Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

+15
zozoti
Teo
трендафил
Luxor
alienmk
Dino
Nebula
Bosonoga
defo
cvetka
osa
Albatros
TRAJCHE
SHARENI
Zhane
19 posters

Страна 22 of 25 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25  Next

Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Сеп 11, 2021 12:06 pm

Изјавата на Емши Ибим, чиј татко и брат се на душа на раководството на тетовската болница и на државата зборува дека сепак некој на крај ќе треба да заврши во затвор, ако не сега кога обвинителството и судовите се под контрола на дикаторута, тогаш кога Македонија ќе стане слободна и независна. Кога на чело на државата нема да има луѓе на кои не им личи да бидат патриоти, туку да бидат предавници. Тој вели хронолошки, дека во болницата шест дена се грижел за својот татко и брат затоа што во болницата немало доволно персонал. (Барем не персонал спремен да работи, а не морал да работи затоа што е вработен партијски. Ова е моја додавка на изјавата на членот на семејството на загинатите). Потоа вели дека во болницата немало противпожарен апарат (дали ги немало уште при отварањето на болницата или се исчезнати подоцна е важен детал за истрагата). Веројатно ако пожарот бил изгаснат веднаш, не би дошло до трагедија.
Гледам Заев уште не ја прифатил оставките на Филипче. Колку што ми е познато неговиот заменик и одговорните од тетовската болница имаат поднесено оставки, а не само понудени. Да потсетам дека се работи за 15 жртви, па би требало да се делува многу побрзо. За не дај Боже, трагедијата да не се повтори на некое друго место. Да потсетам дека за несреќата на автобусот кај Ласкарци немаше морална и политичка одговорност.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Сеп 11, 2021 3:15 pm

Од кабинетот на Заев денеска дојде веста дека тој ќе чекал до следната недела за да одлучи дали ќе си замине Филипче. Лично не ме изненадува тоа. Во ниту една мафија не се казнува некој што не и наштетил на мафијата, туку на некој друг. Се штитат еден со друг, дека ако казнува членови што згрешиле на други ќе се растури дружбата. Ќе ја изгуби власта над некоја територија или бизнис. Може Заев или било кој друг да се прави луд (или навистина да е тоа) но на сите им е јасно дека технички пожарот настанал или од неисправен дефибрилатор или од штекерот во кој бил вклучен. Такво нешто може да се случи секаде. Проблемот е што последиците од тоа се 15 загубени животи, а немало противпожарни апарати, не е исклучен доводот на кислород ниту автоматски ни рачно. Во објектот имало и луѓе што не би смеело да бидат таму, но тоа е во случајов позитивно затоа што тие луѓе спасиле 12 пациенти. Но моралната и политичката одговорност немаат врска со овие факти. Филипче ако имаше морал не требаше да се договара со Заев како да се смати работата и да остане министер, туку да даде неотповиклива оставка. Сега веќе е кристално јасно дека извор на сите зла е Зоран Заев и дека додека е тој премиер мафијата ќе опстои.
Сосема е спротивен случајот со Максим Димитриевски  кој беше разрешен од партијата уште пред да ја достави својата кандидатура до ДИК и пред да има одлука од било кој орган на картелот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Сеп 11, 2021 3:30 pm


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пон Сеп 13, 2021 10:18 pmСте се зауграле со фото-шоп, толку ви е моќта. Венко не го правдам, ама не се соживувам толку колку вие со целиов настан, дури вие и го користите како ударна тупаница, за стопирање реформи. Еден идиот имаше пишано дека после ова не смее да му се дозволи на Заев да гради нов клинички центар....стварно мизерни сте.....

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Вто Сеп 14, 2021 6:50 pm

Ако не се отфрлеше готовиот проект за кој беа обезбедени и пари требаше веќе да имаме нов клинички центар за многу помалку пари. Кога се работи за ЌЕ никогаш не се знае дали тоа ЌЕ се исполни. Обично се случува обратно. Не сакам да дискутирам многу за нешто што наводно треба да се случи во идно време. Во сегашно оставката на Филипче и неговиот заменик некој ја чува во фиока. Претпоставувам дека тоа е братот на Вице Заев. Кога се работи за оставка (од било кои причини, морални, лични) кршење на човекови права е истата да се блокира со нејзино не процесирање. Ова доколку министерот навистина чувствува морална одговорност, а не се работи за театар за малоумни лица, што е исто така грев. Братот на Вице не смее да ги крши човековите права на Венко. На завршеток на истрага се чека за почнување на кривична пријава или во најмал степен за политичка одговорност (разрешување).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Сре Сеп 15, 2021 12:09 pm

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Slika_24

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Сеп 15, 2021 7:09 pm

Во време кога се кршат човековите права на министерот Филипче и се блокира неговото право да поднесе иставка од морални причини и се принудува на неморал од братот на Вице Заев, се случува во лутина некој да пишува сешто. Иако за жал има и вистина во напишаното.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Чет Сеп 16, 2021 2:58 pm

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 24199510

Ова гарант, некој фамилија на  еден наш член.

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Чет Сеп 16, 2021 6:58 pm

Кога сме кај политиката и сексот ако те онади некој што го сакаш дејствието го сметаме за врв на љубов, а ако го прави тој што го мразиш за силување. Да не кажам колку повеќе те онегви „љубениот“ политичар, толку повеќе го сакаш. Реална сила да „дупи“ има само власта.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пет Сеп 17, 2021 11:49 am

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Namume10
хихи...а да беше обратно во Груево време, ќе го јадеше Емилијан или макрадули немијен, казни за лажни објави, клевети, душевен немир........

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пет Сеп 17, 2021 4:04 pm

Имаме и луѓе што самите чувствуваат дека на душа им лежат 14 изгорени и едно лице чие реанимирање е прекинато поради пожарот (во време на избивање на пожарот било живо според закониските норми), па не им се прифаќаат оставките што самите ги дале, а не се дадени веднаш по настанот (во афектна состојба) туку по неколкудневно размислување. Реално цената за неприфаќање на оставките ќе ја плати Заев и СДСМ и би требало да ме радува. Но не поднесувам кршење на човекови права, а во моментот се кршат човековите права на тие што поднеле оставка, а истата не им се прифаќа. Тоа е како некој да поднесе отказ и истиот да не му се прифаќа од работодавачот затоа што тој мисли дека му е подобро во сегашната фирма отколку во идната.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Чет Сеп 23, 2021 7:02 pm

Гледам денеска повторно едно барање на опозицијата Талат Џафери го одбива затоа што во него не е напишано северна пред нашето вистинско име Македонија. Според Преспанскиот договор Македонија е должна во внатрешна употреба да го користи насилно наметнатото име 5 години откако за одредена област ќе се отвори соодветно поглавје во преговорите со ЕУ. А ние преговорите не ги почнавме. Заев и картелот на власт изгледа толку упорно лажеа дека со Преспанскиот договор сигурно ќе ги почнеме и ќе ги завршиме брзо. Не знам има ли некој психијатар во Македонија што ќе ги врати во реалност, а тоа е дека сите што верувале во ветувањата на странците биле лесноумни, а ако уште веруваат веројатно имаат некој ментален проблем. Не сум психијатар, да напоменам, па не можам да дадам дијагноза.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Пон Окт 04, 2021 1:16 pm

Сеља војвода и небањатите антимакедонци.

Ќе ги бркаме Македонците од работа.
Коалициониот партнер на ДПМНЕ со кој градат нов почеток.

https://mobile.twitter.com/Dejan61451106/status/1444754866111397889

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пон Окт 04, 2021 6:18 pm

Кога Заев ветуваше дека ќе јаде жови луѓе сигурно не мислеше дека ќе бидт ос некоја друга етничка заедница, туку Македонци. Веројатно затоа и мислиш дека на сите Албанци, па и Села, треба да коалицираат со него. Веќе напишав на една тема дека Села не се натпреварува со ВМРО и(ли) СДСМ, туку со ДУИ. Рамковната спогодба што ја наметна евроатлантската меѓународна банда наметна такви услови во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by zozoti Пон Окт 04, 2021 8:27 pm

Se utepuvaat mrazejki ja Levica. Svesni se deka ke go jadat.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Img_2076

zozoti

Број на мислења : 293
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Вто Окт 05, 2021 7:42 pm

Некој неутрален да го погледне нашиов форум ќе си помисли дека ВМРО е на власт. Само за оваа партија се пишува.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Вто Окт 05, 2021 9:21 pm

Морони небањати, колку тоа држави има во Европа?

https://m.facebook.com/seir2017/videos/232490862230042/?_rdr

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Окт 06, 2021 7:51 pm

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Zaev_avion

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Bosonoga Чет Окт 07, 2021 10:36 am

Sto slatko vi se smeat Zaev i drustvoto na gluposta. Nepismeni crepovi ne znaete kolku drzavi ima Evropa pa vie drzava ke vodite.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 932
Join date : 2017-03-15

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Чет Окт 07, 2021 5:27 pm

Па затоа е и уште власт. Се дур вакви црепови се опозиција, за Заев ќе нема мака. Ќе има удари ко престојниов,ама ќе се дочека на нозе.

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Чет Окт 07, 2021 6:50 pm

Никој од сегашните кандидати нема да води држава туку општина. Еве ви фотографија од тој што ја води државата. Покажува каде не води.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Zaev-car

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 09, 2021 7:15 pm

Независната небањата единствено ќе се фокусира само на спречување на покачувањето на минималната плата на текстилните работници.ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Img_1096

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Нед Окт 10, 2021 2:52 pm

Во демократска земја минималната плата ја договараат синдикатите со работодавачите. Не се меша тука државата. Државата треба да створи услови за отвирање на работни места, школување на луѓето и други услови што влијаат на покачување на платите. Вала школуваме луѓе и ги испраќаме на работа во странство со македонски или бугарски пасоши.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by alienmk Нед Окт 10, 2021 5:46 pm

Ama za toa sto denes se za nikade Apasiev i Levica im se krivi a ne nivnoto nesposobno rakovodstvo sto priznava prespanski i ke brka makedonci od rabota so sipcite.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Img_2056

alienmk

Број на мислења : 238
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Нед Окт 10, 2021 7:43 pm

Сегашното е ВМРО-ДПМНЕ. Парија на која се приклучуваат други партии, не како ВМРО-НП на Љубчо Георгиевски што мора да се приклучи кон друга партија за да излезе на избори. Немам ништо против Левица освен ако од прва не коалицира со СДСМ по изборите. Ако во некоја општина забега ВМРО, зошто да не. Во моментов е важно да се сруши режимот што за прв пат по самостојноста е оценет за хибриден, што би рекле диктаторски што глуми демократија.
Во 21 век не поддржувам убиства на политичари иако тоа би било најбрзо и најефикасно решение. За жал ќе мораме да чекаме да отидат во затвор кога ќе ја загубат власта. Се разбира тие што направиле, помагале или прикривале криминал. Не сите. И во нормална, ефикасна и брза процедура. Без притвори со месеци или години.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 22 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 22 of 25 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот