Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лудаците од Левица

+14
Bosonoga
cvetka
Zhane
EVITA
osa
OPOZICIONER
TRAJCHE
SHARENI
Albatros
PRVOBOREC
alienmk
Teo
трендафил
Luxor
18 posters

Страна 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Лудаците од Левица Empty Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Пет Jул 17 2020, 17:47

Контроверзите околу Апасиев и Левица и сведочење на учесници. Фашисти,
екстремни левичари или само бедни платеници на дпне.Лудаците од Левица Img_2404


Последната промена е направена од luxor на Саб Aвг 29 2020, 22:14. Мислењето е променето 1 пати
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Пет Jул 17 2020, 17:47

Лудаците од Левица Img_2405
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Пет Jул 17 2020, 17:48

Лудаците од Левица Img_2406
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Пет Jул 17 2020, 17:48

Лудаците од Левица Img_2407
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Пет Jул 17 2020, 17:48

Лудаците од Левица Img_2408
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пет Jул 17 2020, 18:08

Изгледа дека Заев се исплаши Левица да не стане нешто како Сириза во Грција, а СДСМ како ПАСОК, па даде наредба на обвинителството кое е под негова контрола да ја гони единствената мала партија што влезе во Собранието. Ваљда се прави обид за кој мислам дека е неуспешен уште во старт Апасиев да се направи нов Крсте Мукоски. Веќе видена работа кога се работи за амнестираниот криминалец Заев, кој да повторам има контрола врз обвинителството и судовите. Додека Апасиев или некој друг не изврши „стрелање“ споменато фигуративно, но кој има мува на главата го разбрал буквално.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Пет Jул 17 2020, 18:13

Толку јасен доказ дека Апасиев е ваш платеник досега немаше. Но штом ти го браниш по наредба од штабот се е јасно.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пет Jул 17 2020, 19:00

Да го напишеше ова уште неколку пати. Темата е јасна. Дали сите левичарски партии во Македонија, и не само кај нас, посебно во земјите во кои Сорос наметнал своја власт, се фашистички. Лично сметам дека се. Само сега не се хационал социјалистички, туку глобалистичко социјалистички.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Пет Jул 17 2020, 19:10

Види, види, не го забележав ова. Веројатно технички проблеми со хостингот. Благодарам што ми обрна внимание кон грешката, која сега ќе биде средена.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пет Jул 17 2020, 19:41

Интересн статус на Сашо Тасевски на ФБ.

Еве да им одговорам и на армијата проевропски либерали петоколонаши и граЏани на европска Северна Македонија, кои толку лесно некому лепат етикети дека е фашист, националист, сељак, стока, вол, КОЊ и други домашни животни.
Фашизмот и национализмот во Македонија го создавате ВИЕ лично. Знаете како?
Без согласност на мнозинството Македонци им го сменивте името. Тргнувате со нивниот јазик и историја. Го згазивте АСНОМ. Воведовте двојазичност на цела територија. Создавате бинационална држава во која, мнозинскиот народ, оној според чии идеали е создадена оваа држава, секојдневно го притискате да прифати непостоечки идентитет. И секој обид кога ќе покаже желба да си го брани оној исконскиот, својот, македонски, му се заканувате со тужби, го кодошите во Брисел, го етикетирате пред светот како малоумен и националистички. Во исто време на малцинскиот народ му се смешкате и му дозволувате секаков националистички испад.
Создавате апартхејд во кој национално свесното мнозинство Македонци го туркате на маргините, го држите во страв и му лепите страшни етикети за да биде презрено од светот.
Оваа ваша антинационална стратегија, мое лепо проевропско политички коректно либерално граѓанство, еден ден, неизбежно ќе роди фашистичка и националистичка партија, која мнозинството понижени Македонци ќе ја прифатат со радост. Зашто ќе знаат дека се сами и незаштитени.
Вие пак јадете бурек и правете се интелектуални и либерални. Токму вие, несвесно го раѓате идниот македонски екстремизам. Ај сега у Брисел, пренесете ја објавава. Одма. Слуги поданички.

https://www.facebook.com/sasho.tasevski/posts/10158474909717180

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Teo Пет Jул 17 2020, 20:00

Trendafile da ne znaesh sluchajno koj e ludakov koj bara „krv da pska na site strani i glavi po ulicite da se trkalaat?

https://m.facebook.com/seir2017/videos/278066012806906/?refsrc=https%3A%2F%2Fm.facebook.com%2Fseir2017%2Fvideos%2F1025482224518315%2F&_rdr
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пет Jул 17 2020, 21:32

Сигурно е дека од една реченица по избор на некој веројатно фашист не може да се даде оценка за целиот говор на ораторското натпреварување на Апасиев како студент. Мислам дека со тој говор лидерот на Левица и победил на натпреварот. Како студент тој имал просек 10 без повторување на испит по тоа што го знам за лидерот на Левица. Паритијата што има шанси како Сириза да го освои левичарскиот дел од македонската политичка сцена. Во ситуација кога една фашистичка групација по пропаднат референдум го смени името на државата и се бори да создаде северномакедонска етничка заедница со име Македонци, нормално е Македонците од век да се спротивстават на таа налудничава идеа создадена надвор од Македонија и која сега ја спроведуваат предавници. Предавниците загубија во изборната единица 4 каде листите на ВМРО на чело со Александар Николовски и на Левица со Бранко Ристов освојива повеќе гласови од листата на СДСМ предводена од Зоран Заев. И покрај сите поткупи и притисоци врз гласачите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Teo Пет Jул 17 2020, 21:45

Interesno, znachi go poznavash ludakot koj bara da se otsechat nekolku glavi. Glupokjata da go pravdash so secheno, lepeno, montirano kje ja zanemaram vo ovoj sluchaj.
Inaku glupakov predava rimsko pravo, krivichnoto go poznava samo od razgovorite pomegju poznavachite, shto gi slushal od kjoshot vo koj bil napikan bidejki nikoj ne go druzhel.


Лудаците од Левица Img_2277
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by alienmk Пет Jул 17 2020, 23:12

Ako ostane von vlasta levica ke prosperira. Ako koalicira so bilo koj ke pokaze ssmo deka e za ednokratna upotreba. Od niv zavisi.

alienmk

Број на мислења : 362
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Пет Jул 17 2020, 23:16

Брзо ќе заврши. Во специјализирана установа.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пон Jул 20 2020, 20:42

Да потсетам само дека кривична пријава не значи вина туку само сомнеж на некого дека некој направил кривично дело. Колку што гледам и сороспиите се примирија и повеќе не ја споменуваат нивната пријава против лидерот на Левица кој покажа дека не е од калибарот на Крсто Мукоски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by PRVOBOREC Вто Jул 21 2020, 22:47

У врска со Апашиев, конечно потврда дека е слуга на небањатите. Немало да има министри само ќе ја поддржувал владата на небањатите ама инаку ќе бил опозиција и демек тоа го ослободува од одговорност за криминалите што ќе ги прават небањатите ако случајно се дочепаат до власта.Тоа ќе му дојде као јас не крадев само стража чував ама делот си го зедов.

Лудаците од Левица Img_2603

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Albatros Вто Jул 21 2020, 22:55

Nema budali koi ke poveruvaat vo nezavisnosta i iskrenosta na levica ako poddrzi bilo koja vlada. Posebno takva vo koja ke bide dui.

Albatros

Број на мислења : 811
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by alienmk Вто Jул 21 2020, 23:07

Ima uste edna opcija vo najava kaj vmrovskite portali. Vmro-alijansa-alternativa-besa-Taci. Vo toj slucaj otpagaat dui i sdsm. Besa najavi posebna pratenicka grupa no za toa im trebaat 5 pratenici, mozebi Taci e vo igra.

alienmk

Број на мислења : 362
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Albatros Вто Jул 21 2020, 23:12

Kombinacijata e nemozna bez dui i ispolnuvanje na nivnoto baranje Ziberi da bide mandatarot. Besa nema da dobie nisto osven imidz na izmamnici duri i kaj albancite sto nema da se sluci samo ako opravduvanjeto e albanec premier.

Albatros

Број на мислења : 811
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by SHARENI Чет Jул 23 2020, 16:13

Jakiot profesor po pravo.

Лудаците од Левица Img_2251
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 840
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by TRAJCHE Чет Jул 23 2020, 16:52

Po rimsko pravo, isto ko profesor po latinski jazik. I dvete se izumreni.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 673
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by OPOZICIONER Чет Jул 23 2020, 16:55

Otidoa site 101 tuzba. Tolku od strucnosta na Apasiev.

Лудаците од Левица Img_2214
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 953
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by PRVOBOREC Саб Jул 25 2020, 13:19

Ајдеее се сетија небањатите и дадоа наредба од штаб.

Лудаците од Левица Img_2614

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by osa Саб Jул 25 2020, 14:48

ooo pochnaa vednash

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16360
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот