Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Американскиот Мартин Нешовски

Go down

Американскиот Мартин Нешовски Empty Американскиот Мартин Нешовски

Пишување by трендафил on Вто Јун 02, 2020 8:16 pm

Американскиот Мартин Нешовски Screenshot_28

Нема правда, нема мир беше почетокот на уривањето на до сега последната демократски избрана власт во Македонија, која беше урната од т.н. длабока држава која инсталира своја марионетска власт што го смени името на државата и ги кастрира македонскиот јазик, историја и идентитет. Повод беше наводното организирано од државата убиство на Мартин Нешовски, Бог да го прости. Нешто што сега и најбудалиот Македонец знае дека е гнасна лага. Посебно откако убиецот Игор Спасов беше пуштен да избега од затвор и од државата. Дали Џорџ Флојд е американскиот Мартин, кој почина како резултат на бруталност од полицаец поединец. Во САД во моментов се случува некаква Шарена револуција, само што ги рушат спомениците, не ги фарбаат. Вакво нешто видовме во Македонија, Украина, во арапските земји (т.н. арапска пролет. Сега се случува во САД. Со сите нишани. Кај нас тоа што се случуваше во повеќе етапи, па прво имавме загрозени малцинства и Охридски договор, па дури по некое време наводна тортура од полицијата, во САД се случува наеднаш. Убиениот е афроамериканец. Дали Трамп ќе успее да победи и да не помине како Груевски ќе покаже иднината.

https://infomax.mk/wp/видео-почна-граѓанската-војна-во-амер/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Американскиот Мартин Нешовски Empty Re: Американскиот Мартин Нешовски

Пишување by defo on Сре Јун 03, 2020 11:23 am

оф леле мајко....па ти си измешал баби и жаби. Неследам многу светска политика, ама на кратко ќе ти објаснам. Америве имаа избор или змија да им го апне, или магаре да им го бапне, избраа шо избраа. Сега тоа шо го дробеа ќе си го сркаат. Со години праеа зулуми низ цел свет, сеа им дојде дома мечката, сеа нека се справуваат.

defo

Број на мислења : 2355
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Американскиот Мартин Нешовски Empty Re: Американскиот Мартин Нешовски

Пишување by трендафил on Нед Јун 07, 2020 8:26 pm

Ако беше претседателка Хилари Клинтон, за истата работа, насилство над Американец од црна раса не ќе имаше масовни протести. СО доаѓањето на Трамп стана јасно дека зад т.н. Длабока држава не стои американската влада ако не е дел од политичкото подземје, туку политичката мафија е нешто друго што до сега успеваше да биде на власт во САД. Битката е интересна. Се надевам дека Трамп нема да помине како Џон Кенеди ако победи на изборите.
Не знам дали Индијанците ќе почнат да ги нарекуваат Северни Американци, како што нас Македонците не северизираа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Американскиот Мартин Нешовски Empty Re: Американскиот Мартин Нешовски

Пишување by osa on Нед Јун 07, 2020 8:44 pm

defo напиша:оф леле мајко....па ти си измешал баби и жаби. Неследам многу светска политика, ама на кратко ќе ти објаснам. Америве имаа избор или змија да им го апне, или магаре да им го бапне, избраа шо избраа. Сега тоа шо го дробеа ќе си го сркаат. Со години праеа зулуми низ цел свет, сеа им дојде дома мечката, сеа нека се справуваат.

sekogash pravite zborov na pravo mesto...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Американскиот Мартин Нешовски Empty Re: Американскиот Мартин Нешовски

Пишување by Nebula on Саб Јун 27, 2020 6:50 pm

sramota e vakva sporedba ...ama dpmne na najjako

Nebula

Број на мислења : 604
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Американскиот Мартин Нешовски Empty Re: Американскиот Мартин Нешовски

Пишување by трендафил Yesterday at 7:18 pm

Гледам дека евроатлантската меѓународна банда сега се обидува да го сруши и Вучиќ во Србија. Како повод се користи обидот за воведување на полициски час поради порастот на заболени од корона во Белград. Исто како кај нас кога странските платеници организираа протести поради наводно прикривање на убиецот на Мартин, кој веќе ја издржуваше затворската казна (напомена, сегашната власт го пушти да избега од затвор) и во Белград имаше обид за влез таму за разлика од кај нас во Собранието (кај нас беше во владата). Очигледно е дека длабоката држава лесно наоѓа повод, а потоа со пропаганда (лажни вести) вината за насилство се префрла на полицијата која мора да ги чува државните објекти. Според лагите полицијата била насилна кон народот (а народ се неколку илјади платеници и будали што ќе подлегнат на лагите) иако резултатите го говорат спротивното. Во Србија има 20 повредени демионстранти, а 50 полицајци, иако полицијата е опремена со заштитна опрема. Запалени се и 5 полициски возила. Сега во Србија има „режим“. За да има демократска власт истата наместо од народот треба да биде избрана од некој криминалец од евроатлантската меѓународна банда. Или т.н. меѓународна заедница како штп нагалено се вика кај нас.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Американскиот Мартин Нешовски Empty Re: Американскиот Мартин Нешовски

Пишување by Albatros Yesterday at 8:00 pm

Se sto se slucuva e poskedica od lazenjeto za brojot na zarazeni i mrtvi vo epidemijata. Soznanieto deka ima nad 60 mrtvi dnevno a vo meguvreme Vucic i vladata da tvrdat deka se samo nekolku predizvikuva sok kaj graganite. Nie bevme transparentni pa po izborite tie sceni nema da gi gledame ovde. Naprotiv na novata vlada koj i da ja formira ke i bide mnogu polesno da ja menadzira epidemijata.

Albatros

Број на мислења : 531
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Американскиот Мартин Нешовски Empty Re: Американскиот Мартин Нешовски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот