Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Политичко профитерство од епидемијата на корона

Страна 11 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Zhane on Чет Јун 04, 2020 12:03 am

Sto e tajno ne e trajno.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Img_2055

Zhane

Број на мислења : 106
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил on Чет Јун 04, 2020 8:56 am

Чудно е што во координираните акции на АНБ, СДСМовското крило на СДСМ, паравоените и параполициски сили на оваа партија и инспекциските служби се фаќаат само прекршители од ВМРО. Во акциите стално учествува и ЕБР која е под директно раководство на Сашо Тасевски. Да сега нема ниту еден позитивен на корона во партијата што манијакално се следи. Дај Боже да нема ниту еден заболен воопшто во Македонија и светот (ова да не бидам погрешно разбран дека сакам некој да биде болен). Од партиите во кои има заболени (СДСМ и ДУИ, на пример, излегува дека болеста доаѓа директно од Господ. Без човек пренесувач.
Не знам зошто толкава акција, кога Мицковски го признава делото и спремен е да ја плати казната одредена според законот.
Да ве прашам вас препаметните следбеници на Заев. Бидејќи ниту еден ресторан или угостителски објект нема тоалет на терасата, како е предвидено користење на тоалетот во затворениот простор почнувајќи од миењето на раце пред седнувањето, до евентуалните физиолошки потреби.
Интересно е кога обвинителството уште нема дадено налог за вештачење на мобилниот на Боки 13, да употреби толкава сила (повеќе десетици луѓе) за дело кое сторителот признава дека го извршил.
Интересно е и тоа што АНБ и другите служби го фатија Мицковски во кафана на прво седнување, а Заев спроведе три договори (Тиранската платформа и тие со Атина и Софија), а никако да го фатат за велепредавство.
Во секој случај несакајќи или намерно Мицковски успеа да докаже дека е следен од страна на власта. Режијата е прилично успешна, само непотребно претрпана со глумци, посебно кога станува збор за специјалците од ЕБР, кои ги немаше во Синѓелиќ, Струга, Чаир и други места кај што многу помасовно и со поголеми последици, посебно во Чаир и СИнѓелиќ се креше и полицијски час и непочитување на општите мерки.
Ако Мицковски одбие да си ја плати казната или ако биде ослободен од судот како Заев во случајот со едното евро за Вицето и едно за црквата, овој настан ќе заслужи наше внимание понатаму.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by PRVOBOREC on Чет Јун 04, 2020 9:26 am

Што убаво му пушат небањатите на Жмицко сакајки да го оправдаат додека тој ги моча у фаца.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Img_2510

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1168
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Nebula on Чет Јун 04, 2020 11:17 am

Gnasi blesavi, MME na site od sdsm do vmro i od Mickoski do Oliver i Zaev. Do koga narod ke umira za saka psihopati da se zbogatat kriminalno?

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Img_2083

https://a1on.mk/macedonia/gazdite-kon-rabotnichkite-vo-shtip-zarazeni-nezarazeni-kje-sedite-tuka-koj-prezhivee-prezhivee/

Nebula

Број на мислења : 604
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Albatros on Чет Јун 04, 2020 11:40 am

Toa i politikantstvoto kon albancite ne dovede kade sto sme. Osmani se zakanuva, broj na zaboleni raste, kako li albancite ne se svestat deka tokmu nivnite gi zrtvuvaat.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Img_2067Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Img_2068

Albatros

Број на мислења : 531
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Nebula on Чет Јун 04, 2020 12:23 pm

Administracija, gazdi, verski zaednici, site se privilegirani od partiite. Cudno kako edna partija ne se najde da im se sprotivstavi. Samo tie sto navistina pridonesuvaat za drzavata se gragani od vtor red i zrtvi na politickite partii.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Img_2084

Nebula

Број на мислења : 604
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Dino on Чет Јун 04, 2020 12:48 pm

Si znaeme.
Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Img_2064

Dino

Број на мислења : 511
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил on Чет Јун 04, 2020 3:13 pm

Сами сакавме капитрализам мислејќи дека преку ноќ ќе го добиеме стандардот што го има во ЕУ. Не гледавме дека имаше и тогаш сиромашни капиталистички земји. Не е проблем во системот. Проблемот е во луѓето. Има капиталисти кои на вработените гледаат како на членови на семејството. Вашиот проблем е и негов проблем затоа што се одразува на работата. Кај нас практично нема капитализам, туку феудализам или некој вид на робовладетелски систем.
Да се вратам на темата. Чудно е што СДСМ покажа дека барем во овој случај може повеќе, па нема да ме изненади ако и оваа бројка се зголеми. Гледам и дека градоначалникот на Велес од редовите на СДСМ објави дека во Велес има 4 новозаболени, а во званичниот извештај се забележани двојно помалку - 2. На кого да му се верува?
Слушам во моментов дека во некои делови на Скопје нема леб. И нема да го има до понеделник.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by PRVOBOREC on Саб Јун 06, 2020 11:53 am

Втор пат фатен како ургира и врши притисоци врз МВР. Од опозиција мисли дека е над законот, затоа берете памет и размислете што би се случувало ако такви исфрустрирани диктаторчиња дојдат на власт.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Img_2519

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1168
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил on Саб Јун 06, 2020 5:37 pm

Инспекторите немаат врска со гостите. Ниту има некоја политичка корист за СДСН која покажа дека има сили да воспоставува мерки, дури и да испрати специјалци ако сака во Чаир и други места кај што обичната полиција не успева да воспостави контрола над карантините. Тажно ќе биде кога некој по повеќе од 3дена карантин и неможност да им оддаде почит на мртвите предци ќе може да седне во кафеана со пријател, почитувајќи ги мерките на владата. Или кога некој го прочитал повикот на генералниот секретар на СДСН Николовски, а после дека ќе види дека бил заебан во мозок, бидејќи генсекот не седи дома за карантинот туку ја шири заразата во Берово.
Во меѓувреме од настанот на Боемска имаме повеќе стотици новозаразени од корона, од кои најголем дел се поврзани со гласачи на власта, а не на опозицијата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by PRVOBOREC on Саб Јун 06, 2020 9:27 pm

Абе што се криете небањати? Се срамите што сте заразени а обвинувате други? Или мислевте нема да се дознае? Ај за некој ден ќе се расцвета како пупка кластерот на небањатите. Ви посакувам што побрзо оздравување за да не го искористите и ова за бегања од избори.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Klaste10

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1168
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил on Саб Јун 06, 2020 9:47 pm

Не знам за Штип. Според Центарот за јавно здравје Штип таму има 104 активни случаи, од кои 77 се такстолни работнички, а другите се членови на нивните семејства. Во мојата општина, Чаир, најголемиот број на заразени барем кога станува збор за македонските политичари најповеќе го сакаат Заев. Не е срамота да се зарази човек од болест што е најраширена кај нас во регионот. Последните 3 дена во Македонија просекот е 64,16 позитивни на милион жители. Далеку зад нас е Косово со 12.93 заболени на милион, следи Србија со 10,43 заразени, БиХ со 7,21 Бугарија со 6,24 Албанија 5,56, Словенија 2,24, Грција 0,61, Хрватска 0,2 и Црна Гора со нула случаи.

https://denesen.mk/tridneven-prosek-na-eden-milion-ziteli-na-balkanot-makedonija-ubedlivo-bleska/

Скопскиот очух, Шилегов избега за празничниот викенд во својата хациенда во Маврово.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Bosonoga on Нед Јун 07, 2020 10:22 am

Crepovite od dpmne so ovoj se falea.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Img_2089
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 852
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by SHARENI on Нед Јун 07, 2020 5:16 pm

Zatoa sto oni nemaat takvi kako tebe i tvojata partija da gi sabotiraat merkite za da se siri zarazata pa da imaat opravduvanje da begaat od izbori.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Img_2219
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 657
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил on Нед Јун 07, 2020 7:50 pm

Каква врска има опозицијата со пропустите на власта. Во Боемска улица СДСМ покажа дека има комплетен паралелен полициски систем. Ако можеа да испратат дваесетина полицајци за наводно групирање на тројца наместо пропишаните двојца или да ги ослободат од притвор прекршители на полицискиот час во Синѓелиќ, на секој што ома барем грам мозок јасно му е дека директорот на БЈБ може специјалци да испрати на било кое место на кое обичните полицајци од било кои причини, на пример дека со од иста етничка група со прекршителите не си ја вршат работата и да им поднесе кривични пријави на сите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by luxor on Нед Јун 07, 2020 9:07 pm

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Img_2375
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил on Нед Јун 07, 2020 9:58 pm

Не знам дали некој е будала или мисли дека другите се будали, но според т.н. Пржински договор на инсистирање на тогашната опозиција и нејзиниот лидер Зоран Заев се промени законот за влада и според него по распишување на избори се формира т.н. техничка влада во која опозицијата ги предлага министрите за внатрешни работи и труд и социјала. Власта веќе го прекрши тој договор со разрешувањето на министерката за труд и социјала. Разрешувањето на Мизрахи беше направено на педерски (како карактер) начинво ноќните часови пред распуштањето на Собранието. Тоа е направено за да може да се прави предизборен поткуп на сиромашните.
Денес на Телма беше прикажано како во време на полициски час еден дуќан работи во време на полицијски час. Никаде ги нема инспекциските служби, да не зборувам за полициските специјалци, па може да се заклучи дека инспекторката Мери Продановска и директорот на БЈБ Сашо Тасевски се педери како карактер.


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by PRVOBOREC on Пон Јун 08, 2020 4:56 pm

Гнаса лажлива небањата.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Ez_jot10Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Ez_jo610

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1168
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Bosonoga on Пон Јун 08, 2020 7:39 pm

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Img_2090
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 852
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил on Пон Јун 08, 2020 8:09 pm

Штета што нема линк па да го видиме видеото, но на скрин шотот убаво се гледа дека има групирање на повеќе лица на небезбедно растојание. Не се гледа ниту дали присутните носат маски. Не гледам ни црвен крст на возилото.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Nebula on Пон Јун 08, 2020 9:00 pm

Blesava nevidena nikako da razbere, komisijata preporacala, nema vina. Vladata e taa sto ne ja prifatila preporakata vo celost. Baraj ostavka od niv ako ne ti zabranile od partija.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Img_2085

Nebula

Број на мислења : 604
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил on Вто Јун 09, 2020 8:49 am

Не знам зошто Караџовски ова не го кажа пред Бајрам туку го кажува сега кога и слепец (симпатизерите на власта) ги гледа резултатите. Во владата повеќе од половина министри се од СДСМ, па практично тие одлучуваат. За Бајрам е јасно дека имаше пауза за да не се загубат гласовите на Албанците. Иако сега се гледа дека со тоа им беше направена мечкина услуга, односно најголеми жртви од овозможувањето на посета на џамиите и роднините на Бајрам се токму Муслиманите. Грешките се направени одамна. Уште со давањето на жителство во времето на социјализмот и државјанства подоцна на емигранти од Косово од кои државата не доби ништо, туку се на товар на Македонија. Истите ќе добијат и околу 2/3 од картичките што како помош ќе ги дели власта деновиве. Но тука се и треба да се живее заедно, тоа е неспорно. За жал изгледа дека Македонија со короната се бори на ист начин како со Албанците, Грците и Бугарите со кои ги спроведовме Тиранската платформа, Преспанскиот и Софискиот договор за наводно пријателство и тоа го сметаме за успех, за успех ќе ја прогласиме и борбата со короната. Ќе излезе операцијата успешна, а пациентот починат. Како што ни отиде името, најголем дел од историјата, а со тоа и идентитетот, а во тек е и губењето на јазикот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by OPOZICIONER on Вто Јун 09, 2020 2:33 pm

Drugi obvinuva za nivnite zlodela.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Eaejie10Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Eaejif10
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 773
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил on Вто Јун 09, 2020 3:58 pm

Ајде повторно да те потсетам дека на Боемска кога во Бинотека беше Мицковски со негови соработници СДСМ покажа дека може да делува во рамките на МВР и самостојно, без знаење на министерот Чулев. Координирано работеа разузнувачите од АНБ, кои не се дел од МВР, инспекциските служби, кои исто така не се дел од МВР и специјалците на МВР. Никој од нив го немаше никаде кога повеќе стотици лица во време на полициски час купуваа во продавница во Чаир која беше отворена како да е обичен ден, а не полициски час. Во ВМРО нема заболен од корона. Се надевам дека Господ ќе ги оздрави и заболените во СДСМ почнувајќи од раководството, до гласачите, вклучувајќи ги и тие од Чаир што се разболеа на ифтарските вечери.
Што ти значи кога СДСМ се бори со епидемијата. Денешните бројки, 87 заболени и еден починат, Бог да го прости, ни изгледаат мали. Порастот на БДП од минимални 0,2% во првите три месеци од годинава е изгледа голем. Соседна Србија која не е членка на НАТО има 69 нови позитивни (помалку од нас , а е 4 пати побројна), нема починат, а пораст на БДП во истиот период (првиот квартал) од 5%.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Nebula on Чет Јун 11, 2020 10:31 am

Slobodno vrsete kriminal. Nikoj nema da ve dopre, koj blesav si ja vrsi rabotata ako za politicki poeni tocno tie sto treba da go baraat toa se pravat na udreni.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Eal6zh10

Nebula

Број на мислења : 604
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 11 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот