Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Инцидент за време на полициски час

+6
SHARENI
PRVOBOREC
osa
Nebula
Albatros
defo
10 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Инцидент за време на полициски час - Page 2 Empty Re: Инцидент за време на полициски час

Пишување by трендафил Сре Апр 15, 2020 4:22 pm

Многу ми е мило што е така. Иако ме чуди што е тоа народ на Северна Македонија во чие име премиерот Оливер Спасовски изрази благодарност на УНИЦЕФ и УСАИД. Дали скратена форма на народ на Северна Македонија не е северномакедонци? Како се вика народот на Северна Кореја, на пример?
https://expres.mk/od-makedonci-makedonski-narod-i-makedonski-gragjani-spasovski-ne-pretvori-vo-narod-na-sm-foto/
Сега ќе рече некој што има врска ова со темава. Изгледа дека и тројцата тогаш притворени и сите што после тоа притворени се северџани. Не како етничка заедница туку како граѓани на Северна Македонија, затоа што припаѓаат на иста партија како премиерот. Поаѓаат и од тоа дека за исто дело тие што не беа потребни за парламентарно мнозинство за изгласување на наметнатиот Устав од евроатлантската меѓународна банка беа осудени на драконски казни, а Крсто Мукоски ем е слободен, ем добива тендери од власта. И овие можеби ќе добијат тендери за да ја платат глобата што за задоволување на јавноста ќе им биде пресудена. Затворска казна не е ни побарана од обвинителството.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент за време на полициски час - Page 2 Empty Re: Инцидент за време на полициски час

Пишување by Teo Сре Апр 15, 2020 4:36 pm

трендафил напиша:
Не вршам преглед на се што е напишано на форумов, па бидејќи не по моја вина за политичкото профитерство од пандемијата не пишуваме на форумот за македонска политичка сцена (гледам северџаните уште не ја преименувале во политичка сцена на т.н. северна Македонија, како што се викаме по уцените од НАТО и ЕУ и по купувањето и уценување на пратеници да го поддржат тој предлог), туку на последни вести.

Ovde si gi navredil site chlenovi na forumot koi ne se od tvojata politichka opcija, plus moderatorite, i si daval kvalifikacii za samiot forum i nachinot na moderiranje. Zatoa ovde moderatorite nema da interveniraat tuku ova jas lichno kje go sredam. Kako, kje doznaesh istiot moment koga povtorno kje navredish nekoj od chlenovite, moderatorite ili dadesh kvalifikacija za forumot ili negovoto moderiranje.


трендафил напиша: На овој форум северџаните се секогаш во право, па нема да спорам во врска со апчињата што ги споменуваш или во врска со тоа дали сум глупав како што ваљда според правилата на форумов ме нарекува еден учесник во повеќе половина одговори кон мене. Веројатно поаѓа од тоа дека штом комуницирам со него мора нешто да ми фали,

Za ova nema da komentiram, ne sum zasegnat se dodeka napishanoto se odnesuva za mene lichno. Znam i da kvalifikuvam no i da podnesam da bidam kvalifikuvan negativno.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент за време на полициски час - Page 2 Empty Re: Инцидент за време на полициски час

Пишување by трендафил Сре Апр 15, 2020 5:26 pm

Само коментирав некои работи на начин на кој јас ги гледам, без да кажам дека некој погрешил што работи како што тој мисли и со тоа што го напишав се извинив затоа што не мислам така. Сега ќе проширам дека ќе се спротивставувам во рамки на моите можности и законската регулатива да се спротивставам на тоа. Сметам дека е безобразно тоа што 100% од пратениците на албанската етничка заедница изгласаа дека македонскиот народ треба да си ја смени историјата, а така мислат и тие што учествуваа на протестите во Ченто. Јас за тоа имам мислење дека се работи за педери како карактер, што би рекол Заев. Луѓето мислеа дека ќе ќарат на тоа што се обидоа да се мајтапат со полицијата и дека има доволно будали што ќе помислат дека навистина полицијата ги извадила од двор, како што се ширеа лажни вести по социјалните мрежи. Всушност се работи за истата група педери што ја разреши министерката за труд и социјала затоа што зад неа имаше табла со вистинското име на државата, Република Македонија. Денеска и градоначалникот на Куманово се појави пред табла на која е последното име што сами си го избравме, а не тоа на кое евроатлантската меѓународна банда преку домашните предавници го направи уставно, па сигурно е дека нема да добие никаква казна. Ни партиска.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент за време на полициски час - Page 2 Empty Re: Инцидент за време на полициски час

Пишување by Teo Сре Апр 15, 2020 5:53 pm

Tvoeto mislenje mozhesh da go kazhesh i bez da gi navreduvash chlenovite i moderatorite. Zatoa shto ova „(гледам северџаните уште не ја преименувале во политичка сцена на т.н. северна Македонија, " e direktna navreda kon moderatorite.

P. S. Smeshno e kako gi opravduvash tvoite od dpsmne. Isto kako Dame Gruev i Nikola Karev da kazhele deka nema da go krenat Ilindenskoto vostanie zatoa shto turcite gi ucenuvale ili im platile.
P.P.S. Izvini zaboraviv, vie ste naslednici na VMRO Vanchemihajlovistichka a Dame bil chlen na MRO dodeka Karev bil od socijalistite koi se prikluchile kon TMRO.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент за време на полициски час - Page 2 Empty Re: Инцидент за време на полициски час

Пишување by Bosonoga Сре Апр 15, 2020 8:45 pm

Kolku uctivo i kulturno odjebuvanje na crepot.😂😂😂
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 932
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент за време на полициски час - Page 2 Empty Re: Инцидент за време на полициски час

Пишување by трендафил Чет Апр 16, 2020 12:57 pm

Треба ли да напишам небањати, глупави, црепови или нешто слично за да бидам во склад со однесувањето на форумов? Не се работи ли за двојни аршини. Не мислам на односов кон мене туку на државата кон Рашела Мизрахи која беше разрешена затоа што се појави пред табла на која е природното име на нашата држава, Република Македонија, а не вештачки наметнатото кое со корупција и уцени на пратеници ни стана уставно име. Кога вчера истото го направи градоначалникот на Куманово Максин Димитриевски нема никаков коментар од тие што го поддржуваа разрешувањето на техничката министерка за труд и социјала, со што се овозможи изборна корупција на ранливите социјални слоеви со државни пари. Кога го споменав градоначалникот на Куманово, да му пожелам полесно и побрзо да го победи корона вирусот.
Во секој случај напишете ми како сакате да ве именувам кога сакам да ја нагласам вашата љубов кон северна Македонија, кога според македонската граматика за граѓаните на Северна Кореја велиме Севернокорејци. Иако уставното име на државата не е Северна Кореја, туку така ја имаат крстено и нашите крстители, врхушката на евроатлантската меѓународна банда кои во Македонија формираа марионетска власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент за време на полициски час - Page 2 Empty Re: Инцидент за време на полициски час

Пишување by Teo Чет Апр 16, 2020 1:31 pm

Nebitno kako kje gi imenuvash pripadnicite ili simpatizerite na opcijata SDSM. Mnogu pobitno e shto tochno se znae koj mozhe da go promeni imeto na potforumot „Makedonska politichka scena". Sledstveno toa e direktno prozivanje na moderatorite, komentiranje na moderiranjeto i davanje kvalifikacii za samiot forum. Ovde raspravata po toa prashanje zavrshuva.

P.S. Se razbira kako administrator i jas mozham da go napravam toa, no ne go pravam od ednostavna prichina. Zatoa shto znam deka predavnicite od vsmro dpsmne vanchemihajlovistichka gi nervira koga nekade kje go vidat imeto Makedonija, posebno posle promenata na istoto, neshto koe nemashe da se sluchi bez nivna apsolutna sorabotka i obezbeduvanje kvorum i dvotretinsko mnozinstvo vo parlamentot, prvo za promena a potoa i kandidiranje na pretsedatel na severna, vleguvanje vo vlada na severna i kandidiranje pratenici vo parlamentot na severna za legitimizacija i legalizacija na severna.

Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент за време на полициски час - Page 2 Empty Re: Инцидент за време на полициски час

Пишување by Nebula Чет Апр 16, 2020 2:04 pm

Promenata na imeto e posledica na katastrofata od makedonski politicari od 91 do denes. Namesto drzava napravija teritorija kontrolirana od kriminalci podeleni po etnicki osnovi.

Nebula

Број на мислења : 854
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент за време на полициски час - Page 2 Empty Re: Инцидент за време на полициски час

Пишување by трендафил Чет Апр 16, 2020 6:39 pm

Teo напиша:Nebitno kako kje gi imenuvash pripadnicite ili simpatizerite na opcijata SDSM. Mnogu pobitno e shto tochno se znae koj mozhe da go promeni imeto na potforumot „Makedonska politichka scena". Sledstveno toa e direktno prozivanje na moderatorite, komentiranje na moderiranjeto i davanje kvalifikacii za samiot forum. Ovde raspravata po toa prashanje zavrshuva.

P.S. Se razbira kako administrator i jas mozham da go napravam toa, no ne go pravam od ednostavna prichina. Zatoa shto znam deka predavnicite od vsmro dpsmne vanchemihajlovistichka gi nervira koga nekade kje go vidat imeto Makedonija, posebno posle promenata na istoto, neshto  koe nemashe da se sluchi bez nivna apsolutna sorabotka i obezbeduvanje kvorum i dvotretinsko mnozinstvo vo parlamentot, prvo za promena a potoa i kandidiranje na pretsedatel na severna, vleguvanje vo vlada na severna i kandidiranje pratenici vo parlamentot na severna za legitimizacija i legalizacija na severna.

За грешката што стави и такви на листа за избори Груевски веќе не е претседател на партијата. Колку гледам двојца од отпадниците се на листа за идните избори, ако некогаш се одржат како што Филипче се справува со кризата. Тој гледам ни самиот не може да се заштити (се наоѓа во самоизолација од денес), а треба да очекувам да ме заштити и мене. Слушнале ли нашиве за интернет и дека не требаше да одат премиерот Спасовски, неговиот помошник Османи и министерот Филипче и целата свита во Куманово, туку можеа да одржат конференција секој од својата канцеларија или дом.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент за време на полициски час - Page 2 Empty Re: Инцидент за време на полициски час

Пишување by Teo Чет Апр 16, 2020 8:02 pm

Netochno, da ne recham glupavo. Sedi kec. Vo vreme na promenata na ustavnoto ime Gruevski odamna ne beshe lider na vsmro dpsmne vanchemihajlovistichka. Toa mesto beshe zazemeno od Mickoski koj okolu sebe si gi sobra pajtashite koi go predadoa duri i samiot Gruevski.
Sasho Pangovski imashe sjaen plan za sprechuvanje na promenata. Ednostaven no funkcionalen. Mu predlozhi na Mickoski povlekuvanje na pratenicite od parlamentot, nivno barikadiranje zaedno so rakovodstvoto i semejstvata vo belata shampita i povik do chlenstvoto da izleze i da go opkoli shtabot. Mozheme slobodno nivniot broj da go procenime na najmalku 30 do 40 iljadi lugje.
Nikoj, pa ni Zaev nemashe da se osmeli da isprati policija protiv tolku narod za so sila da gi izvleche pratenicite da glasaat za promena na imeto. No vanchemihajlovistot Mickoski i kriminalcite okolu nego ne go prifatija toa i gi frlija vo ogan svoite sopartijci. Zoshto?
Ako ti se pravish glup i tvrdish deka ne znaesh jas kje ti kazham. Zatoa shto vo toa vreme bea zafateni so ispolnuvanje na svojot predavnichki plan. Bea rastrchani po Brisel, Vashington i zapadnite ambasadi vo Skopje vetuvajki deka nema da se protivat na promenata na imeto ako zapadot niv gi postavi za kalif namesto kalifot. Za vlast ja predadoa i Makedonija i makedoncite.
Sevo ova e dokumentirano. Dovolno e da se proveri kade vo toa vreme bile Janushev, Miloshovski i Nikolovski kako i samiot Mickoski i izjavite na zapadnite funkcioneri so koi se srekjavale.
Predavnici ste i kako predavnici kje ostanete zapishani vo istorijata. Vashiot lazhen patriotizam go prochitaa site. Vi ostanaa samo bednite klientelisti i zaslepenite glupaci. Tolku ste glupi shto duri ni zapadot ne shto nema da vi pomogne tuku i kje se pogrizhi da ne se dochepate do vlasta. Zatoa i priemot vo NATO i pochetokot na pregovorite so EU bea tempirani pred izborite. Ve spasi koronata koja ja iskoristuvate za shirenje lazhni vesti i destabilizacija na drzhavata.
Da ne se lazheme, zaradi vas i vasheto destruktivno dejstvuvanje e formiran timot na NATO za borba protiv hibridnata vojna vo Makedonija so prvenstvena naznaka za sprechuvanje na shirenjeto lazhni vesti. Site sme svesni koj shiri dezinformacii chija edinstvena cel e destabilizacija na Makedonija. Vie i vashite mediumi ste edinstvenite koi go pravat toa.

P.S. Siguren sum deka kje uspeesh da spinuvash neshto od ova napishanovo. I voopshto ne mi e grizha. Dovolno mi e shto znam deka ti samiot si svesen deka se od gore navedenoto e tochno. Ako ne sovesta togash kje te grize nervozata shto se pochesto, se povekje lugje ja iznesuvaat vistinata za vashata vsmro dpsmne vanchemihajlovistichka i shto toa voedno e pochetokot na vashiot kraj.

Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент за време на полициски час - Page 2 Empty Re: Инцидент за време на полициски час

Пишување by Zhane Чет Апр 16, 2020 8:47 pm

Brutalno.

Zhane

Број на мислења : 155
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент за време на полициски час - Page 2 Empty Re: Инцидент за време на полициски час

Пишување by Bosonoga Чет Апр 16, 2020 10:02 pm

Elegantno treskanje crepovi od zemja.😂😂😂
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 932
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент за време на полициски час - Page 2 Empty Re: Инцидент за време на полициски час

Пишување by трендафил Пет Апр 17, 2020 1:22 pm

Ако ви помина меракот со говорот на омраза кон мене, обидете се да го симнете партиското слепило и размислете со својот мозок, за кој се надевам дека не ви за’рѓал од некористење, па одговорете си сами на себе. Не мора да ми одговорите на мене и овде на форумов. Дали Крсто Мукоски го однесоа од затвор во просториите на ВМРО или директно во Собрание на гласање. Исто важи и за другите уценети или купени пратеници. Какви ќе беа последиците за Македонија ако ВМРО го направеше тоа, ако Груевски беше прогласен за диктатор, а Заев е демек демократ. Тие што поддржаа промена на Уставот со неуспешен референдум, во моментов поддржуваат втора вонредна состојба иако Уставот ја ограничува оваа ситуација на 30 дена само еднаш. Уставот забрануваше и забранува и сега за името на нашата држава да се преговара со странци. Забранува и сега на пример во Прилеп војската да биде ангажирана по наредба на министерката за одбрана и градоначалникот без да има наредба од претседателот на државата како врховен командант проследена преку генералштабот и претседателот молчи како да е педер во смислата што ја употребува Зоран Заев. Знам дека бадијала си го трошам времето. Никогаш нема да разберете дека Уставот и законите мора да се почитуваат и дека власта треба да биде пример за тоа. И дека за промената на името повеќе се виновни тие други 70 и кусур пратеници кои со мерак гласаа за промена на името од 8те уценети или купени поранешни членови на ВМРО.
Ајде за да не отворам друга тема, овде да соопштам дека првиот пратеник што премина на страна на северњаците (ајде да не го употребам зборот северџани што ве навредува) е опериран (ампутирана му е потколеницата). По операцијата закрепнува. Да му посакам брзо опоравување иако е еден од продавачите на македонското име за кое генерации се бореа да не загине.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент за време на полициски час - Page 2 Empty Re: Инцидент за време на полициски час

Пишување by трендафил Пет Апр 17, 2020 2:00 pm

Треба ли да очекувам да ме обвините и мене или било кој друг Македонец што сака државата да го има природното име, Македонија без додавка. Нели можевме да отепаме неколку пратеници и да нема двотретинско мнозинство. Сите се виновни само не е виновен амнестираниот криминалец кој наводно Господ го црпнал од нива во Муртино и го донел на власт за да ни го смени името и да ни избрише најголем дел од идентитетот. Да имаше таква поддршка за Господ нашата земја немаше сега да седиме дома за Велигден, не ќе имаше корона. И Амди Бајрам ќе ги имаше двете нозе. Јас сум во нешто подобра ситуација од Амди. Имам еден вештачки зглоб од пред некој месец (во т.н. северна), а очекувам замена на истиот и на другата страна, но прво да заврши пандемијата. Ваљда затоа што не утепав некој пратеник и дозволив да се смени Уставот и нашето име со вештачко. Како мојот зглоб. Врши работа, ама не е баш мој.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент за време на полициски час - Page 2 Empty Re: Инцидент за време на полициски час

Пишување by Teo Саб Апр 18, 2020 9:53 am

1. Upad vo parlamentot - 27 04 2017
Lider Gruevski Antichkiot
Cel - sprechuvanje na formiranje parlamentarno mnozinstvo, predizvikuvanje politichka kriza i proglasuvanje vonredna sostojba od strana na Fikusot Ivanov.
Vo posleden moment za da se spasi sebesi Ivanov go predava chlenstvoto pa i samiot Gruevski isto kako shto gi predade so povlekuvanjeto na amnestijata. Da ne bide podolu Antichkiot isto gi ostava na cedili i gi predava chlenovite prvo so nasilno postavuvanje na Vanchemihajlovistot na chelo na dpsmne a potoa i so begstvoto vo Ungarija.

2. Promena na imeto - 11 01 2019
Lider - Mickoski Vanchemihajlovistot
Cel - obezbeduvanje kvorum i dvotretinsko mnozinstvo za promena na imeto za ispolnuvanje na obvrskite od dogovorot so zapadnite sili spored koj dpsmne dava polna poddrshka za promena na ustavnoto ime a strancite ve stavat kalif namesto kalifot.
Misijata uspeshno ja ispolnuvate, gi predavate makedonskiot narod i makedonskata drzhava, vashite pratenici glasaat za severna, kandidirate pretsedatel na severna, vleguvate vo vladata na severna i kandidirate pratenici za parlamentot na severna za na kraj strancite da vi objasnat deka predavnicite ne gi saka nikoj pa duri ni nivnite gospodari.

Posle dve velepredavstva od koi ednoto kon chlenstvoto a drugoto kon sopstveniot narod i drzhava tvojata dpsmne nema shto da bara od Makedonija i makedoncite. Licemerni lazhni patrioti koi kje go predadat vo prviot pogoden moment ne mu se potrebni na makedonskiot narod.

3. Glupokja
Spored seto navedeno ova : „ Нели можевме да отепаме неколку пратеници и да нема двотретинско мнозинство." e novo velichestveno nivo na glupokjata, zatoa shto pokraj kukavichlakot shto neprestano go demonstrirate predavajki gi Makedonija i makedoncite sekogash ostanuva faktot deka vo sluchaj na prestanok na mandatot na bilo koj pratenik po bilo koja osnova negovoto mesto go zazema sledniot na listata.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент за време на полициски час - Page 2 Empty Re: Инцидент за време на полициски час

Пишување by трендафил Саб Апр 18, 2020 1:41 pm

Во Собранието немаше парламентарно мнозинство, туку претседател на Собранието е избран со помалку од потребните 61 глас. Нема записник од наводната седница на која тоа беше сторено до ден денешен,
За името ме радува што конечно си разбрал дека тоа е лоша работа, па се обидуваш вината да ја префрлиш на Мицковски кој наводно го натерал Крсто Мукоски да ја отвори вратата на Собранието, го притворил, па направил дил да биде ослободен под услов да гласа и да се посере на вековната борба на македонскиот народ за да не загине македонското име или да биде најмалку една деценија во затвор, па уште му доделил државни тендери после тоа. Се надевам дека се мајтапиш. Загрижен сум за твојата здравствена состојба ако навистина го мислиш тоа или дека некој ќе поверува во таа фантастика.

За мене е многу веројатно дека ако на било кој начин беа елиминирани само неколку пратеници од отпадниците од ВМРО што од било какви лични причини гласаа за уставните промени откако референдумот не помина, Заев не ќе имаше 2/3 мнозинство, затоа што другите не беа за продавање. А што направи ти за да си го задржиме вековното име, па другите ги прогласуваш за кукавици?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент за време на полициски час - Page 2 Empty Re: Инцидент за време на полициски час

Пишување by osa Саб Апр 18, 2020 3:18 pm

defo напиша:Па Трендо си измешал апчињата.....ај ти......
Ама за едно си во право живи били па видели, јас од се срце сакам МВР да поднесе едно 50-60 пријави за настанов..чисто да ми е рат душава дека сме држава не.......банана држава......
i jas sum ZA ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент за време на полициски час - Page 2 Empty Re: Инцидент за време на полициски час

Пишување by Teo Нед Апр 19, 2020 9:39 am

Se shto si napishal Trendafile e bedno i zhalno opravduvanje na vezirot Mickoski koj saka da stane kalif namesto kalifot. Imavte na tacna daden sovrshen plan od Sasho Pangovski i imavte resursi da go sprovedete, no vie odbravte predavstvo. Namesto odbrana na imeto povazhno vi beshe Mickoski da go postavite kalif namesto kalifot trchajki po prestolnini, sedishta i ambasadi vetuvajki deka ne samo shto nema da se protivite tuku i kje napravite se shto mozhete da go poddrzhite menuvanjeto na imeto kako i deka kje go prifatite i legalizirate i legitimirate novoto ime, shto so sekoj vash poteg nedvosmisleno go dokazhavte i go dokazhuvate i ponatamu. Zatoa ne prashuvaj shto jas imam napraveno da go zadrzhime imeto, zaprashaj se zoshto vie go predadovte i imeto i makedonskiot narod i makedonskata drzhava.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент за време на полициски час - Page 2 Empty Re: Инцидент за време на полициски час

Пишување by трендафил Пет Апр 24, 2020 10:44 am

А што е тоа во врска со името, идентитетот и јазикот што СДСМ го оставил ненаправено? Не знам дека некој друг бара нешто освен пријателите на Заев, Бугарија и Грција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент за време на полициски час - Page 2 Empty Re: Инцидент за време на полициски час

Пишување by Teo Пет Апр 24, 2020 5:24 pm

Ete gledash kako znaesh deka SDSM napravi se za da gi zashtiti imeto, identitetot i jazikot. Ssmo zaradi vasheto predavstvo imeto ima dodavka, a identitetot i jazikot se pod udar na vashiot gazda Karakachanov zaradi kogo otvorivte klub Ivan Mihajlov vo Bitola i se gushkavte so osnovachite ovozmozhuvajki mu srede Makedonija da gi propagira vanchemihajlovistichkite propagandi deka makedoncite se bugari.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент за време на полициски час - Page 2 Empty Re: Инцидент за време на полициски час

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот