблем пред се за жителите од регионот на Охридското Езеро, но и за посетителите. Проблем е и за стопанството. Ако некој ос Струмица му верува на Заев (во случајов со автопартот Кичево-Охрид) се надевам дека ти не му веруваш. Но стумичани (ако ги има на форумов) можат да ти напишат на тебе дека нема направено ниту еден дополнителен приклучпк на автопатот Миладиновци - Штип, што наводно беше причина за непуштањето на овој автопат. Дали на власт во пследните години беа лудаци (ова да бидам во склад со темата)? Или се работи за лажговци?
Се работи, само Г.П Илинден работи, и нешто ситно на мостовите(не ја знам фирмата), Виторија инвест од Албанија се откажа, зошто незнам, онај со Ибицата, Шпанецот, нема веќе анекси и отиде во притвор.  Бавно оди градењето, судските случаи според мое неофицијално инфо се 90% завршени, експропријацијата 70% завршена уште некои 30% исплата. Генерално проблемот е, она што од почеток се знаеше немаме правилна механизација, имаме сееканд, па дури трт хенд опрема. Инаку за грешки во трасата има, не дека нема и се менува во тек на градење. Пример печуркарата во Песочан остана.

defo

Број на мислења : 2398
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo on Чет Jул 02, 2020 10:01 am

PRVOBOREC напиша:Небањатите колективно се пореметија.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Img_2568
Гоце се врти во гроб.

defo

Број на мислења : 2398
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Нед Jул 05, 2020 11:06 pm

Зрели сте за во лудница небањати.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Img_2577

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1288
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by luxor on Пон Aвг 31, 2020 5:20 pm

Еве доказ, дремењето во опозиција придонесува за влошување на психичкото здравје на дпне оФците и тоа станува се позабележливо.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Img_2423
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил on Пон Aвг 31, 2020 9:59 pm

Ниту еден македонски политичар не поднел оставка кога ги загубил изборите кога неговата партија била во опозиција. Тоа не го направи ни Заев ниту во 2014 ниту во 2016 година. Иницијативниот одбор за смена на Мицковски, во кој добар дел не се членови на ВМРО до сега нема поднесено барање за Вонреден конгрес кој наводно го бара. Инаку не е јасно ниту дали ВМРО ги загуби изборите, затоа што е партија со најповеќе пратеници во Парламентот. Чудно е што од листата на СДСМ иако божем оартијата се откажа од потпретседателското место ќе има сепак 2 до 3 потпретседатели. Што би рекле кога се бројат освоени гласови на изборите тие се сметаат како СДСМ, а кога се работи за потпретседатели како претставници на своите етнички партии.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by TRAJCHE on Чет Сеп 03, 2020 6:41 pm

Kriminalec osomnicen deka ukral 5 milioni evra od narodot se zanesuva deka go pretstavuva i zboruva vo imeto na narodot.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Img_2222
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 565
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by luxor on Нед Сеп 06, 2020 11:33 am

Еве со овој лудите дпне оФци сакаа да правиме сојуз и Македонија да стане дел од неговата Србија.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Vucic-10
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 8 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот