Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by luxor on Нед Сеп 06, 2020 11:35 am

Се извинувам, не е „сакаа" туку сакаат затоа што Иванка е пратеник од дпне во актуелниот парламентарен состав.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Img_2425
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by luxor on Нед Сеп 06, 2020 11:37 am

Што значи дека дпне оФците не се откажале од идејата од Македонија да направат вардарска бановина.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Ea5zkz10
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Нед Сеп 06, 2020 2:06 pm

Ало небањати, стварно му се восхитувате на она ученичето пред Трамп?! Е стварно немате мозок. Еве да видите како го пречекувале во белата куќа човекот што ви даде држава а вие сакате да ја раскурцате во што не успевате само благодарение на СДСМ и Заев._________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by luxor on Нед Сеп 06, 2020 7:46 pm

Дпне удбашка.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Img_2430
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by luxor on Пон Сеп 07, 2020 10:04 pm

Комплетно е лудилото. Им фалат само кошули со ракавите од позади и Филипче ковид центрите да ги пренамени во специјализирани установи за луди дпне оФци.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Ehvgrd10
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил on Вто Сеп 08, 2020 9:51 am

Тоа што залудените по Зоран Заев не можат или не сакаат да разберат дека ако некој прими американско државјанство станува Американец или ако е државјанин на Северна Македонија е северномакедонец по граматиките на најголем број на јазици, како што има севернокорејци, а не граѓани на Церна Кореја е прашање за експерти. Јас не сум од здравствената фела, па нема да коментирам ниту за тоа, ниту какви ментални фрустрации има некој за да отвори тема со наслов како оваа на која пишувам, со зборот лудаци и сменето име на најголемата политичка партија во Македонија, сметајќи дека со тпа нивната партија станала поголема, а не украла и купила гласови на изборите.
Да се осврнам на денешниот празник 8 септември, денот на независноста на Македонија, кога без поткупување и уцени македонските граѓани изгласаа независност, која за жал сега ја немаме. Сигурно е дека тешко е во независна земја и граѓани да се сместат тие што прифаќаат присилна промена на името или и да не е присилна промена по желба на странци, а уште повеќе кастрирање на сопствената историја и идентитет. 8 септември ќе остане како светилник кој ќе води некоја идна генерација Македонци да се изборат за слобода, нешто како Илинденското востание кое иако Илинденската Република траела само 10 дена е значаен чекор во борбата на македонскиот народ за слобода. За жал ќе останеме запишани како срамна генерација Македонци што не успеа да ја сочува слободата и која се продаде за пари кои мислеше дека ќе дојдат со членството во НАТО, а кои никаде ги нема, освен во џебовите на заевистите (квислинзите).
Човекот што на социјалните мрежи сакал да го возвишува Заев, или е дете или нема мозок (не памети). Факт е дека во времето на светската економска криза Македонија помина полесно од сите земји во регионот и најголем дел на земји од Европа, а со пандемијата и Заев сме на дното. И по пад на БДП и како единствена земја во која во време на пандемијата се покачи акцизата на нефтените деривати, цената на струјата или во која пропадна банка.
Патем за тие што сметаат дека српското сценарио е добро, Србите се решија од федерализацијата со губење на територија. Ако успеат да го поделат Косово за нив би било добро (не и за нас во моментов, но како што стојат работите актуелната власт сака да ја албанизира цела Македонија како што ја албанизира владата). И покрај тоа што изгледа дека ДУИ во моментов има 14 пратеници, по преаѓањето на Пуцко Петрол во независни (да не кажам поддржуваќи на СДСМ за што нема доказ дека добил пари или тендер, но некои се сомневаат дека е така). Да беа Крсто Мукоски и неговите 7 колеги под водство на Сашо Мијалков сега Зев ќе имаше и 2/3 мнозинство во СОбранието.
На сите несеверни туку обични Македонци им го честитам денот на независност.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Вто Сеп 08, 2020 12:26 pm

Плачковците небањати го избрале најголемиот плачко на чело на плачливите „партијоти".

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Img_2645

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил on Вто Сеп 08, 2020 5:54 pm

За волја на вистината најголем плачко бвеше Зоран Заев кога по загубените избори во 2014 година плачеше и лажеше дека наводно избирачкиот список не бил чист и на него имало повеќе стотици илјади фантоми. Слична бројка на гласачи имаше и на последнмите избори на кои гласаа многумина кои поради короната не можеа и да сакаат да дојдат во Македонија за да гласаат.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by luxor on Вто Сеп 08, 2020 6:18 pm

Веројатно само од позиција на опозициско лудило откривање изборен криминал од невидени размери заради што половина од минатото и скоро целото сегашно ваше раководство има кривични пријави и судски постапки е плачење. Нормалните граѓани тоа го препизнаа како храброст и чесност па господинот Заев тера втор мандат како премиер на Македонија.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил on Вто Сеп 08, 2020 6:31 pm

Кривична пријава не значи ништо ни во нормалните земји. Да потсетам дека во времето на Втората светска војна имало кривични пријави против сите партизани. Или против сите комити во времето на османлиите. Дека обвинителствата и судовите не работат самостојно признава и власта, а тоа е мислење и на сите странски експерти. Без исклучок.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by luxor on Вто Сеп 08, 2020 6:58 pm

Ќе значат пресудите кога ќе треба половина сегашно раководство да ви одлежи за фалсификување на неколку изборни циклуси по ред.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил on Вто Сеп 08, 2020 10:10 pm

Ако судството не се реформира ќе бидеш во право. Се согласувам.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by luxor on Вто Сеп 08, 2020 10:24 pm

Судството секако ќе се реформира но тоа не значи дека криминалот на дпне нема да се процесуира.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил on Пет Сеп 11, 2020 4:34 pm

Ако реформата значи дека нема да се гонат СДСМовци и АЛбанци туку само Македонци без додавка северна во мозокот, тоа не значи реформа. Вие и Американците ќе ги прогласите за лудаци ВМРОвци (според насловот на темава) затоа што сметаат дека криминалот е зголемен во Македонија во последните години.

Еве линк до извештајот на Стејт департментот објавен на Гласот на Америка за корупцијата.
https://mk.voanews.com/a/voa-macedonian-state-department-climate-investments-balkans-reporrt-2020-macedonia-albania-corruption/5578689.html

Или за катастрофата во економијата
https://mk.voanews.com/a/5578431.html

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Саб Сеп 12, 2020 7:01 pm

Дувајте го небањати.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Img_2657

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил on Нед Сеп 13, 2020 8:41 pm

Дај Боже да е така, но од каде тоа го знае поранешниот претседател, што би рекле колега на нашите Ѓорѓе Иванов и Бранко Црвенковски.
Чудо немаш коментар за написите од според тебе веројатно лудаците од Гласот на Америка за корупцијата и економијата во Македонија (според вас т,н, северна).

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Нед Сеп 13, 2020 9:13 pm

Богаташите од небањатата партија не се дружат со сиромашни. Пошто се богати они подобро знаат што им треба на сиромашните.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Img_2663

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил on Пет Сеп 18, 2020 4:09 pm

Интересна конструкција. Не знам само дали некој со исклучок на тие што се дресирани да веруваат во се што ќе каже евроатлантската меѓународна банда или нивните диомашни слуги верува во неа. Тие што веруваа дека нема да се менува Уставот поради промена на името, на пример.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Пет Сеп 18, 2020 4:14 pm

Не се дресирани небањатите туку дренажирани, мозокот им е издрениран и заменет со одредена материја со специфичен мирис.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил on Пет Сеп 18, 2020 6:30 pm

Повторно мозокот ти работи само за да произведе омраза кон тие што не го сакаат твојот бог што ни го смени името и ни ги кастрираше до сега историјата и идентитетот и гнасно лажеше дека македонскиот јазик е зацементиран. А сега сите стрепиме од парчето хартија со бугарски меморандум доставено до земјите членки на ЕУ. Што бетон беше што се стресе од парче хартија. Ме чуди како тоа јас знаев по потпишувањето на договорот за т.н. пријателство со Бугарија дека ова ќе се случи, а тоа не му падна на ум на ниту еден член на СДСМ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 9 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот