Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

+4
PRVOBOREC
трендафил
Nebula
Luxor
8 posters

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Пон Сеп 28, 2020 7:55 pm

Гледам дека Заев, фала Богу, не подржува вработување по етнички клуч во приватните фирми. Во емисијата Само интервју на Канал 5 изјави:„Нема таков газда кој вработува по етнички однос. Неуставно е и готово “
Останува само да се разјасни како е тоа уставно кога го прави најголемиот работодавач во Македонија, државата односно власта. Посебно кога се вработуваат луѓе што не работат, односно седат дома или уште полошо работат во странство, а ги плаќам јас од мојата пензија и сите други граѓани што го полнат буџетот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by Nebula Пон Сеп 28, 2020 9:52 pm

Spored amandman 6 na ustavot.

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Img_2104

Nebula

Број на мислења : 854
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Вто Сеп 29, 2020 5:11 pm

Од каде ти е толкувањето дека правично значи процентуално, а не да бидат примени најдобрите кандидати. Членот што го цитираш е донесен насилно, по терористичките напади од Косово врз Македонија поддржани од евроатлантската меѓународна банда како една од епизодите во разнебитување на Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by Luxor Вто Сеп 29, 2020 5:37 pm

Убаво што со обидите да спинуваш им покажуваш на дело на сите што читаат дека дпне оФците се тотално неписмени и затоа СДСМ е вистинскиот избор.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Вто Сеп 29, 2020 7:29 pm

Врз основа на кој попис се определуваат процентите. Дали во ПИОМ и други установи кај што директори се Косовари или Албанци процентот на нивни сонародници не е поголем од било кој реален процент. А не е така со процентот на Роми на пример. Ниту на Македонци со идентитет од праисторијата до денес како Македонци по поделбата што Заев ја направи меѓу двете групи што се нарекуваат Македонци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by PRVOBOREC Вто Сеп 29, 2020 11:39 pm

Ептен им ја разредиле материјата со специфичен мирис што им ја ставаат место мозок на небањатите у штабовите веројатно за да заборават дека почнаа ама не го довршија пописот искористувајки го патем да украдат десет милиони евра.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Сре Сеп 30, 2020 7:31 pm

Пописот беше прекинат поради обид за негово фалсификување од страна на ДУИ. Парите не се украдени, туку потрошени, за жал без краен резултат. Истото е направено и на пописот на кој уште се повикуваме, тој од 2002 година, кога дополнително во обработката на податоците е лажно претставен бројот на една етничка заедница.
Кога сме кај фашизмот на СДСМ и ДУИ да забележам дека нема ромски јазик во онлајн образовната платформа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Пет Окт 30, 2020 3:47 pm

И Македонците во Србија го чувствуваат Сонцето од Кутлеш како македонски етнички симбол и го користат како службено знаме на Македонците во Србија. И понатаму останува дека само Македонците што својата држава ја нарекуваат Северна Македонија и кои се нарекуваат Македонци само за да го загрозат идентитетот на вистинските Македонци се против овој етнички симбол. Тоа исто како што Бугарите прифаќаат македонскиот јазик да го задржи името, но ако под изнуда признаеме дека е дијалект на бугарскиот.
Трагично е што кај нас Сонцето од Кутлеш се брусеше и рушеше само затоа што така посака некој од странство, а македонските фашисти предавници тоа го направија со помош на себичните малцинста, па изгледа во Македонија сите имаат човекови права освен Македонците. И Хитлер се обидел да создаде више раса надвор од природните и божјите закони, но тоа не траело долго. Дали вишата раса што се обидува да ја создаде Заев ќе успее во својата намера, ќе покаже времето. Првите сигнали ќе ги видиме на локалните избори во Штип.

https://expres.mk/makedonskoto-zname-so-sonceto-od-kutlesh-istaknato-vo-sobranieto-na-vojvodina/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by alienmk Пет Окт 30, 2020 3:59 pm

Go izbrusivte i od grbot na vmro i vie li ste fasisti predavnici.

alienmk

Број на мислења : 238
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by PRVOBOREC Пет Окт 30, 2020 4:20 pm

На небањатите мозокот им е избрусен. И заменет ама нема да кажам со што. Они си знаат.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by PRVOBOREC Пет Окт 30, 2020 4:49 pm

Наќеее кај си бе Наќеее си го избрусивме сонцето од Вергина од грбот небањат.

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Exfvvc10
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Пет Окт 30, 2020 6:00 pm

Тоа е направено во времето на Георгиевски и кога македонскиот национален симбол беше и државен. Не е вообичаено државниот симбол да се наоѓа на партиски. За да дискутира некој на форум за политика би било добро барем да ја научи политичката азбука, но форумите се и можност да се научи нешто.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by PRVOBOREC Пет Окт 30, 2020 6:05 pm

Наќееее до кај си со апсењето банани да им дадеш малку кураж на небањатите, пошто овој Оливер и болен од корона ги испоапси дилерите низ Македонија, па дури и странци почна да апси.

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Img_2739

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Пет Окт 30, 2020 6:12 pm

Не знам што има врска ова со фашизмот освен ако сметаш дека фашистичката власт сака да задржи монопол на дрогата, па ја уништува конкуренцијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by Luxor Пет Окт 30, 2020 6:42 pm

А власта има монопол на дрогата? Или пак тресеш зелени?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Саб Окт 31, 2020 8:52 am

Само прашав каква врска имаат фатените дилери или наркомани со фашизмот и власта. Јас не го напишав тоа на оваа тема и само дадов една претпоставка во кој случај настанот може да има врска со темата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Саб Окт 31, 2020 6:05 pm

За разлика од педерите како карактер во владата на Македонија што потпишаа дека нема Макеодонци во Бугарија, па сега им се бара и дека нема Македонци во Македонија, еве интересно видео на твитер како еден од непостоечките Македонци поради тоа се однесува кон Бугарија.

https://twitter.com/i/status/1322529244891762691

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 31, 2020 6:08 pm

Грешка небањати Жмицко и Каракачанов се тие што бараат да нема македонци. Прашајте во бкц Иван Михајлов во Битола кај сопартијците ваши небањати.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Саб Окт 31, 2020 7:13 pm

Токму тоа што се користи израз небањати за тие што не се во сопственото стадо е првиот степен на фашизам. Се почнува секогаш со говор на омраза, па со политички судски процеси до отворен геноцид.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 31, 2020 7:19 pm

Првиот степен на фашизам е кога небањатите морони ќе почнат да го нарекуваат своето стадо северџани у чест на нивниот пастир кој го договорил преспанскиот.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Вто Ное 03, 2020 2:47 pm

Избриши го еднаш од умот дека јас и ти уште сме припадници на еден ист народ. Заев, во име на НАТО и ЕУ, успеа да не подели. Користиме ист јазик, но имаме потполно различен идентитет. Мојот идентитет е повеќе милениумски, а твојот се мери во децении и уште не знаеш колку, Вас вештачки Заев ве претвори во северџани, што би рекле вашите пријатели Бугарите. Вие се издвоивте во друг народ и безобразно е, иако не оспорувам дека го имате тоа право, да се нарекувате како што сакате. Но ако секој што ќе побара нешто од вас по извесно време го прифаќате тоа, не знам зошто се лутите само на Македонците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by PRVOBOREC Вто Ное 03, 2020 3:17 pm

Ајдеее конечно небањатите сфатиле дека нормалните македонци и небањатите северџани кои за Македонија викаат дека е терористичка држава не се ист народ.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Сре Дек 16, 2020 2:20 pm

Дали Македонија е суверена држава со оваа власт, што би рекле слободна држава. Очигледно не кога и Уставот го менува во договор со странци. Диктаторот договара на пример како ќе се вика македонскиот јазик, односно дали ќе му остане името со фуснота или ќе се избрише. За јазиците постои наука, се вика лингвистика. Ако некој не знае каква е таа наука може да прочита ОВДЕ. Кај нас некоја муртинска будала се дрзнува да се стави над науката која го признава постоењето на македонскиот јазик со неговото име. Ниту еден научник освен бугарските, грчките и македонски со северна географска додавка не се става над науката. Практично не се работи за научници, ниту за политичари туку за измеќари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by Albatros Сре Дек 16, 2020 2:36 pm

Veke ne znaete kaj terate vie od vmro. Vi snemuva municija pa koristite korci. Ne veruvam deka konstrukciite za navoden fazizam ke ve odnesat nekade.

Albatros

Број на мислења : 720
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Саб Дек 19, 2020 8:47 pm

Јас не знам дека на некој споменик кај што злосторството не го направиле бугарските фашистички окупатори да пишува дека е направено од бугарскиот народ. Не знам од каде на Борисов му дојде таква идеја уште кога се снимаше филмот Трето полувреме кој е снимен врз основа на целосна историјска вистина. Уште има живи сведоци на тој настан. Постојат и фотографии, дури и филмски запис на натпреварот направени од легендарниот Благоја Дрнков. Еве една од тие фотографии. На левата страна се тие што се лутат кога се споменуваат како фашисти.

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Levski-i-makedonija

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 2 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот