Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лудаците од СДСМ

+8
zozoti
defo
alienmk
Bosonoga
Albatros
Nebula
Luxor
трендафил
12 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Сеп 21 2022, 09:45

Не знам дали се будали тие од власта или сметаат дека ние сите сме будали. Зголемувањето на пензиите од само 6,8% власта го најавува како најголемо покачување на пензиите. Реално имаме најголемо намалување на пензиите, односно и со „покачените“ пензии ќе може да се купат многу помалку работи. Србија, што има помала инфлација од Македонија ќе ги покаќи пензиите скоро тројно повеќе, 18,2%. Плус Србија не е членка на НАТО што нели носи пари како што не лажеа за да си го смениме името спротивно на нашата волја и нашите човекови права. Реално пензионерите соседи ќе имаат зголемување на пензиите поголемо од инфлацијата. Нели кај нас, според лажговците од власта имаме историско покачување на просечната плата што повторно влегува како половина во покачувањето на пензии. Реално покачувањето кај нас е помало од првиот критериум, инфлацијата, односно половина од процентот на инфлација коллу што влегува во покачувањето на пензиите.
Ваква идиотска инфлација имаше во ввремето пред осамостојувањето на Македонија, но првата влада на самостојна Македонија, на Никола Кљусев на кого актуелната власт не му положи венец на 8 септември ја реши за кусо време и покрај тоа што бевме под ембарго и ни беше затворена границата со ЕУ (со Грција) па увозот и извозот се одвиваше преку Албанија и Бугарија (која за среќа тогаш не беше членка на ЕУ па се однесуваше горе долу нормално кон нас). Може да се каже и пријателски пред повампирувањето на фашистичките идеи кај нашиот источен сосед, поддржан од идеолошките пријатели во СДСМ и ДУИ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Сеп 25 2022, 09:22Видеото е од прослава во Егејска Македонија . На него Македонците од селото Крушари (не знам како се вика откако Грците насилно му го имаат променето името) играат и пеат на македонски јазик. Да потсетам дека по Преспанскиот договор што го потпиша предавничката партија со свиткана кичма Македонци во Грција не постојат. Заевистите не само што лажат кога не ги исполнуваат работите што ги ветуваат, кога ветуваат благосостојба, а носат сиромаштија, смрзнување со еден збор кажано катастрофа, лажат и за работи што се гледаат во реално време како на ова видео. За ова пишува македонскиот активост од Грција Павле Воскопулос кој во својот пост тие што ги гледаме ги нарекува непостоечки, како што лажат Грците и северџанската божем македонска власт со поддршка на евроатлантската меѓународна банда. Што сака Македонците во Македонија да ги направи Бугари барем до 1944 година, кои божем вештачки Тито ги трансформирал во Македонци, не само во Македонија туку и во Грција, Бугарија, САД, АВстралија и секаде во светот каде што има Македонци. А ги има секаде освен во СДСМ и ДУИ иако го задржуваат името Македонци во обид да ги преиобразат во Македонци со бугарско потекло и останатите, обичните Македонци.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Сеп 25 2022, 09:40

Вчера пратеникот од опозицијата Ковачки постави прашање во врска со безбедносниот сертификат на премиерот Ковачевски зошто не му се одзема поради сменетите услови откако е објавен документ за негова неспоисобност цитирајќи еден член од уредбата. Во него пишува: „ Според член 4 точки 11 и 13 од Уредбата за безбедност на лица корисници на класифицирани информации пречка за стекнување на безбедносен сертификат е демонстрирање на нечесност, нелојалност, недоверливост, како и доколку истото лице страдало од болест која може да биде пречка во неговото расудување.
До сега нема одговор од СДСМ, а прашањето е многу едностравно. Дали премиерот на сопствено барање е прогласен за трајно неспособен со дијагноза за психичко пореметување и пречки во расудувањето. Дека е можно да има такви проблеми може да се сомневаме по многу работи, последна е прифаќањето на францускиот предлог по кој реално можеме да станеме членка на ЕУ само ако лажеме дека до 1944 година сме биле Бугари. Според некои озборувања дијагнозата не премиерот е за болест што е неизлечива и може само да прогресира.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Вто Окт 04 2022, 20:40

Гледам дека претседателот Пендаровски и премиерот Ковачевски поддржуваат прием на Украина во НАТО. Тоа автоматски значи почеток на војна на НАТО и Русија, што автоматски е почеток на Трета светска војна. Доколку веќе не е почната.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Окт 09 2022, 09:16

Лудаците од СДСМ - Page 3 MickoskiCarBoris

Ова е фотографија за која СДСМ во соопштението тврди дека лидерот на најголемата политичка партија е сликан во друштво со претседателот на фашистичкиот клуб во Охрид, цар Борис Трети. Јас не гледам дека се во друштво, туку ми личи дека претседателот е свртен со грб кон Мицкоски, а со лице кон тој што фотографирал. Се надевам дека не се работи за некој од тајните служби на Македонија кои работат не во полза на државата туку на врхушката од власта. Ова под услов фотографијата да не е фотошопирана, Се поставува и прашањето од каде му е на СДСМ. Дали им ја дал претседателот на фашистичкиот клуб во Охрид.
Понатаму во соопштението се вели и дека ликот на Ванчо Михајлов бил представен во македонски музеи во склоп на проектот Скопје 2014. Што треба да има во музеите, само Македонци, а не и тие против кои се бореле. Нормално е дека во иднина во музеите да ги има и Зоран Заев и Димитар КОвачевски но претставени во исто светло као Ванчо Михајлов, како бугарофили и антимакедонци. Се разбира соопштението е наменето за тие што не размислуваат туку прифаќаат се што ќе им се сервира. Секој што ги посетил музеите знае што пишува за Ванчо Михајлов во нив. Истото ќе го пишува и за актуелната врхушка на СДСМ кога ќе заминат во историјата. А секој станува историја. Инаку оваа фотографија и соопштение се повторуваат повеќе пати. Веројатно поради мислењето дека ако едно нешто некој го излаже повеќе пати и сам почнува да верува во него.

https://sdsm.org.mk/soopstenija/51182

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by EVITA Нед Окт 09 2022, 10:32

Ne se gleda preku patiskite ocila na dpmne. Za drugite e jasno vo kakvo drustvo e Mickoski.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 268
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Пон Окт 10 2022, 20:23

Не знам каков е погледот низ СДСМовски очила. Колку што гледам без очила кои фала му на Господ не ми требаат ни на 70 години, почитувачов на бугарскиот Адолф Хитлер, царот Борис, ниту гледа во свечите, ниту е свртен кон лидерот на најгиолемата политичка партија во Македонија, туку кон камерата. Очигледно е дека тоа е направено во обид да му наштети на Мицкоски, а во полза на Бугарија и нивните соработници во Македонија. Претпоставувам дека фотограф е некој разузнувач. Не знам само дали од македонската служба или од бугарската, која како пријателска служба им ја дала фотографијата на своите пријатели од СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Вто Окт 11 2022, 09:59

Знам дека на либералната (неофашистичка) власт не и е лесно да мора да го слави 11 октомври, денот на почетокот на востанието против бугарските фашистички окупатори, но и на нив им е јасно дека мора да глумат патриотизам за да имаат некакви шанси за да останат на власт. И на либералните газди од западот им е јасно дека бугаризацијата нема поддршка во Македонија.
На сите антифашисти во Македонија им го честитат 11 октомври, денот на кој започна борбата што доведе до слободна Македонија. Иако сега во мир некој сака победата над бугарските фашисти да ја претвори во капитулација и да ги прифати фашистичките идеи од времето на Народно ослободителната борба. За жал не можам да ја напишам кратенката НОБ, затоа што некои лудаци според договорот што го потпиша антимакедонската власт го исфрлија македонското од Македонската опера и балет, сега МОБ е НОБ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Пон Окт 17 2022, 06:55

Ако Бугарија не била фашистичка во времето на Втората светска војна, не знам зошто бара од спомениците посветени на жртвите на нивната окупација да се избрише зборот бугарски. Ако не биле фашисто, а злосторството го извршила нивната војска или полиција треба да се избрише зборот фашистички и да пошува дека злосторници се бугарските окупатори. Лично за интелектот на Заев немам некое високо мислење, но не знам зошто нешто што е очигледно погрешно го прифаќаат сите негови следбеници.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Окт 26 2022, 09:57

По објавувањето на серијалот за криминалите во РЕК Битола и ЕСМ, претепан е новинарот Зоран Божиновски.

Лудаците од СДСМ - Page 3 Screenshot_2https://infomax.mk/%d0%b2%d0%be%d0%b7%d0%bd%d0%b5%d0%bc%d0%b8%d1%80%d1%83%d0%b2%d0%b0%d1%87%d0%ba%d0%be-%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d1%82%d0%b5%d0%bf%d0%b0%d0%bd-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%b0/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by OPOZICIONER Сре Окт 26 2022, 15:02

Palco taka veli, ima i druga  verzija. Ova e objaveno pred 3 dena. Koga MVR ke gi uapsi ke vidime sto e tocno.

Лудаците од СДСМ - Page 3 Img_2273
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Nebula Сре Окт 26 2022, 17:41

Partiski botovi, namesto da tropate blesavstini bi trebalo da barate brza i efikasna razresnica. Nasilstvo nad novinar bez ogled od kogo i da doaga e nedozvolivo. Posebno ako nema pravna zavrsnica.

Nebula

Број на мислења : 931
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Окт 26 2022, 21:24

Можеме да гатаме колку што сакаме, но ако полицијата не биде ефикасна како во случајот со оштетувањето на бугарскиот фашистички клуб во Битола кога експресно го пронајде Ламбе Алабаковски. Новинарот има пишувано и текстови за краѓбите во РЕК Битола и ЕСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Luxor Чет Окт 27 2022, 08:08

На партиските ботови воопшто не им е грижа сторителите да бидат изведени пред суд. Важно им е да соберат некој политички поен на несреќата на нивните сограѓани.

Nebula напиша:Partiski botovi, namesto da tropate blesavstini  bi trebalo da barate brza i efikasna razresnica. Nasilstvo nad novinar bez ogled od kogo i da doaga e nedozvolivo. Posebno ako nema pravna zavrsnica.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Чет Окт 27 2022, 09:30

Брза и ефикасна разрешница на секој вид на криминал е должност на органите за прогон во државата и не треба да се бара за секој случај посебно. Најблесаво е кога разрешница бараат тие што управуваат со овие институции, а тоа е власта. Власта треба доколку нема брза и ефикасна разрешница да ги смени неспособните што тоа не го направиле и да постави други. И за добро на граѓаните, но и за свое добро, за да има шанси да ги добие следните избори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Саб Окт 29 2022, 10:51

СДСМ не признава дека има Македонци во Бугарија (и во Грција) па веројатно е тоа причина што нема да присуствуваат на отворањето на македонскиот клуб во Благоевград, затоа што тој е доказ дека лажат. За жал Македонија како држава нема ни да ја помага работата на клубот и тоа изгледа ќе мора да го прават Македонците од странство. Чудна е изјавата на министерот Османи кога коментира нешто што во Бугарија го прават бугарски државјани со финансиска помош од трета земја (Канада), за разлика од бугарските фашистички клубови во Македонија кои се финансирани од фондација што прима пари и од власта. Да напишам и овде дека клубот во Благоевград ќе се бори за човековите права на Македонците во Бугарија, а бугарските клубови се борат за кршење на човековите права на Македонците во Македонија и нивна бугаризација. Со помош на пробугарската СДСМ и прокосоварската ДУИ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Ное 30 2022, 09:42

Според идеолошкиот лидер на сегашниот СДСМ, на неговите следбеници, како што изјави кога евроатлантската меѓународна банда го крунисуваше, не им личело да бидат патриоти, туку излегува им личело да бидат предавници. Да ја продаваат Македонија и Македонците на шовинистите од Грција и Бугарија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Teo Сре Ное 30 2022, 11:09

Samo vselenata i glupokjata na vanchemihajlovistite od vbro dpbne se beskonechni. Za toa prvoto ne sum siguren.
Inaku ova e parafraza na poznata izjava na Albert Ajnshtajn.
(Objasnuvanjeto e nameneto za glupite vanchemihajlovisti, chlenovi na vbro dpbne).

Лудаците од СДСМ - Page 3 Img_2334
Лудаците од СДСМ - Page 3 Img_2336

Лудаците од СДСМ - Page 3 Img_2335
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Ное 30 2022, 11:24

За жал и Ванчо Михајлов е дел од македонската историја и од ВМРО откако со помош на бугарските власти станал лидер на партијата. Исто како што ЗОран Заев со поддршка на евроатлантската меѓународна банда стана премиер на Македонија. Не ќе може во иднина некој да лаже дека не бил премиер на пример поради изјавата на БГНЕС во интервјуто дека со Бугароте сме еден (сшти) народ.
https://arhiva.infomax.mk/wp/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%B0%D1%80%D1%85%D0%B8%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%B5%D0%B2-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D1%81-%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D1%81%D0%BC%D0%B5-%D0%B1%D1%80%D0%B0/
СДСМ се откажа од Лазар Колишевски иако какви такви ги постави темелите на Република Македонија и сите установи што сега се национални ги има формирано како македонски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Чет Дек 29 2022, 18:38

За набавла на струја за 4 дена владата на три приватни компании им има платено 2 милиона од парите на граѓаните (буџетот) со кој управува. Ако струјата е набавена на берза цената би била за 800 илјади евра пониска. Педерите (како карактер) од СДСМ молчат на оваа објава.

https://faktor.mk/zoshto-esm-plati-2-milioni-evra-za-struja-koja-na-berza-chini-800000-evra-poevtino?fbclid=IwAR3F-a0_j2LBa14YJq6GLe_pXkpJj1Tyu-7Iw4Ty_UsBznhEegM6VqaeHC4

Госпоѓата министерка, сопругата на министерот Крешник Бектеши доби рабпта во Агенцијата за отстварување на права на заедниците (која нема мрднато со прст за заштите на правата на Македонците кои се загрозени од евроатлантската меѓународна банда и домашните предавници), на местото виш соработник.

https://www.expres.mk/po-sestrata-i-soprugata-na-ministerot-za-ekonomija-kreshnik-bekteshi-se-vraboti-vo-drzhavno/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Саб Јан 07 2023, 16:01

Еди Рама повторно ги повикува лидерите на партиите на Македонците со албанско етничко потекло во Тирана за да им предаде нова Тиранска платформа што СДСМ ќе ја спроведува.

https://4news.mk/edi-rama-vo-vtornik-ke-gi-sobere-vo-tirana-liderite-na-albanskite-politichkite-partii-od-makedonija/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Саб Јан 14 2023, 11:16

Освен по загадувањето на воздухот Македонија е прва во светот и по избегани затвореници. Кај нас 6,91% од затворениците бегаат од затвор. Најповеќе од нив изгледа се припадници на едно малцинство (што си замислува дека е народ и можеби со помош на СДСМ ќе си ги исполни желбите, како што своите желби си ги исполнија Грците, Бугарите, за сега делумно и евроатлантската меѓународна банда која ги подржува и СДСМ и непријателите на Македонците. Албанците ги има многу повеќе од праведно (пропорционално според бројот) во затворите и во Македонија, но и во други земји кај што живеат.

Лудаците од СДСМ - Page 3 FKG3zxlXIAEFcnv

За среќа овие бегстрва се повеќе невраќања на време од одсуствата кога им се дозволува да одат дома, но имаме и вистински бегства. Како што се случи пред некој ден кога е повреден и еден полицаец во кого е пукано и се крие тежината на неговите повреди.
https://a1on.mk/macedonia/video-ranet-policaec-izbegan-zatvorenik-od-idrizovo-uspeshnata-akcija-za-begstvo-planirana-do-detal/?swcfpc=1
https://a1on.mk/macedonia/video-komandir-osuden-za-mito-na-kogo-ne-mu-e-prv-skandal-bil-na-smena-vo-idrizovo-koga-izbega-zatvorenikot/?swcfpc=1&fbclid=IwAR0RZu-tWnKsLeM0pkH1RVCOg-yyGLBth4wWeSwJ_hqx3HEO_EXRxwiQerk

При преносот на затвореникот наводно во бонница не се почитувани повеќе процедури, а командир на смената на затворската полиција бил поранешен полицаец избркан од работа поради примање мито. Истиот бил на смена и киога за Нова година е претепан млад затвореник од ромска националност во затворот. Возилото со кое е превезуван избеганиот немало полициска придружба, не е почитувано ни правилото доколку во моментот нема затворски лекар да се повика брза помош да интервенира во затворот. Се надевам дека избеганиот нема да учествува како активист на ДУИ и СДСМ на евентуалните предвремени избори.

П.С:: Имаме власт која не е способна да организира превоз на еден затвореник на растојание од 20тина километри, а некој очекува да не однесе во ЕУ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Саб Јан 14 2023, 18:16

Два нови детали во врска со бегството од Идризово ма идниот активист на ДУИ и СДСМ на сега поизгледните предвремени избори. Не бил прегледан од затворски докѕор туку од друг затвореник. Не е пукано во повредениот полицаец, туку во кровот од возилото, а зрното случајно се одбило во него.


https://www.expres.mk/kovachki-zatvorenik-doktor-dal-nalog-osudeniot-shto-izbega-da-se-nosi-vo-bolnica/


https://republika.mk/vesti/crna-hronika/ojo-i-mvr-begstvoto-na-memeti-bilo-dogovoreno-so-politsajtsite-detali-od-toa-kako-techela-tselata-aktsija/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Teo Саб Јан 14 2023, 19:15

Nema poglupo sushtestvo na planetata od vsro dpsne ovca koja za sebe misli deka e Nostradamus.
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Јан 15 2023, 14:34

Лудаците од СДСМ - Page 3 Slika-2

Интересен статус на сега притворениот командир на смена на затворот во Идризово, кој нема спроведено ниту една единствена точка од протоколот за превоз на затвореници во болница, при што избега еден убиец со умисла и дилер со дрога. Тој пишува „Со шефот до крај“ и сликан е со Миле Зечевиќ, потпретседател на СДСМ, кој нема никаква функција во затворското обезбедување. Дали тогаш можеби од СДСМ му е пренесена наредба да му дозволи на криминалецот да побегне. Од тука е и мојот сомнеж дека можеби ќе има предврем,ени избори, а криминалецот ќе работи како активист (полнач на кутии).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот