Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лудаците од СДСМ

+10
PRVOBOREC
трендафил
Delta
zozoti
defo
alienmk
Bosonoga
Albatros
Nebula
Luxor
14 posters

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Окт 03 2021, 17:34

LuxorСите убиени биле членови на ВМРО, дел од нив контрачетници, дел биле припадници на административните органи на бугарските власти во Македонија или интелектуалци кои се декларирале како бугари. Во тоа време на чело на ВМРО  е Ванчо Михајлов кој секогаш јасно и гласно тврдел дека македонците се бугари. Немало ни н од македонски народ ниту пак ј од македонски јазик во нивната идеологија. Се бореле за независна и обединета Македонија, држава на македонските бугари. Тие што ти во својата омраза ги нарекуваш „убијци" се бореле за Македонија на Македонците, за македонска нација и македонски јазик. Нешто што со добивањето на власта и контролата над Вардарска Македонија усоеале да го остварат. Токму заради такви будали како тебе бугарите можат да ги поставуваат своите барања. Затоа што според тебе борците за македонски народ и јазик се убијци а борците за Македонија држава на бугарите се херои. Со самото тоа што си го напишал си признал дека  до 1945 не постоеле Македонци. Не може Михајлов да биде предавник а тие што биле во неговата организација и се бореле за истите идеи што ги имал тој да ги претставуваш како македонци по националност и борци за македонска нација. Затоа што носителите на идејата за македонска нација и јазик биле точно тие од спротивната страна. Тие ти овозможиле денес да го нарекуваш својот јазик македонски а сам себе да се нарекуваш Македонец, што во никој случај не го заслужуваш. Од едноставна причина што ти како што се гледа немаш идеологија, за патриотизам и да не збориме, лажеш и манипулираш со историјата се со цел твоето криминално здружение да дојде на власт за да го ограбува и малтретира народот. Вашата единствена идеологија е криминалот. Затоа и сте како што призна твојот оФчар Жмицко на браникот на криминалот


Текстот е од друга тема што е заклучена, па одговарам овде. Тврдење на злосторниците е дека било така но се работи за обвинение непотврдено на суд. Убиени се без пресуда, а токму тоа што си го напишал дека се убиени „ интелектуалци кои се декларирале како бугари “ го користи Бугарија за да ја обвини Македонија за репресија врз Бугарите. Се работи за луѓе што вербално ги поддржувале бугарските фашистички окупатори, но не сториле ништо реално. Не знам дали и повоен суд би им дал смртна казна, но факт е дека немало ни формално судење, како сега за наводен тероризам на 27 април кога незаконски беше избран Талат Џафери за претседател на СОбранието на Македонија. Никаде не напишав дека убиените кај Велес се херои, ниту ги сметам за такви, но со глупавата постапка се жртви. Според сочуваната документација од судењето после ликвидацијата не со стрелање туку со удари по главата со тап тврд предмет, околу 2/3 немале никаква вина.  Кај нас кодошењето, лажно обвинување, секогаш било присутно. Но да повторам и овде како за Камчев, криминална постапка против евентуални криминалци е исто така криминал.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Пон Окт 04 2021, 09:04


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Окт 10 2021, 16:40

Наместо на време да се ископа јаловината и да користиме наш јаглен, сега владата ќе потроши 20 милиона евра за купување на јаглен со договор во 4 очи од Косово и којзнае колку пари ќе заработи некоја транспортна фирма. Веоројатно во спственост на Заеви. На бате Вице на пример.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Пет Окт 22 2021, 21:53

Една од пораките на народот е одговорност за третото место по смртност од ковид на светот. Па чудно е ако Заев ги разбрал пораките од народот што уште не ја има усвоено наводната оставка од Филипче. 
Дали е точно дека претседателот на СДСМ по првиот изборен круг му залепил шлаканица на генералниот секретар. Ако тоа е точно, значи ли дека Љупќо Путерот ќе има улога на продолѓниот кабел од Тетово, односно ќе биде прогласен за виновник за евентуалниот пораз од неговата партија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Окт 24 2021, 14:59

Опозиционата ВМРО изнесе снимки од Вибер пораки од група во полицијата во Прилеп организирана за изборна кражба во Прилеп. Таму СДСМ во секој случај загуби. Се споменуваат и конкретни имиња на водачите на бандата. Членови на таа група малтретираа и новинари што снимија кршење на предизборен молк и делење на поткуп во Прилеп.

(ФОТО) Злосторничата групација составена од полицајци на Заев и Спасовски договарале малтретирање – Радио Лидер (lider.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Окт 24 2021, 16:47

СДСМ и МВР експресно го отфрлика обвинението. СДСМ во своето званично соопштение користи погрдно име за најголемата политичка партија во Македонија, што во нормална земја би се сметало за малоумен потег, а МВР отвара истрага, а без истрага го отфрла обвинувањето. Реално и да се заклучи дека записите се оригинални, ќе излезе дека е виновно кабелчето од некој полнач на телефони.

Мал коментар и на колумната на Денко Малевски. Ја обвинува опозицијата за наводна злоупотреба на Охрид, Преспа, Бугарија и Албанците, а заборава и дека прва овие работи од „големата политика“ ги злоупотребува власта. Демократско право на секој е да има свој став за овие работи. И на партиите и на гласачите. Очигледно е дека за овие работи во Македонија постои различно мислење. Денко не го споменува „доброто“ (ДУИ), за разлика од мене „лошото“ кое повикува да дојдат гласачи од дијаспората кои не гласаа во првиот круг затоа што според оваа партија од власта Македонец не смее да победи ви Кичево. Тоа ваљда значи дека власта работи на едно општество за сите. Заев и коалицијата, но и Малевски изгледа ова не го сметаат за национализам. Веројатно сметаат дека Македонците не се рамноправни со Албанците, како што не се рамноправни со Грците и Бугарите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Окт 31 2021, 21:12

Оперскиот пејач, поранешен пратеник и еден од водачите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, Игор Дурловски, кој заедно со Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ беа набљудувачи во ОУ „Наум Фрашери“ во Глумово, Сарај, со реакција по првите резултати од вториот круг на локалните избори во Македонија.

[size=32]ГО ГАЗИШ, ГО ПОНИЖУВАШ, КОГА-ТОГАШ ЌЕ ТИ ВРАТИ.
ТИ БЛАГОДАРИМЕ МАКЕДОНСКИ НАРОДЕ!
[/size]
— Igor Durlovski (@IDurlovski) October 31, 2021

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Чет Ное 04 2021, 19:52

Квислинзите (кај нас може да се наречат и заевисти) само гледаат како да ги задоволат странците, па сега измислуваат дека изјавите на советниците во Штип и Аеродром биле неважечки. По Преспанскиот во внатрешна употреба, во Република Македонија, името на државата треба да се опогани со додавката северна со краен рок од 5 години по отварањето на одредено поглавје во преговори со ЕУ.Во случајов пет години од отворањето на поглавјето за локална самоуправа. Прочитајте го член 1, точка 10 од договорот и Законот за локална самоуправа во кој свечената изјава согласно Преспанскиот уште е без северна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Ное 28 2021, 18:03

Само во Македонија може еден осуден криминалец наместо да лежи во затвор да биде специјален преговарач на владата со Бугарија. Да не кажам да го продава македонскиот идентитат, односно да прави нов криминал.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by defo Нед Ное 28 2021, 20:55

Епа за таа грешка плаќа СДСМ. Се слагам.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Дек 15 2021, 18:52

Гледам и комитетот што треба да му обезбеди монопол Бехтекл и Енка за изградба на патиштата Тетово-Кичево, Струга-Ќафасан и Прилеп-Битола е контра рамковен. Има за сега 6 Албанци и 3 Македонци од владата што божем е во заминување.

ПОЛОВИНА ВЛАДА ВО КОМИТЕТОТ ЗА ПРЕГОВОРИ СО „БЕХТЕКЛ И ЕНКА“ Треба да има член и од ВМРО-ДПМНЕ, а оттаму бараат да видат детали од прокетот – plusinfo.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Чет Јан 13 2022, 11:27

Иако не сум многу активен го следам форумот. Не ги спамирај темите.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Вто Апр 19 2022, 06:37

СДСМ и ДУИ и понатаму не превземаат ништо против бугарскиот клуб во Битола кој го носи името на фашистот Ванчо Михајлов. Во Хрватска нема клубови со името на Анте Павелиќ или во Норвешка со името на Водкун Квислинг. Фашистите се величаат изгледа само во Бугарија и Украина. Наводно името на Михајлов е ставено без дозвола од нашата власт, што би рекле насилно. Ако е така треба насилно и да се принудат да му стават НОРМАЛНО име.

https://infomax.mk/%d1%84%d0%b0%d1%88%d0%b8%d0%b7%d0%bc%d0%be%d1%82-%d0%bd%d0%b8-%d1%81%d0%b5-%d0%bf%d0%be%d0%b2%d0%b0%d0%bc%d0%bf%d0%b8%d1%80%d1%83%d0%b2%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%b3%d0%be%d0%bb%d0%b5%d0%bc%d0%b0-%d0%b2/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Мај 18 2022, 19:16

Шкупи ја слави титулата шампион на Северна Македонија со знаме на соседна Албанија, во присуство на премиерот Ковачевски. Премиерот божем на Македонија и божем Македонец извонредно ја игра улогата во актуелната влада на ДУИ. Премиерот е и претседател на СДСМ, па затоа ова го пишувам на оваа тема.

https://infomax.mk/%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%be-%d1%84%d0%ba-%d1%88%d0%ba%d1%83%d0%bf%d0%b8-%d1%81%d0%bb%d0%b0%d0%b2%d0%b8-%d1%81%d0%be-%d0%b0%d0%bb%d0%b1%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%be-%d0%b7%d0%bd%d0%b0%d0%bc%d0%b5/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Пет Јун 10 2022, 19:45

Уште еден инцидент на фудбалски натпревар. На вчерашниот натпревар на репрезентацијата, како да сме Северна Кореја, обезбедувањето на премиерот ги избрка легендите на македонскиот фудбал од своите места за да седнат властодржецот со придружбата иако имало слободни места во централниот дел на ВИП ложата. На страна што премиерот е баксуз како за државата така и за репрезантацијата која го загуби натпреварот.

https://sportmedia.mk/2022/06/09/%D0%BC%D0%B8%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE-%D0%B4%D0%BE%D1%98%D0%B4%D0%B5-%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B8-%D0%B3%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D1%80%D0%BA/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Пет Jул 01 2022, 07:57

Ако навиодно вториот договор предложен од Макрон е подобар од првиот, не значи дека е добар. Ова ми личи само како претстава за будали. ЗОшто се бара да се одлучува на невидено и договорот не се објави. Како тоа Еди Рама го знае договорот, а истиот се крие од најголемата политичка партија во Македонија, ВМРО, целата опозиција и јавноста, а наводно тие треба да одлучат исто како и власта.Како можам да имам верба во договор што го фалат западните земји кои никогаш во последните два века не донеле одлука што не е непријателска кон Македонија. На пример бугарската министерка за надворешни работи тврди дека договорот е истиот првиот што Бугарија го усвои , а Македонија го одби, а сега власта не убедува дека е нешто најдобро на светот.
https://plusinfo.mk/nema-nov-predlog-genchovska-tvrdi-deka-francuskiot-predlog-ne-e-promenet/
Факт е дека лудаците од СДСМ лажеа дека со Преспанскиот договор јазикот и идентитетот се бетонирани, па излегува дека сега се бетонираат по втор пат. За жал по еден блесав договор како тој за пријателство со Бугарија, не може да се очекуваат нормални последици, а ова е само една од нив. Во иднина треба да се очекуваат уште потешки. Не знам дали нормални луже може во 2022 година да поставуваат услови какви што СДСМ и ДУИ имаат прифатено кога се работи за Македонија и Македонците.
П.С.: Да се надеваме дека пред одлучувањето за „добриот“ договор понуден од Макрон ќе имаме можност истиот да го видиме. За да не испаднеме поголеми лудаци од лудаците од СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Jул 06 2022, 20:31

Ме знам дали овпј инцидент е во режија на СДСМ или на ДУИ ики на нивниот газда, евроатлантската меѓународна банда.Вп секој случај се исполнува желбата на министерот за по надвор, Османи, за меѓуетнички тензии.

Лудаците од СДСМ - Page 3 Protesti-oruzje-750x430

https://plusinfo.mk/tepachka-i-zakana-so-pishtoli-ka-skender-beg-se-frlaa-shishi-a-kon-demonstrantite/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Jул 06 2022, 21:25


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Jул 06 2022, 21:31

Првото ице е навидно уапсено. Второто иако лево на фотографијата има полицаец не.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by PRVOBOREC Сре Jул 06 2022, 21:41

Добровечер небањати лажливи морони. Сте ги ангажиравте коалиционите партнери да ја дестабилизирате и уништите државата.

Лудаците од СДСМ - Page 3 Img_1206Лудаците од СДСМ - Page 3 Fxaxhu10Лудаците од СДСМ - Page 3 Fxaxim10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Чет Jул 07 2022, 07:38

Опозицијата не е во коалиција. АА во спорот со Бугарија е на антимаедонска страна и во коалиција со СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Albatros Чет Jул 07 2022, 08:59

Na opstinsko i nivo na grad Skopje  ste vo koalicija zatoa Danela bratot na pukacot go stavi direktor.. Micko namerno laze deka sakale nego da go ubijat, stravot od popularnosta na Apasiev ke  go izede. Vmro i Micko so lagi sakaat da gi prezemat zaslugite na Levica i Apasiev za senarodniot otpor protiv bugarizacijata.

Albatros

Број на мислења : 811
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Чет Jул 07 2022, 19:07

И Мицкоски и Апасиев се против бугаризацијата што сака да ја спроведе северџанската влада на СДС (северно диктаторскиот сојуз0 И ДУИ. Според единствената анкета на оваа тема 3/4 од Македонците го делат тоа мислење, а само 1/8 го поддржува предавството. Ако сакаш Апасиев да ја освои власта и да ги гони предавниците, нека биде по твое. Иако анкетите не го потврдуваат твоето мислење.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Пет Jул 08 2022, 19:10

„Пријателите“ на Македонија, всушност пријатели на СДС и ДУИ повторно се на страна на македонските непријатели. Амбасадорката на САД не убедува нешто во стилот да го прифатиме францускиот предлог затоа што одлучуваат истите лудаци од НАТО (по мене ментално здрав човек не може да крши човекови права ни на поединец, а не на цел народ), па нема шанси да добиеме подобар предлог. За да седнеме на иста маса со лудаците треба и ние да се однесува лудачки и да станеме бугари поради членството. Не сакам да го опоганувам форумот со текст кој во суштина ги смета за будали, но кој сака може да го прочита текстот на следниот линк:
https://plusinfo.mk/razbirame-deka-predlogot-ne-e-takov-kakov-shto-vie-bi-go-diktirale-brnz-veli-deka-odlukata-e-teshka-ama-deka-treba-hrabrost-za-da-se-donese/

Еве го одговорот на Наташа Котлар

Почитувана госпоѓо Брнз!

И ние Македонците отворено ви одговараме дека нашата земја не е „Вашата земја“, туку е МАКЕДОНИЈА!

За „Северна“ знаете и самите дека е резултат на нелегални и нелегитимни, политички постаки, на странски и домашни фактори! Добивме октроирана власт, која ја погази граѓанската волја за непромена на ИМЕТО, беа донесени (не)уставни амандмани, доживеавме кршење на човековите права, видовме политичка и лична дрскост.

Република Македонија институционално е нападната, на нејзината територија има власт која само се представува од името на државата „Република Северна Македонија“. Но, македонската држава е резултат на антифашистичката борба на македонскиот народ и на другите народности, кои не стрепеа да му се спротивстават на фашизмот, кој зачекори минатиот век и направи пустош во светската цивилизација.

Затоа АСНОМ, ние го браниме и го чуваме, а вие како гостинка (стратешка) треба да го почитувате! Затоа, немојте да ни нудите нешто што е против самите нас и нашата душа и да ни го претставувате, како т е х н и к а во политичката комуникација и однесување. И самите знаете, дека не е така! А, ние сме доволно писмени и разумни, да согледаме што претставува овој „француско-бугарски“ предлог!

Тој претставува физичко и духовно убиство на Македонците и на нивната опстојба. Ние мора да се избориме за нас самите, немојте да не браните! Ве потсетуваме дека од почетокот на овој 21-ви век ние, Македоците, преживуваме, Херкуловски преминуваме низ многу „стратешки, добронамерни“ договори, преговори, ултиматуми – мистификации од највисок ред, демагогија, внатрешни драмолетки и меѓународни сценски настапи закитени со признанија за ѓоа „мир и безбедост“!

Козеријава добива катастрофални размери! Убаво напишал своевремено, нашиот поет, кодификатор на македонскиот јазик и академик Блаже Конески: „како се измеша веков, косата да ти се крене!… Како да не бидам тажен штом гледам што е нашево сега, нашено минато“. Затоа, госпоѓо ние се бориме за нашите, македонски интереси – да сме свои на своето, туѓото не ни треба, но нашето не го даваме, ни за „отварање на преговори“ со ЕУ за членство!

Тука сме родени, ќе умреме тука!, напиша Котлар на Фејсбук.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Jул 20 2022, 11:50

Доколку не се најде сторителот секој нормален ќе мисли дека се работи за дело на власта или тајните служби на нивните газди од Бугарија. Ноќеска е запалено возилото на пратеникот Петар Ристески од Прилеп брзо откако потпиша нотарска изјава дека нема да гласа за уставни измени што ќе допринесат за бугаризација на Македонија и Македонците по теркот на ДУИ и СДС со свиткана кичма.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 3 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот