Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Makedonski koncept

+4
Dino
Luxor
трендафил
Teo
8 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by Teo Чет Окт 29, 2020 11:47 am

Ako ne mozhe tamu mozhe ovde.

Makedonski koncept - Page 2 Img_2303

Makedonski koncept - Page 2 Img_2304

Makedonski koncept - Page 2 Img_2305

Makedonski koncept - Page 2 Img_2306


Последната промена е направена од Teo на Чет Окт 29, 2020 12:40 pm. Мислењето е променето 1 пати
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by Teo Чет Окт 29, 2020 12:40 pm

Srbi li se bugari li se?

Makedonski koncept - Page 2 Img_2311
Makedonski koncept - Page 2 Img_2312
Makedonski koncept - Page 2 Img_2313
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by Teo Чет Окт 29, 2020 5:31 pm

Interesen razgovor. Na krajot kje izleze deka dogovorite so Grcija i Bugarija ne se ni najmalku shtetni pa pochnaa i zaslugite da si gi pripishuvaat.

Makedonski koncept - Page 2 Img_2314Makedonski koncept - Page 2 Img_2315Makedonski koncept - Page 2 Img_2316Makedonski koncept - Page 2 Img_2317Makedonski koncept - Page 2 Img_2318Makedonski koncept - Page 2 Img_2319
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by Teo Пет Окт 30, 2020 10:59 am

Shpicniot kandidat.

Makedonski koncept - Page 2 Img_2320Makedonski koncept - Page 2 Img_2321Makedonski koncept - Page 2 Img_2322Makedonski koncept - Page 2 Img_2323Makedonski koncept - Page 2 Img_2324
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by zozoti Пет Окт 30, 2020 11:17 am

Kako se cini vmro i Grujo go dogovorile i prespanski. Osven zagradata se drugo e isto.

Makedonski koncept - Page 2 Img_2040

zozoti

Број на мислења : 293
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by трендафил Пет Окт 30, 2020 2:43 pm

Дали сакаш да кажеш дека Милошевски е предавник или Груевски. Да напоменам дека се работи за име што ќе се користи во странство, а не за уставно име на државата како што на криминален начин направи Заев.
Тие неколку точки што не можеле да се договорат се јазикот, историјата и идентитетот. Три точки.
Во секој случај ако Ристовски се бори за руѓење на Заев може да ја има и мојата поддршка. До сега повеќе ми личи дека работи за власта (мислам за вистинската власт, а не за владата). Да не излеше на избори тој и неколкуте сателити кои одземаа гласови од ВМРО ќе имавме промена на власта и ќе знаевме што е вистина.
Патем, кој е тој што го уценил Мицкоски со ликвидација на неговото семејство, како семејството Мудинови од Струмица,

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by PRVOBOREC Пет Окт 30, 2020 4:52 pm

Ајдеее од една страна Грујо и Жмицко го смениле името и го продале јазикот и идентитетот, од друга страна небањатите сами признаваат дури и се фалат со тоа колку добри биле договорите што сега грците и бугарите мораат анекси да бараат. Ама сепак Зајеф им е криф.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by трендафил Пет Окт 30, 2020 5:35 pm

Може човек со сила да се прави будала, но сите знаеме или кој не памети може да провери на интернет кој ги потпиша двата договора.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 31, 2020 5:47 pm

Не е проблем Заев туку ти слуго бугарска што ги исполнува порачките на Каракачанов и организира културни центри на Михајлов.

Makedonski koncept - Page 2 Img_2741
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by PRVOBOREC Пон Ное 02, 2020 11:16 pm

Небањати ви паднала вергината во шахта.

Makedonski koncept - Page 2 Elprmt11

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by defo Саб Ное 21, 2020 1:53 pm

Makedonski koncept - Page 2 Petar_10

Немам зборови за дечково, добар гест во секој случај.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by трендафил Саб Ное 21, 2020 4:33 pm

Ако во Македонија не се одобрува набавка на лекот Ремдесивир затоа што уште не може фирма блиска до ДУИ да биде сигурна дека ќе го набави по најповолни услови за учество на тендер (најповолна цена без важност каков е квалитетот), па забранет е неговиот увоз, не верувам ниту дека ќе биде нешто ниту од оваа понуда, ниту дека ќе се користат други државни објекти надвор од болниците со што се оневозможува и лечењето на болните од други болести. Уште нема никакво решение ниту за користење на 200те дипломирани лекари и над 2 илјади сестри што се пријавени во заводот за вработување. За ковид центри се интересни и сите хотели, пред се тие надвор од населените места, но во секој случај проблем останува медицинскиот персонал.Богојески сигурно нема сертификат за ставање инфузија, на пример. Во секој случај го поздравувам гестот на добра волја.
П.С.: На форумов остана незабележано дека ВМРО ја понуди својата зграда во Скопје за киовид центар пред една недела.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by Luxor Саб Ное 21, 2020 4:38 pm

Престани да лажеш. Тресењето зелени не ти помага лагите да бидат поверодостојни. Напротив, те прави за потсмев.

Makedonski koncept - Page 2 Img_2479
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by defo Саб Ное 21, 2020 4:39 pm

трендафил напиша:Ако во Македонија не се одобрува набавка на лекот Ремдесивир затоа што уште не може фирма блиска до ДУИ да биде сигурна дека ќе го набави по најповолни услови за учество на тендер (најповолна цена без важност каков е квалитетот), па забранет е неговиот увоз, не верувам ниту дека ќе биде нешто ниту од оваа понуда, ниту дека ќе се користат други државни објекти надвор од болниците со што се оневозможува и лечењето на болните од други болести. Уште нема никакво решение ниту за користење на 200те дипломирани лекари и над 2 илјади сестри што се пријавени во заводот за вработување. За ковид центри се интересни и сите хотели, пред се тие надвор од населените места, но во секој случај проблем останува медицинскиот персонал.Богојески сигурно нема сертификат за ставање инфузија, на пример. Во секој случај го поздравувам гестот на добра волја.
П.С.: На форумов остана незабележано дека ВМРО ја понуди својата зграда во Скопје за киовид центар пред една недела.
Добро може да не става инфузија, ама може да носи храна, да дели храна и помошен медицински персонал фали, болничари. 

А за П.С, ќе паднам на твое ниво, боље дирек у бутел него ли таму да ме однесат. Морон.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by трендафил Саб Ное 21, 2020 4:53 pm

Не разбирам што сакаш да кажеш. Ако сметаш дека не ја говорам вистината еве линк.

https://dokazm.mk/ako-vladata-go-bara-vmro-ja-dava-belata-palata-za-kovid-tsentar/

Друга работа е што некој повеќе би сакал да умре отколку да се лечи во зграда изградена од непријателот.

Лично не го ставив ова на форумов затоа што сметам дека се работи за евтин политички поен од двете страни. Иако изнајмување на релативно голем простор е повредно од половно амбулантно возило какво што подари Заев на струмичката болница, а мислам и дека самото примопредавање со присутни повеќе функционери со своите тимови поскапо ја чинеше државата од самото возило.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by defo Саб Ное 21, 2020 6:05 pm

трендафил напиша:Не разбирам што сакаш да кажеш. Ако сметаш дека не ја говорам вистината еве линк.

https://dokazm.mk/ako-vladata-go-bara-vmro-ja-dava-belata-palata-za-kovid-tsentar/

Друга работа е што некој повеќе би сакал да умре отколку да се лечи во зграда изградена од непријателот.

Лично не го ставив ова на форумов затоа што сметам дека се работи за евтин политички поен од двете страни. Иако изнајмување на релативно голем простор е повредно од половно амбулантно возило какво што подари Заев на струмичката болница, а мислам и дека самото примопредавање со присутни повеќе функционери со своите тимови поскапо ја чинеше државата од самото возило.
Прошетај се малце по улица "Партеније Зографски", да сфатиш, зошто Заев мораше да донира половно возило. За да ти се отворат чакрите. Одма чим свртиш над МВР, од лева страна плацот.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by трендафил Саб Ное 21, 2020 6:52 pm

Претпоставувам дека мислиш на Мерцедесот во кој се возеа Меркел, Курц, Столтенберг и други пропагатори на референдумот. Ова бидејќи имам проблеми со зглобовите и потешко се движам. Да те потсетам на мислењето дека 3 години се доволно за да не може да се повикува некој на проблеми од минатото. Мислам дека за двојазични табли во места во кои нема ниту еден Албанец се потрошени пари за повеќе амбулантни возила. Да потсетам дека со зголемување на даноци и задолжување буџетот пио доаѓањето на Заев на власт (Ахмети си остана, нели?) буџетот е поголем за најмалку половина милијарди евра годишно, а не се купени ниту амбулантни, ниту возила за превоз на ВИП посетители од странство. А купени се бајаги патнички возила за зголемениот број на државни службеници.

Гледам додека нашите да набават Ремдисивир тој е повлечен од употреба. Сега во мода изгледа е IVERMECTIN кој наводно помага во сите фази на болеста, но и него го нема кај нас.
https://www.evms.edu/media/evms_public/departments/internal_medicine/EVMS_Critical_Care_COVID-19_Protocol.pdf
Ви препорачувам на сите да ја прочитате страна 6 каде пишува што треба да се зема превентивно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by Teo Вто Дек 01, 2020 6:06 pm

vbro dpbne predavnici.

Makedonski koncept - Page 2 Img_2325

media.mk
media.mk

МАКЕДОНИЈА Ефтов : Бугарските служби заедно со врвот на ВМРО-ДПМНЕ работат на дестабилизација на Македонија

ОдМедиа ЕдиторОбјавено28/09/2020

Единствен начин Бугарија да ги оствари своите стратешки приоритети и целосно да го смени националниот идентитет на македонскиот народ е преку блокада на ЕУ процесот за интеграција и политичка дестабилизација на македонија.

Ова е заклучокот на анализата на Васко Ефтов во неговата најнова емисија „Во центар“ насловена „Дали екипата која го смисли Рекет, ја блокира Македонија во ЕУ ?“.

Според Ефтов веќе се формирани персоналните сојузи кои треба да ја реализираат оваа стратегија. Од една страна се европратеникот Андреј Ковачев и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски, а од друга Красимир Каракачанов и Христијан Мицкоски, вели Ефтов.

Таа е истата екипа која го продуцирала скандалот „Рекет“, а сега согласно анализите на Ефтов работи на блокирање на патот на Македонија кон ЕУ.

Ефтов тврди дека разузнавачкото подземје под контрола на Каракачанов ги има донесено и инсталирано уредите за незаконско следење на телефонските комуникации и видео снимање на средбите од кои подоцна излегуваат снимките доставени до Ла Верита.

Ефтов јавно го изразува сомнежот дека Радеј Точев, човек кој е дел од тие структури, бил првиот линк кој ги поврзал Мицкоски и Зоран Милески – Кичеец.

Според Ефтов, целата оваа структура добила 14 милиони евра за дестабилизација на Македонија и нејзино оддалечување од ЕУ.

Ефтов смета дека долгорочна стратегија на Бугарија е да поддржува политичари и партии во Македонија кои ќе работат на нејзина дестабилизација и блокирање на патот кон ЕУ.

За ваквата стратегија веќе гласно зборувале и претставници од повеќе амбасади, а како што заклучува Ефтов, потврда за сценариото е и изборот на Вело Марковски во Извршниот комитет. Со оглед на неговото минато, Ефтов очекува Марковски дополнително да ја раскара ВМРО-ДПМНЕ со Брисел и Вашингтон.

Според Ефтов разврската ќе биде едно од сценарија и тоа : смена на Мицкоски и избор на нов лидер, останување на Мицскоски проследено со поделба на ВМРО-ДПМНЕ на повеќе партии или целосно згаснување на партијата.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by Teo Вто Дек 01, 2020 6:37 pm

Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by трендафил Вто Дек 01, 2020 6:51 pm

Да не е линкот до наводните изјави на политичарите што добија мандат од народот за разлика од Богојески, па се пратеници до неговиот мозок. Јас не сум слушнал таква изјава од некој политичар на парламентарна партија. Во секој случај би те замолил да дадеш линк до некој медиум што пренел, макар и лажно, вест деак некој го обвинува Османи на етничка основа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by Teo Вто Дек 22, 2020 9:34 am

Dodeka Zoran Zaev cvrsto stoi na branikot na jazikot i identitetot...

Makedonski koncept - Page 2 Img_2327

Mickoski so site sili se trudi da mu dokazhe na Karakachanov deka mu e veren i deka duri i od opozicija se bori da gi ostvari vanchemihajlovistichkite idei i da gi bugarizira makedoncite...

Makedonski koncept - Page 2 Img_2710

A predavnicite od vbro dpbne za toa vreme so shirenje kleveti i lagi spremaat teren za svoeto predavstvo da go obvinat istiot toj Zaev.

Makedonski koncept - Page 2 Img_2328
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by трендафил Вто Дек 22, 2020 4:43 pm

Вие како што Бугарите биле ослободители и антифашисто, а не ја ослободија ни својата земја од фашизмот туку тоа за нив го направи Врвената армија, сега наеднаш станавте патриоти откако продадовте неколку илјади години од нашата историја. При тоа не обезбедивте ни почеток на преговорите со ЕУ (за завршување и да не зборуваме). Чудно, кога јас пишував на форумов за тоа дека тврдењето на бугарите дека сме легнале како Бугари, па Тито преку ноќ не претворил во Македонци е надвор од разумот бев прогласуван на форумов за глупав, цреп, небањат и слично во зависност од тоа на кого кој збор од говорот на омраза му е омилен.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by zozoti Вто Дек 22, 2020 5:50 pm

Koga ubavo vi velat za identitetot i jazikot ne se pregovara sto bese dokazano i so vetoto zosto vie vmrovci uporno gi stavate na masa i se trudite da gi napravite predmet na pregovori. Ako vo ovoj dogovor se zacuvani, vetoto e dokaz, zosto da pravite nov vo koj sigurno eden od uslovite ke bide da pregovarate i za niv? Kolku i da ste zelni za vlast ne e opravduvanje da trguvate so jazik i identitet samo da dojdete do nea.

zozoti

Број на мислења : 293
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by трендафил Вто Дек 22, 2020 7:02 pm

Како може да е зачуван мојот идентитет кога мојата држава сака да избрише неколку илјади години историја и со самото тоа и од мојот идентитет. Или ако според т.н. Преспански договор излегува сека Гоце Делчев не е роден во Кукуш туку во Килкис само за Македонците, а не и за Бугарите или Србите на пример и нема Македонци во Грција, а според договорот со оваа земја ни во Бугарија. Што идентитет имам кога Феанцузите се Французи, Словенците Словенци, Грците Грци, а Македонците гражани на Северна Македонија. Во Грција и Бугарија има Македонци исто така за сите освен за владата на Заев. ЕУ води постапки за македонското малцинство во единствените земји во ЕУ што тоа не го признаваат, Бугарија и Грција, а владата на Заев се откажа од нашите сонародници. При тоа лажеше дека тоа се прави поради почеток на преговорите со ЕУ., кој не е на повидок ни по 12 години откако ги исполнивме првоќно поставените услови ни кога го решивме дополнително поставениот услов, решавање на проблемот со името со Грција, на што се накалемија уште повеќе десетици други обврску вклучувајќи и брусење на шахти. Не го обвинувам Заев за недобивањето на датум, затоа што е очигледно дека оваа генерација на европски политичари е со умот во 19от век во кој за Македонците била предвидена судбоната на Индијанците. Го обвинувам за рушењето на достоинството на нацијата без никаков резултат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by Luxor Вто Дек 22, 2020 7:05 pm

zozoti напиша:Koga ubavo vi velat za identitetot i jazikot ne se pregovara sto bese dokazano i so vetoto zosto vie vmrovci uporno gi stavate na masa i se trudite da gi napravite predmet na pregovori. Ako vo ovoj dogovor se zacuvani, vetoto e dokaz, zosto da pravite nov vo koj sigurno eden od uslovite ke bide da pregovarate i za niv? Kolku i da ste zelni za vlast ne e opravduvanje da trguvate so jazik i identitet samo da dojdete do nea.

Точно така, и ако некогаш (што е неверојатно) дојдат на власт ова ќе биде причина Грција и Бугарија да продолжат со блокади барајки да си го одржат ветувањето и да испреговараат нови договори во кои единствен губитник ќе биде Македонија.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Makedonski koncept - Page 2 Empty Re: Makedonski koncept

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот