Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

+15
zozoti
Teo
трендафил
Luxor
alienmk
Dino
Nebula
Bosonoga
defo
cvetka
osa
Albatros
TRAJCHE
SHARENI
Zhane
19 posters

Страна 24 of 29 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29  Next

Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Окт 23 2021, 18:07

Колку што ми е на мене познато Аеродром веќе има нов градоначалник. Претпоставувам дека ќе ја превземе должноста во понеделник.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Окт 23 2021, 18:55

IVA напиша:Znaci ne demantiras deka nastavnikot e aktivist na dpmne. Mnogu ste jaki na deca i zeni da napagate.
По изјавата на новиот градоначалник на општина Бутел, кој уште не е стапен на должност, можам да кажам дека наставникот силеџија сигурно не е активист на најголемата политичка партија во Македонија.

Костовски до Царовска, ЈО И МВР: Покренете постапка за отказ и кривична одговорност на наставникот тепач - Expres.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Вто Окт 26 2021, 17:32

Небањатите блгари искат кмет на Скопие да бде блгарката Данела. Никакво изненадување од страна на небањатите кои во втора светска се бореа на страната на нивните бугарски фашистички окупаторски господари. Ако победи, Данела ќе биде трет бугарски кмет на Скопје после прадедото и дедото на небањатата Ганка, Ѓоре и Спиро Китинчеви.

https://www.24.mk/details/sdsm-danela-arsovska-ima-bugarsko-drzhavjanstvo-celi-deset-godini
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Сре Окт 27 2021, 20:44

Ајдеее, ако победи опозицијата во Унгарија го екстрадира пастирот на небањатите  во Македонија.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Img_1106
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Окт 27 2021, 20:48

По заминувањето на Заев од лидерското место, веројатно Груевски сам ќе се врати. Затоа што делото за кое е осуден врз фалсификувани докази веројатно некој друг ќе однесе во затвор. Пред се наредбодавачоте, но и извршителите во судството.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Nebula Сре Окт 27 2021, 21:03

Zaev ima uste tri godini mandat. Mozebi ke ima novo parlamentarno mnozinstvo no bidejki stotina pati dosega vmro sostavi vlada tesko deka ke dojde do takvo nesto. Ako na ova se dodadat izjavite od partiite koi participiraat vo vlasta za zaminuvanje na Zaev ke pocekate do 2024. Realno opcijata Gruevski da bide ekstradiran i da si odlezi ne e neostvarliva.

Nebula

Број на мислења : 907
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Окт 27 2021, 21:08

Колку пати ВМРО-ДПМНЕ најави превземање на владата, толку пати СДСМ најави зголемување на парламентарното мнозинство. Ако СДСМ го загуби СКопје, а ДУИ Тетово, работите ќе станат интересни.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Nebula Сре Окт 27 2021, 21:13

Ako sdsm go izgubi Skopje a dui Tetovo nisto posebno nema da se sluci. Naucete da pravite razlika megu lokalna i centralna vlast.

Nebula

Број на мислења : 907
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Окт 27 2021, 21:19

Ахмети не даде такво ветување, но Заев вети дека ќе си замине ако Шилегов загуби во Скопје. Ако опозицијата има голема победа ќе почне со протести. Лично и јас не очекувам еден диктатор сам да си замине ако на некој начин не биде принуден на тоа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Nebula Сре Окт 27 2021, 21:26

A kolku golema treba da bide pobedata? Potocno kakvi i da bidat rezultatite od vtoriot krug, glasovite za sovetnicki listi ja pokazuvaat vistinskata slika. A niv veke gi znaeme.

Nebula

Број на мислења : 907
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Окт 27 2021, 21:40

Зошто Заев вети дека ќе си замине ако Шилегов загуби во Скопје, треба да одговори тој самиот, Не сум му јас адвокат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Пет Окт 29 2021, 18:42

Спасов: Можно ли е Дан(и)ела да му е подметнато кукавичко на Мицкоски од бугарските служби?

29 октомври , 2021

Можно ли е Дан(и)ела да му е подметнато кукавичко на Мицковски од бугарските служби?
Има многу индиции за тоа
1. Никој не знаеше дека се стекнала со бугарско државјанство уште во 2011година.
2. Никој не знаеше дека била член на Надзорниот одбор на на Капитал банката во Скопје која 98% во сопственост на Бугарија.
3. Никој уште не знае кој на независната кандидатка и ја финансира кампањата која чини милиони евра.
4. Никој не знаеше дека ја обезбедуваат членови на здружението “Тодор Александров” кои се познати по своите екстремни пробугарски ставови и негирање на посебноста на македонската нација и јазик.
5. Никој не знаеше дека ја добила “за џабалук” од Груевски салата “Расадник” во која не се покажала како добар менаџер.
6. Никој не знаеше дека “менаџирала” со компанија за купување на кинески автобуси.
7. Никој не знаеше врз основа на кои заслуги стана и Председател на Здружение на работодавачи (капиталисти) и Претседател на Сојуз на стпанските комори.
8. И никој не знаеше врз основа на каква заслуга таа добива статус на почесен конзул на Орбан во Македонија во време кога во Будимпешта е избеган Груевски.
И таа сега се дрзнува да говори дека ќе се борела како градоначалник на Скопје против “националните предавства” што ги направил Заев.
Не сум сигурен дека толкав голем број патриоти од ВМРО ДПМНА ќе гласаа за неа ако им беа познати сите овие факти. И дали ваков лик им е потребен на гласачите на Левица.

ФБ статус на Ѓорѓи Спасов
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пет Окт 29 2021, 23:12

Не верувам дека некој што не е дел од СДСМ верува во вистинитоста на наводниот документ што го фалсификува СДСМ за наводна бугарска лична карта на идната градоначалничка на Скопје.. За потсетување, Заев користеше фалсификати од производство на Чауш за да дојде на власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 30 2021, 16:14

Ајдеее небањатите почнаа со поткуп изгледа не им оди добро планот за инсталирање кметица.

ВМРО-ДПМНЕ во Ѓорче Петров, во Ромското маало фатени во поткуп за гласови за Данела Арсовска

https://mobile.twitter.com/seir_mk/status/1454436153168367622

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пон Ное 01 2021, 14:07


_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3013
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пон Ное 01 2021, 19:01

Јас па мислам дека Вице Заев е самиот побогат од најголемата политичка партија во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by SHARENI Сре Ное 03 2021, 16:24

Micko pak gi dupi vemerdzanite.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Media10
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 783
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 03 2021, 17:27

Вемерџаните прекрстени во лажни патриоти и квислинзи.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Img_1120

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Чет Ное 04 2021, 08:32

За жал Преспанскиот договор се преточи на познатиот начин во Уставот. Актуелната власт очигледно може да ја блокира работата на советите каде што е потпишан документ без насилно дададениот збор во името. Компромис е да се напише С. Македонија.
Сега знаеме и дека договорот за пријателство со Бугарија е полош и од Преспанскиот. Нормално ни е и да починат 17 Македонци/граѓани на Република С. Македонија (леле колку сум уставен, Бог да ми прости) само од корона и да бидеме во врвот на починати на светот, па не го менуваме министерот за здравство. На мнозинството Македонци тоа им пречи, а и се повеќе Албанци почнуваат да разбираат дека повеќе пациенти живи изгореа во тетовската болница отколку што ќе користат албански јазик  во Пехчево, на пример и дека бадијала имаат право да користат јазик во државата ако мора да се иселат во странство..

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Чет Ное 04 2021, 12:35

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Media17
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by osa Чет Ное 04 2021, 18:51

PRVOBOREC напиша:ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Media17
pishi ili javise ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16164
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by osa Чет Ное 04 2021, 18:52

proveri gi privatnite poraki

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16164
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пет Ное 05 2021, 21:16

Nebula напиша:Zaev ima uste tri godini mandat. Mozebi ke ima novo parlamentarno mnozinstvo no bidejki stotina pati dosega vmro sostavi vlada tesko deka ke dojde do takvo nesto.  Ako na ova se dodadat izjavite od partiite koi participiraat vo vlasta za zaminuvanje na Zaev ke pocekate do 2024. Realno opcijata Gruevski da bide ekstradiran i da si odlezi ne e neostvarliva.
Мандат од 4 години имаат пратениците ако сами не си го скусат и го распуштат Собранието. Потоа тие му даваат мандат на премиерот и кога ќе посакаат можат да го разрешат. Денес во најава е ново парламентарно мнозинство што ќе одлучува дали ќе гои искористи преостанатите години од мандатот или ќе има предвремени избори.


ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Mickoski-novo-960x568Мицкоски: Имаме ново парламентарно мнозинство! – Kurir.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пет Ное 05 2021, 21:27


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пет Ное 05 2021, 22:18


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 24 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 24 of 29 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот