Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cestito, da im se mnozat

Go down

Cestito, da im se mnozat  Empty Cestito, da im se mnozat

Пишување by Nebula on Вто Мар 31, 2020 10:29 am

Konecno nekoj od dui da osudat i toa ne bilo koj tuku visoki funkcioneri. Neka e cestito i neka se mnozat presudite na politicarite kriminalci.

Cestito, da im se mnozat  Img_2044

Nebula

Број на мислења : 633
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Cestito, da im se mnozat  Empty Re: Cestito, da im se mnozat

Пишување by SHARENI on Вто Мар 31, 2020 6:17 pm

Mu trgna na sudstvoto, airlija.

Cestito, da im se mnozat  Img_2157
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Cestito, da im se mnozat  Empty Re: Cestito, da im se mnozat

Пишување by трендафил on Сре Апр 01, 2020 11:07 am

Според пресудата Талевски е осуден на оваа драконска казна не поради земање пари, туку затоа што им дал позајмица од општинскиот буџет на училиштата за да го платат превозот што е нивна обврска, а не на општината. Формално немало донесено таква одлука од советот. Што би рекле не се работи за крадење, на пример по едно евро кај Вицето и уште едно за црквата во епархија со која раководи производител на марихѕуана, туку за административен пропуст. Вкупната казна за овој случај за сите обвинети е 70 години затвор по СДСМовските зандани. Како во Османлиско време, Вардарска бановина или во време на бугарската фашистичка окупација.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Cestito, da im se mnozat  Empty Re: Cestito, da im se mnozat

Пишување by Teo on Сре Апр 01, 2020 11:50 am

Site se vinovni samo vie od dpsmne predavnichka ne ste? I kakvi banovini i fashisti spomnuvash? Vashite vodachi sorabotuvaa so fashistite vo vtora svetska a sega sakaat od nezavisna Makedonija da pravat banovina.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Cestito, da im se mnozat  Empty Re: Cestito, da im se mnozat

Пишување by трендафил on Сре Апр 01, 2020 12:19 pm

Така ли ве учи црпнатиот од нива во село Муртино.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Cestito, da im se mnozat  Empty Re: Cestito, da im se mnozat

Пишување by PRVOBOREC on Сре Апр 01, 2020 2:14 pm

Каков инфантилен одговор. Што е небањат ви снема лаги и моронштини во штабот? Или не ти ја пратија депешата на време? Ми се чини ќе треба да отворам тема со наслов короната го оштетува мозоког на небањатите и овој пост да го приложам за крунски доказ.

PRVOBOREC

Број на мислења : 1290
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Cestito, da im se mnozat  Empty Re: Cestito, da im se mnozat

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот