Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

+11
TRAJCHE
osa
SHARENI
Zhane
Nebula
Albatros
Luxor
OPOZICIONER
Teo
трендафил
PRVOBOREC
15 posters

Страна 10 of 20 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by alienmk Саб Јан 16 2021, 20:05

Covekot ubavo si kazal na vreme.PRVOBOREC напиша:Еве го, се јави тој баксузот небањат на веќе почната утакмица и ни тргна наопаку.

ZORAN ZAEV - Page 10 Img_2805

alienmk

Број на мислења : 362
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Саб Јан 16 2021, 23:36

Одбојкарите на европско. Честитки и желби за успех стигнаа од премиерот и претседателот.

ZORAN ZAEV - Page 10 Img_2808ZORAN ZAEV - Page 10 Img_2809

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Саб Јан 16 2021, 23:42

И еве го малерозниот чобан на небањатите морони кој од завист на успесите што Македонија под водство на СДСМ и Заев ги постигнува на сите полиња вклучително и на спортски план, уште пред да почне првенството почнува да коби и предвидува порази.

ZORAN ZAEV - Page 10 Img_2810

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Јан 17 2021, 19:15

Ми се гади кога нешто што треба да биде заедничка радост некој се обидува да го политизира. Ако не ја сакаме Македонија кога губи на спортско поле, што треба да правиме по поразот за почеток на преговори со ЕУ откако се пониживме со договорите со Бугарија и Грција со кои сме прогласени за виновни затоа што сме Македонци, а веќе повеќе од две години не добиваме датум.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Јан 19 2021, 20:08

luxor напиша:
трендафил напиша: Во врска со пожарот треба да одговараат институциите кои превиделе (ненамерно или намерно по сопствена желба, додворување на лидерот, со корупција или што подлегнале на политички или криминален притисок) дека во објектот нема противпожарна опрема во еден дел и дека не работи во друг. Може да одговара и приватна фирма лиценцирана за противпожарна заштита ако лажно потврдила дека се е во согласност со законите. Лично мислам дека институциите се партизирани или се плашат од власта и дека нема да се случи ништо. Можеби некое ситно рибче ќе одговара во име на големите риби.

Ќе видиме на крајот кој и за што ќе одговара.


 
Две медели по пожарот во Глобал молк од институциите. Можеби треба повеќе време за да се утврди како и зошто се случил, но со обичен преглед на документацијата и површен увид на местото на настанот може да се утврди дали имало (поточно кој дозволил да нема) алармен систем за пожар, прскалки за автоматско гаснење и дали била обезбедена (заклучена) шахтата за довод на вода до хидрантите и кој последен ја отворал, па е виновен што водата била запрена. Ќе треба ли да чекаме промена на власта за да се утврдат виновниците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Сре Јан 20 2021, 17:31

А ги прашал ли некој новинар воопшто? Или дпне оФците треба специјално да бидат информирани.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6565
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Јан 20 2021, 18:23

Треба да биде информирана јавноста. Не партиите. Ако вас ве известиле од штабот во Муртино или Мала Речица, доколку не е забрането, пренеси ни што до сега има утврдено истрагата. Ме интересира зошто се бараат донации за Глобал. Не треба ли штетата да ја плати тој што не ги почитувал безбедносните прописи. Ако е виновен, нема да именувам, тој за кого јас мислам дека е виновен, мислам дека има доволно пари за да го стори истото.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Сре Јан 20 2021, 18:26

Новинарите се тие што ја информираат јавноста. Вашите куртон дпне медуими знаат да тресат зелени ама не знаат да прашаат до каде е истрагата?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6565
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Јан 20 2021, 19:04

Зошто мислиш дека вашите медиуми не ги интересира пожарот во Глобал. Дали затоа што тоа не е интересна тема за Албанците?
Прашањето е поинтересно за т.н. социјалдемократи затоа што најголем дел од оштетените, можеби сите се од таа вазалска партија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Јан 22 2021, 20:42

Дали препораката на владата упатена до државните претпријатија и институции може да се разбере како рекетирање на директорите кои ги именува владата дека ќе бидат сменети. Општина Велес донираше 60 илјади денари, а нем донирано ни едно евро за реконструкција на старите куќи што се дел од културното наследство. А донира за легализирана дивоградба во приватна сопственост изградена без почитување на безбедносните прописи кои ни дополнително не се исполнети.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пет Јан 22 2021, 20:48

Ц ц ц, почна од дпмнеовец апасиевец да стануваш. Што и не е некоја еволуција на радикал.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6565
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Јан 22 2021, 21:44

Знам дека за тебе Заев и Ахмети се добрите, а сите нивни противници лошите и не треба тоа да го повторуваш. Ако те плаќаат за тоа добро, ако не бадијала си ја трошиш тастатурата за да пишуваш нешто што сите го знаат. Би било добро да одговориш дали сметаш дека е нормално државна фирма што едвај набавува средства за дезинфекција или вработените ги носат самите од дома е нормално да донира пари на приватна фирма. Наместо тоа да го сторат виновниците. Според познатото во јавноста тука се пред се тие што не инсталирале противпожарен аларм, тие што дале употребна дозвола на таков објект и тие што се одговорни за тоа што немало вода во хидрантите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пет Јан 22 2021, 22:05

Зошто би чувствувал потреба да одговарам на недокажани тврдења, поточно на лаги и манипулации предизвикани од опозициско луудило?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6565
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Јан 23 2021, 17:43

Додека има луѓе како тебе што сметаат дека е лудило ако се почитуваат законите, во случајов дека не може да се даде дозвола за работа на јавен објект во кој нема противпожарна заштита, нема да добиеме датум за почеток на преговорите со ЕУ.
Не мислиш ли дека е полудо владата да повикува државните фирми да донираат пари на граѓаните и на луѓе што се побогати од најголем дел на тие што имале дуќани во Глобал. Нормално е да се помогне на некој што едвај купил дуќан за семеен бизнис и сега останал без ништо за егзистенција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Саб Јан 23 2021, 17:52

Почитување на законите не значи апсења и судења заради лажни обвинувања од дпне оФците.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6565
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Јан 23 2021, 19:12

Не барав лажно обвинување или судење. Точно се знае кој потпишал употребна дозвола за Глобал. Тој е првиот што треба да одговара според законот. Доколку е вршен притисок врз него треба да го докаже тоа. На нормален истражувач (од инспекциските службо или обвинителството) не би му биле потребни многу денови за да го дознае тоа. Документација треба да има тој што управува со Глобал (струмички Комуналец), во општина Струмица и на други места.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Саб Јан 23 2021, 19:43

Кога ќе биде објавено дека истрагата завршила а никој не е обвинет може да разговараме. Дотогаш немам намера да шпекулирам за било што. Посебно не за желбите на дпмне.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6565
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Јан 29 2021, 18:53

Ако истрагата за Глобал и понатаму се одвива на ист начин, со перцепција дека не се бара виновникот туку со одлука на влада се рекетираат директорите на државните фирми да ја надополнат штетата во струмичкиот приватен трговски центар, следната година ќе бидеме уште полошо рангирани од Транспаренси интернешенел. Не бадијала повеќе пати пишувам на форумов дека најважна е борбата против актуелната корупција, наместо со сите сили и по 4 години да се измислува корупција кај власта од минатото. Од минатото треба да се трошат повеќе ресурси за случаи што може да застарат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Фед 03 2021, 18:12

Господ да чува и да брани. Премиер на суверена држава, дај Боже навистина да е така, прашува странци дали смее да набави вакцини за Македонците и Македонците/граѓани на Република Северна Македонија. „Сакам да потврдам дека имавме разговори со нашите стратешки партнери, со НАТО и Вашингтон и утврдивме дека набавката на вакцините од Кина не е геополитичко прашање, туку суверено право на секоја држава.“ изјави Зоран Заев денеска. Кина, по дебаклот со производството на Фајзер договара 100 милиони вакцини за земјите од ЕУ, некои, како Унгарија на пример имаат веќе нарачано вакцини, а нашиов вазал праѓшува во НАТО и Вашингтон за дозвола за вакцини од тие што не излажаа дека ќе набават и за нас.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Сре Фед 03 2021, 18:57

Многу паметно прави, ем вакцини ќе имаме ем дпне не може да лаже дека Заев и СДСМ се антизападни играчи.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6565
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Фед 03 2021, 19:54

Ако добро те разбирам за тебе перцепцијата на граѓаните за Заев е поважна од нивното здравје и живот. Лично мислам дека и за ова лаже по обичај. Гледам дека Виктор Орбан нарача вакцини од Кина, најголемата светска економија и земја во која од 18 април минатата година има само 2 случаја на починати од корона и никој не го обвини дека е антизападен. Кај нас изборот ќе биде или кинеска вакцина Синовак или индијска Астразенека. Кинеската вакцина е класична вакцина, па сигурно нема чипови, а и несаканите ефекти се поретки. Посебно кај возрасните. Кинезите испораката ќе ја направат за 1 до 2 недели од нарачката. На Фајзер им треба подолго време да дадат дозвола Србија да ни ги испорача подарените вакцини. На крај ќе излезе дека ненормална работа било што чекавме со месеци да ни испорачаат фрижидери за Фајзер, кога сите други вакцини се чуваат во опрема што постои во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Сре Фед 03 2021, 20:09

Мене не, ама очигледно на вас дпне оФците ви е многу важно да излажете дека Заев е антизападен. Тоа што тој прво се договара со партнерите од НАТО и ЕУ е одличен политички потег кој впиша уште една лажна вест на контото на Ацо лигња.

ZORAN ZAEV - Page 10 Img_2518
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6565
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Фед 03 2021, 21:34

Не станува збор за нешто во врска со вакцините, туку за работи од типот на купување и уценување на пратеници за промена на Уставот, што не ми е познато дека се случило во некоја западна земја. Тоа што го изјави Николоски го потврдија и независни институции, во врска со корупцијата и хибридниот режим на актуелната власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Сре Фед 03 2021, 21:36

Ај пошто го обожаваат небањатите премиерот еве да се израдуваат малку.

ZORAN ZAEV - Page 10 Bajden10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Фед 03 2021, 21:43

Ако мислиш дека Заев барал дозвола од Бајден за набавка на кинески вакцини се лажеш. Сигурно е разговарано со некој службеник од трета или пониска класа, а Заев можеби лаже. Инаку тој се има сликано и со не мал број криминалци. Сакаш ли да ти контрирам со таква фотографија. Јас не знам дека Заев се сретнал со некој политичар освен на групни средби во регионот. Мицковски во оваа година се има сретнато со премиери од три држави од ЕУ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 10 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 20 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот