Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

+15
zozoti
Teo
трендафил
Luxor
alienmk
Dino
Nebula
Bosonoga
defo
cvetka
osa
Albatros
TRAJCHE
SHARENI
Zhane
19 posters

Страна 23 of 29 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Next

Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Пон Окт 11 2021, 21:34


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by alienmk Сре Окт 13 2021, 12:46

Vmro i Mickoski ionaka nema sto da baraat na izborive.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Img_2059

alienmk

Број на мислења : 308
Join date : 2018-11-22

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Сре Окт 13 2021, 15:15

Ненајадениов е прав дебил. човек со одземена деловна способност. Го знам и лично.

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Чет Окт 14 2021, 15:41

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Slika_32
ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Slika_33П.С Од шпекулациски муабети, дур бил директо на детската болница Козле земал 2800 евра за вработување на сестра, 5000 на доктор.
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Чет Окт 14 2021, 19:46

Реално никој не сака бегалци во своето соседство, па тоа се користи во политиката. Има такво ветување и за центарот за наркозависници во Кисела Вода.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Nebula Чет Окт 14 2021, 21:30

Sramota sto im pravi Zaev na vmrovci. Sega ke treba da smisluvaat novi lagi a kapacitetot ne im e na mnogu visoko nivo.

Nebula

Број на мислења : 907
Join date : 2018-08-04

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Пон Окт 18 2021, 18:14

Да те ебам јас тебе у уста погана небањата. Што, отидоа членови на СДСМ и ги запалија луѓето? Ете затоа губи СДСМ што не се справува со гнаси како тебе.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Image112

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пон Окт 18 2021, 19:39

Ако некој измислува криминал тешко е да го докаже тоа. А дека некој треба да одговара за пожарот во Тетово (не мора кривично) или затоа што две години по ред не се сервисирани противпожарните авиони очигледно е по резултатите од изборите. Ако власта не сака да разреши никој од потенцијалните виновници, голем број гласачи сметаат дека треба да се казни целата власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Вто Окт 19 2021, 00:47

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Slika_34
Aj пак јово на ново. Мисли дека другарчето(во секс, не бриџ) ќе го пуштат на слобода па ќе лумпуваат по кафани.

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Вто Окт 19 2021, 09:59

Ајде уште не дојдени на власт се силат
ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Gojdo10
Ко жена да не виделе....
ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Zena_e10
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Вто Окт 19 2021, 14:35

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Gojdo11

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Вто Окт 19 2021, 20:37

За жал Заев успеа да не подели до тој степен што постои омраза помеѓу двата дела Македонци. Реално, барем во Скопје ВМРО не освои повеќе гласови во однос на претходните локални избори, а победи во прв круг во пет општини. Очигледно Македонија ја победи т.н. Северна Македонија. Овие избори беа најмалку локални. Не сум бил поддржувач на диктатура никогаш освен кога Македонија е во војна. А ние уште од осамостојувањето сме во војна за зачувување на основните индивидуални и колективни човекови права. Во име на членство во организации ( ОН, НАТО и ЕУ) кои наводно се чувари на демократијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Сре Окт 20 2021, 09:32

трендафил напиша: Овие избори беа најмалку локални. .


Така сите избори се нелокални, затоа Трендо имаме лоши улици, градежна мафија, итн, итн. Локални избори се сервисни избори, кои се за луѓе кои ќе бидаат сервис на граѓаните. Не за Донкихотски борби, на која Санчо Панчовци свршаваат.
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Окт 20 2021, 19:24

Голем допринос за ваквата ситуација има западната „демократија“ која никако да отиде на психијатар и еднаш за секогаш да се излечи од патолошките ментални проблеми што ги има со Македонија и Македонците. Иако имаат напредок и признаваат Македонци со додавка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by TRAJCHE Чет Окт 21 2021, 15:51

Uste malku i od iljadnicite afganistanci sto ke gi naseluvase Zaev vo Makedonija eden nema da ostane.

https://sitel.com.mk/35-avganistanci-koi-prestojuvaa-vo-zemjava-deneska-zaminaa-za-grcija
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 631
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пет Окт 22 2021, 15:25

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Jau10

Алал  ви  вера  ДПМНЕ-овци,на ниво сте.


Тренде внук ти,   денeс на овој,  утре на твојот гроб, ич не му ја мисли. Влажно ќе ти биде.]
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Nebula Пет Окт 22 2021, 18:32

Nikako da sfatat deka istorijata ne mozes da ja izmisluvas, prisvojuvas, sokries ili negiras. Isto kako bugarite.

Nebula

Број на мислења : 907
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 23 2021, 15:46

Точно ли е дека наставникот е активист на небањатите и му се дерел на детето "сега ние сме на власт"? Ако е точно дали тоа го правел затоа што родителите на детето не гласале за небањатите на локалните избори?

https://sitel.com.mk/voznemiruvachko-video-nastavnik-tepa-uchenik-vo-osnovno-uchilishte-vo-butel

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Окт 23 2021, 16:26

Ако си ја гледал веста на телевизија ќе знаеше дека таткото на детето е во странство и никој не ни очекувал дека ќе гласа на избори. Безобразна е леснотијата на злоупотреба на деца за политички цели. 
Патем до каде е истрагата за педофилскиот извиднички камп финансиран од градот Скопје и кучињата на Сорос?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by IVA Саб Окт 23 2021, 16:29

Sigurno nekoja dpmneovska televizija na primer alfa go kazala toa. A deteto samo li ziveelo tuka ili ima i majka, babi, dedovci na koi e vrsen pritisok da glasaat pa bidejki ne sakale dpmneovecot go maltretira deteto?
IVA
IVA

Број на мислења : 364
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Окт 23 2021, 16:45

Според кажаното на Сител директорката стапила во контакт со мајката на детето затоа што татко му е на работа во странство. Според кажаното директорјата, која го пријавила случајот во полиција (истиот е објавен на Тикток, па тоа е почетниот извор) е повикана на разговор за да даде писмена пријава, а нема информации дали е повикан сторителот на делото.

П.С.: До каде е истрагата со педофилскиот извиднички камп финансиран повеќе години од градот Скопје (од наши пари) и од платениците на Сорос.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by IVA Саб Окт 23 2021, 16:49

Znaci ne demantiras deka nastavnikot e aktivist na dpmne. Mnogu ste jaki na deca i zeni da napagate.
IVA
IVA

Број на мислења : 364
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 23 2021, 17:05

Ушре една небањата лага од мороните на Жмицко.

ДЕМАНТ НА ЦРНАТА ПРОПАГАНДА НА ВМРО ДПМНЕ: ХРИСТО КОНДОВСКИ НИКОГАШ НЕ Е ОСУДУВАН, ПОТВРДА ОД СУДОТ

https://maktel.mk/makedonija/demant-na-czrnata-propaganda-na-vmro-dpmne-hristo-kondovski-nikogash-ne-e-osuduvan-potvrda-od-sudot/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Окт 23 2021, 17:33

После извесно време по пресудата делата се бришат од евиденција. По бришењето се добива потврда како таа на сликата што ја објавил Саше Политико.
Што се однесува до тоа дали некој е активист на некоја партија не можам да кажам ништо. Според податоците на листата на педофили на страната на МТСП активистот на СДСМ што нападна новинарска екипа пред партискиот штаб во време на изборен молк е осуден педофил. За други не можам да тврдам. Првоборец наместо да се обраќа до луѓе дресирани да размислуваат дека сите се лудаци освен тие што веруваат дека откако Заев е на власт датум за преговори со ЕУ сме добиле и го добиваме и понатаму два до три пати годишно, наместо прашање би требало да даде доказ. Јас може лично да потврдам дека на најголем дел од објектите на Заеви има изолација од стиропор. Иако неговите симпатизери имаат ментален проблем со стиропорот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 23 2021, 17:45

Што се случува? Дали небањатите со напади врз малолетните деца ги рекетираат родителите да гласаат за нивниот кандидат? Точно ли е дека напаѓачите се членови на унија на млади небањати сили?

https://skopjeinfo.mk/drama-vo-sredno-uchilishte-profesorka-prijavila-fizichki-napad-na-srednoshkolci

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 23 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 23 of 29 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот