Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

+15
zozoti
Teo
трендафил
Luxor
alienmk
Dino
Nebula
Bosonoga
defo
cvetka
osa
Albatros
TRAJCHE
SHARENI
Zhane
19 posters

Страна 25 of 29 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Next

Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пон Ное 08 2021, 09:51

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Slika112
Оли АПСИ брат, уше си на функција. И онаа несреќана од ТЕЛЕКОМ.

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Пон Ное 08 2021, 13:05

Добар ден небањати гладни кокошки. Вкусно ли е просото што го сонувате?

Скендер Реџепи-Зејд за ТВ Алсат: Мојот потпис нема да стои до оној на Апасиев
360степени | 8 ноември, 2021 12:27

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи-Зејд, денеска во изјава за ТВ Алсат го потврди ставот за кој веќе два дена се шпекулира во јавноста. Тој појасни дека се залага за уривање власта, но е дециден дека тоа нема да го стори по цена неговиот потпис да биде на список на кој се наоѓаат потписите на пратениците од Левица.

„Кога ја составувавме листата, Левица не беше дел од неа. Не прифаќам мојот потпис да е дел од списокот заедно со потписот на лидерот на Левица. Не го добивме мандатот за да ѝ служиме на антиалбанска кауза“,

дециден е Скендер Реџепи-Зејд.

https://360stepeni.mk/skender-redhepi-zejd-za-tv-alsat-mojot-potpis-nema-da-stoi-do-onoj-na-apasiev/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Albatros Пон Ное 08 2021, 13:24

Ako vmro podnese interpelacija do glasanjeto za nedoverba ke pominat okolu 4 dena. Se do monentot na objavuvanje na rezultatite od glasanjeto za nedoverba neizvesnosta ke trae.

Albatros

Број на мислења : 751
Join date : 2018-08-08

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пон Ное 08 2021, 15:22

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Slika113
Градоначалник и идиотка која сака да биде градоначалник, за 6 месеци и ЛДП(мое) и Независни и сите ќе липаме. Ќе сфатиме колкави морони сме биле. #ЕденЕШилегов.
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пон Ное 08 2021, 16:18

Albatros напиша:Ako vmro podnese interpelacija do glasanjeto za nedoverba ke pominat okolu 4 dena. Se do monentot na objavuvanje na rezultatite od glasanjeto za nedoverba neizvesnosta ke trae.
Ако се земе во обзир дека имаме влада на чело со двојца амнестирани криминалци, Заев и Ахмети, од кои првиот располага и со голем број на криминално снимени разговори веројатно по негова нарачка, се согласувам дека не може да се исклучи повторување на гласањето за уставни промени. Дали вториот повторно ќе ја дестабилизира државата како што стори во 2001 година останува зависи и од тоа дали со уцени и пари Заев ќе купи еден пратеник од опозицијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Пон Ное 08 2021, 16:34

Чисто да си знаете.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Img_1126

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Пон Ное 15 2021, 10:12

Добро утро блгаристански вемерџани.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Img_1130

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пон Ное 15 2021, 10:17

Интересен пропаганден трик. Треба да го постираш уште неколку пати.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Albatros Пон Ное 15 2021, 10:39

Ne e ubavo koga ve mavaat so vasi metodi, neli?

Albatros

Број на мислења : 751
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пон Ное 15 2021, 19:16

Од кого се плашел пратеникот Кастриот Реџепи што се криеше. Согурно е само дека не му претеле другите потписници на интерпелацијата на владата затоа што никој не знаел дека тој е лажго и дека ни потписот не му вреди. Дали го застрашувале нашата АНБ или од некоја странска служба ќе се дознае во иднина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Сре Ное 17 2021, 08:44

Не се плашел од никого, Холандски човек во Македонија. Тоа е клучниот збор, се друго е ладење памет. Кој беше ден пред гласањето во Македонија и со кого се сретна во Македонија, тој што беше.
И дали се вистина шпекулациите дека Мицко за време на интервенцијата кога му го вадел Миленко од анус, уставри немал мнозинство паднало на 55. Уставри и се карале меѓусебе ДПМНЕ-овци, пошо по се изгледа(ова е мое размислување) вртени се телефони со предупредувања да не гласаат недоверба, ианку во спротивно ќе бидат стартувани некои процеси и довршени. Е на тоа се сведовте да бидете уценувани, и тоа не е добро за Македонија, мислам не си ти до толку глуп да не сфаќаш. Шо да кажам, грујо успешно го изведе планот за што беше платен и награден, А Зајко влета неумесно во приказнава.

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Ное 17 2021, 09:51

Ако добро те разбирам тврдиш дека власта е криминална и се одржува со помош на уценување на пратеници. Околу тоа може да се сложиме. Од туке е мислењето кај сите дека доколку СДСМ и ДУИ станат опозиција ќе ја дестабилизираат државата. веројатно сметаш и дека народите на Југославија ја дестабилизирале државата во 1941 година кога го урнале Тројниот пакт. Влада во која не е застапено мнозинството Македонци нема право да не прогласи колективно за Бугари. Тоа единствено што може да биде допринос на оваа влада на патот кон ЕУ. Така беше и за НАТО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Сре Ное 17 2021, 10:41

трендафил напиша:Ако добро те разбирам тврдиш дека власта е криминална и се одржува со помош на уценување на пратеници. Околу тоа може да се сложиме.

Не е криминална, далеку е од тоа, ама па и дека е чесна не е. Само загината е. Заев премногу мек е, премногу непркослив, кога треба, а кога не треба тука е да прави глупости. Не се избори во битката со разно разни тавтабити, ко грујо, Бранко и слични. Дозволи расуло судство и слично. Тука ми е забелешката према него. А ДПМНЕ по мое спадна на најниски гранки. Стана да ме извинат сексуалните работнички, ко најобична курва. Секој може да ги дупи ко шо сака. И тоа е лошо пошо со таква опозиција, неможе да имаме добра власт. А опозицијата секогаш е тука да се застане јавашлукот на власта. Јасни сме.
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Ное 17 2021, 20:52

Заев сам се постави на чело на комисијата за реформи на судството и ги спроведе како што сакаше, од Кацарска на чело на Уставниот суд, па надолу. Кај нас нема политичка култура, па некој и кога има мнозинство од еден глас прави што сака. Заев за жал работи на отстварувањето на малоумите цели на евроатлантската меѓународна банда која во својот заболен ум си наумила да го укине македонскиот народ или барем да го прогласи за вештачка творба. Ние веќе се откажавме од Македонците во Бугарија и Грција, а заевистите се во процедура да се откажат самите од себе, а со помош на делови од Албанците да донесат одлуки и во име на мнозинството Македонци кои не се спремни да се откажат од својот идентитет. На опозицијата и фалеше само еден глас за да ја првземе власта на интерпелацијата. Имаше 50% против владата, Референдумот го поддржаа 33,76% што беа за северизирање на државата и бришење на најголем дел од историјата, а со самото тоа и идентитетот.
Секој поаѓа од себе, па симпатизерите на СДСМ мислат дека со добивање датум за преговори (беше 14 декември, сега гледам Димитров неќе споменува јануари) ќе се врати довербата во власта со 59 пратеника поддршка. Резултатите од НАТО ги видовме на овие избори, затоа што очекувањата што се пумпаа поради референдумот не се исполнија. Очекувањата од ЕУ се уште поголеми, а подалечни.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Чет Ное 25 2021, 14:03

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Ffcoav10

Леле радости.

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Чет Ное 25 2021, 16:30

https://twitter.com/i/status/908271892624285696
Мора да се обработат 10.000 евра, наши пари потрошени за фстаци, млеко за тело...арно и дилдо шо не си купила со државни пари...УПС, може фстаците биле наменати за „дилдото“.ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Ffdfrl10
ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Ffdfsb10
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Чет Дек 16 2021, 15:38

Говна вемерџанско бугаристански небањати.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Img_1143ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Fgvdz_10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Bosonoga Вто Јан 18 2022, 16:47

Najdobriot ucenik na Stavrevski.

Во време на криза градоначалникот на Ѓорче Петров потрошил 6.000 евра за чоколади, сокови и чаеви

January 18, 2022 12:28


https://www.brif.mk/vo-vreme-na-kriza-gradonachalnikot-na-gorche-petrov-potroshil-6-000-evra-za-chokoladi-sokovi-i-chaevi/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 944
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Вто Јан 18 2022, 21:25

Колку што гледам извор на веста е порталот Центар, на единствената општина во Скопје во која градоначалник е Македонец со северно македонско чувство. И во текстот никаде не се споменуваат чоколади.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Чет Јан 20 2022, 09:08

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Fjgccy10
Си окркал братов условна од 1.5 години ако не го повтори делово, ако го повтори ќе го јаде стапот.

https://twitter.com/i/status/1483819304189636608
И Трендо, личи песнава бе. Наместо во Јордание....тие ова. е бе до кај спаднавте политика и религија да мешате. Не сте да се вратите на власт уште долго, дур не се опаметите. Јас немам ништо против герила акции, ама има место и време каде треба да бидат изведени.Трендафиле во тестаментот пиши си да те закопаат во нешто најлонско. Ќе ти се надујат коските од влага.
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Чет Јан 20 2022, 21:51

Не знам што го испровоцирало човекот да го напише тоа што го напишал. Веста е непотполна. Имало ли лаги со цел да се шири паника, како што изгледа според твитот. И зошто да му се исече јазикот на некој што објавува лажни пишувани вести на интернет или во некој од малкуте хартиени медиуми.

Да напишам и дека веста дека ЈСП забранило влез на кучиња придружници на лица со посебни потреби е лажна.

Јавно Сообраќајно Претпријатие Скопје - Скопје (jsp.com.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пет Јан 21 2022, 08:35

Ај вака затвор не е закана, ама сечење јазици е. И ако убаво му направиле, наредно пак некој ваков и ќе објаснува што е Mакедонија и каков режим е.

Инаку колку за дезинформациите, не само кај нас него на светско ниво има премногу дезинформации, поготово последниве 1-2 години поврзани со короната.
ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Fifthh10

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пет Јан 21 2022, 19:47

Не го бранев осудениот туку напишав дека никаде не пишува што го испровоцирало да го напише тоа што го напишал. Дали можеби не се работи за лажна вест. Не е разумно да се бара да му се исече јазикот на некој што објавил пишуван текст. Се разбира доколку некој не користи говорна апликација за пишување, но тоа кај нас е ретко.

Ајде овде да искористам да напишам дека заклучно со вчера, во првите 20 дена од годината, владата потроши 180 милиони евра повеќе отколку што во истиот период има прилив во буџетот. Тоа е цена најповеќе поради дилетантскиот однос во енергетскиот сектор (гас, струја ...), односно ненавремено склучување на договори за набавка на гас и јаглен и ненавремено расчистување на ископите за јаглен на РЕК Битола.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пон Јан 24 2022, 08:57

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Slika13

И сеа. Шо да им дадеме на овие, нобелова награда за литература а?!?
И после било режим, било хунта било ова било она.
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by OPOZICIONER Пон Јан 24 2022, 13:27

Ovie se prvi do Micko vo crkva koga pali sveki i licemerno se pravi deka se moli zjapajki nagore. Micko folira ama tie vistina se molat za smrt na site sto ne se so nivniot um.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 909
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 25 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 25 of 29 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот