Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

+16
Delta
zozoti
Teo
трендафил
Luxor
alienmk
Dino
Nebula
Bosonoga
defo
cvetka
osa
Albatros
TRAJCHE
SHARENI
Zhane
20 posters

Страна 32 of 35 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34, 35  Next

Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Чет Aвг 18 2022, 20:21

Небањат е дијагноза.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Img_1239

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пет Aвг 19 2022, 14:35

Бугарофили или луѓе што се на половина пат да станат Бугари затоа што им веруваат на лагите на власта и на нивните псевдо научници од т.н. историјска комисија не можат да ги разберат обичните Македонци. Ќе разберете дека сте предавници по падот на предавничката власт. Бидејќи нема потреба од пролевање крв мислам дека тоа ќе се случи во средината на следната година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Вто Aвг 30 2022, 18:19

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Img_1256

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Aвг 31 2022, 19:11

Булеварот пред Ист Гејт го реновираше Шилегов на крај на мандатот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Чет Сеп 08 2022, 11:23

Според тебе и овој е „лудак".

трендафил напиша:Еве еден лудак од партија на власт. Претседателот на СОбранието Талат Џафери во својата честитка напиша
Нека е вечна Република Северна Македонија!
Мислам дека секој што е за независна Македонија посакува наметнатото Северна да се избрише што побрзо.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Img_2612
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Чет Сеп 08 2022, 16:04

Ако си дал линк и до текстот ќе видевме дека изјавата е дека е тешко да се смени Уставот затоа што за тоа е потребно и 2/3 и бадинтерово мнозинство. Не дека се поддржува договорот како што сугерира насловот.

https://fokus.mk/mutsunski-dogovorot-od-prespa-e-realnost-nikogash-ne-sme-rekle-deka-ke-go-ponishtime/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Пет Сеп 09 2022, 15:33

Добар ден небањати.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Img_1266

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пет Сеп 09 2022, 16:25

Во опасност од асимилација во Европа на целата територија од државата која порано беше матична за Македонците, а сега е збир од етнички заедници и нема мнозински народ според Уставот и законите се само Македонците. Не ни се проблем странците туку домашните предавници кои физички се здрави и прави, а кичмата им е свиткана во умот па може да се каже дека имаат психички проблеми.
Да заклучам, на секој што го користи мозокот му е јасно дека се работи за Македонија, а слоган не може да биде долг како роман.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Вто Сеп 20 2022, 15:26

Според небањатава богатите мажи сакаат жени што ќе бидат независни и нема да ги слушаат да праат што ќе им кажат туку ќе бидат независни и ќе бркаат сопствена кариера и тоа е многу лошо. Но очигледно тоа не и пречи да се се утепа сликајки се по протести да му се напика на Жмицко у дупе за кариера.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Img_1272

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Вто Сеп 20 2022, 15:48

Оваа е изгубена, не дефинирана е не ни Мицковист ни Бојкотирач, некаква сончева револуција е......Тешко децата со ваква мајка.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Вто Сеп 20 2022, 17:52

Секој си има право на сопствено мислење. Различно мислење не значи дека некој е трајно неспособен за војска, на пример.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Нед Сеп 25 2022, 10:07

Тоа во Швајцарија, ама кај нас кога беше испратена цела паралелка ученици на практична настава во Хрватска небањатите магариња јадеа говна дека парите биле трошени за тренирање магаре.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Img_1277

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Нед Сеп 25 2022, 17:24

Власта ја разреши Димовска, не опозицијата. Се разбира не само за случајот што го споменуваш.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Пет Сеп 30 2022, 19:24

На вистинско место, во ѓубрето.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Fdse4110

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пет Сеп 30 2022, 20:11

Ако добро тре разбрав мислиш дека само тие од СДСМ и ДУИ смеат да бидат говнојадци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Пон Окт 03 2022, 13:23

Суетниот чобан.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Img_1286

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пон Окт 03 2022, 18:35

Веројатно се информираш само од соопштенијата на СДСантиМ. Уште во првата покана лидерот на опозицијата му понуди на премиерот Ковачевски тој да го избере времето и местото на средбата. Не велам дека лажеш, туку само дека им веруваш на лажговци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Нед Окт 09 2022, 13:42

Зошто јадете говна небањати.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Img_1299ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Img_1300

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пон Окт 10 2022, 20:16

На што го осудија. На постоење и величење на бугарскиот Хитлер. Бидејчи во последно време ги цитирап често Инфомакс, дали ти е познато дека новинарот на порталот добил прекршочна казна од МВР за преносот во живо од отворањето на бугарскиот фашистики клуб во Охрид, а обвинението е дека им го реметел мирот на фашистите што и мене ме сметаат за Бугарин, што значи дека не се баш ментално нормални. Всушност како и најголемиот дел на Бугари.

https://infomax.mk/%d0%bc%d0%b8%d0%bb%d0%be%d1%88%d0%b5%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%be%d0%b4-%d0%b8%d0%bd%d1%84%d0%be%d0%bc%d0%b0%d0%ba%d1%81-%d0%bf%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd-%d0%b2%d0%be-%d0%bf%d0%be%d0%bb/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Вто Окт 11 2022, 19:52

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Img_1303

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Окт 12 2022, 18:51

А што мисли недеструктивното говно, дека летното сметање на времето ќе донесе заштеда на струјата или целта е Македонија да биде во истаа времеска зона со Бугарија, односно Ковачевски сака да го прошири Заев кој сметаше дека сме ист народ и говориме ист јазик, како што изјабви во интервјуто за БГНЕС, и со иста временса зона. Сите земји со иста географска должина Шведска, Полска, Сковачка, Унгарија, Србија, Чад, Централно африканската република имаат иста временска зона со нас. Желбата да бидеме иста временска зона со фашистичките газди од Бугарија ни се продава како заштеда на енергија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Сре Окт 12 2022, 19:16

Ќе дознаеме кога ќе завршат  анализите од министерството за економија.
Другото ти се исресени од ракав лаги и клевети.

https://m.mkd.mk/makedonija/politika/kovachevski-bi-sakal-da-ostane-letnoto-smetanje-na-vremeto-no-analizata-ja-pravi
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Окт 12 2022, 20:31

За Заев и Ахмети воопшто, а ни за Ковачевски доколку евентуално самостојно ги носи одлуките, не мислам дека е попаметен од сите лидери на земјите што се во иста временска зона со нас не мислам дека се попаметни од лидерите на сите земји што се на ист меридијан со нас, а не знам дека на некој му дошло на ум да го менува времето поради кризата во која не внесоа светските неофашисти.
Да повторам уште еднаш, мислам дека целта е да бидеме во иста временска зона со Бугарија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Nebula Чет Окт 13 2022, 08:56


Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Чет Окт 13 2022, 20:38

Сакаш ли да ме убедиш дека до сега сме се рафрлале со енергија. Во секој случај има и други начини за прилагодување на работното време ако со тоа се штеди енергија. На пример наместо во 8 часот може да започне во 9 или во 7. Инаку во добар дел од мојот живот немаше ни летно сметање на времето, а имаше доволно домашна енергија и за стопанството и за граѓаните, а се користеа светилки со жарење што трошат најмалку 5 пати повеќе струја од ЛЕД сојалиците.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 1280px-Standard_time_zones_of_the_world

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 32 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 32 of 35 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34, 35  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот