Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

+11
TRAJCHE
osa
SHARENI
Zhane
Nebula
Albatros
Luxor
OPOZICIONER
Teo
трендафил
PRVOBOREC
15 posters

Страна 5 of 20 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Сре Ное 04 2020, 15:39

На дрпнати 64 милиони евра народни пари срамота е што најбогатата партија во Европа не донирала ништо. А тресењето зелени за да го прикриеш тој факт е безуспешно.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Ное 04 2020, 19:15

Точно се знае колкав бил буџетот во времето на ВМРО и сега и исто така колку е изградено тогаш и сега. При тоа задолжувањето е максимално зголемено за 4 години власт на картелот на Заев и Ахмети. Дали парите се делат за двојазични табли и таму кај што нема нир=ту еден припадник на малцинството кое на чесен збор се смета дека е над 20% или за партиски вработувања или едноставно директно се крадат, за обичен граѓанин е потполно сеедно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Сре Ное 04 2020, 21:55

Не спинувај, дпне тежи 46 милиони, и е најбогата партија во Европа. А тие пари се украдени од народот, не ги донесовте од дома ниту ги добивте како наследство. И на цел тој грабеж дпне се единствените кои не донирале ништо.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Ное 06 2020, 16:43

Сериозно ли веруваш дека ВМРО е најбогата партија во Европа? Партијата е сигурно една од најсиромашните затоа што целиот имот трас-трас судството и го држи под блокада.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пет Ное 06 2020, 16:49

Независното судство ослободено од стегите на криминалното здружение дпне со право го замрзна имотот на тоа криминално здружение, стекнат со крадење од народот, државата па дури и од сопствените членови. Што по дифолт не ве ослободува од одговорност за незаконското збогатување на криминалната организација дпне.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Ное 06 2020, 18:00

До сега судството не се изјаснило дали со право го има замрзнато имотот пред повеќе од три години, а за Заев е најдобро таквата ситуација да продолжи на неодредено време. Што ако обвинението падне. Кој и колку ќе треба да биде осуден за тоа што ја блокира најголемата политичка партија во нејзината работа?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Ное 13 2020, 14:28

На линкот подолу се гледа колку натродот ги сака братот на Заев, Бојко, самиот Заев и најголемиот успех, можеби и единствен успех на Заев, тоа што го смени името на државата.

https://infomax.mk/wp/wp-content/uploads/2020/11/10000000_287852845809336_6546560485414294966_n-online-video-cutter.com_.mp4?_=1

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Ное 16 2020, 15:51

Немам коментар. Човекот што директно ги загрозува моите човекови права, поточно мојот идентитет, ќе добие награда за човекови права во Германија. Но ако се сетам дека пред неуспешниот референдум АНгела Меркел допатува во СКопје за да се обиде да обезбеди излезност, ништо не ме изненадува.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Пон Ное 16 2020, 15:53

A јас па реков ќе го пофалиш шо донирл возило во Струмица. Ама сум се заебал.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Ное 16 2020, 16:55

Да донираше возило пред да побара донација директорот на болницата јавно на социјалните мрежи и кога не знам што притисок му направија на докторот за да се повлече по кусо време, веројатно би го пофалил премиерот. Иако едно возило за семејството Заеви не е ништо ако само од Еуростандард банка нивни фирми имаат земено 13 милиони евра што не ги вратиле. Посебно кога се работи за возило старо 5 години.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Пон Ное 16 2020, 17:11

трендафил напиша:Да донираше возило пред да побара донација директорот на болницата јавно на социјалните мрежи и кога не знам што притисок му направија на докторот за да се повлече по кусо време, веројатно би го пофалил премиерот. Иако едно возило за семејството Заеви не е ништо ако само од Еуростандард банка нивни фирми имаат земено 13 милиони евра што не ги вратиле. Посебно кога се работи за возило старо 5 години.
Па браниш стари комуњари....у душата ти е СДСМ, ај ти..
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Ное 16 2020, 17:56

Повеќе ме плаши задолжувањето отколку политичките капитулации од типот на Преспанскиот и договорот за наводно пријателство со Бугарија. И поделбата на македонскиот народ. Сега и според Уставот нема Македонци во Грција и Бугарија и во било која друга земја што ќе почне да и пречи Македонците таму да се нарекуваат Македонци. Јас тоа не го прифаќам и сум дел од тој народ. Издвоени се само следбениците на Заев кои сметаат дека во Грција и во Бугарија нема Македонци туку се работи за нешто друго. Јас сум припадник на ист народ со нив, а не со новокомпонираните Македонци со свиткана кичма по модел на Заев. Заев всушност и годонесоа на власт за да не подели. Подели па владеј, нели?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Пон Ное 16 2020, 18:13

трендафил напиша:Повеќе ме плаши задолжувањето отколку политичките капитулации од типот на Преспанскиот и договорот за наводно пријателство со Бугарија. И поделбата на македонскиот народ. Сега и според Уставот нема Македонци во Грција и Бугарија и во било која друга земја што ќе почне да и пречи Македонците таму да се нарекуваат Македонци. Јас тоа не го прифаќам и сум дел од тој народ. Издвоени се само следбениците на Заев кои сметаат дека во Грција и во Бугарија нема Македонци туку се работи за нешто друго. Јас сум припадник на ист народ со нив, а не со новокомпонираните Македонци со свиткана кичма по модел на Заев. Заев всушност и годонесоа на власт за да не подели. Подели па владеј, нели?
Чеј, чеј, кој не делеше на предавници и патриоти, кој не дели на северџани и патриоти, па ти сине се бодешVery Happy bounce bounce bounce bounce
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Ное 16 2020, 18:34

Сорос прв почна да не дели преку новинарите проститутки. После им се придружи срамежливо СДСМ, а од 2017 година Заев е на чело на делителите.

ZORAN ZAEV - Page 5 Zaev-vo-kontejner

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Пон Ное 16 2020, 19:12

Почнаа да не делат мороните небањати со говна наместо мозок кои партијата ја поистоветија со народот а власта со државата. Па секој што не беше од нивната партија беше прогласуван за предавник и не македонец а секој што ја критикуваше власта беше прогласуван за државен непријател.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Ное 17 2020, 15:43

Забораваш дека тогаш бевме во војна со Грција пред се за името и идентитетот. Сите поддржувачи на непријателот во војна се предавници. Што правиме денес со недобивањето на датум за почеток на преговори и покрај потпишаната капитулација со Грција и Бугарија. Ако порано единствен виновник за СДСМ беше Груевски, претпоставувам дека сега како единствен виновник го сметате Заев. Ако јас небањат со говна место мозок знаев и пишував дека ќе ни се случи ова што ни се случува, дека за влез во НАТО менуваме име и бришеме повеќе илјади години од нашата историја, а дека за влез во ЕУ ќе се бара од нас да се укинеме како народ (барем додека владее оваа врхушка на евроатлантската меѓународна банда), што се и што имаат како мозок тие што како тебе одеа како слепци по Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by zozoti Вто Ное 17 2020, 16:23

Sega sme vo vojna so bugarija, isto mu doge. Znaci dobredojdovte vo predavnicite. Zatoa sto sega vie ste na stranata na neprijatelot. I nema sto da pravime so nedobivanjeto datum zatoa sto ti si eden golem lazgo. Ako kapituliravme kako sto sakate da prikazete vie od vmro ke gi pocnevme pregovorite.

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Ное 17 2020, 17:59

Имаме делумна капитулацијасо Бугарија, го избришавме средниот век. Претходно за влез во НАТО избришавме се од праисторијата до античката историја. Малку неочекувано за вас најголемиот пријател на Заев, брат му Бојко да му го спопика овака, но борбата продолжува. Очигледно е дека референдумското прашање имаше и лага во еден дел, дека Преспанскиот договор обезбедува влез во ЕУ, иатата лага беше повторена и на последните избори. Почитувајќи ја традицијата што ја воведе СДСМ виновен е премиерот. Така е од 2008 година за НАТО и од 2009 година за ЕУ. Само што за НАТО го имавме притисокот на САД не само врз нас туку помалку и на Грција, а за ЕУ нема да има нешто такво. За да се замеша САД има разни опции. На пример приближување со Кина и најава за излегување од НАТО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Ное 20 2020, 18:35

defo напиша:A јас па реков ќе го пофалиш шо донирл возило во Струмица. Ама сум се заебал.
Интересен коментар на Твитер

Ако државата нема за болничко возило, а Заев има, тоа значи дека за 4 години Заев станал побогат од државата. Сега јасно ви е колку се краде?

@Hank___Chinaski on Twitter

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пет Ное 20 2020, 18:50

Обична манипулација, што и ти го знаеш ама мора да ја одработиш ботовската дневница.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Ное 20 2020, 19:09

А ти мислиш изгледа дека владата има пари за да купи амбулантно возило, ама не го купува за инает?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пет Ное 20 2020, 19:13

Не треси зелени. Владата не може кога и како ќе и текне да купува. Постојат закони за тоа. Затоа престани да браниш неодбранливо.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Ное 20 2020, 19:27

Владата треба да знае какви се потребите на инстутуциите во кои ги бира директорите.

Друг интересен твит за АКли и Заев.

Али се обидуваше цела деценија да од Чаир направи Зајаз. Не му успеа.

На Заев за 3 години му успеа да цела Македонија ја направи Муртино.


https://twitter.com/ArsZek/status/1329779636574822405?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1329779636574822405%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fexpres.mk%2Fzekoli-na-zaev-za-tri-godini-mu-uspea-cela-makedonija-da-ja-napravi-murtino%2F

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Ное 21 2020, 16:17

Македонскиот идентитет бил црвената линија порача премиерот Зањев. Или лаже или мене и стотици илјади Македонци во Македонија, соседните земји и дијаспората не не смета за Македонци инаку не би се посрал на нашиот идентитет со т.н. Преспански договор, по чие потпишување езерото од срам почна да пресушува.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Ное 25 2020, 15:27

Читам и гледам што говори ЗОран Заев во интервјуто за БГНЕС и се крстам. Човекот очигледно пролупал, не би пишувал за дијагнозата бидејќи не сум психијатар. Но да зборува за мене на пример на овој форум дека сум млад и не ја знам историјата, а тој е повеќе од 21 година помлад од мене, може само ако е нездрав, Боже прости ми. Овој човек мора под итно да се тргне од политичката сцена на било кој начин. АКо кажам дека Бугарите во Втората светска војна биле фашисти треба ли да одам во затвор или да ми го ожарат јазикот со коприва како што им правеле Грците на македонските деца кога ќе проговореле на својот мајчин јазик или да ме фрлат од повисок спрат на некој затвор како што им правеле бугарските фашисти на македонските борци. Која будалаштина, дека бугарската војска станала антифашистичка и добра кога ја превзеле бугарските и руските комунисти кои пак наводно биле насилни и во Пиринска Македонија насила ги помакендочувале бугарите. Што побрзо треба да се воведе во Уставот обврска дека секој функционер, како и секој вработен, да мора да поднесе лекарско уверение пред да стапи на работа.
Која длабока држава е во ВМРО, кога ако постои длабока држава, таа го донесе Заев на власт.

https://plusinfo.mk/zaev-za-bgnes-dogovorot-e-bide-zakon-e-kaznuvam-omraza-dlabokata-drzhava-e-vo-opozici-a-video/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 20 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот