Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Политичко профитерство од епидемијата на корона

Страна 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by TRAJCHE on Вто Мар 24, 2020 2:30 pm

Znaci navistina se gnasi i se sluzat so nacisticki metodi. Zlo golemo se.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Img_2114
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 542
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by OPOZICIONER on Вто Мар 24, 2020 4:40 pm

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Img_2116
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 794
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by osa on Вто Мар 24, 2020 9:07 pm

luxor напиша:Ајде и јас да ти напишам дека и покрај тоа што практично те молев да не ја злоупотребуваш темата Корона за политички профит, и покрај тоа што ти отворив нова тема каде ќе можеш да сибираш политички поени на несреќата на твоите сограѓани, и покрај тоа што и администраторот те предупредил, ти си продолжил да јадеш фекалии (твоја кованица) во истата таа тема па јас морав да бришам и средувам после унередувањето што си го направил. Затоа сега убаво ќе одмориш од форумот во наредните три дена.
interesno go banirash trendafil i po avtomatizam se banira i treta opcija ....denes site na forum samo ovie dvajca gi nema ...interesno

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15887
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Nebula on Вто Мар 24, 2020 10:09 pm

Vmrovci po sekoja cena sakaat da rasirat panika. Kolku zlobni sustestva stanale.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Img_2037

Nebula

Број на мислења : 622
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by osa on Вто Мар 24, 2020 10:14 pm

razlichni  twitovi gledame ?ja od time .mk. ama ne go sretnav zatoa prashav

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15887
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by luxor on Вто Мар 24, 2020 10:53 pm

osa напиша:
luxor напиша:Ајде и јас да ти напишам дека и покрај тоа што практично те молев да не ја злоупотребуваш темата Корона за политички профит, и покрај тоа што ти отворив нова тема каде ќе можеш да сибираш политички поени на несреќата на твоите сограѓани, и покрај тоа што и администраторот те предупредил, ти си продолжил да јадеш фекалии (твоја кованица) во истата таа тема па јас морав да бришам и средувам после унередувањето што си го направил. Затоа сега убаво ќе одмориш од форумот во наредните три дена.
interesno go banirash trendafil i po avtomatizam se banira i treta opcija ....denes site na forum samo ovie dvajca gi nema ...interesno

Вториот ник на трендафил. Од едниот отвара тема против СДСМ и бара сите во неа да пишуваат зошто СДСМ не смее да победи и никој да не смее да напише зошто треба да победи. Потоа плаче кога некој му се спротивставува со факти, а како трендафил го унередува форумот и мисли дека е незаменлив. Сега знае дека не е и дека ќе биде третиран како што заслужува.
luxor
luxor

Број на мислења : 5497
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by osa on Вто Мар 24, 2020 11:04 pm

mislish deka e vtoriot nik na trendafilcho ...jas ne sum mnogu sigurna ama interesno mi dojde ,site tuka samo dvajcava gi nema

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15887
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by PRVOBOREC on Сре Мар 25, 2020 1:38 pm

Не постои земја зафатена од вирусотво која нема заразени па дури и мртви од медицинскиот персонал. Ама Јанушев мора да ја отвори устата додека е потонат до носот во говна. Гнасен обид со лаги да се релативизира и одвлече вниманието од успехот на СДСМ со влез во НАТО и почеток на преговори со ЕУ.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Img_2339

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1201
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Nebula on Сре Мар 25, 2020 6:33 pm

Da, Filipce i vladata ne zataskaa. Dokaz deka zasluzuvaat doverba.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Img_2038

Nebula

Број на мислења : 622
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by osa on Чет Мар 26, 2020 12:11 am

[size=36]Вархеји за 360°: Не е точно дека [/size]

Ајде, ви се молам, едното со другото нема врска, напротив, ситуацијата е обратна, станува збор за стратегиска одлука на ЕУ, вели Вархеји во интервју за „360 степени“

[size=36]
Еврокомесарот за соседство и проширување Оливер Вархеји, во интервју за „360 степени“, не ја прифаќа тезата што денеска се појави во дел од печатот во западноевропските земји дека пандемијата со коронавирусот ја олеснила одлуката на земјите членки на ЕУ за отворање преговори со Северна Македонија и со Албанија.
[/size]
„Ако е полесно да се носат одлуки во период на епидемија на коронавирусот, тогаш зошто сега да не донесеме одлука за повеќегодишниот буџет на ЕУ. Ајде, ви се молам, едното со другото нема врска, напротив, ситуацијата е обратна, станува збор за стратегиска одлука, за многу важна одлука и тоа само покажува дека со примена на новата методологија, со многу посериозно известување и сериозната посветеност на двете земји, како и со тоа дека и покрај кризата земјите-членки сакаа да пратат многу јасен и гласен сигнал на регионот дека ако испорачате, тогаш и ЕУ е подготвена да испорача“,
[size]
вели еврокомесарот Вархеји.ој најавува дека Европската комисија многу брзо ќе ги достави предлог-преговарачките рамки за двете држави и дека очекува земјите членки да ги разгледаат во јуни.[/size]
вели еврокомесарот. напиша:„Сакаме двете преговарачки рамки, за двете земји, да ги поднесеме што е можно побрзо, а во заклучоците се вели ’веднаш’, а веднаш во оваа работа значи дека Советот би можел да ги разгледува истовремено со годишниот пакет за проширување, кој е предвиден да биде на дневниот ред во јуни. Така што, ние подготвуваме преговарачки рамки за двете земји, прво со Северна Македонија па Албанија, па да ги приложиме пред Советот на ЕУ“,
Вархеји не ја исклучува можноста првата меѓувладина конференција со земјава да се одржи во јуни, но нема гаранции за тоа.
вели Вархеји. напиша:„Можно е ако земјите членки веднаш се усогласат за преговарачката рамка. Но, мислам дека ќе биде потребен извесен период за земјите членки прво да се договорат за преговарачката рамка“,

Транскрипт од интервјуто со комесарот Вархеји

Во продолжение интегрално ви го пренесуваме интервјуто на еврокомесарот Оливер Вархеји за „360 степени“.
360°Во дел од печатот во Западна Европа денеска има написи дека состојбата со коронавирусот ја олеснила одлуката на земјите членки на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна Македонија и со Албанија. Дали се согласувате со оваа теза?
Ова е интересно зашто пред одлуката ми беше кажано дека токму поради коронавирусот тоа ќе биде невозможно. Но, еве би одел и подалеку, ако е полесно да се носат одлуки во период на епидемија на коронавирусот, тогаш зошто сега да не донесеме одлука за повеќегодишниот буџет на ЕУ. Ајде, ви се молам, едното со другото нема врска, напротив, ситуацијата е обратна, станува збор за стратегиска одлука, за многу важна одлука и тоа само покажува дека со примена на новата методологија, со многу посериозно известување и сериозната посветеност на двете земји, како и со тоа дека и покрај кризата земјите-членки сакаа да пратат многу јасен и гласен сигнал на регионот дека ако испорачате, тогаш и ЕУ е подготвена да испорача. И ова е тоа што се случи, тоа е првиот принцип од нашата нова стратегија за проширување – кредибилност, а кредибилноста вчера беше задоволена.
360°: Одлуката на Советот на ЕУ е иста за двете држави, но содржината или суштината на заклучоците е различна. За Северна Македонија нема, а за Албанија има серија предуслови за да се случи првата меѓувладина конференција со која де факто почнуваат преговорите.
[size=36]Да, така е. Сепак јас на тоа гледам дека Албанија направи суштински напредок во однос на сите овие прашања кои беа наведени во заклучоците на Советот. Овие прашања беа наведени зашто се приоритетни за земјите-членки и мислам дека членките сакаат тоа да го акцентираат. Исто така, мислам дека, како што веќе можете да видите во нашиот преоден извештај, албанските власти на овие прашања им пристапуваат многу сериозно и така ќе продолжат што значи дека ако ги исполнат задачите, тогаш меѓувладината конференција би можела да се одржи во исто време. Се се темели, целиот процес е темелен на постигнувања.[/size]
360°: Кога планирате како Комисија да ја доставите преговарачката рамка на усвојување?
Сакаме двете преговарачки рамки, за двете земји, да ги поднесеме што е можно побрзо, а во заклучоците се вели „веднаш“, а „веднаш“ во оваа работа значи дека Советот би можел да ги разгледува истовремено со годишниот пакет за проширување, кој е предвиден да биде на дневниот ред во јуни. Така што, ние подготвуваме преговарачки рамки за двете земји, прво со Северна Македонија па Албанија, па да ги приложиме пред Советот на ЕУ.
360° Дали јуни е реален рок кога би можела да се одржи првата меѓувладина конференција за Северна Македонија?
[size=36]Па, можно е ако земјите членки веднаш се усогласат за преговарачката рамка. Но, мислам дека ќе биде потребен извесен период за земјите членки прво да се договорат за преговарачката рамка.и Тирана поради коронавиру[/size]

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15887
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by osa on Чет Мар 26, 2020 12:26 am

duri i stranskite diplomati nemoze veke da gi izdrat lagite na dpmne i postojano reagiraat i demantiraat ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15887
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by SHARENI on Чет Мар 26, 2020 12:51 pm

Neli be Kina i Rusija pomagaa. Otekovte kako Kina i pomognala na Srbija. EU bila sebicna, se raspagala. A sega ako se razbolite ke odbiete li da bidete lekuvani so EU pari?

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Img_2154
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 677
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Dino on Чет Мар 26, 2020 3:37 pm

Sto ste umni da gi pustime i da zbrisat u kosovo. Oj posle najdi gi.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Img_2041

Dino

Број на мислења : 530
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by osa on Чет Мар 26, 2020 4:28 pm

pa nema nikakov problem vo zatvorite ...sekoj novozatvoren pominuva prvo vo samoizolacija 14 dena pred da bide smesten vo ostanatiot del pomegu zatvorenicite ...ova e mnogu losho baranje ,nema nikakva preventivna merka od prosta prichina shto nema nikakvi simptomatichni potrebi za izolacija

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15887
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил on Пет Мар 27, 2020 10:43 am

osa напиша:
luxor напиша:Ајде и јас да ти напишам дека и покрај тоа што практично те молев да не ја злоупотребуваш темата Корона за политички профит, и покрај тоа што ти отворив нова тема каде ќе можеш да сибираш политички поени на несреќата на твоите сограѓани, и покрај тоа што и администраторот те предупредил, ти си продолжил да јадеш фекалии (твоја кованица) во истата таа тема па јас морав да бришам и средувам после унередувањето што си го направил. Затоа сега убаво ќе одмориш од форумот во наредните три дена.
interesno go banirash trendafil i po avtomatizam se banira i treta opcija ....denes site na forum samo ovie dvajca gi nema ...interesno
Најинтересно е што бев баниран затоа што на тема за политичко профитерство од корона вирусот имам пишувано за политичко профитетрство. Не бев баниран кога претходно не знаев дека е отворена оваа тема и за профитерството пишував на општа тема за короната. Само ми беа избришани сите постови, вклучувајќи го и тој напишан на темава. Нормално е после тоа да немам некоја желба да се наоѓам во средина во која ме сметаат за поголем непријател од вирусот и да пишувам за да има некој што да брише. Тоа веројатно ќе се случи и со ова.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6489
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил on Пет Мар 27, 2020 10:48 am

PRVOBOREC напиша:Не постои земја зафатена од вирусотво која нема заразени па дури и мртви од медицинскиот персонал. Ама Јанушев мора да ја отвори устата додека е потонат до носот во говна. Гнасен обид со лаги да се релативизира и одвлече вниманието од успехот на СДСМ со влез во НАТО и почеток на преговори со ЕУ.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Img_2339
Во која земја 12% од заболените е од медицинските тимови? Во која земја прво умираш од вирусот, а се заразуваш по смртта, како што се случи со починатата кумановка, Бог да ја прости.
За НАТО и ЕУ имаш други теми, но кога веќе си ги споменал, спомени ја и цената по која стануваме членка на НАТО и изгледа повторно ќе добиеме датум без датум. Ако сме добиле датум за преговори со ЕУ, јас не го знам, па те молам да го напишеш.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6489
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил on Пет Мар 27, 2020 10:53 am

Како тоа цена на тест за корона во јавното здравство е 4.950 денари, а во приватното 1.500 денари кај Жан Митрев или 1.200 денари кај Камчев?
Каква е таа социјална правда ако еден милионер земе плата од 14.500 денари и исто толку земе самохрана мајка?
Ако буџетот беше стабилен, зошто по 15 дена пандемија чекаме милостина како питачи наместо сами да купиме тестови и друга опрема поврзана со пандемијата?
Зошто не се спроведуваше карантин кога тоа го предлагаше опозицијата, туку откако болеста се рашири?
Зошто не се земаа кредити кога предлагаше опозицијата и кога каматите беа ниски, туку сега се прават обиди кога е и тешко да се земат кредити?
Што стана со респираторите што требаше да дојдат до крајот на минатата недела, поради кои само провладини медиуми смеат да упатуваат прашања на конференциите за печат на портпаролот Филипче?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6489
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил on Пет Мар 27, 2020 10:57 am

SHARENI напиша:Neli be Kina i Rusija pomagaa. Otekovte kako Kina i pomognala na Srbija. EU bila sebicna, se raspagala. A sega ako se razbolite ke odbiete li da bidete lekuvani so EU pari?

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Img_2154
Што стана со тие што беа нарачани со наши пари и требаше да стигнат до крајот на минатата недела. Тие за кои праша новинарот на Инфомакс, по што владата им забрани на проопозиционите медиуми да поставуваат прашања до портпаролот Филиче.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6489
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил on Пет Мар 27, 2020 11:14 am

osa напиша:duri i stranskite diplomati nemoze veke da gi izdrat lagite na dpmne i postojano reagiraat i demantiraat ....
Кој дипломат што демантирал во врска со профитерството од корона? Дали Бразил изјави нешто во врска со цената на респираторите. Или поради откажувањето на нарачката откако опозицијата го објави обидот за заработка на 1 милион евра ваљда за изборна корупција на изборите кога ќе дојдат. НДИ на пример демантираше вест објавена на порталот на владиниот советник Џабир Дерала за наводно водство на СДСМ и БЕСА на изборите. Но оваа тема е за корона вирусот и профитерството од неа, а не за профитерството од продавањето на македонското име и идентитет. Затоа ќе напишам некои постари злоупотреби што ми беа избришани.
Една од првите одлуки по воведувањето на вонредна состојба, што би рекле времена диктатура, беше за именување на 10 нови судии, иако тоа не е сега приоритет затоа што и судството работи со смален капацитет. Со парите за тие 10 судии можеше да се купат неколку илјади тестови или респиратори на пример. Но поважно беше заокружувањето на Луј Витон судството што ќе треба да ги спасува криминалците од власта вклучувајќи ги и за евентуалниот криминал што го прават со злоупотреба на пандемијата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6489
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил on Пет Мар 27, 2020 11:33 am

TRAJCHE напиша:Znaci navistina se gnasi i se sluzat so nacisticki metodi. Zlo golemo se.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Img_2114
Не знам дали професорката Мила и за себе смета дека е стока на некоја партија, но очигледно има проблеми со видот, за кои јас мислам дека се од политичка природа. Дел (мал) од парите во списокот на две страни можеби се потрошени за враќање на наши сограѓани од странство, но поголемиот дел не се.

Ајде да напишам овде уште една уредба на владата со сила на закон. Тоа е дека привремено се укинуваат членовите од законот за избори во врска со забраната на (партиски) вработувања како изборна корупција. Не знам каква врска има тоа со борбата против корона. Истиот ден кога е донесена оваа уредба е спроведена од општина Гази Баба.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6489
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by defo on Пет Мар 27, 2020 4:18 pm

Кај е финтата со тестовите, колку се разбирам од економија јас, Разликата од 3000 денари е всушност „работна рака“, која ја наплатуваат здравстените установи од министерство. Едини проблем можда би била влезната цена на тестовите, ама тука се во рамки на дозволеното. ДПМНЕ-овци пак дупат работа.П.С Некој пидаток, да најде дали можда фонд ги покрива трошоците за „работна рака“ за тестовите на приватните установи.

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил on Пет Мар 27, 2020 9:19 pm

Сигурно е дека и приватните клиники наплатуваат „работна рака“, која обично е поскапа отколку кај јавното здравство затоа што таму платите се повисоки. И набавната цена на респираторите ќе беше тројно повисока од реалната ако Александар Митевски од Инфомакс не праша јавно и не ги покажа документите од наводниот тендер кој не беше јавен. Тажно е што многу работи, вклучувајќи ги и тестовите не се набавуваат на време, за да може да се оди по итна постапка. При тоа кај нас се штедат тестовите со што се проширува пандемијата. Разликата во цена е 3.450 денари во однос на Жан Мотрев, односно 3.750 во однос на Камчев. Тројно, односно 4 пари повисока цена. Лесно човек да се посомнева дејка дел оди и во менувачницата кај бизнис партерот на Сашо Мијалков, Вицето.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6489
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Teo on Саб Мар 28, 2020 11:22 am

I shto koga kje gi objavat iminjata? Kje gi ubieme? Kje gi proterame vo divinata? Ili da pochneme da gradime koncentracioni logori? Tie shto sega go baraat toa kje go mislat li istoto koga lichno ili nekoj nivni blizok kje zaboli? Kje bidat li srekjni koga nivnoto bolno dete ili roditel kje bidat ubieni, proterani da umrat nekade bez nikakva nega ili kje bidat smesteni vo koncentracionen kamp? Neverojatnata glupokja na makedonskiot narod sekogash go dostigala vrvot za vreme na najgolemite krizi i najvazhnite reshavachki momenti za idninata.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Img_2173
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Albatros on Саб Мар 28, 2020 12:26 pm

Ne mozam da se slozam vo celost. Ne celiot narod e takov. Samo clenovite i rakovodstvoto na vmro dpmne koi prodolzuvaat so specijalnata vojna protiv ostanatite gragani.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Img_2038Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Marko-10

https://fokus.mk/pretsedatelot-na-ums-bitola-shiri-panika-ili-e-realno-zagrizhen/

Albatros

Број на мислења : 548
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил on Саб Мар 28, 2020 4:01 pm

Не верувам дека на било кој би му било сеедно ако во центарот на неговиот град некој досели поголема група на сомнителни дека се болни од опасна заразна болест.
Да дискутирам и околу очекувањата некој што има финансиска добивка од кризата, според познатите податоци 20 илјади евра од респиратор или 3.750 денари од еден тест, да се обидува што побрзо да го реши проблемот. Напротив, мислам дека ќе гледаат кризата да трае што подолго, за да дрпнат што повеќе. Сомнежот е реален кога на власт е партија на чие чело е амнестиран криминалец.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6489
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 2 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот