Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

+11
TRAJCHE
osa
SHARENI
Zhane
Nebula
Albatros
Luxor
OPOZICIONER
Teo
трендафил
PRVOBOREC
15 posters

Страна 2 of 20 Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Мај 10 2020, 21:15

АЈ што не му било срам на овој, претпоставувам пубертетлија што го напишал ова, туку ме чуди што ти со гордост си го ставил на нашиов форум. Се работи за школски пример на говор на омраза. Нема насилно излегување на избори дури и ако се закажат. Можен е и бојкот како на референдумот. Како што направи СДСМ на референдумот во 2004 година или на изборите во јули 2016 година кога поради тоа беа одложени и одржани во декември.
Нешто во врска со изборите. Ако има 15 листи како на изборите што се одложија, тоа се 15 набљудувачи. Плус 5 члена на изборна комисија се 20. Плус гласачи. Како ќе се обезбеди растојание од 2 метри меѓу нив. Обично се гласа во училишта што имаат еден влез а повеќе гласачки места, што е дополнителен проблем. Да не се плаши Заев дека скопското крило ќе победи интерно во СДСМ и ќе го сруши руралното (да не кажам црпнатото).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Мај 10 2020, 21:23

Гледам низ Струмица има повеќе графити со цитат од мислењето на Заев за народот.

ZORAN ZAEV - Page 2 Zaev-pcovki-4

ZORAN ZAEV - Page 2 Zaev-pcovki-3

ZORAN ZAEV - Page 2 Zaev-pcovki-2

ZORAN ZAEV - Page 2 Zaev-pcovki-1

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Нед Мај 10 2020, 21:48

Од кај знаеш дека графитите се во Струмица?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6565
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI Нед Мај 10 2020, 22:18

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 840
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Мај 11 2020, 10:15

luxor напиша:Од кај знаеш дека графитите се во Струмица?
Така пишува на порталот што ги објави. Морам да признам дека грешев кога пишував дека Заев не исполнил ниту едно предизборно ветување. Ова што го нема јавно дадено, дека ќе го онади народот го исполни во целост. на сите полиња.
Од видеото со Заев јас заклучувам дека за финансиските мерки не одлучуваме сами туку Светска банка и ММФ. Тешко нас ако таму има различно мислење за тоа кои мерки ќе се спроведуваат. Не со нашето, туку светска банка да мисли едно, а ММФ друго. Не ќе знаеме кого да го слушаме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Мај 11 2020, 13:42

Еве линк и до друг портал што вели дека графитите за серномакедонскиот е*бач се напишани во Струмица. До сега нема демант од никого, а има поминато доста време откако Заев ја потврди автентичноста на снимката што ја слушавме. Веројатно смета дека има доста гласачи што сакаат да ги е*бе. Бидејќи во сексот кога делото го прави тој што го сакаш се работи за врв на љубов, а кога ти го прави друг за силување. Ме чуди само тоа што голем број од гласачите на СДСМ се машки. Тие се и во многу поголем број на митинзите. Дали митинзите на владеечката партија се всушност паради на гордоста и тоа исклучиво на хомосексуалци. Дали лезбејките кои не сакаат секс со машки после оваа изјава ќе гласаат за Заев? Или се работи за педери како карактер што би рекол лидерот на втората по големина партија во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI Саб Јун 06 2020, 12:03

Bravo gospodine Zaev.

ZORAN ZAEV - Page 2 Img_2217
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 840
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa Саб Јун 06 2020, 14:40

mnogu ubavo mu kaza ...dosta veke pred sekoi izbori samo pritisok i uceni ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Јун 16 2020, 17:52

Денеска имаше убав повод Бугарија да се извини за злосторствата направени во време на Втората светска војна и заеднички да се одбележи како дел од заедничката историја, за жал на различни страни, кога пред 77 години во Ваташа бугарските фашисти стрелаа 12 младинци Македонци. Слава им на Перо Илов (15 годишен), Ванчо Гурев (19), Данко Давков (18), Илија Димов (18), Ристо Ѓондев (18), Блаже Ицев (20), Пане Мешков (18), Герасим Матаков (18), Ферчо Попѓорѓиев (26), Васо Хаџиjорданов (28), Диме Чекоров (20), Пане Џунов (18). Со окупаторите соработувале и заевисти од селото кои на фашистите им дале список на македонските патриоти.
За жал изгледа немаше ни македонско одбележување на овој трагичен настан. Со исклучок на приватна винарија која по тој повод подари 12 шишиња со вино на кои беа прикачени стиховите на песната „Цветови“ од Славко Јаневски.

https://mia.mk/dvanaeset-shishi-a-vino-simbolichno-podareni-vo-spomen-na-godishninata-od-strela-eto-na-12-te-vatashki-mladinci/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Јун 17 2020, 20:15

Не беше ли на денешен ден пред две години потпишана Преспанската капитулација. Што имаме после овие две години. Станавме членка на НАТО, но уште немаме ниту знаеме дали и кога ќе добиеме датум за преговори со ЕУ, кој нели го добивме уште тогаш. Дали сме послободни. Јас не, доживеав дс имам право само 10 часа неделно да излегувам од дома (како да сум во домашен притвор). Дали дојдоа странски инвестиции. Не. Дали сум побезбеден. Не, ми е страв кога на улица ќе ми се приближи некој. Мислам дека има корона. Дали сум побогат. Не. Од мои пари се финансираат фирмите на Заерв, Анќушев, Камчев ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI Чет Jул 02 2020, 12:33

Ete zatoa ne se isti, Zaev e spremen da gi priznae greskite i da se izvini za niv, a Micko zbesnuva, se javuva po ministri, vrsi pritisoci, neprestano laze, samo da izleze bezgresen. Ako se toa go pravi vo opozicija lesno e da se zamisli kakov uzas ke bide ako dojde na vlast. Uste poloso izednacuvanjeto so Goce sto samo po sebe e skrnavenje na deloto i likot na Goce, pa i so Isus, demek iscelitel e Micko kako sinot bozji samo po sebe e jezivo.

ZORAN ZAEV - Page 2 Img_2234
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 840
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Чет Jул 02 2020, 15:05

Младите се криеа додека водеа љубов, изјави Заев на предизборна средба и никој не реагираше туку сите молчеа како телиња. Демек сега се е.бат по плоштадите и улиците.
Подолу на линкот има и видео од овој нов бисер на северџанскиот пастир.

https://republika.mk/tvitovi/mladite-se-krieja-dodeka-vodea-ljubov-reche-zaev/

Во врска со двата часа седење во кафеана сега ми е јасно зошто ги прифативме идиотските договори со СОфија и Атина и платформата од Тирана. Сме имале премиер кој после два саата преговори станува непресметлив.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Чет Jул 02 2020, 15:51

Заев е три класи погоре од небањатиот уплашен како мало дете Жмицко.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Jул 05 2020, 15:22

Пред неполна година, лани во август, Заев изјави:
„Ако има докази нека се објават, за било кој, прво за мене, па после и за сите. Нека се објават секаде. Тоа го заслужуваат граѓаните за било кој, еве и мене ме спомнувате, ако е за Зоран Заев, веднаш да ги објават. Дали е италијанскиот новинар, дали е господинот Мицкоски, апелирам да објават“,
Линк МАКФАСТ
Сега кога бомбите се објавуваат прети со тужби. Што би рекол се однесува како педер (како карактер), да користам негови зборови.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Нед Jул 05 2020, 17:41

Многу хумано од господинот Заев што ги брани небањатите од бомбите и се залага за почитување на законите и правната држава. Чудно како Испрдичи и за ова не излажал.

ZORAN ZAEV - Page 2 Img_2576

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Jул 10 2020, 16:55

Мошне интересно е кога пушташ бомби и даваш кривична пријава знаејќи дека обвинителството нема да те гони тебе затоа што го контролираш и дека на тоа ќе се  воодушевуваат бањатите (со испран мозок).
Чудно е и кога наводно македонскиот јазик е зацементиран, а на декларациите на грчки производи македонскиот јазик е безимен. На место пред декларацијата да пишува МК има само загради, како што пишува AL пред декларацијата на албански, BG пред декларацијата на бугарски --- Ниту една инспекција (сите се под контрола на Заев и Ахмети)  не реагира на тоа.


ZORAN ZAEV - Page 2 Mkd-473314

ZORAN ZAEV - Page 2 Mkd-473342

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Вто Jул 21 2020, 14:31

Денес претседателот на СДСМ Зоран Заев излезе со интервју во кое тврди дека тој ќе биде мандатарот што ќе ја состави новата влада.

ZORAN ZAEV - Page 2 Img_2413

https://a1on.mk/macedonia/intervju-zaev-vo-avgust-kje-ja-sostavime-novata-vlada-mickoski-e-autsajder-kje-koalicirame-so-partii-koi-se-za-evropski-koncept/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6565
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Aвг 05 2020, 12:35

Многу чудна изјава на Заев вчера, кога го нападна новинарот на ТВ Клан Фуркан Салиу нарекувајќи го „контравладин“. Дали човекот смета дека само тој и владата постојат на светот или заболел не би можел да кажам. Во светот постојат владини и опозициони медиуми, левичарски и десничарски и тоа е нормално. Кога некој прогласува некого за КОНТРАвладин, веројатно сака да даде до знаење дека вчадата ќе се бори со сите средства (пред се со обвинителството и судството што се под контрола на властодржецот). Наводно во приватен разговор Заев му каѓал на новинарот дека неговите деца плачеле кога читале некои портали. Ќе напишам само дека поради Заев не плачат само неговите, туку и многу други деца во Македонија и македонски дечиња ширум светот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by TRAJCHE Чет Aвг 06 2020, 14:51

Bravo gospodine Zaev, covecki e da se gresi i da se priznavaat i popravaat greskite a ne kako Micko po ministri da se javuvas i policii da vikas da apsat inspektori sto te fatile kako krsis zakoni.

ZORAN ZAEV - Page 2 Img_2208
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 673
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Чет Aвг 06 2020, 17:50

Не е добро за еден политичар ако биде бојкотиран од новинарите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Сре Aвг 12 2020, 18:57

Ве поздрави мандатарот небањати.

ZORAN ZAEV - Page 2 Img_2624

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Чет Aвг 13 2020, 16:58

На Жмицко му честитале шпицен губитник.

ZORAN ZAEV - Page 2 Img_2625

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Чет Aвг 13 2020, 18:16

Не се сеќавам дека Груевски доби честитки од амбасадата на САД кога го доби мандатот во 2016 година. ЗНачи ли тоа дека овој пат амбасадата на САД ќе му обезбедува мнозинство на македонски премиер, односно дека нема да имаме премиер туку вазал!? Дали во било која нормална земја мандатарот добива честитки или ги добива ако стане премиер? Даи Ахмети е повикан во ХАГ како притисок дека ќе биде обвинет за воени злосторства доколку не стане дел од влада под команда на странци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Чет Aвг 13 2020, 18:20

Заначи дека господинот Заев е политичар од светски калибар и незаобиколлив фактор на светската политичка сцена за разлика од Грујо и Жмицко кои се небитни.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6565
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI Вто Сеп 15 2020, 20:15

Bravo za gospodinot Zaev.

ZORAN ZAEV - Page 2 Img_2276
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 840
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 20 Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот